Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 13:49   #41
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
ne bi li bilo bolje da nakon teretane uzmes neke brze proteine a ne kazein ( iz posnog, i jogurta ) tipa bjelanjaka ? i da ne uzimas masti poslje treninga vec UH ( isto brze, znaci glukoza / dekstroza )
ja eto poslije treninga uzimam kao shake...2/3 bjelanjka, banana, med i mlijeko...to popijem...nakon pola sata-45 min...jedem fin obrok...samo me zanima...ja npr. za doruchak jedem 4 bjelanjka i zdjelicu pahuljica zobenih i malo stavim corn flakesa...jel to ok?? mislim da nije sad...
__________________
Force yourself, and you will be suprised what you can do!
Lerk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 13:55   #42
Quote:
Lerk kaže: Pogledaj post
ja eto poslije treninga uzimam kao shake...2/3 bjelanjka, banana, med i mlijeko...to popijem...nakon pola sata-45 min...jedem fin obrok...samo me zanima...ja npr. za doruchak jedem 4 bjelanjka i zdjelicu pahuljica zobenih i malo stavim corn flakesa...jel to ok?? mislim da nije sad...
ovaj sejk za poslje treninga ti sadrzava pre malo proteina... racunaj si 5 g proteina po bjelanjku. znaci barem 6 komada, med, banane i mljeko izbaci van. previse fruktoze u tome a jos i mljeko koje se sporo probavlja.
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:10   #43
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
ne kazem masti iskljucivo... UH ili masti ( glukoza se uzima u PWM zato sto je jednostavna i brzo se razgraduje, brzo se vraca u misic koji je potrosen tjekom treninga. ne uzimajuci glukozu sa wheyem dobar dio wheya ce tjelo iskoristit kao glukozu a ne kao protein, tj pretvorit ce protein u secer

i zasto mislis da su jetrica nezdrava ? 22 P, 1 UH i 5 M ( na 100 g ) nema boljeg za P+M obrok makar ih ja kombiniram i sa UH ako nemam nikakvo drugo meso. jedem jetrica i po 2 puta dnevno i davim se u njima jer su mi odlicna

i ne moras stavit maslinovo u posni. nasipaj ga u zlicu srkni i zalij vodom ako nemos ovako samo. a posle si gustas posni

edit: meh... gledam da sto jeftinije prolazim s namirnicama jer se bas i nema para. baka je u penziji ja jos nemam ni 17... sad je baka cak i posao nasla cekamo kroz ovaj tjedan da ju pozovu pa da krene radit. zato uglavnom uzimam orahe jer ih ima il neko da od bakinih prijateljica, il kod suseda naberem i tak. mogel bi i ljesnjake uzimat...
da, znam da glukoza brzo odlazi u krv. ali ju se ja bojim početi uzimati. možda sam u krivu, ali stvarno sam na minimumu ugh i drito nakon treninga ne bih uzela neke ugh koji će mi odmah uništiti ono kaj sam radila (vježbam aerobno nakon utega)

jetrica- pa izntrice upćenito ne valja jesti, a jetrice su prepune kolesterola. ako osoba koja ima povišeni kolesterol ne smije jesti jetrica (a u načelu ima veći izbor hrane nego mi forumaši- npr.smije šunku, pršut...) mislim da za nas zbilja nije preporučljiva...

ma mogu staviti maslinovo u posni. nisam probala, ali vjerjem da bih se već navikla. (na puno tog smo se mi navikli) samo što mislim da mi to (iz gore nvedenog) nije pametno. ako želim smršaviti ne znam koliko je pametno sad dodavati jooooš masti. pogotovo jer mi se lako prima, a hvala bogu pojedem ja masti tijekom dana. pogotovo kad sam na faxu ili negdje di nemam kaj jesti pa onda krkam bademe.

kužim za pare samo sam to napisala u dobroj namjeri, u slučaju da možda nisi naletio na taj podatak. ako imaš priliku dobiti besplatno bilo kaj od orašastih-naravno da buš ju objeručke prihvatio.

