Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 19:32   #2161
Da, no problem je u tome što ljudi sa zapada nemaju mentalni sklop Bude, pa je onda bolje da meditaciju koriste za ono za što će im koristiti u ovozemaljskom životu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:38   #2162
Nema ni japanac iz 17 stoljeca mentalni sklop Indijca/Nepalca i 5 st.p.k.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:57   #2163
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nema ni japanac iz 17 stoljeca mentalni sklop Indijca/Nepalca i 5 st.p.k.
Tako nešto.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 10:27   #2164
Jed McKenna kaže da je sve to sranje i da postoji samo nedualna stvarnost koja je gora od najgoreg bezdana i čini od vas to da želite iskočiti iz vlastite kože.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:05   #2165
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Jed McKenna kaže da je sve to sranje i da postoji samo nedualna stvarnost koja je gora od najgoreg bezdana i čini od vas to da želite iskočiti iz vlastite kože.
Možeš li to potvrditi iz vlastitog iskustva ili samo rekla-kazala prenosiš?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:10   #2166
Da. Pročitati McKennu.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:34   #2167
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Da. Pročitati McKennu.
Što da? Vlastito iskustvo se stiče čitanjem McKenne?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:47   #2168
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Što da? Vlastito iskustvo se stiče čitanjem McKenne?
On daje vrlo jasne smjernice kako spaliti sve ono što nije istina. Probaj. Prvo spalit sve da se dođe do ja-jesam, a onda kud koji mili moji.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:01   #2169
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
On daje vrlo jasne smjernice kako spaliti sve ono što nije istina. Probaj. Prvo spalit sve da se dođe do ja-jesam, a onda kud koji mili moji.
Umjesto da odgovoriš na pitanje da li je "sve je to sranje - postoji samo nedualna stvarnost koja je gora od najgoreg bezdana i čini od vas to da želite iskočiti iz vlastite kože" tvoje iskustvo ili samo prenosiš tuđe priče, ti otvoriš novo pitanje

Jesi li spalio sve što dođe do ja-jesam ili se samo zanosiš idejom? Ako jesi, tko si ti sada i u čemu je razlika u odnosu na prije?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:12   #2170
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Umjesto da odgovoriš na pitanje da li je "sve je to sranje - postoji samo nedualna stvarnost koja je gora od najgoreg bezdana i čini od vas to da želite iskočiti iz vlastite kože" tvoje iskustvo ili samo prenosiš tuđe priče, ti otvoriš novo pitanje

Jesi li spalio sve što dođe do ja-jesam ili se samo zanosiš idejom? Ako jesi, tko si ti sada i u čemu je razlika u odnosu na prije?
Naravno da je, ali neka svatko za sebe iskusi bezdan. Jed McKenna će biti dovoljan. Tko želi ostati u lunaparku maye isto ima pravo na to. Ljudi koji su se bavili duhovnim, spiritualnim, okultnim, metafizičkim ili kako god, nakon Jeda bace sve to.

Zadnje uređivanje Harry Haller : 02.06.2017. at 13:24.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:54   #2171
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Naravno da je, ali neka svatko za sebe iskusi bezdan. Jed McKenna će biti dovoljan. Tko želi ostati u lunaparku maye isto ima pravo na to. Ljudi koji su se bavili duhovnim, spiritualnim, okultnim, metafizičkim ili kako god, nakon Jeda bace sve to.
Ljudi su bacili 'sve to' i bez da su pročitali Jeda. Inače, osobno iskustvo je uvijek autentično i opisat će se riječima koje će biti naše, a ne nikako tuđe (Jedove), bez obzira što su nas iste možda inicijalno inspirirale.

Uostalom, samo jedno iskustvo 'nedualnosti', 'bezdana' i sl. je ništa. Tek s dovoljno ponavljanja je moguće jasnije sagledati o čemu se radi te u kakvoj je iskustvo vezi s nama samima.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:58   #2172
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ljudi su bacili 'sve to' i bez da su pročitali Jeda. Inače, osobno iskustvo je uvijek autentično i opisat će se riječima koje će biti naše, a ne nikako tuđe (Jedove), bez obzira što su nas iste možda inicijalno inspirirale.

