Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2009., 13:53   #61
Gledao sma film,ali opet,teško bi ih Nijemci iz Italije protjerali...

PS
Premalo bi bilo tema za poseban podforum,ali miožemo ovo pretvoriti u TOP TEMU za alternativnu povijest...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 15:37   #62
Za razliko od "zlih Španjolaca i Portugalaca", "napredni Anglosaksonci" se nisu mješali ni s Indijancima,a pogotovo ne s crncima...

Španjolcima su svi bili ok čim bi prihvatili katoličku vjeru...

Anglima do danas nisu dragi susjedi crnci npr. u Missisipiju,makar obojica bili baptisti...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 15:43   #63
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za razliko od "zlih Španjolaca i Portugalaca", "napredni Anglosaksonci" se nisu mješali ni s Indijancima,a pogotovo ne s crncima...

Španjolcima su svi bili ok čim bi prihvatili katoličku vjeru...

Anglima do danas nisu dragi susjedi crnci npr. u Missisipiju,makar obojica bili baptisti...
Ma sto posto,zato 53 posto današnjih Siouxa ima europske Y kromosome,zbog nemješanja s Anglosaksoncima A što se tih crnaca tiče,bi li ti volio imat u susjedstvu hip-hopere
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:57   #64
Da su je naselili bili bi u ku.c.u kao i uvijek
Dmitri Sergeyev is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 21:33   #65
Quote:
Dmitri Sergeyev kaže: Pogledaj post
Da su je naselili bili bi u ku.c.u kao i uvijek
Britanci bu vjerovatno istrijebili većinu Indijanaca, i bilo bi ih danas manje u Peru ili Boliviji...

Crnaca bi bilo,kao što ih ima u SAD,ali Mulata bi bilo mnogo manje...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 22:19   #66
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Da su Južnu Ameriku dominantno naselili Anglosaksonci umjesto Latina,mislite li da bi taj kontinent bio razvijeniji i zašto?
Definitivno da bi... A dokaz tomu imamo stanje današnjih Anglo-Saksonskih država u svojim matičnim zemljama a i glede njihovih bivših kolonija, pa tako Australija, SAD, Kanada, Južno-Afrička Republika itd, spadaju u razvijene zemlje svijeta danas...

Ponajviše obratimo pozornost na Južno-Afričku republiku i koliko ona danas odskače glede EKONOMIJE i razvijenosti od ostatka Afrike... Pa mogli bi reci onako figurativno: "svijetlosnim godinama".

Naravno da glede JAR-a moramo uzet u obzir i Nizozemske doseljenike no njih bi ja isto svrstao u jedno Germansko-Anglosaksonsko društvo.

Sad, mogli bi se zapitati što je razlog tomu i zašto... Pa vjerojatno da je ono najočitije, mentalitet Germana.

No isto tako moramo reći da su se bijeli kolonisti juzne amerike (portugalci i spanjolci) dosta mjesali na samim počecima sa domorocima i africkim robovima (ponajvise portugalci - Brazil) i da su stvorili jednu prepoznatiljivu juznoafricku kulturu tog kontineta, prepoznatljiv mentalitet.

Argentina u drugu ruku, je 70% bijelačka država, tj. država talijanskih doseljenika i njihovih danasnjih potomaka, koji se nisu u toliko mjeri mješali sa domorocima kao sto su to činili Argentinski Španjolci bijelci.

Argentina je krajem 19 stoljeca i pocetkom 20 bila jedna od vodecih sila u gospodarstvu i to ne juzne amerike nego SVIJETA! Bila je pocetkom 20 stoljeca medju 10 najbogatijih zemalja svijeta.

Razlog propadanja Argentinske ekonomije jest sto je cijena stočarstva imala manju ulogu (i opcenito ta grana gospodarstva) razvijanjem industrije a Argentina tu nije mogla parirati (no jos nam je dobro poznat termin Agentinski Gaučosi ), tu su bile poslije i razne diktature u Argentini koje su slomile tu državu, danas se ona sa ostatkom tog kontinenta oporavlja.

Brazil koliko god bija šaren i izmješan raznim rasama u tolikoj mjeri da danas ne mozemo odrediti više samu rasu pojedinih nogometasa brazila , ta drzava je isto dosta podložna rasizmu, za kojeg baš ne cujemo toliko koliko o Americkim crncima iz getoa u americkim filmovima.

No Bijelaca Brazila ima znantno znatno manje negoli u Argentini.

Neki ce sad ovdje pomisliti da ja vučem crtu veće razvijenosti tamo gdje ima više bijelaca, PA DA, VUCEM JE, jer je to činjenica i ne treba je sakrivati.