off topic: meni užasno ide na onu stvar to što je sve zdravo perverzno i morbidno skupo. dragi naši političari se 'toliko brinu za naše zdravlje'. ne znam jedino zašto onda za malo integralno pecivo mogu kupiti štrucu bijelog kruha?! zašto za salatu u daily freshu (i ostalim takvim pizdarijama) mogu kupiti cijelu veliku pizzu?! i tako dalje, mogla bih nabrajati do božića, ako ne i uskrsa....
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:14   #44
ma znam ja to za kolesterol al ga se ne bojim jer tak i tak je potreban za stvaranje testosterona a i ostala prehrana mi je sredena a uz to jos i treniram. ne bi trebo imat nista manje problema zbog jetrica nego onaj koji svaki dan popije koju pivicu, pojede krafnu / picu / il nekaj drugo. jesam napomenuo da jos pojedem i barem 5 jaja (cjelih ) dnevno ? pa ja bi mogo umrjet za par dana
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:30   #45
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
ma znam ja to za kolesterol al ga se ne bojim jer tak i tak je potreban za stvaranje testosterona a i ostala prehrana mi je sredena a uz to jos i treniram. ne bi trebo imat nista manje problema zbog jetrica nego onaj koji svaki dan popije koju pivicu, pojede krafnu / picu / il nekaj drugo. jesam napomenuo da jos pojedem i barem 5 jaja (cjelih ) dnevno ? pa ja bi mogo umrjet za par dana
a jebo te, napiše roman i komp me izbaci


hehe, nisam mislila da ćeš umrijeti od kolesterola sa svojih 17 godina!!
iako bi za koju godinu moglo postati kritično
nego više tek tolko kažem da su jetrica nutritivno za onu stvar i da postoje bolje zamjene. kad već svi toliko pazimo kaj stavljamo u sebe.
a sad ne mislim na tebe, nego inače netko jednostavno ne zna pa je bolje reći... ja sam npr.prije mislila da je navečer najbolje jesti voće. ili mi nije palo na pamet da bih se zdebljala od integralnog jer....je zdravo

ok, ti si jetrica fan, ja sam pivica (ili hmmm...žestica fan)
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:32   #46
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
a jebo te, napiše roman i komp me izbaci


hehe, nisam mislila da ćeš umrijeti od kolesterola sa svojih 17 godina!!
iako bi za koju godinu moglo postati kritično
nego više tek tolko kažem da su jetrica nutritivno za onu stvar i da postoje bolje zamjene. kad već svi toliko pazimo kaj stavljamo u sebe.
a sad ne mislim na tebe, nego inače netko jednostavno ne zna pa je bolje reći... ja sam npr.prije mislila da je navečer najbolje jesti voće. ili mi nije palo na pamet da bih se zdebljala od integralnog jer....je zdravo

ok, ti si jetrica fan, ja sam pivica (ili hmmm...žestica fan)
jeo bi i ja svaki dan kilu pilecih prsa da imam te pare
ovako mi jetrica dodu 13 kuna za kilu, copim si 200 grama i jedan obrok podmiren....
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:41   #47
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
jeo bi i ja svaki dan kilu pilecih prsa da imam te pare
ovako mi jetrica dodu 13 kuna za kilu, copim si 200 grama i jedan obrok podmiren....
kaj je tak jeftino? zakon!! nisam imala pojma

vjeruj mi, nakon nekog vremena ti pileća (i pureća- al mi je neka razlika u okusu) prsa počinju izlaziti na uši.
ja bih si radije zdrmala malo prasetine
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:03   #48
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
kaj je tak jeftino? zakon!! nisam imala pojma

vjeruj mi, nakon nekog vremena ti pileća (i pureća- al mi je neka razlika u okusu) prsa počinju izlaziti na uši.
ja bih si radije zdrmala malo prasetine
meh... tak i tak sve kaj jedem potrpam u sebe, prozvacem i zalijem sa po litre vode. 2 minute mi treba da se najedem
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:00   #49
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
ne bi li bilo bolje da nakon teretane uzmes neke brze proteine a ne kazein ( iz posnog, i jogurta ) tipa bjelanjaka ? i da ne uzimas masti poslje treninga vec UH ( isto brze, znaci glukoza / dekstroza )
ovo je mene išlo?
ako je hvala za savjet, moram priznati da sam tanak po pitanju prehrane
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:26   #50
što ako se u posni sir pomiješa vrhnje, to jedem čitav život, e sad vrhnje ima više masti, ali opet malo ga staviti za puno bolji okus, mislim da se isplati
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:41   #51
a jesu poslje treninga dobra kuhana jaja...??? ili prije...recimo ujutro za doručak...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 23:40   #52
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ovo je mene išlo?
ako je hvala za savjet, moram priznati da sam tanak po pitanju prehrane
da, na tebe sam mislio... samo zelim pomoc

Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
što ako se u posni sir pomiješa vrhnje, to jedem čitav život, e sad vrhnje ima više masti, ali opet malo ga staviti za puno bolji okus, mislim da se isplati
kaj se mene tice mos ti i malo cevapa stavit u posni....

Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
a jesu poslje treninga dobra kuhana jaja...??? ili prije...recimo ujutro za doručak...
kuhana jaja poslje treninga ? cjela, ne...ali bjelanjci uz glukozu / dekstrozu da. bjelanjak odprilike ima 5 g proteina. inace slobodno deri po jajima, ja ih preferiram navecer posto ujutro i rano posljepodne jedem iskljucivo UH + P obroke a kasnije P + M. ove zutanjke koji ti ostanu sacuvaj za kasnije pa ih pojedes navecer uz meso. zutanjak si isto racunaj prosjecno 5 g masti
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 14:21   #53
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
kuhana jaja poslje treninga ? cjela, ne...ali bjelanjci uz glukozu / dekstrozu da. bjelanjak odprilike ima 5 g proteina. inace slobodno deri po jajima, ja ih preferiram navecer posto ujutro i rano posljepodne jedem iskljucivo UH + P obroke a kasnije P + M. ove zutanjke koji ti ostanu sacuvaj za kasnije pa ih pojedes navecer uz meso. zutanjak si isto racunaj prosjecno 5 g masti
jaja su zakon...ovih 5g masti nije nešto...to se lako potroši...pol sata kopanja u vrtu i to je to...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 14:53   #54
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
jaja su zakon...ovih 5g masti nije nešto...to se lako potroši...pol sata kopanja u vrtu i to je to...
pa zbog masti ih i jedem... nisu sve masti iste
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:44   #55
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
pa zbog masti ih i jedem... nisu sve masti iste
da nisu...iz jaja i mlijeka su najbolje...jer su to osnovne hranidbene namirnice za razvoj mladunčeta i piceka...a i sve u njima je naj od prirode...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 18:41   #56
Da pitam nešto u vezi jaja.
Pošto svašta piše,svašta govore.

Dnevno 5 jaja ne može biti štetno,jel tako?
Naravno za rekreativca.
To masti iz žutanjaka se potroši.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:24   #57
pa....sad....pa se baš ne bih složila.. normlno da malo mliječne masti ili par žutanjaca se potroši ako netko radi sat vremena s utezima. i da neće zbog toga se udebljati 50 kg ili imati ne znam ni ja kakvih problem sa zdravljem.

ali da je to idealan izvor masti....
mast iz mlijeka (otkad rekreativci piju mlijeko s najvećim % m.m.?!),, žutanjci...pogotov u količini od 35 tjedno?!

najzdravije masti su nezasićene. orašasti plodovi, maslinovo. omega 3 koju ima u plavoj ribi. omega 6. a ne zasićene masti kojeih ima pregršt u jajima.
(da sad ne duljim, malo sam u gužvi)
ne želim reći da se to ne smije jesti. sami sebi si radimo jelovnik kak nama odgovara. ja recimo jako pazim kaj jedem, ali uredno pušim i cugnem tu i tamo (često je više tu nego tamo )
/suvišni su komentari da to trebam izbaciti/

ali da se na forumu uvjerava ljude da je to optimalan izbor....hmmmmm......
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:29   #58
nezasičene i zasičene masti su relativan pojam...naime zasičene masti su glavni nutritivni sastojak za razvoj fetusa pileta...tako da je relativno govoriti o svemu tome...mast kakva god bila je za nas glavni izvor energije...i prvi koji će tijelo koristit prilikom fizičke aktivnosti....zato kad smo aktivni naše tijelo energiju crpi direkt iz masnog tkiva...


