Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Tutorials

Tutorials Ovdje ostavljajte svoje upute i savjete za lakši, brži i bolji rad s vašim računalom. Ovdje ne postavljajte pitanja. Za to postoji Help servis.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2015., 23:30   #541
cca 450 kn, a dali se isplati ovisi koliko zelis nesto sa laptopa gledati na TV-u.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 00:27   #542
Pozdrav!
Odnio sam na vikendicu stari Medion PC MT7 racunar i zelim ga spojiti na Samsung plazmu (po mom misljenju stara najmanje 10godina).

Buduci da racunar nema hdmi-a odmah komplikacije. Uzeo sam si dvi-d kablo i dobio sam sliku i rezolucija je top. Medjutim sad me zvuk zeza, na racunaru imam 5.1 zatim, spdif, cini mi se da se tako zove i imam i aux.
Na tv imam izlaz 3,5 za slusalice i mnostvo aux izlaza. Da li neko zna kako da ja to sve spojim? Pokusavao sam preko aux-a iz racunara u tv, nazalost ne radi.

Ukoliko zelite mogu slikati pozadinu tv-a, stvarno ima puno izlaza.
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 11:50   #543
Može, daj sliku pozadine TV-a.

Onako na blef, sigurno možeš spojiti 3.5 mm izlaz iz računala (obično za zvučnike) na SCART priključak koji ima činčeve za lijevi i desni stereo kanal (obično bijele i crvene boje) ili možda TV po defaultu ima te priključke. Kabel koji bi ti trebao u tom slučaju:
http://www.chipoteka.hr/artikl/6471/...5m-goobay-bulk
Ako nemaš te priključke na TVu, sigurno imaš SCART pa bi trebalo još nešto ovakvo
http://www.chipoteka.hr/artikl/67075...-196-sb-goobay

Za sve "bolje" metode spajanja (SPDIF, coax, HDMI) ćemo vidjeti na slici
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 15:55   #544


Ee to sve ovako kod mene izgleda
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 16:59   #545
Pod PC IN AUDIO mi djeluje da je riječ o 3,5 mm gnjezdu, pa samo nabavi ovaj kabel potrebne dužine:
http://www.chipoteka.hr/artikl/11799...ine-polybag-lc
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 21:27   #546
Zahvaljujem, imam to kablo, pokusao sam, ali i dalje nema zvuka. Vjerovatno ga nema jer sam spojio hdmi u tv, a dvi-d je u racunaru.
Nazalost nemam vga u vga kablo. Aa ova dva aux izlaza pored hdmi kabla? Moze li preko toga?
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 22:15   #547
Jesi li pogledao sound opcije u control panelu, možda kada ubodeš HDMI se prebaci na HDMI zvuk, pa ga moraš ručno prebaciti na zvučnike (speakers) natrag. Dakle, kada imaš spojeno 3.5 mm na 3.5 mm, pogledaj pod Playback devices koji ti je uključen.

http://support.amd.com/PublishingIma...anel-sound.png
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 15:03   #548
Mislim da ces morat nabaviti kabel VGA na VGA a zvuk spojiti na taj 3,5 mm ulaz do VGA ulaza na TV-u, ako na racunalu imas VGA izlaz.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 00:09   #549
Ta dva chincha lijevo od hdmi kabla (crveni i bijeli) bi trebala biti DVI Audio IN, lijevi i desni kanal. Svaka "grupa" ima svoj ulaz za zvuk, tako analogna grupa (component i av ( scart i s-video)) ima svaki svoje ulaze, PC IN (VGA) ima svoj ulaz (što reče Antomon vjerojatno 3.5mm stereo), a digitalna grupa (HDMI / DVI) ima svoj ulaz za L i D kanale.

