Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 15:15   #1
Apartmani/privatni smjestaj (priv iznajmljivaci, naplata, kategorizacija itd) (zbirna tema)

Da li je već netko imao sličnih iskustava: Rezervirali ste apartman preko mail-a, nakon nekoliko dana ga otkazujete, a vlasnik apartmana vam šalje mail da mu morate platiti rezervirani apartman.
Radi se o apartmanu u inozemstvu i komunikacija je samo preko mail-a.
Da li vlasnik apartmana može zahtijevati plaćanje apartmana?
balancane is offline  
Old 02.01.2009., 16:49   #2
a kad si ga otkazala? u nekom razumnom roku ili "5 minuta do 12" ? koliko ja znam, običaj je da se plati neka akontacija (oko 10-ak posto), pogotovo ako se plaća preko neta, koja pripada vlasniku apartmana ili čegaveć, ako dođe do odustajanja. a sad, kak ste se vi dogovorili?

i to što vlasnik zahtjeva je jedna stvar, može on zahtjevati miljun dolara, to nema veze s vezom.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Old 07.01.2009., 09:45   #3
Apartman se pronašao preko net-a, poslan je upit na njihov mail i dogovor je pao. Sve se to odvijalo tri dana prije odlaska i dan prije odlaska apartman je otkazan. Nije plaćena nikakva akontacija već se nakon otkazivanja (preko mail-a) zahtijevalo da se podmiri trošak otkazivanja.
balancane is offline  
Old 07.01.2009., 10:43   #4
iskreno, ja mu ništa ne bi platila. ako ste otkazali tri dana prije i ako je to bio dogovor preko maila, ne bi platila ništa. uostalom, na temelju čega on tebe može tražiti novce?
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Old 21.11.2009., 19:28   #5
Apartmani/privatni smjestaj (priv iznajmljivaci, naplata, kategorizacija itd) (zbirna tema)

S obzirom da se oko teme turizma najviše spominju veliki hoteljeri, kampovi te iznamljivanje brodova, mislim da bi i privatni iznamljivaći i agencije koje se bave iznamljivanjem privatnog smještaja, trebali imati veću pažnju od strane drzavnih institucija, medija itd...

Razlozi:
1.)
ukupan broj ležajeva u Hrvatskoj je oko 900 000, a od toga nekih 45 % otpada na privatne iznamljivace, a ostalo se dijeli na gore navedene.
2.)
Ove sezone, bez obzira na recesiju, privatni iznamljivaci su vecinom poslovali sa dobitkom, a neki cak i bilje od prosle sezone, te "izvukli hrvatski turizam" priznao to netko ili ne !!
3.)
Sva investiranja u svoje objekte vrše samostalno, na ničiji teret i na vlastiti rizik, a hoteljere prate razne subvencije, banke itd....



Evo to su samo kratke natuknice, volio bi znati zbog jednog projekta koji se bavi problematikom privatnog iznamljivanja u HR, i vase misljenje tj. probleme koje imaju iznamljivaci u cijeloj zemlji.

Zadnje uređivanje ekatarin : 21.11.2009. at 19:35. Reason: krivi tekst
ekatarin is offline  
Old 22.11.2009., 10:21   #6
sve je vrlo jasno.....

drzava se zadovoljila naplatom pausala i tako riješila socialni mir.....

iznajmljivaci opet zadovoljni jer ih nitko ne proganja a placaju porez 5 - 7 %
alabrale is offline  
Old 02.02.2010., 20:05   #7
Slazem se...
Ja sam privatni iznajmljivac, i nemamo apsolutno nikakvu paznju od drzave...
NIti poticaje, niti ista...
Katastrofa situacija u drzavi...

A od nas imaju jako dobar profit...
matija999000 is offline  
Old 02.02.2010., 23:12   #8
Quote:
matija999000 kaže: Pogledaj post
Slazem se...
Ja sam privatni iznajmljivac, i nemamo apsolutno nikakvu paznju od drzave...
NIti poticaje, niti ista...
Katastrofa situacija u drzavi...

A od nas imaju jako dobar profit...

a covice koji profit..... pa drzava od iznamljivaca ima profit 5% dok od hotela i do 30%....

socialni mir......

zasto punpaju male hotele.... jer oni donose lovu....
alabrale is offline  
Old 26.02.2010., 13:03   #9
Ima država profit i te kakav. Pojedincima na super pozicijama, istina, je paušal dobro došao, međutim većina nema popunjenost 45 dana,a na temelju 45 dana je obračunat paušal.
Jelsajelsa is offline  
Old 26.02.2010., 13:42   #10
Quote:
Jelsajelsa kaže: Pogledaj post
Ima država profit i te kakav. Pojedincima na super pozicijama, istina, je paušal dobro došao, međutim većina nema popunjenost 45 dana,a na temelju 45 dana je obračunat paušal.

onaj tko nemoze napunit 45 dana nek da meni puno za prazno.... ja mu platim 45 dana
alabrale is offline  
Old 04.03.2010., 10:41   #11
ma to su agencije krive sto ljudi ne napune... vecina iznajmljivaca je starije zivotne dobi, i oslone se samo na agencije...
treba internet, promoviranje itd. mi smo zbo toga napunjeni cca. 90-ak dana u godini, i to sva 4 apartmana...
matija999000 is offline  
Old 21.10.2010., 14:23   #12
Pitanje za iznajmljivace - kategorizacija termina

Pozdrav,

zanima me kako je najbolje kategrizirat termine za apartmane?

