Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 09:55   #7741
Nisi bas citao jel. Znaci drugi vlasnik ne zeli da imamo dva kljuca, zeli jedan i da visi na cavlicu ispred vrata od tavana.

A brava se ionako ne moze promjeniti jer je ona vanjska starinska, morali bi cijela vrata i štok mijenjat sto je u potpunosti neisplativo.
Astral07 is offline  
Old 10.05.2017., 12:00   #7742
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Nisi bas citao jel. Znaci drugi vlasnik ne zeli da imamo dva kljuca, zeli jedan i da visi na cavlicu ispred vrata od tavana.

A brava se ionako ne moze promjeniti jer je ona vanjska starinska, morali bi cijela vrata i štok mijenjat sto je u potpunosti neisplativo.
Svakako možeš probati duplicirat ključ i dati mu ga, a ako ga on opet objesi ti ga uzmi i više mu ga nedaj.
S nerazumnim i/ili bezobraznim ljudima ne ide drugačije nego silom.
...Columbo is offline  
Old 10.05.2017., 13:27   #7743
Uvijek se može staviti lokot na vrata. Onda dotični može imati ključ obješen na čavlić pored vrata, ali postoji i lokot od kojeg ključ imaš samo ti.

I da, svaki uložak za bravu se može izmjeniti, samo treba naći dobrog majstora koji zna improvizirati.
Cranesbill is offline  
Old 10.05.2017., 14:14   #7744
Vrata nemaju ulozak za bravu...brava nije u vratima.

Ugl, glupa situacija. Razuman sam i mogu se sa svakim dogovorit, al da kljuc stoji ispred vrata, pa di tu ima logike...
Astral07 is offline  
Old 10.05.2017., 23:46   #7745
oko čavlića na zidu ubuši jedan metalni ormarić tipa : http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10288195/ samo bez leđa. strogo semantički ključ je i dalje na čavliću na zidu, al da bi došao do njega, jel... baš ljudi znaju tupit, nekad nema druge nego pravit se glup
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Old 11.05.2017., 08:50   #7746
Haha, svaka cast na ideji, nije mi palo na pamet. Ako se ovako situacija nastavi mozda i bude tako nesto, ili dizem zid za svoj komad tavana i stavljam svoja vrata. Jest skuplja opcija al bar nemam vise zezancije.
Astral07 is offline  
Old 30.05.2017., 08:57   #7747
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Haha, svaka cast na ideji, nije mi palo na pamet. Ako se ovako situacija nastavi mozda i bude tako nesto, ili dizem zid za svoj komad tavana i stavljam svoja vrata. Jest skuplja opcija al bar nemam vise zezancije.
I kako si to riješio?
Baš me zanima,je očito je da te suvlasnik tavanskog prostora ....
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 30.05.2017., 11:12   #7748
Nista jos, ignoriram malo suvlasnika :P

Za pocetak cu iskopirat kljuc ovaj tjedan pa otic na razgovor uzivo. Ako ni onda nece biti pomaka u komunikaciji - dizem zid.
Astral07 is offline  
Old 11.06.2017., 13:36   #7749
Susjed od 10 ujutro ima građevinske radove na dvorištu. Ja bih malo na balkon, objesila veš, proluftala stan.. Ima li smisla zvati policiju, igra li njima nedjelja, mir i odmor kakvu ulogu za intervenciju?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 11.06.2017., 13:45   #7750
Možda je to jedini dan kad ih mogu napraviti jer ljudi rade, ne žive tu... Ako to nije stalno nego im je sada nešto hitno nekad treba malo i zažmiriti... Stavi slušalice na uši s omiljenom glazbom i zavali se, osim ako nisu baš prašinu digli. Policija sumnjam da će tu išta, pogotovo ako se radi o obiteljskim kućama i privatnom dvorištu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 11.06.2017., 13:53   #7751
Mi smo tu dvije godine i njihovo dvorište je dvije godine WIP. Zimi cijepa drva i pili drva svaku subotu.. sad lijepo vrijeme pa počelo se betonirat, isto nešto buše nemam pojma jer ne izlazim van. Ali nedjeljom još da ih slušam i to ne ono, ajde dva sata bumo odradili, nego sad već 4 sata je*u..
Nadala sam se kao kad malo zahajca bu prestali, al niš..

