Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 22:50   #21
Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
dobila san rješenje - primljena sam za zapisničarku ali ne piše kad triban doć potpisat ugovor. valjda će nas zvat uskoro. jedva čekan počet!
Možda potpisuješ ugovor prvi radni dan .Budu ti javili .
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 22:56   #22
Čestitam, bravo!!! Šta ti piše na rješenju, na kraju, postoji li uputa o pravnom lijeku, tj. mogućnost žalbe ili da žalba ne odgađa izvršenje rješenja? Prvo trebaju svi primiti i čekati da prođe rok za žabu da rješenje postane pravomoćno.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 23:00   #23
Quote:
Nikolina3003 kaže: Pogledaj post
Čestitam, bravo!!! Šta ti piše na rješenju, na kraju, postoji li uputa o pravnom lijeku, tj. mogućnost žalbe ili da žalba ne odgađa izvršenje rješenja? Prvo trebaju svi primiti i čekati da prođe rok za žabu da rješenje postane pravomoćno.
Rok žalbe je 15 dana
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 14:29   #24
Ovo nije rješenje nego odluka. Ima prvi dio sa nekoliko članaka, onda naziv "odluka" pa popis primljenih na određena radna mista i na kraju samo piše da će se sa izabranim kandidatima sklopit ugovor o stručnom osposobljavanju sa navedenim pravima i obvezama. Ne piše nikakvi rok za žalbu i sl. Možda o tome piše u gore navedenim člancima. Sad, koliko ima utjecaja šta se zove odluka i šta se radi o stručnom osposobljavanju, ne znam. Ako se neko odluči žalit slobodno nek se žali, ali sumnjam da će to imat neki utjecaj na moj izbor. Dobro san napisala a i na birou san 7 godina. Valjda je i to imalo neki utjecaj u izboru kandidata.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:42   #25
Ma nema to veze s tobom, uvijek se netko može žaliti, naravno ako je to dopušteno. To je stručno osposobljavanje, pa je zbog toga i nešto drugačije. Najbolje da ti tamo nazoveš i pitaš.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 07:50   #26
Pozdrav,

jel zna netko nešto o testiranju za upisničara/zapisničara na Općinskom građanskom sudu u Zagrebu? Pisalo je u natječaju da će objaviti vrijeme testiranja na internet stranici ali to nikako da objave, ja svaki dan gledam... Idu li na to testiranje svi koj su se prijavili ili samo odabrani? Molim sve koji imaju neke informacije o testiranju da napišu tu...Hvala vam
ANITAmedich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:22   #27
LIPANJSKAMLADA Kako je, jel si počela raditi?
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:18   #28
To vam je, draga djeco, državna uprava kao takva. Sve polako i natenane. Odgovor za Anitu: najprije se sve molbe pregledaju, odvoje one koje formalno zadovoljavaju uvjete (originali ili ovjerene kopije, neovjerene se ne priznaju itd.), onda se mora sastati komisija koja će odrediti datume testiranja, onda ide testiranje. Inače, ako prođete, moje saučešće - ja pobjegoh s Općinskog građanskog u Zgb još 2006. jer sam shvatila da ću tamo ostaviti kičmu i ruke. Za lipanjskumladu: najprije ide odluka o prijamu u državnu službu, onda ide rok za žalbu od 15 dana od datuma kad je zadnji kojem je odluka slana primio odluku + 2-3 dana za eventualne žalbe poslane u zadnji tren. Nakon toga ide Rješenje o rasporedu na radno mjesto na kojem piše kad se počinje raditi. Polako....
tanja5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 18:00   #29
nisu me ništa još zvali ali san ja otišla do njih. navodno su baš taj dan izgleda svi primili odluku pa sad triba proć tih 15 dana za koje računam da će isteć ovih dana. valjda će me zvat sljedeći tjedan.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 18:11   #30
@ tanja
super je šta si se ti mogla maknit odatle jer si mislila na svoje zdravlje ali puno ljudi to ne može učinit iz raznih razloga ali isto tako ima ljudi kojima na poslu nije kao tebi. posao daktilografa sigurno nije najbolji za zdravlje, prvenstveno mislin na kralježnicu ali ima i gorih - zamisli da moraš čistiti ulicu po najgorem vremenu ili udisat kemikalije ili se peć u unutrašnjosti broda.... mislin ima raznih primjera, i pozitivnih i negativnih. danas je došlo vrime da malo tko može birat i možeš se tuć nogon u guzicu ako ti poslodavac daje plaću na vrime. evo ja san sritna šta ću napokon počet radit, kretat se u poslovnom okruženju i vidit nove ljude. vjerojatno će to moje oduševljenje splasnit kad dobijen svojih prvih 1600 kn dok će drugi na iston mistu ali u uobičajenom radnom odnosu dobit 2000 kn više od mene. nadam se da ću u budućnosti uspit nać neki posao koji je normalno plaćen a ovih godinu dana će mi značit da ću napokon moć upisat godinu dana iskustva u životopis nasuprot 7 godina neprekidnih provodenih na burzi.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 20:24   #31
Ja sam radila na 4 radna mjesta prije suda i bili su katastrofa, radno vrijeme kad se god privatniku prohtije, plaća kako mu se prohtije, jer te prijavi na minimalac, a ostalo u koverti. Službeni mobitel uključen 24 sata na dan, znači znali su me zvati i u 12 u noći da se nacrtam u jutro prije 7 na poslu, iako se radilo od 8, a kući nisam išla prije 19 sati, znala raditi i na dva računala istovremeno i obučavati nove, primati stranke, subote radne, ma katastofa. Da budemo načisto nije ni ovdje med i mlijeko, ostaje se i poslije 16 sati ako treba, na terenu i poslije 17 sati, ali ne svaki dan, vikend slobodan, raditi se mora svugdje.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:12   #32
Žao mi je ako sam zvučala prepotentno. Ja sam malo starija kategorija (50) i od 1999. do 2007. bila sam što zaposlena, što na burzi... Obzirom na godine, nudio mi se samo posao na određeno. I radila sam svašta - od pranja zahoda do konzekutivnog prevođenjea. Htjela sam samo skrenuti pažnju da je to fizički naporan posao. Naročito u Zgb. Možda je drugdje laganije, no kad se sjetim zapisnika s po 11 rasprava dnevno, uz to pisanje poziva strankama za iduće rasprave, a vanraspravnim danima diktati presuda... Iako imam I klasu u strojopisu znala sam dolaziti doma i močiti jagodice prstiju u ledenoj vodi jer su bridjele. Na svu sreću, nakon šest godina traženja "ubola" sam stalan posao, no suosjećam s onima koji ga traže.
tanja5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 14:24   #33
Question DRŽAVNI ISPIT-SUDSKI ZAPISNIČAR

