Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 12:02   #5461
Tražim preporuku za svakodnevnu kremu sa barem SPF 30 zaštitom, bez avobenzona jer mi ga koža ne podnosi. Vidjela sam da se često radi razlika između 'moisturiser with sunscreen' i samo 'sunscreen', da prvi ima njegujuće sastojke za kožu, a drugi ne.

Ja bih rado 'moisturiser with sunscreen', minimalno SPF 30 sa primarno mineralnim filterima, ili može kombo mineralnih i kemijskih, samo ne avobenzon. I da je šta veće pakiranje Gledala sam već Paula's Choice i probala par, koliko su divni toliko su i preskupi tako da to otpada.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:18   #5462
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Tražim preporuku za svakodnevnu kremu sa barem SPF 30 zaštitom, bez avobenzona jer mi ga koža ne podnosi. Vidjela sam da se često radi razlika između 'moisturiser with sunscreen' i samo 'sunscreen', da prvi ima njegujuće sastojke za kožu, a drugi ne.

Ja bih rado 'moisturiser with sunscreen', minimalno SPF 30 sa primarno mineralnim filterima, ili može kombo mineralnih i kemijskih, samo ne avobenzon. I da je šta veće pakiranje Gledala sam već Paula's Choice i probala par, koliko su divni toliko su i preskupi tako da to otpada.
ako smijem pitat jer me bas zanima, kako znas da ne avobenzon podnosi, koje si imala nuspojave?
Alergiju, pristice...?
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:25   #5463
Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
ako smijem pitat jer me bas zanima, kako znas da ne avobenzon podnosi, koje si imala nuspojave?
Alergiju, pristice...?
Čim bih ga nanjela na kožu zaražila bih se - jako crvenilo i pečenje kože i očiju. Iako bih odmah oprala sa lica, crvenilo bi ostalo i po tjedan dana, koža vruća na dodir, sve ju peče i zateže, a oči bi mi suzile naredna dva dana.

Više puta sam pokušala, makar na maleni dio kože nanjeti i sve bi mi se ovo opet dogodilo (osim očiju jer bih nanijela npr na bradu). Baš mi ga koža ne podnosi
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:27   #5464
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Čim bih ga nanjela na kožu zaražila bih se - jako crvenilo i pečenje kože i očiju. Iako bih odmah oprala sa lica, crvenilo bi ostalo i po tjedan dana, koža vruća na dodir, sve ju peče i zateže, a oči bi mi suzile naredna dva dana.

Više puta sam pokušala, makar na maleni dio kože nanjeti i sve bi mi se ovo opet dogodilo (osim očiju jer bih nanijela npr na bradu). Baš mi ga koža ne podnosi
uh, gadna reakcija
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:01   #5465
ElsaStarfire, preporučam Green People Facial Sun Cream SPF 30.

Sadrži isključivo mineralne filtere i mojoj masnoj koži pruža dovoljno njege da mi ne treba ikakva dnevna krema prije nje.

Edit: sorry, ispravak, ne sadrži isključivo mineralne filtere. Sadrži titanium dioxide i isoamyl p-methoxycinnamate.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:59   #5466
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
ElsaStarfire, preporučam Green People Facial Sun Cream SPF 30.

Sadrži isključivo mineralne filtere i mojoj masnoj koži pruža dovoljno njege da mi ne treba ikakva dnevna krema prije nje.

Edit: sorry, ispravak, ne sadrži isključivo mineralne filtere. Sadrži titanium dioxide i isoamyl p-methoxycinnamate.
Dodala bih u nano obliku.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:50   #5467
Nikako nemogu naci kremu s spf-om a da mi ne zacepi pore i umasti lice . jedino sta mi odgovara je Avenova hidrance optimale uv legere spf 20 krema ali ona nema cijeli spektar UV zastite. Sad isprobavam trenutno Aveneovu reflexe solaire emulziju no ona je teska i jako masna na licu nikakva podloga za puder. iza mene je cca 10 isprobanih krema za zastitu od sunca ali jedna gora od druge i pronaci ok kremicu nekomedogenu za svakodnevnu uporabu ravno nemogucoj misiji
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:07   #5468
ako ti to ista znaci, Avene Rich UV ima pokriveni cijeli spektar jer su joj poboljsali sastav. i ja imam isti problem i shvatila sam da je problem u kemijskim filterima (ne svima, npr. taj octocrylene iz UV Rich mi je ok), dok s mineralnim filterima u kojem god postotku nemam problema, osim ako sastav kreme nije opcenito komedogen.
sad sam se, evo, okusala s Andalou Naturals Boosterom i iako je sastav relativno ok po pitanju komedogenosti (samo jedna 4ka), tocno osjetim kad prstima prodem po licu da su se opet poceli stvarati zatvoreni komedoni inace je krema po teksturi bash dobra, ne treba je puno i ne ostavlja bijelo tj. fino se upije.
__________________
Nero come la notte, profondo come l'oceano.
Suzi MiOko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:51   #5469
Quote:
Suzi MiOko kaže: Pogledaj post
ako ti to ista znaci, Avene Rich UV ima pokriveni cijeli spektar jer su joj poboljsali sastav. i ja imam isti problem i shvatila sam da je problem u kemijskim filterima (ne svima, npr. taj octocrylene iz UV Rich mi je ok), dok s mineralnim filterima u kojem god postotku nemam problema, osim ako sastav kreme nije opcenito komedogen.
sad sam se, evo, okusala s Andalou Naturals Boosterom i iako je sastav relativno ok po pitanju komedogenosti (samo jedna 4ka), tocno osjetim kad prstima prodem po licu da su se opet poceli stvarati zatvoreni komedoni inace je krema po teksturi bash dobra, ne treba je puno i ne ostavlja bijelo tj. fino se upije.
Hvala na savjetu potrazit cu testere Riche verzije, ako nista barem za upotrebu po zimi dok nije UV index velik
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 21:38   #5470
Na koji sastojak trebam paziti da mi krema ne smanjuje SPF u puderu? Jel to pazim samo kod kemijskih filtera, npr ako je krema s mineralnim filterom i puder je mineralni jel i onda pazim? Ima neko istaživanje u vezi toga, ne razumijem logiku iza 'poništavanja' da se informiram.