rekreativci su jedno...njima je cilj držat figuru...a profi sportaši su drugo...njima je cilj imat tijelo za sport kojim se bave...mast izbacuju kako bi se riješili suvišnih kilograma...kako bi manje trošili jer je potrošnja ovisna o brzini kretanja i masi...sportaši kad ne treniraju i kad se ne natječu onda odmaraju...njima netreba mast...čovjek koji fizički radi dakle ne bavi se sportom njemu itekako treba masti ma kakve one god bile kako bi imao energije za fizički napor jer se isti čovjek neće imat priliku odmarat kao sportaš svaki drugi dan jer takav čovjek radi fizički svaki dan i odmora mu skoro nema...u tome je poanta...prehrana se određuje na temelju fizičkih ili drugih aktivnosti...sportska prehrana ne znači ama baš ništa nekom bauštelcu kji radi 12 sati dnevno a nedjeljom odmara...that's the point...bauštelac bez zasičenih masnoća bu krepal od umora jer nebu imal dosta energije...svi takvi imaju fizičke snage do neba a tijelo za klanjat se a svaki dan skoro deru špek za gablec....a netko je rekao da špek nije baš zdrav...eto toliko o tome da je prehrana jako jako relativna stvar...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 03:00   #59
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
nezasičene i zasičene masti su relativan pojam...naime zasičene masti su glavni nutritivni sastojak za razvoj fetusa pileta...tako da je relativno govoriti o svemu tome...mast kakva god bila je za nas glavni izvor energije...i prvi koji će tijelo koristit prilikom fizičke aktivnosti....zato kad smo aktivni naše tijelo energiju crpi direkt iz masnog tkiva...

rekreativci su jedno...njima je cilj držat figuru...a profi sportaši su drugo...njima je cilj imat tijelo za sport kojim se bave...mast izbacuju kako bi se riješili suvišnih kilograma...kako bi manje trošili jer je potrošnja ovisna o brzini kretanja i masi...sportaši kad ne treniraju i kad se ne natječu onda odmaraju...njima netreba mast...čovjek koji fizički radi dakle ne bavi se sportom njemu itekako treba masti ma kakve one god bile kako bi imao energije za fizički napor jer se isti čovjek neće imat priliku odmarat kao sportaš svaki drugi dan jer takav čovjek radi fizički svaki dan i odmora mu skoro nema...u tome je poanta...prehrana se određuje na temelju fizičkih ili drugih aktivnosti...sportska prehrana ne znači ama baš ništa nekom bauštelcu kji radi 12 sati dnevno a nedjeljom odmara...that's the point...bauštelac bez zasičenih masnoća bu krepal od umora jer nebu imal dosta energije...svi takvi imaju fizičke snage do neba a tijelo za klanjat se a svaki dan skoro deru špek za gablec....a netko je rekao da špek nije baš zdrav...eto toliko o tome da je prehrana jako jako relativna stvar...
pa.... koliko sam ja upoznata -tijelo prvo crpi ugh. kad se počnemo rekreirati tijelo prvo troši glikogen, a tek se onda energija crpi iz masnih stanica.... zato se i trči natašte ili nakon utega.

u drugom dijelu što si napisao ima istine, ali mi smo na pdf rekreacija i nekako je logiina pretpstavka da su ljudi ovdje neki sportaši, bilo profi, bilo rekreatuvno i da im je cilj zdravo/ sportski se hraniti. mislim da oni kojima to nije cilj sigurni ne bi gledali temu o posnom siru. je taj sir jestiv, ali mislim da ga nitko s ovog pdf-a ne jede jer mu je to najfiniji sir koji je probao u životu. koga baš briga šta jede-još da više briga rasprava o nekom posnom siru

drugo, slažem se, nekom bauštelcu stvarno treba mnogo više energije nego npr.liječniku, ali ta razlika u kalorijama se može unijeti i putem zdravih namirnica. tih 1000 (npr.) kalorija više koje mu trebaju ne mora uzeti iz xxl menua iz mekića.

da je špek zdrav-nije
da 1% ljudi pazi na prehranu-je
da ostalih 99% zaboli on stvar-je
ali da rijetki imaju zdravstvenih problema-je, jbg

ali svi smo mi mladi više-manje, organizam pamti i ako se netko 50-60 godina hrani smećem, nije ni čudno da u tim godinama ima problema s kolesterolom i slično.

