Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 08:38   #41
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Dobro, većina vas vjerojatno ni ne pomišlja da postoje različite vrste sotonizma, ko' što u (blaženom našem) kršćanstvu postoje katolicizam, pravoslavna vjera, protestantizam itd...

Tako i kod sotonizma - od besmislenih goth-wanna-be idiota koji misle da su neki tamo Beelzebub i Leviathan zakon (valjda jer imaju cool imena), pa do LaVeyanskog sotonizma koji, ako ćemo biti realni, skoro pa i jest jedina prava vjera u svijetu.

Svejedno, odgovorio sam "vjera kao i svaka druga". Da se radilo konkretno o LaVeyanskom ili nekom sličnom, možda bih čak stavio i "jedina prava vjera" (koliko god infantilno zvučalo...).
Mislio sam na sotonizam kao vjeru,a ne na neke luđake i psihopate koji si zabrijavaju da su demoni ili tako nešto...i idu okolo ubijati,žrtvovati itd...
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 08:55   #42
S obzirom da se povremeno predstavljam kao sotonista mogu reći da ni jedan gore ponuđeni odgovor ne opisuje sotonizam.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:21   #43
pa onda nas prosvijetli
__________________
jedino luda kralju moze reci da je u k***u
*starpawn* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:21   #44
Znanost se ovakvim pitanjima kao što je sotonizam ili Međugorje ne bavi, jednostavno iz tog razloga jer za to nema razvijene instrumente i to joj nije niti cilj. Znanost ima svoju svrhu, a vjera svoju.

Na kraju, nijedan pošteni znanstvenik ti neće imati obraza reći: "Ti nisi mogao ništa vidjeti, jer je to nemoguće." Pa čovjek valjda zna što vidi. Uostalom, vid je najrazvijeniji od svih pet primarnih eksternih osjetila.

To što neki ljudi bića iz drugih svjetova koriste da bi zaradili, to je druga strana medalje. Ali, živimo u materijalnom svijetu, pa ako netko voli imati neke figurice, tko bi mu to trebao priječiti?

Važno je znati da je kod određenog broja ukazanja zaista riječ o realnom događaju, a ne o mašti pojednica ili o autosugestiji. Narav onih koji dolaze je najčešće dobra, a njihova znanja mogu bez ikakvog problema pridonijeti izliječenju osobe, ako ona to želi. Jer mnogi to podsvjesno ne žele, čak i ako javno istaknu da bi htjeli biti zdravi. Oni kojima je "vjera duboka", čitaj: oni koji žele ozdraviti oni će to i ostvariti. Uz višu pomoć, naravno.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:43   #45
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
a zasto bi isao i trosio vrijeme i novac na takve gluposti !
iste takve pojave se dogadaju i ljudima kad sai baba prolazi pokraj njih
neke trese struja ...neki se zbediraju jer su zli a neki sa strane promatraju i nista im se ne desava !
Brojna svjedoćanstva kazuju da to nisu gluposti. A naročito nisu gluposti, kad to netko utvrdi sjedeći doma i nemajući pojma ni o čemu!
A smeće od Sai babe ti je bliže, i jeftiniji je put do tamo?
Ne treba se prikloniti svakom idiotu samo zato što ima bradu, i zbog neslaganja sa onim što katolička crkva priča.
Oni ne puše Medjugorje isto kao ni Sai babu, a svoj gnjev prema njima radije iskaži tako da ponudiš nešto bolje od njih, a ne pljuvanjem!
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:45   #46
Samo jedna činjenica: Sai Baba nije smeće. Ali je daleko.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:50   #47
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Brojna svjedoćanstva kazuju da to nisu gluposti. A naročito nisu gluposti, kad to netko utvrdi sjedeći doma i nemajući pojma ni o čemu!
A smeće od Sai babe ti je bliže, i jeftiniji je put do tamo?
Ne treba se prikloniti svakom idiotu samo zato što ima bradu, i zbog neslaganja sa onim što katolička crkva priča.
Oni ne puše Medjugorje isto kao ni Sai babu, a svoj gnjev prema njima radije iskaži tako da ponudiš nešto bolje od njih, a ne pljuvanjem!
piliću, evo ti hint kako to sve "funkcionira".


