Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2007., 18:36   #1
Kakav je posao stjuardese?

zanimaju me kolike plaće imaju piloti, a kolike stjuardese u CA?
klubanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 23:20   #2
Quote:
klubanka kaže: Pogledaj post
zanimaju me kolike plaće imaju piloti, a kolike stjuardese u CA?
Stjuardese cca 5000 a piloti kako koji. Preciziraj za pilote jel kapetani, kopiloti, koji tip zrakoplova. I reci koji si fax ili što planiraš raditi u životu pa da te usmjerim. Ja sam u struci pa ti možda mogu pomoći
__________________
Moj idol je jesam!
abaxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 02:09   #3
Prvo moraš završiti faks na FPZ smjer aeronautika koji je prije par godina ukinut,neznam kakva je situacija sada.Trajanje faksa je 4,5 godine odnosno 9 semestara.
Zatim vježbaš na simulatorima,pa ideš na vojni aerodrom u Zadar letiti pravim zrakoplovima,a onda tek smiješ civilnim.I moraš imati savršen vid bez dioptrije.Mislim da imaš beneficirani staž,a i dosta je iscrpljujuće ako prelaziš daleke puteve preko više vremenskih zona pa neznaš kada je dan,kada je noć,kada je vrijeme za spavanje ...uglavnom poremećeni bioritam.Isto kao kada si ako si bio u vojsci na straži.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:58   #4
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Prvo moraš završiti faks na FPZ smjer aeronautika koji je prije par godina ukinut,neznam kakva je situacija sada.Trajanje faksa je 4,5 godine odnosno 9 semestara.
Zatim vježbaš na simulatorima,pa ideš na vojni aerodrom u Zadar letiti pravim zrakoplovima,a onda tek smiješ civilnim.I moraš imati savršen vid bez dioptrije.Mislim da imaš beneficirani staž,a i dosta je iscrpljujuće ako prelaziš daleke puteve preko više vremenskih zona pa neznaš kada je dan,kada je noć,kada je vrijeme za spavanje ...uglavnom poremećeni bioritam.Isto kao kada si ako si bio u vojsci na straži.
Malo si to netočno sročio ali brijem da mala i onako ne brije biti pilot
__________________
Moj idol je jesam!
abaxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 19:51   #5
abaxa, mala brije bit pilot

zanima me sve, početna plaća za vrijeme staža, zatim plaća dok si kopilot i naravno na kraju kada postaneš pilot, ako itko zna da mi odgovori? a avion, pa valjda ove koje imaju u floti, airbus A320 itd..
klubanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:32   #6
Hehe, ja se nadam da ćeš postat pilot, ženski pilot zakon!
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 01:06   #7
Quote:
klubanka kaže: Pogledaj post
abaxa, mala brije bit pilot

zanima me sve, početna plaća za vrijeme staža, zatim plaća dok si kopilot i naravno na kraju kada postaneš pilot, ako itko zna da mi odgovori? a avion, pa valjda ove koje imaju u floti, airbus A320 itd..
Čuj. Imaš an prometu dva smjera. Civilni i vojni pilot. Vojni pilot je kul posao ali nije ni blizu dobar koliko bi mogao biti. I manje je plaćen od civilnog. Dakle ako prođeš testiranja i upadneš na fax čeka te svake godine zdravstveni i naravno polaganje ispita na faxu. Kada je to sve gotovo ti si praktično nitko i ništa. Jer kod nas piloti čekaju na burzi iz razloga što država ne školuje recimo pilota za A320 ili ATR42 ili kaj god već. Nego ako imaš volje i para položiš sama za pilota jednomotornog, pa onda za dvomotornog pilota i kreneš na tržište. Ako imaš oko 70000ojra i misliš raditi u europi moja preporuka ti je Airbus. Boeinge ti ima Ryan, Germanwingsi i neke druge low cost kompanije koje ne nude baš neke uvjete. Sa licencom Airbusa možeš raditi od CroatieAirlinesa do Lufthanse pa dalje u svijet. A kada upadneš u posao onda ti nije bed doškolovat se za recimo B747 koji je najprometniji od Boeinga u europi. Mogao bi ti pisati satima o svemu tome ali baš i nije zanimljivo čitati članke od tristo stranica. Ak te ful zanima to sve cimni me za neku kavicu ako si u zg pa da ti istresem iz rukava sve kaj znam.
__________________
Moj idol je jesam!
abaxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:08   #8
to sve već znam, i koliko onda iznosi mjesečna plaća za civilnog pilota? znam da je za vojnog puno manja..
klubanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:55   #9
Brojke (doduše već nekoliko godine stare) za SWISS:
Kopilot regionale veze: 5500 CHF
Kapetan interkontinentalne veze: 13'500 CHF.