Imam slušalice na ušima, al velim, htjela bih malo zraka..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 11.06.2017., 14:11   #7752
Aha... To je onda konstantno mučenje... Ali kako rekoh kad je privatno dvorište ne možeš baš puno... Nitko ljudima ne može zabraniti da pilaju drva, bruse parkete, betoniraju dvorište i što im je volja... Koji god dan bio :/ Zato se nadam da ću se jednom moć preselit na selo gdje nema nikog oko moje kuće u krugu od 100m 😁

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 11.06.2017., 15:17   #7753
Ali ako postoje zakoni koji propisuju nivo buke i javni red i mir onda valjda bi se trebali provoditi? Naravno, ako netko ima jednokratno neke radove, nije problem. Ali za ovakve specijalce koji imaju radove godinama..
I mi isto sad tražimo nešto BEZ susjeda.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 12.06.2017., 10:31   #7754
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
I kako si to riješio?
Baš me zanima,je očito je da te suvlasnik tavanskog prostora ....
Evo da javim da sam ipak uspio ispregovarat da svatko ima svoj kljuc i da on NE stoji ispred tavana. Tako da zasad nebum dizo zid
Astral07 is offline  
Old 12.06.2017., 23:29   #7755
Evo i mene..... Dakle proširio se put do moje parcele što sam znala da će se dogoditi i bila sam suglasna s tim. S druge strane puta luđak, koji je do sada šutio, ruši svoj međni zid i kaže da je još dva metra njegovo. Misli na dva metra tog, sada proširenog puta. I misli novi zid podići 2 matra dalje. dakle na pola puta koji se proširio. Što napraviti. Tko bi trebao reagirati na to? Općina ili???
MMK is offline  
Old 13.06.2017., 16:39   #7756
onaj ko radi put neka rješava pravne stvari. Ako ne onda geodet i tužba, policija.
9009 is offline  
Old 13.06.2017., 22:53   #7757
Susjedova jedinica od klime nam radi buku u stanu oko 50 dB u kupaoni i 45 u sobi.. Je li se možemo žaliti s osnovom? Stalno čendrkanje ide na živce..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 21.06.2017., 19:59   #7758
ima odgovor i za to. gasi!

https://www.youtube.com/watch?v=F16P8nntvqQ

jedino kaj je ovaj imao direktan pogled u sobu iz svog dvorišća.


a sad sport bez glazbe: uređaj koji poništava buku koja dolazi kroz zidove.
ako nije hoax.
ako ima koji ferovac neka debunkira. davno sam sam slušao fiziku u školi.

https://www.youtube.com/watch?v=Yeoqlz7TIvk
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 21.06.2017., 20:22   #7759
Fala, ne zanima me noise canceling nego no noise
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 23.06.2017., 23:18   #7760
dobre su ove "organske" metode

evo i malo "slubenih":

Quote:
Sanitarna inspekcija, oni raspolažu uređajima za mjerenje buke te će najlakše utvrditi prekoračuje li buka koja dopire iz objekta granice propisane Zakonom o zaštiti od buke i Pravilnikom o najvišoj dopuštenoj razini buke u sredini u kojoj ljudi rade i borave.

Također, slobodni ste podnijeti i prekršajnu prijavu zbog narušavanja javnog reda i mira, sukladno odredbi članka 113. Prekršajnog zakona.

putem broja 92 kontaktirajte nadležnu Policijsku upravu i zatražite intervenciju, a PU će Vam, po Vašem zahtjevu, uz 20,00 kn državnih biljega, dostaviti i presliku zapisnika, iz kojeg će biti vidljivo što su utvrdili prilikom intervencije.
danijeld is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.