Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 00:17   #1
Oprema za boks i srodne borilačke sportove

ovako, sutra idem po rukavice jer ove smrde u pm.....
dakle bio jucer u knokout jel, onaj u maximirskoj, jel svi uzimate kozne il skaj? kozne su 480kn(sd sam zaboravio koje su jer imaju pride, everlast i jos nes), skaj 200, velika razlika eto...
i u klubu su takve cijene cak nes skuplje,geldo sam ove pride od 200 su tam 230-40 za usporedbu..
http://www.profightstore.com/content...uctList&pCat=8
ovo sam nasao isto...di je ta ulica? ne da mi se lutat gradom, daj recite jel valjaju one u knokoutu il su vise markice, koje su najisplativije i najbolje, i koju velicinu uzimate?

za boks pricam jel...
10 je najbolje za vrecu, i 12 kao moze i za sparing, dok je 14 ok za sparing...nekak mi se 10 najvise sviđaju za udarat po vreci, jel bolje uzet neke kozne za vrecu jer tu se najvise vremena i provodi, i neke jeftinije vece za sparing..il? ako uzimate jedne koje uzimate, 10ka mi "izgleda" najbolje, il je bolje uzet oz12? ajde nek netko odgovori nabrzinu, i di, sutra idem po to poslije faxa..
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 00:48   #2
ako hoćeš neke ful jeftine, imaš u metrou (sesvete), ali treba ti kartica za kupovinu, najbolje posudi od nekog ako nemaš svoju.
a možeš i sa mnom jer blizu živim.
ja sam tamo kupio penna rukavice 12oz, imitacija kože. za moje potrebe su odlične.
mislim da nisu koštale više od stotinjak kuna.
ruka mi se dosta oznoji u njima, ali meni ne smrde. valjda jer perem ruke svaki put prije nego ih stavim.
ima i jeftinijih i skupljih, ali tad nisam imao baš para.
a postoji i dućan negdje oko maksimira, jedan od natpisa je "pride", često ga viđam u prolazu, ne znam jel to taj u kojem si već bio...
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 01:01   #3
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
ako hoćeš neke ful jeftine, imaš u metrou (sesvete), ali treba ti kartica za kupovinu, najbolje posudi od nekog ako nemaš svoju.
a možeš i sa mnom jer blizu živim.
ja sam tamo kupio penna rukavice 12oz, imitacija kože. za moje potrebe su odlične.
mislim da nisu koštale više od stotinjak kuna.
ruka mi se dosta oznoji u njima, ali meni ne smrde. valjda jer perem ruke svaki put prije nego ih stavim.
ima i jeftinijih i skupljih, ali tad nisam imao baš para.
a postoji i dućan negdje oko maksimira, jedan od natpisa je "pride", često ga viđam u prolazu, ne znam jel to taj u kojem si već bio...


da to je taj.... thnx, al imam karticu za metro, al me ne zanimaju tamo, ipak mislim trenirat bas svaki dan, a ne 2-3put tjedno ko vecina i tak,i na duze vrijeme, pa da mi izdrze... da na to sam mislio taj pride ducan u maximirskoj, kak vec, al tam su 480kn ove kozne.. ima jos netko misljenje o njima, il ima boljih ducana blizu, i koje velicine uzet, 10 il 12..nekako sam za 10 na vreci al za sparing neki su premale jel? uzet 12 odmah, il 10 i poslije jos vece?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 01:13   #4
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
da to je taj.... thnx, al imam karticu za metro, al me ne zanimaju tamo, ipak mislim trenirat bas svaki dan, a ne 2-3put tjedno ko vecina i tak,i na duze vrijeme, pa da mi izdrze... da na to sam mislio taj pride ducan u maximirskoj, kak vec, al tam su 480kn ove kozne.. ima jos netko misljenje o njima, il ima boljih ducana blizu, i koje velicine uzet, 10 il 12..nekako sam za 10 na vreci al za sparing neki su premale jel? uzet 12 odmah, il 10 i poslije jos vece?
ako ti treba za svaki dan, onda definitivno uzmi neke kvalitetnije.
za materijal ne znam što je bolje.
što se tiče veličine, mislim da ti je bolje uzeti 12 ako ti više pašu, jer kad svežeš bandaže još će ti tjesnije biti.
ja 10 oz ne mogu navući s bandažama, ali mislim da to ovisi konkretno o rukavici. jer je oz oznaka za težinu ako se ne varam (oz=ounce).