Vrlo isplativo je letiti za jednu od bliskoistočnih linija, npr. Emirates. Postoje aranžmani kod kojih ne plaćaš porez i obogatiš se za nekoliko godina.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 08:43   #10
a koji su uvjeti za stjuardesu? napisali ste samo za pilote
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:33   #11
Stjuardese - dosta ovisi na kojoj si poziciji i da li je ljeto ili zima. Purser (voditelj kabine) po ljeti preko 10000 kn, po zimi 7000-10000. Ostali po ljeti 6000-10000 kn, zima 3500-6000 kn. Purser se postaje tek nakon 5 pa čak i 10 godina letenja.
RubyWoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:00   #12
Quote:
RubyWoo kaže: Pogledaj post
Stjuardese - dosta ovisi na kojoj si poziciji i da li je ljeto ili zima. Purser (voditelj kabine) po ljeti preko 10000 kn, po zimi 7000-10000. Ostali po ljeti 6000-10000 kn, zima 3500-6000 kn. Purser se postaje tek nakon 5 pa čak i 10 godina letenja.
a koji su uvjeti da se može postati stjuardesa? faks, znanje jezika, diploma...?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 13:57   #13
Nije potrebno imati faks, engleski trebaš govorit aktivno, bilo koji drugi jezik ti je plus ali nije uvjet. Također, i ugodan izgled, tu ne mislim da moraš biti ne znam kakva ljepotica ali na nešto moraš ličit. Ono što je najteže proći je lječnički pregled koji je vrlo detaljan. Također, ja bih svim curama (i dečkima) koji se misle bavit ovim poslom savjetovala da se zapitaju da li imaju u biti cutomer relationship personality tj. da li im nije problem raditi s ljudima, te da li su spremni na pomalo neobični način života gdje nikad ne znaš kad ćeš se vratit doma s posla. Jer ovo nije baš tako lagan posao kako se misli tj. nije puko prešetavanje po avionu. Stjuardese (iliti hrvatski književno domaćice zrakoplova) osim što su zadužene za sigurnosne procedure na avionu i servis putnicima, često moraju glumiti i dadilje, čistačice, psihologe itd...
RubyWoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 21:35   #14
evo

citam i moram komentirat

mala s tom pameti i kulturom neces daleko a kamoli do pilota.
ruby, kad je nisi ti naprasila , morala sam ja
ana.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:23   #15
Da skratimo profesionalni se pilot postaje sa cca +-30000 ojra. U Americi i manje i još k tome u dolarima. Sa tim ljudi moji možete aplicirati za poslove i u kompanijama. Cifre od 60 70 80 000 eura i koje kakvo napucavanje sati je nepotrebno osim ako niste teški lovaši. Ti programi imaju neke prednosti ali ne toliko kolika je razlika u cijeni gore navedenoj. Znači vi trebate dobiti prof. dozvolu. Koliko ćete dati love vaša je stvar. Kad završite nitko vam ne garantira ništa i možda ćete morati čekati godinama za ulaz u recimo neku našu kompaniju, ali možda će se i okolnosti poklopiti pa ćete dobiti odmah posao. Ili možete startati u generalnoj avijaciji što je gotovo pravilo vani pa nakon nekoliko godina ćete dobiti priliku u nekoj kompaniji. Ali posao vani praktički zaboravite sa samo dozvolom i bez iskustva.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 11:57   #16
Kakav je posao stjuardese?

nek mi kaže neka stjuardesa ili pak stjuard.. kakav je taj posao i jeli stvarno tako dobra para kako se priča, mislim znam da ovisi za koju kompaniju radiš, ali svejedno već dugo me interesira to zanimanje al nikako da se pokrenem i učinim nešto po tom pitanju..
radim posao koji me ne ispunjava, i htjela bi ga promijenit baš u ovo.
e sad me zanima koji su uvjeti za dobit taj posao, čula sam da je dosta teško .. jezici, ovo ono.. pričajte molim vas.
hvala...
__________________
Život je kad si živ, život je za to kriv...
nemirna22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:09   #17
Smile

Quote:
nemirna22 kaže: Pogledaj post
nek mi kaže neka stjuardesa ili pak stjuard.. kakav je taj posao i jeli stvarno tako dobra para kako se priča, mislim znam da ovisi za koju kompaniju radiš, ali svejedno već dugo me interesira to zanimanje al nikako da se pokrenem i učinim nešto po tom pitanju..
radim posao koji me ne ispunjava, i htjela bi ga promijenit baš u ovo.
e sad me zanima koji su uvjeti za dobit taj posao, čula sam da je dosta teško .. jezici, ovo ono.. pričajte molim vas.
hvala...
odličan posao ti je to,samo se trebaš truditi da uspiješ
kovach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:13   #18
Ne znam, meni to zvuci ko da si konobarica, samo u zraku. Dobra stvar je što putuješ.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 20:02   #19
Da li znate smije li stjuardesa nositi kontaktne leće, namjeravm se prijaviti i skroz sam zdrava osim što imam dioptriju na jedno oko?
bababika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 20:08   #20
Ja se isto namjeravam prijaviti za taj poso i koliko ja znam uvjeti su ti da imaš završenu četverogodišnju srednju školu, da znaš engl. aktivno, da ugodno igledaš i to je to. Jedino što je malo zeznuto je liječnički, moraš biti skroz zdrava, tako da neznam ni ja hou li moći s obzirom da imam dioptriju na jedno oko tj. nosim kontaktne leće, pa ako tko zna da li je to problem, što se tiče svega drugog 1/1 zdrava ko dren.
bababika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.