Valjda bi trebalo s pc-ja zvuk dostaviti na te ulaze, jer ako je aktivan taj ulaz (HDMI), onda se očekuje i zvuk s tih ulaza. Slanje zvuka na bilo koje druge ulaze je "pucanj u prazno" kad ti ulazi nisu aktivni...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:21   #550
Problem koji je banalan ovako na prvu ali ga ne znam riješiti..
Spajam TV (Plasma Panasonic) na comp putem HDMI kabela (grafička R9 380).
U CCC mi se pokaže slika TV-a i on je uredno prikazan međutim slike na TV-u nema. Probao sam i sa extended i sa duplicate kombinacijama i više ne znam kaj bi probao a da konačno tv progleda.
Unaprijed hvala na pomoći i odgovorima.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:19   #551
Možda je odgovor na prvu banalan ali jesi li na TVu prebacio da sliku prikazuje s HDMI a ne s antene? Trebao bi imati neku Input ili Source tipku kojom kažeš TVu s kojeg ulaza da prikazuje sliku.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 15:33   #552
A i tih HDMI kablova i konektora ima svakakvih. Provjeri dosjedanje konektora, da negdje ne zapinju. I jesi li isprobao taj kabl već negdje?
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 10:10   #553
Na TV-u je spojen kabel na HDMI port 2 i naravno da ga prebacujem na HDMI 2 u izborniku TV-a.Interesantno je to da sam imao spojen taj TV na komp i sve je radilo dok jednom prilikom nisam iskopčao kabel iz compa jer sam ga morao premještati iz nekog razloga.Nakon toga više sliku nisam mogao dobiti..Kabel je taj isti koji sam imao i onda.U međuvremenu sam promijenio i grafičku karticu a problem je ostao.
Kada ukopčam kabel u komp pojavi mi se ikona od TV-a u CCC a kad ga iskopčam onda nestane.
Još jedino kaj mogu probati je to da kupim novi kabel pa da vidim ako nije problem u tome..
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 13:33   #554
Probaj preinstalirati driver od grafičke.
Probaj drugi HDMI kabel.
Probaj drugi HDMI port na TVu. Možeš probati spojiti s DVI ili nečim drugim ako imaš te portove na TVu.
Tu bi negdje trebao biti problem.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 14:56   #555
Na nekim TV-ima imaju odedjen HDMI prikljucak za spajanje PC, pogledaj otraga na TV-u ili u uputi od TV-a.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 17:30   #556
Driveri su preinstalirani bar jedno 10-ak puta.S time da su bile u igri 2 grafičke kartice i obje nisu radile.
Ovaj HDMI ulaz na TV-u je već radio u kombinaciji s računalom.Nema default ulaz za comp.Btw probao sam i drugi tek toliko da maknem tu kombinaciju.
Još mi ostaje da probam drugi kabel.Sve ostale opcije sam uglavnom maknuo..
S time da sam računao kako je kabel ispravan s obzirom da računalo pronalazi Panasonic TV kad ga ukopčam u računalo.
Jedino još da probam eventualno ako ne bude radilo s drugim kabelom opciju HDMI sa DVI ulazom u comp.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:25   #557
Na kraju enigma skoro pa riješena!Iz nekog razloga dolazi do iskrenja iz kabela kada se spaja bilo na TV ili na comp.To mi ubilo mi HDMI ulaz u staroj grafičkoj kartici i 2 HDMI ulaza u TV-u.
Kaj je najbolje od svega do danas to nisam primjetio dok slučajno kabel nije dotaknuo kućište i lagano je zaiskrilo.
Sad jedino moram otkriti zašto je dolazilo do toga..
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 00:01   #558
Pozzz ekipa!

Imam stari Samsung TV kako bi se reklo "debeli". On nema HDMI ulaz, ali ima SCART, bijeli i žuti ulaz naprijed(u njih ulaze kablovi u bojama), zanima me da li postoji nešto čim bi mogao spojiti laptop i telku da bi dobio sliku?
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 08:01   #559
Ako laptop ima HDMI: ovo
Ako laptop ima VGA: ovo
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 18:39   #560
https://www.amazon.fr/Interface-Conv...ywords=HDMI2AV

Je li to to? Lakše preko amazona, tko će čekati ebay mjesec dana.
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.