Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 17:40   #61
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ne. 22 sata razlike su ipak prevelika razlika u odnosu na nekoliko sati koliko gosti izbivaju a o čemu je bila riječ u početku.

Na onoj temi izvoli postaviti ove svoje tvrdnje. Ne vjerujem da si sve pročitao ali to je sada nebitno. Ako si već toliko uvjeren u svoje tvrdnje, usudi se i ispričaj tamo ljudima priče o sijalicama, 100% radu, nepostojanju održavanja temperature i ostalome. Nešto mi govori da će ti i oni napisati nekakve gluposti.
Nije bila rijec nikad o nekoliko sati. Rijec je od samo pocetka bila oko 10-12 sati. Nemoj sad nove konstrukcije proizvodit

Kao sto si rekao nisi iznajmljivac i ne znas kad vecina ljudi ide na plazu, ili gdje got i kad se vracaju. To ti moje kolege mogu reci da uglavnom su svi do 8 ujutro van kuce i vracaju se tek poslije 6,7 sati navecer. Ocito se ne radi o samo par sati kako ti sad pokusavas konstruirat, vec o doslovno pola dana. Nemoze apsolutno nikako klima koja radi 24 sata potrosit manje od one koja radi 12 (govorim o istoj klimi u istom prostoru da nebi jos koju konstrukciju pokusao izvest)!!! Tu je tocka i nema potrebe za daljnom raspravom.

Ti ako zelis odi u tu temu gdje ima strucnih ljudi pa h pitaj. Ja znam da ne moze. Meni ne treba nista pojasnit. Ako dobijes nekakav dokaz da sam ja u krivu, ja cu ti se rado ispricat, jer ce mi to bit jedna briga manje, a jasno ako si u pravu nebi bilo u redu ovako bahato i zlocesto te samarat na forumu Zezam se. Nis osobno, ali sigurno neces nac nikog tko ce ti potvrdit to sta ti vjerujes.
imeiprezimepise is offline  
Old 27.01.2011., 23:48   #62
Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
Nije bila rijec nikad o nekoliko sati. Rijec je od samo pocetka bila oko 10-12 sati. Nemoj sad nove konstrukcije proizvodit .
Nekoliko sati, pola dana, 10 sati, šta god. Zovi kako hoćeš, nove konstrukcije samo ti vidiš.

-----------

Da se postavim sada na mjesto gosta. Unajmim apartman u kojem je klima. To sve ima svoju cijenu i ja ju pošteno platim. Ne bučim, ne rasturam, koristim apartman na humani način.
Nakon šta platim mene apsolutno ne zanimaju troškovi struje ni vode. Ni najmanje ne želim razmišljati o tome jer je sve uključeno u cifru koju plaćam. I ako je u apartmanu klima, tv i nekakva mašina onda to želim koristiti onako kako meni odgovara. Kad odem van, pržim se na suncu i znojim satima, u trenutku kad se vratim u apartman želim ući u propisno rashlađen prostor. A to mogu samo ako je klima radila. Ne želim čekati da se užareni apartman hladi sat, pola sata, dva sata ili koliko god. Zašto? Zato jer sam na odmoru, želim uživati i ne želim se ni sekunde zamarati da li sam vlasniku eventualno potrošio koju kunu više. Pogotovo ne kad znam koliko klima može trošiti.

Ako već vlasnik smatra da mu cijena dnevnog najma ne pokriva dovoljno ''preskupu'' klimu neka izvoli dignuti cijenu za tu šaku kuna i neka ne zvoca bezveze. Na potencijalnom gostu je da odluči da li će cijenu prihvatiti ili ne.
Jer, neki zvocaju za klimu, neki za paljenje bojlera i broje tuširanja... kamo to vodi?

