Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2013., 16:39   #81
tvoj servo je elektro hidraulički . izmjena ulja ti je za tvoje vozilo cca 150kuna 100 ulje i 50 kundiljosa za ruke . mada nebi bilo loše prikopčat ga na diag . ti volani imaju velike probleme sa senzorom položaja volana , pumpama ,ožičenjem i sl . nije baš bezbolno .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 17:14   #82
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
tvoj servo je elektro hidraulički . izmjena ulja ti je za tvoje vozilo cca 150kuna 100 ulje i 50 kundiljosa za ruke . mada nebi bilo loše prikopčat ga na diag . ti volani imaju velike probleme sa senzorom položaja volana , pumpama ,ožičenjem i sl . nije baš bezbolno .
pretpostavljam da je bilo upućeno meni
može li neka preporuka kome se obratiti u ZG i bližoj zapadnoj okolici za dijagnostiku i promjenu ulja, ali da bude kvalitetno odrađeno bez dodatne štete a opet da nije preskupo
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 18:57   #83
Imaš, kod Vampira.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 21:42   #84
nakon što je auto stajao bez aku 24 sata danas dotakanje ulja(cca 0,5dcl) i nakon toga vožnja, servo je olakšan kao i prije, ne bih rekao kao novi ali kao i prije ovog problema, i nakon 15-20km usred vožnje ponovo otežanje... primjetim da se opet ne vraća samostalno baš najbolje i maaalo je teže okrenuti volan.
ne znam ima li veze dotakanje ulja, ili stajanje auta, ili stajanje bez akumulatora...ima li možda veze niskoturažna vožnja konstantno 1600-1700 okretaja, možda šire gume?(original su bile 165/70 14, naknadno stavio 185/60 14 napravljeno s tim 5-10kkm), ima li veze možda nevaljali špur ako je nevaljao?
ima li veze 120000km i 7godina?
je li možda nešto sa strujom, konektorima, senzorom, ko će ga znat
da probam skinut onu oblogu podvozja/mašine odispod i pogledat konektor/žice?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 21:45   #85
veze mogu imati i istroženi gornji ležajevi amortizera ako je McPherson
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 21:48   #86
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
veze mogu imati i istroženi gornji ležajevi amortizera ako je McPherson
vidi vidi, iz vedra neba
šta, kako to utvrditi, ali ne bi li u tom slučaju bilo manje vjeorjatno da je bio dobar volan prvih 15km danas, ili je zato što su se ležajevi odmorili malo pa opet odjebali nakon malo vožnje?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 22:01   #87
Teško je to sve znati bez organoleptičke provjere
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 22:17   #88
Taj servo sistem je največi promašaj VW-a. Vrlo brzo su odustali od njega. Znam da ti to ništa ne pomaže. Mislim da se može ispitati dijagnoza (nisam siguran). Ona će pokazati šta ne valja. Kako si sam napisao može biti svašta.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 17:23   #89
evo ako neko primjećuje nešto neobično...
mjerio sam i aku, ugašen je 12.7, pod kontaktom 12.5, a upaljen i turiranje 14.45-14.54
malo sam prodrko ove konektore sve(ovog šta je iskopčan sam ja iskopčo(ne znam jel to opće ima veze sa servom, al bilo je blizu pa reko ajde da i po tom malo drkamo)
ovo na pumpi ne znam jel prljavština nakupljena od okoline ili od pumpe nešto masno, ima par slika prije i poslje brisanja
kolko sam vidio ulje svjetleći kroz posudu ima ga na max od jučer valjda nije niš iscurilo da bi zbog toga možda opet otežao






btw šta je ovo malo nataknuto na branik ljevo od trube, ko neki senzor
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 20:41   #90
ovo kaj si ištekal nema veze sa servom to je rele za ventilatore . konektori za servo su ti na pumpi . imaju tri komada . na predzadnjoj slici su ti . jedan je senzor položaja volana drugi je komunikacija sa računalom i treći bi trebao bit sa debelim ožićenjem to je napajanje pumpe .

