Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 13:14   #1
Ispita za agenta - nekretnine?

Pozdrav.

Zanima me ima li tko iskustva s polaganjem ispita u HGK za agenta? Da opiše malo onaj usmeni dio o kojem govore?

Hvala.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:23   #2
Stručni ispit - agent u posredovanju prodaje nekretnina

POSREDOVANJA U PROMETU NEKRETNINA???

DALI JE netko bio na polaganju državnog ispita za agenta posredovanja u prometu nekretnina?
Naime ima 42 pitanja i usmeni dio za one koji pređu prag od 26 točno odgovorenih pitanja.

ja sam nabavio pitanja na službenoj stranici HGK ali tamo je preko 436 pitanja......

mene zanima onih glavnih 42 i postoji li više grupa pitanja?
hvala
__________________
Prije nego se počnete braniti, dobro poslušajte o čemu je riječ.
more29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:30   #3
Bila i prošla. Nije baš grozno teško, ali se treba pripremati. Kad sam ja polagala nije još bilo tih pitanja na netu niti skripte pa sam printala sve one zakone koje su nabrojali i učila po tome. Dovoljno je da nabaviš sriptu koju je izdala mislim Burza nekretnina ili tako nešto ( provjeri U HGK ) i da je par puta prođeš i ne bi trebalo biti problema. Mislim da se dosta tih pitanja ponavlja, pa ih je u biti manje. Pismeni je dosta lak i prođe 95% ljudi, ali na usmenom je prolaznost manja. Ali opet kažem samo se treba malo potruditi, jer ima ljudi koji dođu a da nisu slova pročitali. I ne može se baš ići samo na iskustvo, ako već radiš s nekretninama jer većinu stvari u poslu i ne sretneš.
grmić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:10   #4
Quote:
grmić kaže: Pogledaj post
Bila i prošla. Nije baš grozno teško, ali se treba pripremati. Kad sam ja polagala nije još bilo tih pitanja na netu niti skripte pa sam printala sve one zakone koje su nabrojali i učila po tome. Dovoljno je da nabaviš sriptu koju je izdala mislim Burza nekretnina ili tako nešto ( provjeri U HGK ) i da je par puta prođeš i ne bi trebalo biti problema. Mislim da se dosta tih pitanja ponavlja, pa ih je u biti manje. Pismeni je dosta lak i prođe 95% ljudi, ali na usmenom je prolaznost manja. Ali opet kažem samo se treba malo potruditi, jer ima ljudi koji dođu a da nisu slova pročitali. I ne može se baš ići samo na iskustvo, ako već radiš s nekretninama jer većinu stvari u poslu i ne sretneš.
imam skriptu,imam pitanja iz HGK i napravio sam odgovore.....
evo usput ako kome trebaju neka se jave na pp.

kakva su pitanja na testu ..dali se odgovara sa a,b,c,d tip zaukruživanja ili opširnije?
što treba znati na usmenom djelu?
__________________
Prije nego se počnete braniti, dobro poslušajte o čemu je riječ.
more29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:10   #5
Pismeni je na zaokruživanje, ali stvarno jednostavno. Usmeni pitaju ali ali uglavnom ništa van skripte. Ima 5 predmeta i 5 profesora i svaki od njih postavi 3 pitanja.
grmić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:24   #6
Quote:
grmić kaže: Pogledaj post
Pismeni je na zaokruživanje, ali stvarno jednostavno. Usmeni pitaju ali ali uglavnom ništa van skripte. Ima 5 predmeta i 5 profesora i svaki od njih postavi 3 pitanja.
hvala!!!!!
__________________
Prije nego se počnete braniti, dobro poslušajte o čemu je riječ.
more29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:44   #7
Nema tu puno za reći nabavi skripte i uči.Imaš usmeno odgovarati pred komisijom svaki predmet posebno.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 01:39   #8
vidim da traže masovno taj ispit da bi se uopće mogao prijaviti na posao za agenta nekretninama. ima li tko iskustva? koliko to košta i ima li smisla? Hvala.
FlyGoodBye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 22:10   #9
Quote:
FlyGoodBye kaže: Pogledaj post
vidim da traže masovno taj ispit da bi se uopće mogao prijaviti na posao za agenta nekretninama. ima li tko iskustva? koliko to košta i ima li smisla? Hvala.
Ako se želiš zaposliti u agenciji za nekretnine netrebaš polagati ispit za agenta ako agencija već ima čovjeka sa položenim ispitom,što znači da jedan u agenciji mora imati položeni ispit.Što se tiče samog ispita ,polaže se 5 predmeta,uglavnom su to zakoni iz NN ,ali sve ti piše na stranicama HGK,također tamo imaš i hrpu pitanja sa ispita i naravno djelove zakona iz NN potrebnih za ispit pa sve lijepo možeš isprintati.Eh sad koliko se isplati učit i položit taj ispit u ovako lošoj situaciji sa nekretninama,a ne vidim skoro poboljšanje ,sam odluči.
tanaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:55   #10
biz od toga... svaki dan u prosjeku agencije odpusto 10 radnika...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:51   #11
ajmo ljudi tko je bio da čujemo kakvi su prolazi....
__________________
Prije nego se počnete braniti, dobro poslušajte o čemu je riječ.
more29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:51   #12
Jučer sam položio razliku ispita. Od nas 20 položilo nas je 15.
javi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:35   #13
Quote:
javi kaže: Pogledaj post
Jučer sam položio razliku ispita. Od nas 20 položilo nas je 15.
čestitam na prolazu....

zanima me dali su rigorozni ili možeš onako šta i svojim riječima? pomažu li uopće?
__________________
Prije nego se počnete braniti, dobro poslušajte o čemu je riječ.
more29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 08:52   #14
Možeš sa svojim riječima odgovarat.

Ako se blokaš kao šta se meni na jednom pitanju desilo, pomognu ti.
javi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:26   #15
Halo more29, molim te ako je ikako moguće da mi pošalješ pitanja i odgovore za stručni ispit.
NINA 33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 21:55   #16
stručni ispit

more 29 možeš ti meni prodat tu skriptu sa ispitima ajd pa mi odgovori da se dogovorimo
dule-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:07   #17
stručni ispit

LJUDI TREBA MI SKRIPTA SA ISPITNIM PITANJIMA ZA POLAGANJE ISPITA AKO JE NETKO IMA MOLIM NEKA MI SE JAVI NA MAIL[email protected]
dule-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 09:12   #18
Quote:
more29 kaže: Pogledaj post
POSREDOVANJA U PROMETU NEKRETNINA???

ja sam nabavio pitanja na službenoj stranici HGK ali tamo je preko 436 pitanja......
daj molim te napisi link ...
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 12:34   #19
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
daj molim te napisi link ...
http://www.hgk.hr/wps/portal/

ja jučer položio po tim pitanjima ...
__________________
Prije nego se počnete braniti, dobro poslušajte o čemu je riječ.
more29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 23:28   #20
Molio bih da mi netko pošalje ta pitanja i skriptu na mail [email protected]
zeljo12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.