Niste u pravu, čovjek koji nešto pošteno plati onda ima pravo to i koristiti. Ako se želi vratiti u rashlađeni stan, na to ima pravo.
Vi iznajmljivači imate nekoliko izbora: šutjeti ili dignuti cijenu na račun klime
Prigovaranje je jednostavno neprofesionalno sa vaše strane.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 28.01.2011., 00:33   #63
Francuska ima 27 nuklearki..... kad bi ljudi gasili uredaje a ne ostavljali na stad by jednu bi mogli zazvorit nuklearku....

mi smo ovako rijesili problem klima..... http://www.aleta.hr/userfiles/file/B_23085_C10028.pdf - stranica broj 6

Mala brava sa kljucem koji se stavlja na kljuceve od ulaznih vrata

- da bi klima bila upaljena kljuc mora biti u utičnici, kad gost ide van apartmana mora zakljucati vrata od apartmana, a da bi to napravio mora izvaditi kljuc iz utičnice za klimu i klima se gasi.....

cijeli komplet košta 150 kn....
alabrale is offline  
Old 28.01.2011., 13:02   #64
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Nekoliko sati, pola dana, 10 sati, šta god. Zovi kako hoćeš, nove konstrukcije samo ti vidiš.

-----------

Da se postavim sada na mjesto gosta. Unajmim apartman u kojem je klima. To sve ima svoju cijenu i ja ju pošteno platim. Ne bučim, ne rasturam, koristim apartman na humani način.
Nakon šta platim mene apsolutno ne zanimaju troškovi struje ni vode. Ni najmanje ne želim razmišljati o tome jer je sve uključeno u cifru koju plaćam. I ako je u apartmanu klima, tv i nekakva mašina onda to želim koristiti onako kako meni odgovara. Kad odem van, pržim se na suncu i znojim satima, u trenutku kad se vratim u apartman želim ući u propisno rashlađen prostor. A to mogu samo ako je klima radila. Ne želim čekati da se užareni apartman hladi sat, pola sata, dva sata ili koliko god. Zašto? Zato jer sam na odmoru, želim uživati i ne želim se ni sekunde zamarati da li sam vlasniku eventualno potrošio koju kunu više. Pogotovo ne kad znam koliko klima može trošiti.

Ako već vlasnik smatra da mu cijena dnevnog najma ne pokriva dovoljno ''preskupu'' klimu neka izvoli dignuti cijenu za tu šaku kuna i neka ne zvoca bezveze. Na potencijalnom gostu je da odluči da li će cijenu prihvatiti ili ne.
Jer, neki zvocaju za klimu, neki za paljenje bojlera i broje tuširanja... kamo to vodi?

Niste u pravu, čovjek koji nešto pošteno plati onda ima pravo to i koristiti. Ako se želi vratiti u rashlađeni stan, na to ima pravo.
Vi iznajmljivači imate nekoliko izbora: šutjeti ili dignuti cijenu na račun klime
Prigovaranje je jednostavno neprofesionalno sa vaše strane.

Tebe bi ja stavio u kategoriju ovih novih tetkica koje se proizvode ko na tekucoj vrpci. Praznoglavci sa stavom da se sve treba potrosit sto prije, jer kao zivot je da se uziva, pare da se trose i tko je tu lud, da pazi stedi resursi zbog kojih ce se vjerojatno ratovat i prolijevat krv. Zasto bit razuman kad bi svi mogli bit Pariz Hilton je tvoj moto.

Kad si u MOJOJ KUCI onda ces se ponasat onako kako TI JA KAZEM da se mozes ponasat. Ako ti se ne svida, nadi si drugi apartman. Gost ima tocno ono sto je platio, a koristenje klime kad nije u apartmanu NIJE PLACENO. Ako ti zelis da klima gori kad nisi u apartmanu, slobodno mi ponudi kompenzaciju za moj gubitak i ja cu ti dozvolit da bacas energiju bespotrebno, ali ti nebi naplatio samo trosak energije, vec bi ti naplatio bar duplo zato sto si budala koja voli bacat energiju.