Pozdrav svima....

Može mi netko tko je prošao ili je trenutno u polaganju gržavnog ispita pomoći utoliko da mi pošalje skriptu po kojoj je učio??
Ili bar pitanja koja se ponavljaju..

Toga svega ima jako puno pa čisto da si malo pojednostavim.

Bila bih vam jako zahvalna jer ispit mi je ubrzo.

Hvala unaprijed.
celebree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 07:59   #34
Za šta polažeš stručni, ja sam ga polagala prošle godine
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 09:51   #35
Quote:
Nikolina3003 kaže: Pogledaj post
Za šta polažeš stručni, ja sam ga polagala prošle godine
Aha, sad ce valjda krajem drugog mjeseca biti.

Kako je tebi bilo?
celebree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 19:26   #36
Da,obično je krajem drugog mjeseca.
Skriptu možda možeš naći na Legalisu ili Pravokutniku
__________________
Liiiibra
Galinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:50   #37
Quote:
celebree kaže: Pogledaj post
Aha, sad ce valjda krajem drugog mjeseca biti.

Kako je tebi bilo?

Ja sam učila samo iz Zakona. ZUS i ZUP ti pita tako da lista zakon i postavlja pitanja, Ustav samo ti npr. kaže Ustavni sud pa ti moraš o tome pričati. Najviše su padali na sudskom poslovniku mada ja stvarno neznam zbog čega, meni je to bilo najlakše. Nije loše samo pričaj.
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 10:28   #38
Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
nisu me ništa još zvali ali san ja otišla do njih. navodno su baš taj dan izgleda svi primili odluku pa sad triba proć tih 15 dana za koje računam da će isteć ovih dana. valjda će me zvat sljedeći tjedan.

Kako je na poslu?
Nikolina3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:22   #39
frendica mi radi na sudu kao zapisnicarka- 1600 kn dobije, ugovor na godinu dana i to je to..
ona je sretna jer je godinu dana prije toga..ak ne i vise- bila doma..
pa se tjesi da eto... bar ce iskustvo zaraditi i neki dinar ce imati za sebe...

za samo testiranje ne znam kako je bilo
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:55   #40
Quote:
Nikolina3003 kaže: Pogledaj post
Kako je na poslu?
kad počnem radit onda ću javit dojmove
eto, još čekan da me zovnu. izgleda da je zapelo malo na hzzo-u. Jučer san zvala i rekli su da su mi odobrili osposobljavanje. Valjda ću uskoro počet.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.