Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 21:21   #41
Mogla bi HRT malo i počet reklamirat seriju... Ofišl ste složili?
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 09:23   #42
Početak emitiranja pomaknut je na 5. siječnja, zbog praznika i svega toga. A trailer će biti idućeg tjedna, kao i sajt.
__________________
Svetkovačke novosti online
Gromštajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 10:08   #43
Quote:
rtvportal kaže: Pogledaj post
Sorry ako tema već postoji, nisam je uspio pronaći.

‘Zakon!’ je novi domaći sitkom koji će se na HTV-u početi emitirati u prosincu. Snimanje 24 epizode prve sezone je u tijeku, a autori najavljuju nešto što se u Hrvatskoj dosad ‘nije moglo gledati na hrvatskom jeziku’. Je li moguće da će Hrvati konačno dobiti televizijsku seriju koja ne vrijeđa njihovu inteligenciju?
Opširnije
kad ijedna domaca serija bude dosla do razine "gruntovcana" tad ce biti stvarno prava komedija. Ovo sve je zalost nad zaloscu.
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 12:13   #44
Quote:
Le Chef kaže: Pogledaj post
kad ijedna domaca serija bude dosla do razine "gruntovcana" tad ce biti stvarno prava komedija. Ovo sve je zalost nad zaloscu.
Možda se zajebavaš, a ja to krivo čitam.

Ako si ozbiljan u toj tvrdnji, na ovo ti je teško išta reć. Ako pak misliš da su Gruntovčani svima duhoviti, e tu se jebeno varaš.

Slažem se da je sitcom generalno u komi, ali nije fer reć da je baš SVE žalost. BiP su, usprkos oscilacijama, ipak dobar sitcom, najbolji dosad. Sjećam se zajebancije na sapunice, pa jedne Gigine epse (Božićne), pa gostovanja Trifunovića (ne sjećam se ko je pisao),... meni je to bilo odlično. Pitanje ukusa. Sam sam pisao 2 soapa (ok, telenovele), i ta epsa mi je za odvalit jer je gađala u centar.

Humor kod nas boluje od "ne bi se štel zamerit" boljke. BiP od tog nisu toliko bolovale, a poznavajuć ekipu koja piše Zakon, to je još pomaknutije/meni draže.
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:07   #45
ajde kul, bar se neće tuć sa big braderom za gledanost
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:27   #46
Quote:
Arby kaže: Pogledaj post
Možda se zajebavaš, a ja to krivo čitam.

Ako si ozbiljan u toj tvrdnji, na ovo ti je teško išta reć. Ako pak misliš da su Gruntovčani svima duhoviti, e tu se jebeno varaš.

Slažem se da je sitcom generalno u komi, ali nije fer reć da je baš SVE žalost. BiP su, usprkos oscilacijama, ipak dobar sitcom, najbolji dosad. Sjećam se zajebancije na sapunice, pa jedne Gigine epse (Božićne), pa gostovanja Trifunovića (ne sjećam se ko je pisao),... meni je to bilo odlično. Pitanje ukusa. Sam sam pisao 2 soapa (ok, telenovele), i ta epsa mi je za odvalit jer je gađala u centar.

Humor kod nas boluje od "ne bi se štel zamerit" boljke. BiP od tog nisu toliko bolovale, a poznavajuć ekipu koja piše Zakon, to je još pomaknutije/meni draže.
Koncept mozda i bude dobar ali gluma je ocaj ako se uzme globalno bez isticanja pojedinaca koji su stvarno sjajni, a ti su stvarno rijetki.
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 17:08   #47
S glumcima treba radit. Kako su i režiseri, kao i svi ostali u tim procesima nagaženi rokovima, često pretvoreni u čistu najamnu radnu snagu, tako je i rezultat za plakanje.

Na TV-u se ne može dogodit neki Ogarjov iz svijeta teatra koji napravi sjajnu stvar i od glumaca koji nikad ništa normalnog nisu napravili, stvori prirodne, odlične karaktere. Nema se tu vremena za to.

Ali, ali, ali...

Možda sam stvarno totalno skrenuo od pisanja sapunjara, ali baš sam siguran da je Gigo u Zakonu imao kemiju s glumcima, dobre scenarije i da su napravili nešto skroz gledljivog.
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:28   #48
Quote:
Gromštajn kaže: Pogledaj post
Početak emitiranja pomaknut je na 5. siječnja, zbog praznika i svega toga. A trailer će biti idućeg tjedna, kao i sajt.
Sajt. Svaka čast. To bi mogao biti veliki pomak. Iskreno se veselim, kao što sam pratio svaku epizodu Bitanga tako vjerujem da ću i ovo. Glumci su mi super, a najviše se veselim Angelu Palaševu.