(ovo je napisano više priče radi, naravno da ne mislim da će si netko uništiti zdravlje s par žutanjaca il slično)

mislim da smo malo off topic, valjda moderatori neće (jako) zamjeriti
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 16:23   #60
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
pa.... koliko sam ja upoznata -tijelo prvo crpi ugh. kad se počnemo rekreirati tijelo prvo troši glikogen, a tek se onda energija crpi iz masnih stanica.... zato se i trči natašte ili nakon utega.

u drugom dijelu što si napisao ima istine, ali mi smo na pdf rekreacija i nekako je logiina pretpstavka da su ljudi ovdje neki sportaši, bilo profi, bilo rekreatuvno i da im je cilj zdravo/ sportski se hraniti. mislim da oni kojima to nije cilj sigurni ne bi gledali temu o posnom siru. je taj sir jestiv, ali mislim da ga nitko s ovog pdf-a ne jede jer mu je to najfiniji sir koji je probao u životu. koga baš briga šta jede-još da više briga rasprava o nekom posnom siru

drugo, slažem se, nekom bauštelcu stvarno treba mnogo više energije nego npr.liječniku, ali ta razlika u kalorijama se može unijeti i putem zdravih namirnica. tih 1000 (npr.) kalorija više koje mu trebaju ne mora uzeti iz xxl menua iz mekića.

da je špek zdrav-nije
da 1% ljudi pazi na prehranu-je
da ostalih 99% zaboli on stvar-je
ali da rijetki imaju zdravstvenih problema-je, jbg

ali svi smo mi mladi više-manje, organizam pamti i ako se netko 50-60 godina hrani smećem, nije ni čudno da u tim godinama ima problema s kolesterolom i slično.

(ovo je napisano više priče radi, naravno da ne mislim da će si netko uništiti zdravlje s par žutanjaca il slično)

mislim da smo malo off topic, valjda moderatori neće (jako) zamjeriti
mast sam naveo jer tijelo ima sposobnost pretvorbe masti u UH i u bjelanćčevine i sve obrnuto i bilokojim redosljedm...ova glukoza ili kak se već zove je glavni izvor zapravo a iz masnoće tijelo najbrže i najštedljivije stvara tu glukozu ili kak se već zove ta osnovna kemija za stvaranje energije...a i UH se nemogu skladištiti pod kožom tako efektno kao masnoće a i stvaranje energije direktno iz UH iziskuje nešto više uloženih kalorija u kemijsku pretvorbu...

špek nije zdrav ali tijelo i pod naporom netreba astronomske količine nutritivnih vrijednosti...radi se o gramima...dakle jedna jabuka...jedna šnicla...po jedno od svakoga...porcijica salate itd...to je dnevna količina potrebnih nutricija...ostalo se pretvara u kalorije...pa kad dodaš jabuku, jaje, šniclu, malo žitarica itd da zadovoljiš tu dnevnu količinu...za onaj ostatak potrebnih kalorija jedeš špek...zato sam naveo špek..jer tijelo taj špek strašno brzo dopremi do stanica koje direktno stvaraju energiju...i iz iskustva svatko zna da je špek najbolji izvor energije za cijelodnevni fizički rad...a one nutritivne namirnice pojedeš za doručak i večeru a za gablec kruha i špeka...naravno ovo se radi isključivo o fizičkom naporu a ne sportu... i u tom slučaju je to najzdravija prehrana jer isti taj špek kroz dan izgori u kalorije i tijelo ima energije...a one hranjive i zdrave stvari pojedeš prije posla za doručak i poslje za večeru...dakle opet da napomenem radi se o špeku za gablec jer sigurno nečeš brzo osvježiti kalorije ako jedeš onu zdravu hranu aka puretina itd jer njoj treba vremena da se pretvori u kalorije a ono salo sa špeka ide direkt...

Zadnje uređivanje freeze : 26.08.2009. at 16:33.
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.