Sta uopce radis u temi o privatnim iznajmljivacima? Nemas pojma o tematici i nemas nista za pridonijet? Nista osobno, mozda si inace dobar covjek, ali stvarno mi ides nakurac sa tim glupostima. Od samog pocetka sam ti napisao da ljudi idu na plazu najkasnije do 8 ujutro, a vracaju se najranije posllije 18h. Minimalno 10 sati klima radi bez ikakvog razloga. Ako si takva tetka da ne mozes pricekat 5,10 minuta da se apartman ohladi, onda mi ni ne trebas. Znas mi isto mozemo birat koga cemo primit kao gosta. ja kad imam vise ljudi koji se jave mailom za isti period, onaj koji kaze dobar dan dobije apartman. Onaj koji samo napise "period xy, cijena?" ne dobije ni odgovor.
imeiprezimepise is offline  
Received Infraction
Old 28.01.2011., 13:58   #65


Ti si valjda nesposoban išta napisati bez vrijeđanja. Ma dobro, meni ne smeta ni malo jer je ovaj nizak način tvog izražavanja isključivo tvoj potpis kojim se predstavljaš forumskoj zajednici. Pretpostavljam da se tako ponašaš i sa gostima tako da nije ni čudo da ti tu i tamo netko nešto namjerno razvali

Priče o ekologiji kod gašenja te ''preeeeskupe'' klime su samo mazanje očiju. Jer ti ne gasiš klimu zbog zelenih šuma nego uglavnom radi toga da ti ostane šaka kuna više dnevno u džepu. Isto kao šta svi (čast izuzecima) koji voze na plin tako voze radi uštede a ne radi ekologije. Isto kao šta se sad masovno nose plastične boce na otkup opet ne radi prekrcanih deponija i čistih ulica nego radi 0,50 kn. Ne kažem da je to loše, dapače, ali krajnje je djetinjasto skrivati želju za uštedom iza tobožnje ekologije.
Onog dana kad budeš odvajao plastiku bez povratne naknade, papir i staklo od ostalog otpada, tek tada ćeš možda moći puniti si usta ekologijom.

A to kolika sam ja tetka, do koje sam mjere glup, blesav i budala, o tome se isto da raspravljati ali sud o tome će ipak donijeti ljudi na određenom kuturnom i psihološkom nivou. Budući da ti odskačeš od tog nivoa, nije baš da me tvoje mišljenje o sebi imalo zanima. Kakav si i šta si, isto mi je nebitno iako si se dobro potrudio da se predstaviš u svom blještavilu

Još kad bi samo imao muda uletjeti na određenu temu sa svojim mudrolijama o načinu rada klima uređaja... pa da mi je i to vidjeti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 28.01.2011., 14:08   #66
Ne slanje odgovora mi se čini dosta neprofesionalno i zaista ne razumijem ljude kojima je teško odgovoriti na upit, a toliki ne odgovaraju (s time da ja upite šaljem isključivo vani, da se ne bi samo naše ljude uvijek kudilo).

Ja nema šanse da nekome ne odgovorim, kakav god da bio. Moja razina će uvijek biti ista i to je meni jedino bitno. Baš me briga ako je netko trol, to ne znači da i ja moram biti.

Nadalje, kaj bi ja onda trebala ljudima sada preko zime govoriti da isključe grijanje kad izlaze iz stana? Jer ono - on ode ujutro, cijeli dan se smuca po gradu i vrati se tek navečer... pa kaj će se stan bezveze grijati svo to vrijeme?!
Iako, nakon što sam ovo rekla, isto moram reći i da bi ja vjerojatno gasila klimu. Ustvari ne znam kaj bi, nemam puno iskustva s klimama. Al zgodno izgleda ovo rješenje koje je alabrale naveo/la.

