Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 21:08   #21
Jedan od poslova tih u osiguranju je pračenje svih foruma u nadi da će nać nekog tko je njih zajebao. LoL
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 21:13   #22
U (ovlaštenom) servisu uzmi predračun za popravak/izmjenu dijelova na temelju procjene osiguranja i onda s tim papirom otiđi na nagodbu u osiguranje. A branik popravi u vlastitoj režiji jeftinije, kako si i napisala.
Imao sam isti slučaj, isto z. branik, i dobio full iznos predračuna umanjen za pdv.
trentatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 21:47   #23
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
ja sam isto nazvala tipa, al mi nije imao ništa pametno za reći.. Rekoh da mi da šefa, ili onoga tko je odlučio o tom iznosu.. na što mi on reče da o tome odlučuje Uprava?!
Rekoh, daj mi broj Uprave
Naravno da ne da nikakve druge brojeve, i da se žalim ako želim..
Pitam kome?
Kaže, meni pošaljite žalbu hahahahaha
Nevjerojatni su...
Izgleda da ću ipak pristati na servis, mada bi rađe dobru nagodbu..
Ma nisu ni osiguranja blesava kako ponekad znamo mislit. Osiguraju se oni na puno načina jer su se i sami znali opeći na razno razne prevare i pokušaje prevara. Ukoliko ti nije neka velika šteta na braniku, uzmi pare od nagodbe i kako ti je već netko ovdje rekao, odi negdje na smetlište ili nađi nekoga u ovlaštenom servisu da ti skine zadnji branik sa nekog auta koji je u rashodovnom stanju, odi kod nekog fušera da ti to polakira a ostatak si spremi u džep.
Meni je jedne godine Euroherc za oštećenje stražnjeg branika ponudio 850 kn na 307-ci tako da ovih 2400 što oni tebi nude meni izgleda skroz ok. Doduše ne znam o kojem se automobilu radi.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:34   #24
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Doduše ne znam o kojem se automobilu radi.
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
...Uglavnom, preko osiguranja tipa koji mi je lupio zadnji branik (Seat Ibiza) tražim da mi isplate lovu u kešu...
Kvotaš i moraš neš napisat, evo jesam...
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 12:08   #25
Quote:
trentatre kaže: Pogledaj post
U (ovlaštenom) servisu uzmi predračun za popravak/izmjenu dijelova na temelju procjene osiguranja i onda s tim papirom otiđi na nagodbu u osiguranje. A branik popravi u vlastitoj režiji jeftinije, kako si i napisala.
Imao sam isti slučaj, isto z. branik, i dobio full iznos predračuna umanjen za pdv.

ovo mi zvuči kao dobra ideja!
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:32   #26
Clarice,još uvijek ne kužim u čemu je tvoj problem i na kaj se ti točno žališ?
Ne želiš novi branik,nude ti 2400,a neki neovlašteni limar ti vjerojatno solidno sredi oštećenje za soma kuna i još ti ostaje 1400.Pa ajmo sad ponovo,a što bi ti htjela?
mihorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:38   #27
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
...ali zar je moguće da u nagodbi daju manje od 50% tržišne cijene??
...
Praksa je odavno da daju jedva polovinu ako hoćeš novce. Ja sam imao procjenu cca 15.000kn a dali su mi 7000.
Sve ovisi kak želiš popraviti. Popravak "kak spada" stvarno košta prema ponudi servisa Međutim, da ti limar izlupa lim otraga košta npr 300kn i branik sa otpada je npr 800kn pa sve složiš za pola od onih pola sa nagodbe. Tak da...
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 03:29   #28
Quote:
trentatre kaže: Pogledaj post
U (ovlaštenom) servisu uzmi predračun za popravak/izmjenu dijelova na temelju procjene osiguranja i onda s tim papirom otiđi na nagodbu u osiguranje. A branik popravi u vlastitoj režiji jeftinije, kako si i napisala.
Imao sam isti slučaj, isto z. branik, i dobio full iznos predračuna umanjen za pdv.
Oni plaćaju ili direktno po dostavljenom računu na žiro limariji ili tebi daju tu crkavicu.
Možda su prije bili glupi ali ja sam sad imao saobraćajku i nisu tako naivni..
Na kraju ćeš ili prihvatiti tu njihovu ponudu ili dostaviti im račun i nemati s popravkom ništa. Bojim se da drugog nema.
Znaju oni da su carevi i da im nemože niko ništa, šta ćeš ti njima muljati molim te..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 08:20   #29
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Oni plaćaju ili direktno po dostavljenom računu na žiro limariji ili tebi daju tu crkavicu.
Možda su prije bili glupi ali ja sam sad imao saobraćajku i nisu tako naivni..
Na kraju ćeš ili prihvatiti tu njihovu ponudu ili dostaviti im račun i nemati s popravkom ništa. Bojim se da drugog nema.
Znaju oni da su carevi i da im nemože niko ništa, šta ćeš ti njima muljati molim te..
Ima ima, ako sam ja uspio onda mogu i drugi. Pitanje je samo da li hoces dobiti jos nesto extra para ili da ti oni plate popravak po racunu, nista ne mozes izgubiti osim vremena i živaca.
silvestar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 10:22   #30
Quote:
mihorko kaže: Pogledaj post
Clarice,još uvijek ne kužim u čemu je tvoj problem i na kaj se ti točno žališ?
Ne želiš novi branik,nude ti 2400,a neki neovlašteni limar ti vjerojatno solidno sredi oštećenje za soma kuna i još ti ostaje 1400.Pa ajmo sad ponovo,a što bi ti htjela?
min.80% od tržišne cijene...
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 10:43   #31
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
min.80% od tržišne cijene...
KOJE tržišne cijene? Branika? Usluge? Jer ima farbanja i "farbanja". Može se farbanje branika naplatit 50 i 200 Eura.