jesi skužio?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:54   #48
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
S obzirom da se povremeno predstavljam kao sotonista mogu reći da ni jedan gore ponuđeni odgovor ne opisuje sotonizam.
Pa ok,onda nas obrazuj,pa nam daj izvornu definiciju..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:57   #49
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Samo jedna činjenica: Sai Baba nije smeće. Ali je daleko.
A ti to pouzdano znaš? Vidio si kakvu auru ima? ; )
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:00   #50
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

jesi skužio?
Quotao sam goachildu, a vidim i ti si se prepoznao u tome....
Nego, kako ti se da stalno ljepiti sličice? Aha, pucaju te filmovi....
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:07   #51
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A ti to pouzdano znaš? Vidio si kakvu auru ima? ; )
Što me briga za njegovu auru?
On izvodi brojna "čuda", ustvari manipulira na neki način materijom. Čitao sam u više knjiga o njegovim dijelima. Pa nije se bezveze pročulo o njemu.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:10   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
piliću, evo ti hint kako to sve "funkcionira".


jesi skužio?
Saša you ve been bad.
I droped you once maybe twice.
Saša
Sloooth
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:12   #53
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Što me briga za njegovu auru?
On izvodi brojna "čuda", ustvari manipulira na neki način materijom. Čitao sam u više knjiga o njegovim dijelima. Pa nije se bezveze pročulo o njemu.
Navodno oni koji su bili kod njega dobe super G powers.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:18   #54
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Brojna svjedoćanstva kazuju da to nisu gluposti. A naročito nisu gluposti, kad to netko utvrdi sjedeći doma i nemajući pojma ni o čemu!
A smeće od Sai babe ti je bliže, i jeftiniji je put do tamo?
Ne treba se prikloniti svakom idiotu samo zato što ima bradu, i zbog neslaganja sa onim što katolička crkva priča.
Oni ne puše Medjugorje isto kao ni Sai babu, a svoj gnjev prema njima radije iskaži tako da ponudiš nešto bolje od njih, a ne pljuvanjem!
o cemu pricas o sai babi ili medugorju ili hindusima ... jako ti post nesuvislo djeluje procito sam 3 X i fkt ga ne kuzim !

hm sto da ponudim isto ne kuzim al ae mogu ponudit da se u 21 st .stvarno ne moram nikome priklonit i pusit njegove tripove !
bio to sai baba ili sveti petar !
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:19   #55
U praksi, sotonizam se svodi na sljedeće mogućnosti:
- razočaranje kršćanstvom
- hormone
- glupost iliti naivnost iliti bedasto uvjerenje o vlastitoj nadmoći nad nekim drugim
To da su razrađeni vrijedi i za sve ostale religije. Nije vrag da netko misli da su sotonisti ispisali više knjiga od kršćana.
Razlog takovom uvjerenju u nekolicine koji o sotonizmu znaju više od par imena možda leži u činjenici da sotonista ima malo pa bi po toj logici bilo i malo materijala. Pogledajte blog Znanost na vlast pa ćete vidjeti da sve može biti razrađeno.
Isto tako, ne kužim zašto bi ikoja religija imala epitet prava. Sve su one u biti iste, a bit je to da se furaju na nekaj nadnaravno. Jedino kaj more biti pravo je sam vjernik. Može raditi neke stvari pro forma ili iskreno vjerovati da je to tako kako mu rekoše.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:20   #56
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Što me briga za njegovu auru?
On izvodi brojna "čuda", ustvari manipulira na neki način materijom. Čitao sam u više knjiga o njegovim dijelima. Pa nije se bezveze pročulo o njemu.
hm po meni se bezveze proculo o medugorju !
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:24   #57
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
hm po meni se bezveze proculo o medugorju !
Da, hm, možda je, a možda i nije. Kako da mi to znamo? Je li međugorje ima neki status od strane Vatikana?
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:26   #58
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Da, hm, možda je, a možda i nije. Kako da mi to znamo? Je li međugorje ima neki status od strane Vatikana?
Ne žele ga priznati.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:28   #59
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Je li međugorje ima neki status od strane Vatikana?
mislim da ima !
i to mi apsolutno nista ne znaci od takve licemjerne religije koja propagira skromnost i krijepost a otkad postoje bezikakvog pardona uzimaju pare sirotinji !

MONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEY MONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEYMONEY
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:31   #60
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ne žele ga priznati.
Ako ga čak i oni ne priznaju, o čemu onda pričamo uopće?
Jer oni valjda nešto o tim temama i znaju. Pa imali su 2000 godina da nauče.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.