Da se obrecnem i na kompove - ugasit/upalit komp nije stisak na jedan gumb - radim u programerskoj firmi i kada imaš miljon programa otvorenih u kojima radiš, samo da to pogasiš treba ti 20ak minuta, 10ak za upalit komp (a onda još podić sve aplikacije...). Zato kompovi imaju hibernaciju...
lollipop is offline  
Old 28.01.2011., 14:08   #67
ova tema postaje prepucavanje o klimi pa gubi svoj smisao.
nemojmo vise o klimi i koliko trosi, za to postoji tema (aaston je vec naveo link).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 28.01.2011., 15:24   #68
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post


Ti si valjda nesposoban išta napisati bez vrijeđanja. Ma dobro, meni ne smeta ni malo jer je ovaj nizak način tvog izražavanja isključivo tvoj potpis kojim se predstavljaš forumskoj zajednici. Pretpostavljam da se tako ponašaš i sa gostima tako da nije ni čudo da ti tu i tamo netko nešto namjerno razvali

Priče o ekologiji kod gašenja te ''preeeeskupe'' klime su samo mazanje očiju. Jer ti ne gasiš klimu zbog zelenih šuma nego uglavnom radi toga da ti ostane šaka kuna više dnevno u džepu. Isto kao šta svi (čast izuzecima) koji voze na plin tako voze radi uštede a ne radi ekologije. Isto kao šta se sad masovno nose plastične boce na otkup opet ne radi prekrcanih deponija i čistih ulica nego radi 0,50 kn. Ne kažem da je to loše, dapače, ali krajnje je djetinjasto skrivati želju za uštedom iza tobožnje ekologije.
Onog dana kad budeš odvajao plastiku bez povratne naknade, papir i staklo od ostalog otpada, tek tada ćeš možda moći puniti si usta ekologijom.

A to kolika sam ja tetka, do koje sam mjere glup, blesav i budala, o tome se isto da raspravljati ali sud o tome će ipak donijeti ljudi na određenom kuturnom i psihološkom nivou. Budući da ti odskačeš od tog nivoa, nije baš da me tvoje mišljenje o sebi imalo zanima. Kakav si i šta si, isto mi je nebitno iako si se dobro potrudio da se predstaviš u svom blještavilu

Još kad bi samo imao muda uletjeti na određenu temu sa svojim mudrolijama o načinu rada klima uređaja... pa da mi je i to vidjeti.
"Detektirao sam te odmah u prvom postu"

To sam ti napisao koji post unatrag, tj. dosta postova unatrag. Cim si uletio u temu s onim postom bio si detektiran kao provokator. To sta ti mislis da ce tvoj "smireni ton" bit dovoljan da se zamaskiras je tvoj problem. Svako normalan vidi to patroniziranje i taj nepogesivi stav jednog sveznalice, jasno ispod jako lijepe smirenosti . Ja sam hladan ko led. Nista sta si ti napisao mi nije ni truncicu diglo tlak. Da mi ides na k.... je istina, ali kako i nebi. Da ja tebi dodem na tvoj posao i da tebi fino i smireno govorim da ne razumijem zasto ovo radis ovako ili onako, imam osjecaj da bi imao nekakvu reakciju, ne? Jasno, sad ces fino ugladen rec ne, ali ni tu nebi prosao, jer sam te vec davno detektirao kao provokatora, a provokator ce svasta rec da bi nastavio prcat.
Ti se tu cudis necem sto ne samo mi privatni iznajmljivaci, vec i renomirane agencije imaju u svojim pravilima i ti nisi taj koji odlucuje zasto ja zelim trosit energiju ili ne trosit energiju. Ja ne bacam nista bespotrebno. Dijelom zbog tog sta nisam budala koja baca recimo struju, vodu... a dijelom zato sto sam svjestan da se vrijedne stvari nebi smjele bacat. Isto tako ne bacam zlato kroz prozor. Cisto ovako jedna glupost koju su me naucili. Razloga ima previse da bi nabrajao i tebe ovdje ucio, a i nije moje mjesto da te ucim.

Cinjenica da si obican provokator je sve jasnija kad se pogleda cinjenica da jos nisi (a nisi uopce) pokazao nikakve dokaze za tvoje tvrdnje, a imas obraza patronizirat.

Da ponovim.

1. klima radi 24 sata

2. klima radi 12 sati

Ja tvrdim da ce klima 1. potrosit puno vise struje. Ti tvrdis da ce potrosit mrvicu vise. Stvarno ne znam zasto se uopce raspravljam s tobom. ocito si provokator i jedino sto si napravio je prcanje ljudi koji znaju zasto nesto rade.