nisam baš ovdje stručan, pa radije sačekaj nekog tko ima više iskustva s tim.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:09   #5
da, oz tezina... nego uzeo sam rukavice, moze closed tema....gledao i profight store jeftinije su no manji izbor, samo jedne ok al vezanje i sve, u pride u maximirskoj uzeo one pride s crtom zutom najudobnije su mi bile, cicak za trening jednostavnije stavljat, 10oz(uzet cu jos jedne vece), dobre (480kn, ima i everlast 540 kn, al ove pride su mi bolje pasale nekak..) odmah isprobao veceras..
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 08:55   #6
Boksačka vreća

Želm kupiti boksačku vreću. Nisam baš početnik, znam što mi treba:
već sam gledao: visina 1,20-1,40m, težina oko 40 kg promjer ca 35-40 cm.
takvu sam gledao prije koje godine u ulici koja izlazi na Maksimirsku s južne strane (ZG), ali više ne znam di je to.
Cijena je bila oko 680 kn.
E sad pitanje.
Znate li u ZG di se može naći moguće i širi asortiman vreća, ili možda di je ta trgovina.
mislio sam da je otprilike preko puta Petrove crkve, ali tamo prodaju bicikle i kažu da vreće nikad nisu držali.
trebaju mi također i rukavice za vreću, pa ako možete savjetovati, bio bih zahvalan.
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 11:12   #7
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Želm kupiti boksačku vreću. Nisam baš početnik, znam što mi treba:
već sam gledao: visina 1,20-1,40m, težina oko 40 kg promjer ca 35-40 cm.
takvu sam gledao prije koje godine u ulici koja izlazi na Maksimirsku s južne strane (ZG), ali više ne znam di je to.
Cijena je bila oko 680 kn.
E sad pitanje.
Znate li u ZG di se može naći moguće i širi asortiman vreća, ili možda di je ta trgovina.
mislio sam da je otprilike preko puta Petrove crkve, ali tamo prodaju bicikle i kažu da vreće nikad nisu držali.
trebaju mi također i rukavice za vreću, pa ako možete savjetovati, bio bih zahvalan.
I ja trebam vreću. Ali onu za spavanje. Ni ja nisam početnik. Spavam već puste godine. Zapravo od vremena kojega mi dopire sjećanje, a majka koja me je rodila i dojila kaže da sam i u toj dobi također spavao. E, sad znate koliko mi je nasušno potrebna vreća za spavanje. Ne bih bilo koju već onu koja mi može biti topla i udobna poput popluna. Bio bih zahvalan ako mi netko može otkriti gdje bih je mogao nabaviti.

P.S.
E, da...također mi je potrebna i spavaća kapica. Znate, u nekim sam već godinama i prilično sam oćelavio pa mi nimalo nije ugodno kad se onako fino ušuškam zimi, a ćelenka viri i mrzlo joj je. Takve spavaće kapice u biti već jako dugo nisam vidio u trgovinama. Navodno su izašle iz mode, ali kakve veze ima moda sa stvarnim potrebama gologlavih spavača!? Tako da bih također bio vrlo zahvalan ako je neko zadnje vrijeme u nekoj trgovini kojim slučajem prepoznao "starinsku" spavaću kapicu da mi to javi.
misho-pisho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:27   #8
I još nešto

uz kapu za spavanje s repićem nužno i de i spavaćica, šroka, komotna i udobna. Udobnija je od pidžame a i kudikamo praktičnija za "brza djelovanja".
Nosili je naši stari.
zato su valjda i imali vše dice.