Germansko-Anglosaksonski bijelački mentalitet je malo radisniji i skloniji boljoj ekonomiji od ovog Bijelačkog Romanskog Europskog, no sve se svodi na Europljane u cijelini danas i našu cijeloukupnu ulogu u modernizaciji ovog svijeta, posebno novog svijeta, jer malo ovdje ko danas može osporiti da je danasnja civilizacija, civilizacija EUROPSKOG ČOVJEKA ili ako hocete Bijelog čovjeka... Ovo nije rasizam nego činjenica.

Poštovanje i pozdrav

Zadnje uređivanje Road_Warrior : 21.06.2009. at 22:27.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 16:40   #67
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gledao sma film,ali opet,teško bi ih Nijemci iz Italije protjerali...

PS
Premalo bi bilo tema za poseban podforum,ali miožemo ovo pretvoriti u TOP TEMU za alternativnu povijest...
Slažem se, ali u knjizi je to detaljnije objašnjeno, štoviše, u knjizi se dan D ni ne spominje.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:53   #68
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali u knjizi je to detaljnije objašnjeno, štoviše, u knjizi se dan D ni ne spominje.
Ajd malo opširnije ako ti nije mrsko...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 20:23   #69
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ajd malo opširnije ako ti nije mrsko...
Njemačka ofenziva na Kavkaz 1942. odsječe Crvenu armiju od izvora nafte. Rusima preostane samo borba pješke ili na konjima.

Nijemci su otkrili da su saveznici provalili kod Enigme pa su Nijemci povukli sve podmornice sa Atlantika, promjenili kodove, i starim kodovima namamili Royal Navy u zamku pa ju potopili te nakon toga nesmetano potapali savezničke trgovačke brodove i bacili Veliku Britaniju na koljena 1944. Churchill je morao pobjeći u Kanadu.

Dana D nije ni bilo jer je malo prije britanske predaje SAD povukla svoje snage iz Velike Britanije i sjeverne Afrike. SAD se orjentirala na rat sa Japanom i porazila ga 1945. bacivši atomsku bombu na Hirošimu ali je Hitler već iduće godine iznad New Yorka detonirao jednu V-3 raketu pokazavši da može odgovoriti na napad. Tada je potpisano primirje između SAD-a i Njemačke i počinje hladni rat, dok Rusi na istoku i dalje vode gerilski rat.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:00   #70
U Brazilu ne postoji neki veći rasizam...

U Boliviji da, u Meksiku je više mržnja kastinskoj tipa...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:03   #71
Ali Njemačka ipak dugoročno gubi rat protiv takve Rusije?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:09   #72
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali Njemačka ipak dugoročno gubi rat protiv takve Rusije?
1964. rat sa Rusima još traje. Zato se te godine sprema posjet američkog predsjednika Josepha P. Kennedyja Berlinu a Njemačka se sprema otvoriti vrata prema zapadu. U toj godini je cijela zapadna Europa ujedinjena u Europsku Uniju, kojom predsjedava Njemačka.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...nsUE64-ter.jpg
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 07:49   #73
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za razliko od "zlih Španjolaca i Portugalaca", "napredni Anglosaksonci" se nisu mješali ni s Indijancima,a pogotovo ne s crncima...

Španjolcima su svi bili ok čim bi prihvatili katoličku vjeru...

Anglima do danas nisu dragi susjedi crnci npr. u Missisipiju,makar obojica bili baptisti...
Da to mi je najbolji, jedan katolički narod sa razvijenim katoličkim moralom, nikad se nije ustručavao poklati i žensko i muško i staro i mlado nekog drugog naroda druge vjere. Al ipak su oni moralni

A čuj nisu ni Španjolci baš bijeli, kao ni Talijani...
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 11:09   #74
Quote:
Aryan kaže: Pogledaj post
Da to mi je najbolji, jedan katolički narod sa razvijenim katoličkim moralom, nikad se nije ustručavao poklati i žensko i muško i staro i mlado nekog drugog naroda druge vjere. .
Za razliku od Engleza koju su poubijali sve indijance na koje bi naišli?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 11:23   #75
na čijoj strani je bila Španjolska u 19.st. - boraca za nezavisnost južnoameričkih zemalja ili Indijanaca?
Možda zvuči čudno ,ali Madrid je štitio interese Indiosa i bio im saveznik u otporu prema moćnim veleposjednicima koji su htjeli političku samostalnost.
U to isto vrijeme angloamerikanci su tamanili crvene po preriji i šumama.