Quote:
lollipop kaže: Pogledaj post
Ne slanje odgovora mi se čini dosta neprofesionalno i zaista ne razumijem ljude kojima je teško odgovoriti na upit, a toliki ne odgovaraju (s time da ja upite šaljem isključivo vani, da se ne bi samo naše ljude uvijek kudilo).

Ja nema šanse da nekome ne odgovorim, kakav god da bio. Moja razina će uvijek biti ista i to je meni jedino bitno. Baš me briga ako je netko trol, to ne znači da i ja moram biti.
Ja vecini odgovorim. Sad imam jednu Poljakinju koja ni u jednom mailu nije ni pozdravila i rezervirat ce 2 apartmana, ali nekad se jave takvi ljigavci da to nije moguce. Mailovi tipa "period xy, mora bit jeftin ili nista" Tako nesto. Pa taj nece u moju kucu. Ne zna ni osnove komunikacije. Sa ljudima koji ne znaju pozdravit stvarno ne zelim imat posla ako bas ne trebam. To ne odgovorim kad vec imam popunjen taj period i oko njega. Ne vidim nista lose u tom.

Quote:
Nadalje, kaj bi ja onda trebala ljudima sada preko zime govoriti da isključe grijanje kad izlaze iz stana? Jer ono - on ode ujutro, cijeli dan se smuca po gradu i vrati se tek navečer... pa kaj će se stan bezveze grijati svo to vrijeme?!
Iako, nakon što sam ovo rekla, isto moram reći i da bi ja vjerojatno gasila klimu. Ustvari ne znam kaj bi, nemam puno iskustva s klimama. Al zgodno izgleda ovo rješenje koje je alabrale naveo/la.
Pa iskreno, bilo bi i ispravno da ugase ili bar smanje grijanje kad ako idu na 10-12 sati. Nije to kao da idu na 4-5 sati pa da se nesto gubi. Zasto ne? Nije da malo ljudi ugasi grijanje u kuci ako idu negdje i sigurno nece bit nikog sljedecih 12 sati. Lako je kad netko ima 50m2. Da ja imam 50 onda nebi ni mislio o tome (bi ali ne toliko, jer isto nebi htio bespotrbno nista bacat), ali kad covjek ima kucu od recimo 500m2 onda su stvari malo drugacije. Velike su to ustede i energije i novca. Ko zeli bit rasipan nek bude, ali u svojoj kuci