__________________________________________________ _-
Babo,
Il' me ženi, ili' mi vreću kupi,
ja p nečem udarati moram
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:44   #9
imaš pdf borilačke vještine i sportovi, bolje ti tamo pitat.
al imaš:
http://profightstore.com/
http://www.systems-import.hr/
...
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:35   #10
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Želm kupiti boksačku vreću. Nisam baš početnik, znam što mi treba:
već sam gledao: visina 1,20-1,40m, težina oko 40 kg promjer ca 35-40 cm.
takvu sam gledao prije koje godine u ulici koja izlazi na Maksimirsku s južne strane (ZG), ali više ne znam di je to.
Cijena je bila oko 680 kn.
E sad pitanje.
Znate li u ZG di se može naći moguće i širi asortiman vreća, ili možda di je ta trgovina.
mislio sam da je otprilike preko puta Petrove crkve, ali tamo prodaju bicikle i kažu da vreće nikad nisu držali.
trebaju mi također i rukavice za vreću, pa ako možete savjetovati, bio bih zahvalan.
imaš dućan u maximirskoj prek puta zagrebačke banke.
2 tram stanice od kvatrića. siđeš, pređeš cestu i prema stadionu jedno 100-150 metara imaš mali dućanček sa rekvizitima za boks, pride i sl.
__________________
Greatest Of All Times
capi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 14:15   #11
Oprema za kickbox

Živim u Splitu i treniram kickbox već 4 mjeseca i sada bih trebao kupiti opremu. Oprema uključuje baldaže i rukavice. Molio bih neku preporuku a da cijena nije prevelika. na webu ne mogu ništa pronaći.
Hvala unaprijed.
marko9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 15:57   #12
Wink

ja treniram kickbox 2 godine i preporučujem ti top ten rukavice 10 oz i top ten bandaže,bandaže su ti 60 kn a rukavice od 200 do 700 kn
luckyxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:04   #13
Kickbox oprema

Pozdrav!

Trebao bih kupiti rukavice za kickbox, pa ako mi sto preporucujete?

Ne razumijem se puno oko toga, pa ako na nesto posebno trebam obratit paznju....

Zahvaljujem
mpavic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:12   #14
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
E sad pitanje.
Znate li u ZG di se može naći moguće i širi asortiman vreća, ili možda di je ta trgovina.
mislio sam da je otprilike preko puta Petrove crkve, ali tamo prodaju bicikle i kažu da vreće nikad nisu držali.
trebaju mi također i rukavice za vreću, pa ako možete savjetovati, bio bih zahvalan.
Mislim da misliš na dućan u Martićevoj. Na uglu Iblerovog trga i Martićeve ti je dućan u kojem imaju raznu sportsku opremu, pa bicikle, a između ostalog i boksačke vreće. Inače je lijep izbor i u ovom dućanu (mislim da je Pride) u Maksimirskoj, nešto prije Svetica, na sjevernoj strani ulice.

Molim savjet - koja bi vreća meni odgovarala? Visoka sam 165 cm, 53 kg.
Razmišljala sam o stojećoj vreći da je mogu pomicati po stanu.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 10:49   #15
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Želm kupiti boksačku vreću. Nisam baš početnik, znam što mi treba:
već sam gledao: visina 1,20-1,40m, težina oko 40 kg promjer ca 35-40 cm.
takvu sam gledao prije koje godine u ulici koja izlazi na Maksimirsku s južne strane (ZG), ali više ne znam di je to.
Cijena je bila oko 680 kn.
E sad pitanje.
Znate li u ZG di se može naći moguće i širi asortiman vreća, ili možda di je ta trgovina.
mislio sam da je otprilike preko puta Petrove crkve, ali tamo prodaju bicikle i kažu da vreće nikad nisu držali.
trebaju mi također i rukavice za vreću, pa ako možete savjetovati, bio bih zahvalan.
Baci oko na www.profightstore.com,
ili na dućan u Tratinskoj,
ili pošalji mail šefu profightstorea i on će ti reći kakve rukavice će ti za vreću biti dobre.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:26   #16
imas dobru opremu na ovoj stranici http://www.profightstore.com/
CRO_Psycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 00:38   #17
Rukavice za boks u Splitu

Gdje kupiti i koje?