danas ti isti Indijanci, Morales,Chavez i ekipa slave te borce za nezavisnost kojima su Indijanci bili kmetska i jeftina najamna radna snaga.
Socijalisti slave feudalce
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 11:45   #76
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za razliku od Engleza koju su poubijali sve indijance na koje bi naišli?
Ali ih nisu pokrštavali (osim onih par misionara), već jednostavno poklali...Samo tak, a ne zato jer... Po meni su Španjolci mnogo gori jer su dvolični.
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 13:10   #77
Quote:
Aryan kaže: Pogledaj post
Ali ih nisu pokrštavali (osim onih par misionara), već jednostavno poklali...Samo tak, a ne zato jer... Po meni su Španjolci mnogo gori jer su dvolični.
Kako to može biti gore?

U Južnoj Americi većina domorodaca je preživjela,bilo kao čisti,ili kao mješanci...

U Sjevernoj Americi ima ih u tragovima...

PS
SAD ne razlikuje Mulate,Mestike i sl...

Kod njih,ako si crn, ti si crnac...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 13:24   #78
Quote:
Aryan kaže: Pogledaj post
Da to mi je najbolji, jedan katolički narod sa razvijenim katoličkim moralom, nikad se nije ustručavao poklati i žensko i muško i staro i mlado nekog drugog naroda druge vjere. Al ipak su oni moralni

A čuj nisu ni Španjolci baš bijeli, kao ni Talijani...
"Nisu Španjolci bijeli a ni Talijani"? A što su oni onda? MARSIJANCI? Ajde malo se obrazuj, čitaj prije nego dodjes na ovaj forum i napišeš takvo smeće rasističko, koje veze nema s vezom osim kod laika polunepismenih poput tebe samog.

Vjerojatno su za tebe sve meksičke sapunice= ŠPANJOLSKE, a svi latinoamerikanci su za tebe SPANISH ha?... Pa vjerujem da jesu, jer laik poput tebe bas ne vodi računa ni sta prica in kako koga naziva, već samo male seljačke doskočice neukog primjećivanja sa TV-a
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 13:47   #79
Road Warrior@ prije svog vrijeđanja i osuđivanja kao mene, zapitaj se sam kakva si ti osoba ako nekog drugog osuđuješ... Po čemu si zaključio da sam ja kakti rasist? Po username? E pa htio sam ga promijeniti i još želim ali ne može se. Često me se samo zbog toga pogriješno shvati.

Što sam želio reći; da se anglosaksonci nisu toliko miješali sa indijancima zbog prevelike razlike u boji kože, dok sa španjolcima to nije bio slučaj jer su i sami tamniji, pa razlika nije bila tolika. Sad mi ti reci gdje je tu rasizam? Kolika je razlika između boje kože jednog prosječnog španjolca ili talijana sa englezom? Ovi tamni, a ovi drugi kao da imaju leukemiju. Osim toga britancima je bijela koža bila dokaz aristokratskog porijekla, zato su se mlade milostive toliko skrivale od sunca.

Stvar je u tome da španjolci nisu pravili razliku između ljudi po boji kože već po vjeroispovijesti, tj. ako se ovaj molio Letećoj zmiji, jednostavno nitko se nije pitao da li ga je u redu ubiti.
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 13:55   #80
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
"Nisu Španjolci bijeli a ni Talijani"? A što su oni onda? MARSIJANCI? Ajde malo se obrazuj, čitaj prije nego dodjes na ovaj forum i napišeš takvo smeće rasističko, koje veze nema s vezom osim kod laika polunepismenih poput tebe samog.
Ako sam ja neobrazovan, onda mi ti lijepo obrazovani čovječe, objasni kako si Španjolce i Talijane usporedio kao Marsijance? Marsijanac=kaj je to neologizam? A ja mislio Marsovac. Kakve veze sad ima boja kože sa porijeklom s kojeg već planeta? Samo budala ne vidi da su oni tamniji (jednostavno i bez ikakvih skrivenih primisli). Znači ja sam smeće rasističko, a ti si onda humanist i intelektualac? Za jednog laika polunepismenog uvijek sam bolji od govana umišljenih poput _ _ _ _.

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Vjerojatno su za tebe sve meksičke sapunice= ŠPANJOLSKE, a svi latinoamerikanci su za tebe SPANISH ha?... Pa vjerujem da jesu, jer laik poput tebe bas ne vodi računa ni sta prica in kako koga naziva, već samo male seljačke doskočice neukog primjećivanja sa TV-a
A gdje sam ja to rekao ili zaključio?
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.