a ovo kraj trube ti je senzor temperature
__________________
Magia Posthuma

Zadnje uređivanje vampir001 : 03.09.2013. at 20:47.
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 18:01   #91
Pozdrav ekipa evo i meni pocelo zujat u golfu 3 nesto otvorim ulje za servo ono
Ispod minimuma i sta sad? Ulja ima u posudici jos al kamo je auto kod mene 3 mjeseca i sad sam tek prvi puta otvorio tu posudicu neznam zast nisam prije vjerojatno jer sam rekao majstoru nakon kupnje da mi pregleda sve...
E sad koje ulje da sipam jer ne zelim da mi krepa pumpa. Sto kupiti i gdje. Kolko sam uspio procitati ne kupiti atf od ine
strava1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 18:29   #92
100kn litra u ovlaštenom, zelene je bolje. Provjeri koja je sad boja unutra. Možda je majstor pregledao i onda ga je bilo jer je prijašnji vlasnik nadolio ali ako gubi vjerovatno gubi na letvi volana ili servo pumpi.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 13:39   #93
Quote:
strava1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa evo i meni pocelo zujat u golfu 3 nesto otvorim ulje za servo ono
Ispod minimuma i sta sad? Ulja ima u posudici jos al kamo je auto kod mene 3 mjeseca i sad sam tek prvi puta otvorio tu posudicu neznam zast nisam prije vjerojatno jer sam rekao majstoru nakon kupnje da mi pregleda sve...
E sad koje ulje da sipam jer ne zelim da mi krepa pumpa. Sto kupiti i gdje. Kolko sam uspio procitati ne kupiti atf od ine
Ide ti G 004 000 po originalu, Febi ti je oko 90 Kn.

Moj savjet ispusti sve na holenderu i ulij novo tko zna što je unutra nakon toliko godina, litra je dovoljna za izmjenu.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:38   #94
ako je u zeleno servo ulje nadosipano malo atf-a...moguće posljedice?
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:50   #95
Katastrofa. Vadi sve van prije nego su gumene brtve otišle kvragu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 20:57   #96
JA bi mjenjal ulje, nikad nisam a sumnjam da je i ovaj prije mene , nista mi ne zuji al htio bi da mi lakse se okrece volan.
Jel ima neki ventil di se t o moze komplet ispusiti - BAS svo ulje - il kak to ide?
megane I je u pitanju
Koje ulje uopce ide u njega?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:18   #97
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
JA bi mjenjal ulje, nikad nisam a sumnjam da je i ovaj prije mene , nista mi ne zuji al htio bi da mi lakse se okrece volan.
Jel ima neki ventil di se t o moze komplet ispusiti - BAS svo ulje - il kak to ide?
megane I je u pitanju
Koje ulje uopce ide u njega?
atf 220 -1.1l
nema čepa za ispust . skineš povratno crijevo prema posudi i pumpa će ti ispumpat većinu koju možeš izvadit . nakon toga možeš cjedit na holenderima ali nije potrebno . kak god nikad nećeš sve uspjet izvadit .
jedino da ga na krov okreneš ( crno mu nebilo )
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:53   #98
Neki dan isao dotakat tekucina za stakla i vidim da mi je masno oko cepa za ulje serva i skuzim da cep nije bio zavrnut do kraja. Sad ne znam ni tko je to otvarao ni kad (jebem ti mehanicare), al zanima jel potrebna zamjena tekucine prema tome da je to tako otvoreno minimalno koji mjesec.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:33   #99
Iskreno ... bilo bi dobro.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:50   #100
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Iskreno ... bilo bi dobro.
Ionak ga vozim na servis kroz tjedan-dva pa cu to dodat na popis. Koja tekucina unutra ide? Radi se o Pugu 1.1i.
Btw. Nedavno sam primjetio i da mi nesto cvili kad idem u rikverc i volan je smotan (ne mora bit do kraja). Pocinjem mislit da bi to moglo bit povezano.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.