Quote:
Da se obrecnem i na kompove - ugasit/upalit komp nije stisak na jedan gumb - radim u programerskoj firmi i kada imaš miljon programa otvorenih u kojima radiš, samo da to pogasiš treba ti 20ak minuta, 10ak za upalit komp (a onda još podić sve aplikacije...). Zato kompovi imaju hibernaciju...
Ajde budi skroz iskrena Jeli stvarno kompjuteru treba tako dugo da se upali da od trenutka kad dodes u firmu i stisnes gumb, ti stvarno nemozes "pricekat" da se upali? Kao da prva stvar koju radis je skok na komp? Najcesce imas i nesto drugo za napravit, neke papire spremit, kava, tralala. Ne mogu tocno rec, ali osim ako radis u nekom vojnom sustavu, kontroli zracnog prometa i slicnim stavrima mislim da bi trebali imat tih max. 2-3 minute koje su potrebne da komp boota. Mozda ako radite na starim kompjuterima sa novijim programima, onda ajde, ali tu gubite viuse u radu sa slabim hardwerom.
To mi jednostavno ne drzi vodu.
imeiprezimepise is offline  
Old 28.01.2011., 15:42   #69
Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
[B]Ajde budi skroz iskrena Jeli stvarno kompjuteru treba tako dugo da se upali da od trenutka kad dodes u firmu i stisnes gumb, ti stvarno nemozes "pricekat" da se upali? Kao da prva stvar koju radis je skok na komp? Najcesce imas i nesto drugo za napravit, neke papire spremit, kava, tralala. Ne mogu tocno rec, ali osim ako radis u nekom vojnom sustavu, kontroli zracnog prometa i slicnim stavrima mislim da bi trebali imat tih max. 2-3 minute koje su potrebne da komp boota. Mozda ako radite na starim kompjuterima sa novijim programima, onda ajde, ali tu gubite viuse u radu sa slabim hardwerom.
To mi jednostavno ne drzi vodu.
Možda tebi ne drži, ali tako je. Iskrena sam, ne znam zašto automatski pretpostaviti da lažem (zašto i čemu?) Znam kako mi izgleda svaki dan. Da, prva stvar mi je skok na komp. Komp (svi imamo laptope koji mogu podnjeti težinu softwarea koji koristimo, a ne stare kutije) mi je jedino sredstvo rada. Ne pijem kavu i prva stvar koju moram napraviti je da se prijavim da sam stigla (putem aplikacije na kompu). Na posao sam došla radit, radije ću duže odspavat nego prvih sat vremena dolazit k sebi i pitat se zakaj sam ono uopće došla na posao. Al nebitno sve ovo, upozoreni smo, još će me i sankcionirat
lollipop is offline  
Old 28.01.2011., 16:16   #70
Ma vjerujem ti, samo nekako mi je tesko opravdat da toliko milijuuuuna ljudi po tim firmama opravdava drzanje kompjuter upaljenim cijelu noc, a neki i dobar dio dana, jer "nemaju minutu-dve" da se momp upali. Mislim, cuj Kaj da ti kazem. Jednostavno mi to ne pase. Ne opravdavam. To mi je kao da ostavim auto upaljen, jer mi se neda bas svaki dan palit auto. Definitivno je to prihvatljivo jer el. energija jos nije toliko skupa da bi ljude nagnalo da ju ne bacaju uzalud. Kad poskupi onda ce svi jako pazit, a poskupjuje iz dana u dan. prije 25 godina bi se ljudi smijali nekom tko gasi auto na semaforu u nekom vecem gradu, a danas proizvodaci automobila proizvode automobile koji se sami ugase kad se ne koriste, tj recimo kad stoje na semaforu. To ti je tako. Kroz vrijeme ce takvo nesto postat potpuno neprihvatljivo.
imeiprezimepise is offline  
Old 28.01.2011., 16:50   #71
Ja iznajmljujem apartmane sa klimom i upotreba klime je uračunata u cijenu. Neki gosti ne upale klimu nikad (bez obzira što su je platili), neki je pale samo kad su u apartmanu, a neki je stalno drže upaljenu. Stvarno su rijetki gosti koji drže upaljenu klimu cijeli dan tako da ako i bude koji ne obazirem se previše. Platili su pa neka i troše. Ako su razumni (a većina ih je), onda im pokušam objasnit da mogu na daljinskom namjestit timer (to imaju sve klime) pa da si namjeste automatsko paljenje klime recimo u 18h ako se misle vratiti u 19. Apartman ih dočeka hladan, potrošnja smanjena i svi zadovoljni. Ja osobno da sam gost u nekom apartmanu bi koristio klimu na taj način. Ona šema sa ključem što je spomenuo Alabrale mi se kao gostu ne bi svidila jer bi to značilo da bi morao kad dođem sa plaže čekati da se apartman ohladi.