Trenutno mi je cijena za 7. i 8. mjesec ista. Za 6. i 9. ista i 5. i 10. mjesec ista, ali vidim da puno ljudi ima to malo detaljnije, tj. od sredine 7. do sredine 8. mjeseca je najskuplji termin...
imeiprezimepise is offline  
Old 21.10.2010., 21:28   #13
tvoj apartman tvoja cijena...možeš kako god hoćeš
bambushouse is offline  
Old 21.10.2010., 23:37   #14
Krivo si ti nes shvatio Mene zanima koji su najbolji termini za recimo sjevernu dalmaciju.

Znaci od x.7. do x.8. je termin koji bi trebao kostat najvise, pa x.8. do x.9. je jeftinije i tako dalje. To me zanima. Ja trenutno imam istu cijenu za 7. i 8. mj. Istu za 6. i 9. i istu za 5. i 10. mjesec, ali zelim to napravit malo detaljnije.
imeiprezimepise is offline  
Old 21.10.2010., 23:49   #15
premalo informacija..... količina apartmana veličina udaljenost od mora.....
alabrale is offline  
Old 22.10.2010., 00:51   #16
Grad Pag. 4 ap. za 4 do max. 6 osoba. 200m od mora. Pogled i sve sta ide uz to.

Pretpostavljam da se ljudi ravnaju po broju ulaska ljudi u zemlju u odredenom periodu. To mene zanima. Gdje mogu nac neku list sa ulascima, tako da vidim kad tocno najveci broj dolazi, tj. kad je najlakse postic sto visu cijenu. Jasno da nije tesko shvatit da je to u 7. i 8. mjesecu, ali mene zanima i 5,6,9 i 10 mjesec. Koliko sam uspio uhvatit skoro svaki vlasnik ima razlicite termine Valjda iz iskustva se mijenja.
imeiprezimepise is offline  
Old 27.10.2010., 20:50   #17
Pa dobro si si složio termine, jasno je da je 7 i 8 mjesec glavna sezona, 6 i 9 su bar većinom u posezoni a pogotovo 5 i 10. Ukratko sezona od 60 dana htjeli mi to priznati ili ne. Apartmani popunjeni 40-80 dana kako ko stoji u mogućnostima ili sposobnostima. Nažalost 300 dana zjapi prazno...

Ti si možda mislio da spičiš najvišu cijenu za tipa 15.7.-15.8. Ja osobno ne vidim razliku između 3.7., 17.7., ili 4.8....25.8.
Nemoj bit prepohlepan ali nemoj biti niti damping lik, premalo podataka si dao. Kako stojiš sa upitima i realizacijom za pojedine termine.?
To će ti dati odgovor kako formirati cijene, gore je neko lijepo napisao da je stvar tvoja, individualna. Moj savjet ti je da budeš popunjen što više možeš, da formiraš stalne goste svojim trudom, da gosta koji ti dođe van tih 60 dana držiš kao malo vode na dlanu.
__________________
Albert was worse than any Fish in the sea

Zadnje uređivanje alifish : 27.10.2010. at 21:22.
alifish is offline  
Old 27.10.2010., 23:58   #18
Ma cijene ja vec imam formirane. Samo me zanimalo na cemu ljudi temelje te svoje termine. Prakticki svaki vlasnik ima svoje termine. Jednom je najskuplje od samog pocetka 7. pa do samog kraja 8. Drugom od sredine 7. pa do sredine 8. i tako u nedogled. Zanimalo me bas detaljnije. Recimo jasno da je 1.8. i dalje jak termin (gledano u toj najjacoj spici) jer Talijani imaju feragosto pa sam mislio mozda i drugi imaju tako tog i tog datuma, pa da se na takvim stvarima temelje termini, ali koliko sam shvatio redi se jednostavno o procjeni, ili iskustvu kad se moze naplatit nesto, a kad ne moze.
Uglavnom sve je jasno i hvala na pomoci. Jos kad bi mi netko predlozio dobar oglasnik za njemacko trziste Nisam imao ni jednog nijemca prosle godine! A oglasavam se na smjestaj.hr, koji ima i njemacki site, tak da ne kuzim. treba mi neka jaka stranica za nijemce.
imeiprezimepise is offline  
Old 14.01.2011., 13:39   #19
Pozdrav,

zanima me dali putovnice od gostiju drzite do odlaska gostiju, ili ih vracate gostima isti dan nakon prijave? Meni susjedi sugeriraju da uzimem putovnice, ali da ih ne vracam do odlaska, jer im se dogadalo da gosti naprave stetu vecu od kaucije i da jednostavno zbrisu rano ujutro, ili tokom noci
imeiprezimepise is offline  
Old 17.01.2011., 10:47   #20
Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me dali putovnice od gostiju drzite do odlaska gostiju, ili ih vracate gostima isti dan nakon prijave? Meni susjedi sugeriraju da uzimem putovnice, ali da ih ne vracam do odlaska, jer im se dogadalo da gosti naprave stetu vecu od kaucije i da jednostavno zbrisu rano ujutro, ili tokom noci

realno gledajuci nesmije im se zadrzati putovnica..... uzeti kauciju je najbolje, vecer prije izlaska im vratiti kauciju i pitati jel bilo problema
alabrale is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.