Uostalom, samo jedno iskustvo 'nedualnosti', 'bezdana' i sl. je ništa. Tek s dovoljno ponavljanja je moguće jasnije sagledati o čemu se radi te u kakvoj je iskustvo vezi s nama samima.
Ima Jedova teorija sve i tamo je sve objašnjeno.
https://www.amazon.com/Jed-McKennas-.../dp/B00C3B1ZN0
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 03:37   #2173
Bok svima, poceja sam sa meditacijom prije pola godine i moram priznati da to postaje sastavni dio moga zivota.

Najcesce prakticiram vodjene meditacije sa You Tube-a, dakle legnem u krevet i stavim slusalice na glavu, opustim se i pratim udisaje tj. izdisaje. Odlucija sam se za taj pristup jer mi je u pocetku bilo tesko blokirati misli a ta videa su mi pomogla u rjesavanju toga problema.

Zanima me koji bi uopce stil/naziv meditacije to bija i sto mislite o takvome pristupu? Također me zanima da li je istina da meditacija utjece na razvoj mozga i ako da na koji nacin.

Jos bi volija spomenuti da sam nedavno imao nekakve nazovi halucinacije, dakle u datome trenutku kao da je netko uperija lampu direktno u moje oci, imao sam osjecaj kao da gledam u sunce iako sam bija u zamracenoj sobi. To je bila prva situacija a drugu mi je dosta tesko opisati a i danas vjerujem da je to bija polu san jer mi je sve to skupa pomalo nestvarno,kao da se nije desilo onako kako sam ja to dozivija u datome trenutku.

Ako imate volje i vremena cjeniti cu da laicki prokomentirate napisano.

Hvala
pionirzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:53   #2174
Quote:
pionirzo kaže: Pogledaj post
Jos bi volija spomenuti da sam nedavno imao nekakve nazovi halucinacije, dakle u datome trenutku kao da je netko uperija lampu direktno u moje oci, imao sam osjecaj kao da gledam u sunce iako sam bija u zamracenoj sobi. To je bila prva situacija a drugu mi je dosta tesko opisati a i danas vjerujem da je to bija polu san jer mi je sve to skupa pomalo nestvarno,
Svakodnevna meditacija je najbolji način za kontakt sa svojim duhom izvan sna. To je čista energija i svjetlo. Treba nastaviti s tim. Još dugo će najbolja komunikacija s duhom biti u snu, pa kažu da je dobro kao prvu stvar ujutro zapisati poruke/komunikaciju duha koje smo zapamtili iz sna.

Nekada kažu traži kontakt s vlastitim duhom, traži ljubav, energiju ljubavi, traži Stvoritelja koji se nalazi u tebi.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 15:48   #2175
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
kažu da je dobro kao prvu stvar ujutro zapisati poruke/komunikaciju duha koje smo zapamtili iz sna.

Ono sto sam zapamtija je sljedece...

Prepustija sam se meditaciji bez ikakvih ocekivanja. Pretpostavljam da sam utonija u polusan jer su mi se pocele pojavljivati slike u glavi. Vidija sam jednu ili vise osoba. Glas u meni mi je rekao da se moram poravnati sa svojim uciteljem/guruom. Mi smo stali u liniju (jedan pored drogoga/jedni pored drugih) i tako je doslo do tvz. poravnjanja. Nakon toga unutrasnji glas mi je rekao- "bila je to tvoja prva vizija". Bija sam sav uzbudjen i virova sam u to iskustvo, virova sam da je to nesto skroz normalno i jos sam jedno krace vrjeme nakon toga meditirao.

Nakon toga sam sjeo na kauc i poceo razmisljati o tom dogadjaju. Opet mi je nekakav glas rekao nesto tipa- "ma to su sve gluposti i mastarije, ti ne vjerujes u te duhovne stvari, jednostavno si zaspao i sad si umisljas da si imao susret sa nekakvim duhovnim bicem"...
Moj odg- "daa, mozda si i u pravu, no cak i ako je bija san opet je nekako povezan sa mediacijom."