Meni je veći problem od klime septička jama. Na mom otoku nema kanalizacije, septička mi je nepropusna i njezino ispumpavanje mi je milion puta skuplje nego potrošnja klime (cca 500 kuna svakih 14 dana dok su apartmani puni). Ali bez obzira na to ne mogu ja sad gostu ograničiti koliko dugo će se tuširati. Ali mu za svaki slučaj napomenem ako će stavit lubenicu u tuš kadu, pustit hladnu vodu par sati po njoj da mu bude lijepo hladna kad se vrati sa plaže, da ću mu naplatiti pražnjenje septičke. Ili ako ne želi platiti zamoliti da odmah napusti apartman. Meni osobno se to sa lubenicom u kadi nije desilo ali znam iznajmljivače kojima je.
bb78 is offline  
Old 28.01.2011., 17:08   #72
Quote:
bb78 kaže: Pogledaj post
Ja iznajmljujem apartmane sa klimom i upotreba klime je uračunata u cijenu. Neki gosti ne upale klimu nikad (bez obzira što su je platili), neki je pale samo kad su u apartmanu, a neki je stalno drže upaljenu. Stvarno su rijetki gosti koji drže upaljenu klimu cijeli dan tako da ako i bude koji ne obazirem se previše. Platili su pa neka i troše. Ako su razumni (a većina ih je), onda im pokušam objasnit da mogu na daljinskom namjestit timer (to imaju sve klime) pa da si namjeste automatsko paljenje klime recimo u 18h ako se misle vratiti u 19. Apartman ih dočeka hladan, potrošnja smanjena i svi zadovoljni. Ja osobno da sam gost u nekom apartmanu bi koristio klimu na taj način. Ona šema sa ključem što je spomenuo Alabrale mi se kao gostu ne bi svidila jer bi to značilo da bi morao kad dođem sa plaže čekati da se apartman ohladi.
Meni je veći problem od klime septička jama. Na mom otoku nema kanalizacije, septička mi je nepropusna i njezino ispumpavanje mi je milion puta skuplje nego potrošnja klime (cca 500 kuna svakih 14 dana dok su apartmani puni). Ali bez obzira na to ne mogu ja sad gostu ograničiti koliko dugo će se tuširati. Ali mu za svaki slučaj napomenem ako će stavit lubenicu u tuš kadu, pustit hladnu vodu par sati po njoj da mu bude lijepo hladna kad se vrati sa plaže, da ću mu naplatiti pražnjenje septičke. Ili ako ne želi platiti zamoliti da odmah napusti apartman. Meni osobno se to sa lubenicom u kadi nije desilo ali znam iznajmljivače kojima je.
Evo vidis o tome se radi. Ti si mozda imao bolja iskustva. Ja sam imao dosta poljaka, a i nekih talijana koji su dosta zatucano djelovali. Jedan poljak je imao klimu upaljenu kad je vani bilo hladno. Dovoljno je bilo otvorit jedan prozor i svima bi bilo ugodno, tj. nebi im bilo prehladno, a majmun ima klimu upaljenu. Zato ja moram pazit da mi svu zaradu ne bace kroz prozor . Meni nebi smetalo da se takvo sto dogodi tu i tamo, ali jednostavno ja sam ih imao dovoljno takvih da sam uveo pravila koja to ne dozvoljavaju svima. Bio dobar, ili los gost. Inace i ja sam imao neke koji klimu uoce nisu palili. Ja je isto ne koristim. Ne mogu si zamislit bit negdje da mi stalno nesto puse po meni. Uvijek se razbolim. Razmisljam da sljedece godine jednostavno posebno naplacujem klimu. Tako je ljudima koji ne zele apartman jeftiniji, a tko zeli nek ju cijeli dan drzi upaljenom ako bas mora.
imeiprezimepise is offline  
Old 29.01.2011., 00:10   #73
Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
[B]