Meni se nekak čini da bi ti ofce i nofce. A to sa našim osiguravateljima i nije tako jednostavno. Ipak su oni veće i iskusnije lopine od tebe.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 11:34   #32
ne pizdi CDRW, dobro si dijagnosticirao njen problem, ona bi i popravila i ušićarila....ako nije u talu sa procjenjiteljem - niš od toga!

I ja, koji radim od 1990 u osiguranju, mogu reći da naravno da smo mi osiguratelji "lopine", od 1991 na ovamo, skupina osiguranja automobila trpi znatnije štete nego u zlatnim osamdesetima....ima tu puno razloga, ali to je neka druga i duga priča...kakogod, AO i AK se već godinama vrte oko pozitivne nule...nema tu velike dobiti, samo živi keš, to nas izvlači...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 11:47   #33
Pa jasno da osiguranje trpi štete. Kad vam je rad netransparentan (to mi je od posjeta pdf politika). Pa ste premije digli u nebesa (jer su svi dobili 50%) a znaš kako je kad senarod cijedi previše - počne izmicat ispod preše. Pa onda gledaju di će vas dernut. Pa vas deru. I onda je to zatvoren krug - vi derete na premijama a narod dere vas na štetama. Nije to samo naš unikum. Imali su digići sličan problem i trebalo im je 10 godina da ga DONEKLE riješe. A u ovakvim nered državama ko što je ova - sumnjam da će ikad. Jer ovdje nije problem dobit fiktivan račun pa djelit pola-pola s onim ko je opravio.

No znaš do čega onda to dovodi. Da recimo JA koji imam legalnih 50% pizdim sve u 16 kad mi se ne priznaje nešto na što imam legalno pravo jer je 50 drugih majmuna ukralo ovo ili ono. E pa jebe mi se. Ako kradu od VAS onda je to i VAŠ problem. Ja sam čist. I molim da se to prizna. A ne da me se trpa u isti koš sa svim ostalima. Jerbo mogu i ja okrenut ploču. Pa glumit malu Clarice.

Bottomline - ponašate se komunistički. Niste u stanju (ili ne želite) rješit PRAVI problem (prevare) pa se onda dere po svima jednako (isplaćuje se 25%-50% štete SVIMA). E jebi ga - nije ni to pošteno.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:27   #34
već sam lamentirao o tome....štos je u tome što su cijene obaveznog i kaska umjetno napuhane, uz blagoslov države....tko je to počeo, zna se: Euroherc....i sada imaju 50% tržišta osiguranja automobila.....a porezi od 15% i 10% na premije sada nose milijune u državni proračun....(Btw, eto, već dva mjeseca je prošlo otkako sam dao otkaz u tom prljavom leglu prevaranata, zvanom "koncern Agram" - koji uopće ne postoji kao pravna osoba, već je samo fensi preseravanje....sada sam u austrijskom osiguranju, a tako će završiti sva osiguranja u hrvatskoj - ko i banke - sve u strane ruke, bravo mi, ala smo se izborili za "svoju" državu!)
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:14   #35
Pa to samo dokazuje onaj dio koji sam prije napisao. Nismo mi za gospodare. Kurve i konobari (nek oproste ovi drugi što ih stavnjam u kontekst kurvi). To je naša nada.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:17   #36
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
KOJE tržišne cijene? Branika? Usluge? Jer ima farbanja i "farbanja". Može se farbanje branika naplatit 50 i 200 Eura.

Meni se nekak čini da bi ti ofce i nofce. A to sa našim osiguravateljima i nije tako jednostavno. Ipak su oni veće i iskusnije lopine od tebe.
Kratko i jasno: 80% tržišne cijene kod auto kuće s kojom ONI imaju ugovor
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:18   #37
Update događanja: poslali mi doma rješenje s kojim mi nude navedene pare ili da im u roku 14 dana dostavim račun o popravku. 14ti dan istekao dolaskom pošte! Super, ha?
I sad bi mi kao "prisilno" uplatili navedeni iznos.
Nekako riješih sa ženom preko telefona tak da imam samo njezinu "riječ" preko telefona da ne gledaju baš u dan, bla bla.. Nadam se da će tako biti i u praksi, budući još nisam odvezla ni do servisa, a di je još i popravak...
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:19   #38
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno: 80% tržišne cijene kod auto kuće s kojom ONI imaju ugovor
Onda ti jadna majka. Ne znaš ti s kim oni imaju ugovor. I koliko TAJ naplaćuje.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:23   #39
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Onda ti jadna majka. Ne znaš ti s kim oni imaju ugovor. I koliko TAJ naplaćuje.
slažem se.. imaju svoje deal-ove, klasika..
Jednostavno sam nazvala, pitala ih, kažu 6.000 kn minimalno..
Ma nema veze, već sam odustala svađat se s njima i idem popraviti na njihov račun..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 15:04   #40
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
... mada sam mislila dio love u džep, a s ostatkom samo srediti i prefarbati, jer nije tak strašno za vidjet, mada su mi procijenili potpunu zamjenu.
Aha, ti se žališ da su oni cigani zato jer ti ne daju da na njihov račun ti budeš cigan?
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
ovo mi zvuči kao dobra ideja!
Ali neće proći. Ako popravljaš u ovlaštenom i po njihovoj satnici, onda oni plaćaju direkt servisu po računu, a ti tu lovu uopće ne vidiš. Samo dobiješ popravljen auto.
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
... budući još nisam odvezla ni do servisa, a di je još i popravak...
Na kraju će ispasti da si sjedila na dvije stolica pa pala s obje.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.