Gledao sam u Hervisa, relativno su jeftine 375kn, ali su očajne kvalitete.

Većina u ponudi je 10oz, te su kao "profesionalne" pa ih ekipa najviše kupuje, ali ja bi radije 16oz da me štiti na sparingu jer mi je to bitnije od nokautiranja protivnika.

Koje su mane 16oz rukavica, da ne dam 500kn za njih pa nakon 2 tjedna skužim da mi trebaju lakše?

Ima rukavica u klubu, ali smrde na 100m da je to za povratit, zeznuto je čak i kasnije isprat taj smrad s ruku, vječno mokre.
juma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:38   #18
Našao, uzeo twins 16oz za 590kn i twins bandaže 90kn, piknicu su tvrđe od kinga i iznutra začuđujuće sitne (a nemam baš veliku ruku), ali lik kaže da to sve dođe na svoje. Nigdje na rukavicama ne piše veličina, samo težina. Prvi tren sam bio skeptičan, ali 10tak min tukao po vreći i već mi pašu mnogo bolje, iako su još stegnute. Razmišljao između 16oz i 12oz, izabrao 16oz jer nude bolju zaštitu, a i neću ozljedit sparing partnera (makar su svi gube i stavili bi 6oz da im trener dopusti).
juma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:14   #19
Quote:
juma kaže: Pogledaj post
Našao, uzeo twins 16oz za 590kn i twins bandaže 90kn, piknicu su tvrđe od kinga i iznutra začuđujuće sitne (a nemam baš veliku ruku), ali lik kaže da to sve dođe na svoje. Nigdje na rukavicama ne piše veličina, samo težina. Prvi tren sam bio skeptičan, ali 10tak min tukao po vreći i već mi pašu mnogo bolje, iako su još stegnute. Razmišljao između 16oz i 12oz, izabrao 16oz jer nude bolju zaštitu, a i neću ozljedit sparing partnera (makar su svi gube i stavili bi 6oz da im trener dopusti).
pa bandaze od 5 metara su u prosjeku 40 -50 kn , bolje da si uzo 2 komada pridovih ili everlastovih pa da ih mjenjas cesce ! a 12 oz ja nosim a nemas me kaj vidit tako da po meni bolje da si uzeo 16icu !
iako ja ne kuzim smisao kupovanja preskupih rukavica , pogotovo ako to radis rekreativno jer rukavice se usmrde za cas i bolje ih je mjenjat svaka 2-3 mjeseca ! but that's only my opinion !
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:23   #20
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
pa bandaze od 5 metara su u prosjeku 40 -50 kn , bolje da si uzo 2 komada pridovih ili everlastovih pa da ih mjenjas cesce ! a 12 oz ja nosim a nemas me kaj vidit tako da po meni bolje da si uzeo 16icu !
iako ja ne kuzim smisao kupovanja preskupih rukavica , pogotovo ako to radis rekreativno jer rukavice se usmrde za cas i bolje ih je mjenjat svaka 2-3 mjeseca ! but that's only my opinion !
Neke no-name u Hervisa su 40-50kn, a kad sam kupovao rukavice usput sam uzeo i twins bandaže. Na stranim forumima (sherdog) svi se klanjaju twinsu, pa nek budu kvalitetnije jer se cesto peru. Ekipa tuće s twinsovkama po vreći godinu-dvije i kažu da su u stanju "ko nove".

Jedino me ljuti što su unutra izuzetno tjesne, toliko da neugodno stišće ruku.
juma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.