I pitanje za Gromštajna.

Znam da nema veze s temom, ali ima jer se stalno i ovdje spominju Bitange. KADA ĆE DRUGA SEZONA BITANGI NA DVD?!
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 21:50   #49
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Sajt. Svaka čast. To bi mogao biti veliki pomak. Iskreno se veselim, kao što sam pratio svaku epizodu Bitanga tako vjerujem da ću i ovo. Glumci su mi super, a najviše se veselim Angelu Palaševu.
Angel Palašev je čudo. Vidjet ćete.

Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
I pitanje za Gromštajna.
Znam da nema veze s temom, ali ima jer se stalno i ovdje spominju Bitange. KADA ĆE DRUGA SEZONA BITANGI NA DVD?!
Ne znam. Nisam čuo da se spominje. Al nije ni da sam pitao.
__________________
Svetkovačke novosti online
Gromštajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:25   #50
Quote:
Gromštajn kaže: Pogledaj post
Angel Palašev je čudo. Vidjet ćete.
Jao, je! I u Svadbi/Kerempuh mi je bio genijalan! Kad će više taj 5ti
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:50   #51
Quote:
Gromštajn kaže: Pogledaj post
Ne znam. Nisam čuo da se spominje. Al nije ni da sam pitao.
Daj pitaj, molim te! Pa prva sezona je jedna od prodavanijih po ovim internetskim stranicama: e-kiosk, profil ...
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:16   #52
Serija je dobra, ali ne ocekujte bitange...ovo je malo "pomaknutije", meni osobno zbilja dobar uradak...druge dvd sezone bitangi trenutno nema u planu.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 22:46   #53
Ako Bitangi i bude dalje (tj V sezone), ovaj trojac se vrlo vjerojatno neće bavit s njom, već će Kula skupit drugi tim (pored postojećih, Koraljke
Meštrović i Vlade Bulića, jelte). Na koncu, on i Maloča su ipak i smislili Bitange, pa je njihova stvar i što će s tim.

Zato predlažem da više ne Bitangiziramo na ovom topicu, već se držimo serije koju su smislili njih troje - Zakona i pričekamo da nam Gromštajnić dostavi link na službeni web.

Zadnje uređivanje Arby : 10.12.2008. at 22:59.
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 01:18   #54
www.zakonserija.com
__________________
Svetkovačke novosti online
Gromštajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 08:47   #55
Quote:
Gromštajn kaže: Pogledaj post
web stranica je zakon ... Topionica cvaraka Gujda
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 17:11   #56
HTV2, ponedjeljkom od 05.01. u 22:20

Iz Interfilmove radionice, od tvoraca “Bitangi i princeza” stiže nova “zakon” serija.

Radnja ove nove, po mnogočemu nesvakidašnje humoristične serije, smještena je u Svetkovinu, mjesto na samoj granici dviju prosperitetnih županija, prijestolnicu industrije namještaja i - zahvaljujući jakim policijskim snagama, inspektoru Zdravku Mačeku i njegovom zamjeniku Mateu Ćiriću - najsigurnije naselje u domovini. O velikom zalaganju samog Gradonačelnika Svetkovine i njegovom vrsnom timu ljudi ne treba posebno govoriti. Svi oni uspješno će rješavati slučajeve pljački, otmica, serijskih ubojstava, pedofilije, automobilske mafije, CD piratstva, mitskih čudovišta, sotonista te probleme drevnog plemena Afro-Hrvata. Kako su to sve problemi koji ne postoje u našem društvu, svaka eventualna sličnost sa stvarnim mjestima, osobama i događajima potpuno je isključena i nemoguća.

http://www.mojtv.info/zakon/
TeVe Portal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 17:19   #57
ova najava zvuči dobro, fakat se nadam da bude
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:37   #58
Pažalustja, evo mene opet! Daklem, ja biti redatelj većeg i scenarist manjeg broja epizoda ove serije, pa navratio odgovarati na sve što vas u vezi nje zanima, trpiti uvrede, ne trpiti hvalospjeve i tako dalje. Kao svojevremeno na "Bitangama i princezama". Pa vi navalite. Ili ne.

Ali vas molim da si date truda i vremena pogledati ovih prvih nekoliko epizoda, počevši od današnje, jer kad nakon toga krenu one šarf, bojim se da će nas samo velika gledanost uspjeti zadržati na programu.
IGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:53   #59
Jedva cekam ovo Doslo vrijeme da i neku hrvatsku seriju iscekujem. Iskreno se nadam da ce biti koliko-toliko pristojna gledanost - dovoljna da se nastavi snimanje i na vise sezona .
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:51   #60
Bilježim se, gosn redatelj!
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.