Sent from Tapatalk
Lilli_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:49   #5471
jel ima neka fora što nakeljiti a lice prije i poslije spf da ne bude ubitačno isušujuć kao što jest na mojoj koži (roc 50+ hijaluron)?

imam okoočnu shiseido spf - jel bi i ona mogla skuriti? i za nju molim upute?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 09:45   #5472
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
jel ima neka fora što nakeljiti a lice prije i poslije spf da ne bude ubitačno isušujuć kao što jest na mojoj koži (roc 50+ hijaluron)?

imam okoočnu shiseido spf - jel bi i ona mogla skuriti? i za nju molim upute?
prije spf kreme mozes probat stavit balea aqua serum ili neki slicni hidratantni serum ili laganu kremicu, samo meni su se neke spf kreme trusile ako bih nesto stavila ispod...pa sam ih uglavnom morala nanositi na cisto lice. Probaj s necim ako imas doma kako se slaze sa spf kremom, ili trazi kakve testere prije kupnje da se ne zeznes - gledaj nesto lagano i hidratantno
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:45   #5473
Koliki SPF je preporucen?

Imam Nikel hidratantnu dnevnu s SPF 15 (sto mi se cini malo) koju koristim i kao podlogu za sminku i kao baznu kremu kad se ne sminkam.
Skuzila sam da sam vec dobila boje po dekolteu, jer je taj dio uvijek izlozen suncevim zrakama, pa bi mi zapravo trebala neka za lice/vrat/dekolte.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:49   #5474
Znam da je ovo primarno za lice, al koja vam je najbolja za tijelo - želim zaštiti ruke kad izađem u kratkim rukavima. Većina koju sam probala mi je strava, nikako se upit i lijepim se za samu sebe

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koliki SPF je preporucen?

Imam Nikel hidratantnu dnevnu s SPF 15 (sto mi se cini malo) koju koristim i kao podlogu za sminku i kao baznu kremu kad se ne sminkam.
Skuzila sam da sam vec dobila boje po dekolteu, jer je taj dio uvijek izlozen suncevim zrakama, pa bi mi zapravo trebala neka za lice/vrat/dekolte.
Minimalni preporučeni SPF je 30
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:20   #5475
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo primarno za lice, al koja vam je najbolja za tijelo - želim zaštiti ruke kad izađem u kratkim rukavima. Većina koju sam probala mi je strava, nikako se upit i lijepim se za samu sebe
ovo bi moglo biti za tebe
dakle nemasno, brzoupijajuće, bez izraženog mirisa, nema alkohol denat i jednostavno za korištenje taman za pojedine dijelove tijela i primjenu u gradu ima i verzija sa spf 30

__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:15   #5476
Cure vidim da najviše hvalite ROC kreme, pa bih si uzela. Koja je od njih najhidratantnija i najbolja kao podloga za make up?
milaa54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 19:54   #5477
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
ovo bi moglo biti za tebe
dakle nemasno, brzoupijajuće, bez izraženog mirisa, nema alkohol denat i jednostavno za korištenje taman za pojedine dijelove tijela i primjenu u gradu ima i verzija sa spf 30

OOooo hvala ti puno!

Di da ga potažim i kolika mu je cijena?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:45   #5478
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
OOooo hvala ti puno!

Di da ga potažim i kolika mu je cijena?
u mulleru imaju sigurno, za dm i bipu ne znam jesu li stigli proizvodi za sunčanje koji nisu zalihe od prošle godine sprej se može naći u svim drogerijama kad krene sezona za ovakve proizvode. cijena je oko 90 kuna.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:29   #5479
Kupila sam Avene emulziju spf 50 i sad se tek susrela s pitanjem kombiniranja s puderima

Dakle, imam ove pudere: Bourjois healty mix puder (staru verziju), L'oreal Infallible 24h - Matte Foundation, Maybelline Fit me i Catrice HD liquid coverage i nemam pojma ide li koji s kim.

Gledam sam sastojke na cosdna.com ali sam i dalje glupa pa može pomoć? Piše im da imaju titanium dioxide kao "sunscreen" i sad ne znam poništava li se spf ili ne.

Ne zamjerite na neukosti - prvi put sam kupila spf kremu koju mislim nositi pod make upom pa sam totalna neznalica na tom području.
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:09   #5480
Jedini od ovih pudera koji ima SPF je Fit Me, i to u praktički zanemarivom postotku (vidim na nekom popisu sastojaka da se nalazi nekoliko mjesta ispod konzervansa čija je najveća dopuštena koncentracija 1%), i to mineralni filter. Aj ja bih rekla da si sigurna sa sva 4
Yellowrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.