Pisem ovo na forumu jer nemam olovku i papir pri ruci
pionirzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:01   #2176
Quote:
pionirzo kaže: Pogledaj post
Ono sto sam zapamtija je sljedece...

Prepustija sam se meditaciji bez ikakvih ocekivanja. Pretpostavljam da sam utonija u polusan jer su mi se pocele pojavljivati slike u glavi. Vidija sam jednu ili vise osoba. Glas u meni mi je rekao da se moram poravnati sa svojim uciteljem/guruom. Mi smo stali u liniju (jedan pored drogoga/jedni pored drugih) i tako je doslo do tvz. poravnjanja. Nakon toga unutrasnji glas mi je rekao- "bila je to tvoja prva vizija". Bija sam sav uzbudjen i virova sam u to iskustvo, virova sam da je to nesto skroz normalno i jos sam jedno krace vrjeme nakon toga meditirao.

Nakon toga sam sjeo na kauc i poceo razmisljati o tom dogadjaju. Opet mi je nekakav glas rekao nesto tipa- "ma to su sve gluposti i mastarije, ti ne vjerujes u te duhovne stvari, jednostavno si zaspao i sad si umisljas da si imao susret sa nekakvim duhovnim bicem"...
Moj odg- "daa, mozda si i u pravu, no cak i ako je bija san opet je nekako povezan sa mediacijom."

Pisem ovo na forumu jer nemam olovku i papir pri ruci
Vjerovatno su se tvoja razmišljanja i zaključci izrazili u tvom snu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:00   #2177
Quote:
pionirzo kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da sam utonija u polusan jer su mi se pocele pojavljivati slike u glavi. Vidija sam jednu ili vise osoba. Glas u meni mi je rekao da se moram poravnati sa svojim uciteljem/guruom. Mi smo stali u liniju (jedan pored drogoga/jedni pored drugih) i tako je doslo do tvz. poravnjanja. Nakon toga unutrasnji glas mi je rekao- "bila je to tvoja prva vizija". Bija sam sav uzbudjen i virova sam u to iskustvo, virova sam da je to nesto skroz normalno i jos sam jedno krace vrjeme nakon toga meditirao.
Skroz je normalno. Kako budeš duže meditirao, otkrit ćeš da tu više nije samo tvoj učitelj nego i njegov učitelj, kao i mnogi učitelji prije njih. Glas će ti reći da u umu trebaš pažljivo povući liniju ispred vrhova nožnih prstiju svih tih svetih osoba, ne bi li se što točnije poravnao s njima. O preciznosti tog poravnanja ovisit će tvoje daljnje vizije odnosno općenito napredak u meditaciji. Sretno!
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:19   #2178
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Vjerovatno su se tvoja razmišljanja i zaključci izrazili u tvom snu.
Vrlo moguce...
Btw odlican video
pionirzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:29   #2179
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Skroz je normalno. Kako budeš duže meditirao, otkrit ćeš da tu više nije samo tvoj učitelj nego i njegov učitelj, kao i mnogi učitelji prije njih. Glas će ti reći da u umu trebaš pažljivo povući liniju ispred vrhova nožnih prstiju svih tih svetih osoba, ne bi li se što točnije poravnao s njima. O preciznosti tog poravnanja ovisit će tvoje daljnje vizije odnosno općenito napredak u meditaciji. Sretno!
Nisam siguran da sam shvatija dublji smisao svega toga, za mene je to jedno novo neistrazeno podrucje.
Mozes li mi nesto vise napisati o tvz poravnanju, kako ti to tumacis?
pionirzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:43   #2180
Quote:
pionirzo kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da sam shvatija dublji smisao svega toga, za mene je to jedno novo neistrazeno podrucje.
Mozes li mi nesto vise napisati o tvz poravnanju, kako ti to tumacis?
Zezam se malo, jer mi se učinilo da i ti radiš isto
Ako si ozbiljan, možda se trebaš početi zezati. Um ima sklonost fantaziranjima i projekcijama svega i svačega. Kada se tome pridaje pozornost, može se stvoriti navika tumačenja mentalnih slika kao da su važan dio meditacije, a nisu nego su smetnja.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.