Cinjenica da si obican provokator je sve jasnija kad se pogleda cinjenica da jos nisi (a nisi uopce) pokazao nikakve dokaze za tvoje tvrdnje, a imas obraza patronizirat.
A da? Zar stvarno misliš da ću nakon ovoga:

Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
...
Sad ces ti uletit sa svojim racunicama i nama tupavima objasnit kak se ...
Ići se zajebavati sa računima, mjerenjima i obrazloženjima?
Zašto, da raspravljam s nekim tko tvrdi da se neki prostor bez obzira kako hladan bio može zagrijati u 10,15 minuta (da sad ne citiram). Da raspravljam s nekim tko s visoka tvrdi kako i najbolje klime s inverterom rade stalno na 100% kapaciteta? (mora da meni brojilo opako zapinje na HEP-ovu štetu )

Ne pada mi na pamet. Nisi ni ti obrazložio koliko je to ''puno'' šta ti pojede cijelu zaradu pa opet nisam ništa rekao. Mada bi stvarno bilo zanimljivo vidjeti taj podatak, ali nije ni toliko bitno.
Dalje na tu temu mi se neda raspravljati.

Da ne ideš sada tražiti evo ti opet link o klimama pa te ponovo pozivam da tamo napišeš one svoje tvrdnje i usporedbe. Već ako si uspio cijelu temu pročitati u nekoliko sati kao šta si rekao (btw, 3160 postova ) onda ti ne ni trebao biti problem primiti i pročitati još neka mišljenja.




I da NN ne bi slučajno pomislila kako ju ignoriram i kako se ne držim teme

Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
Pa taj nece u moju kucu. Ne zna ni osnove komunikacije. Sa ljudima koji ne znaju pozdravit stvarno ne zelim imat posla ako bas ne trebam. To ne odgovorim kad vec imam popunjen taj period i oko njega. Ne vidim nista lose u tom.
A ti kao znaš?
Tko o čemu, kurva o poštenju, vojnik o skraćenju, ti o osnovama komunikacije.
Snebivaš se da ljudi ne znaju pozdraviti a ti bez ustezanja ovdje pišeš kako mnogima niti ne odgovaraš? Kao, to je manje nekulturno od nepozdravljanja?


Kad pošalješ upit za neki apartman jedna od većih svinjarija koju na prvu loptu možeš doživjeti je upravo neodgovaranje. Kao, sad mu ne treba pa baš ga briga. Takva nekultura puno govori o iznajmljivaču. Ipak ima ih dovoljno koji se barem udostoje odgovoriti čak i kad su puni tako da potencijalni gost ipak zna na čemu je.
Neodgovaranje na mailove je neprofesionalno do bola, bez obzira na (ne)kulturu potencijalnog gosta.

Oni koji će uvijek reći ''dobar dan'', ''doviđenja'' i ''hvala'' bez obzira s kim komuniciraju i kako, su prave face koji mogu od ovog posla tražiti i očekivati maksimum. Vi ostali koji lijepo ponašanje okrećete onako kako vama paše ste samo amateri kojima bi bilo bolje da se bave poljima kupusa nego poslom koji zahtjeva komunikaciju s drugim ljudima.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 29.01.2011., 12:45   #74
Kao sto sam rekao. Detektiran si kao mali provokatorcic u samom pocetku i sad ti je prekasno iskopavat se iz jame koju kopas. Nista nisi dokazao osim da nemas pojma o nicem, ali ajde kad bas volis da te ljudi samaraju Idemo jos jednom udovoljit provokatoru.

Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
A da? Zar stvarno misliš da ću nakon ovoga:

Ići se zajebavati sa računima, mjerenjima i obrazloženjima?
Zašto, da raspravljam s nekim tko tvrdi da se neki prostor bez obzira kako hladan bio može zagrijati u 10,15 minuta (da sad ne citiram).
Slobodno me citiraj. ja stojim iza svega sto sam rekao. Bilo koji stan koji je u objektu koji se inace grije, ili hladi ce se ugrijat ili ohladiz za ne vise od 10-15 minuta. mozda nece sa tvojom klimom, ali ljudi koji imaju malo vece kuce se ne griju sa klimama, a ti volis nametat svoje gluposti drugima. Valjda te ta klima propuhala dobro

Quote:
Da raspravljam s nekim tko s visoka tvrdi kako i najbolje klime s inverterom rade stalno na 100% kapaciteta? (mora da meni brojilo opako zapinje na HEP-ovu štetu)
Pa jasno da rade. Ako je apartman pod krovom bez izolacije, tanka stakla an prozorima i vratima i velike povrsine stakla, ta klima nikad nece doci do temperature kad bi inverter poceo smanjivat jacinu hladenja sa 100%, jer nije ni doaso blizu one zadane temperature. Drugi bitan faktor je da neki od tih gostiju klimu namjestaju na najnizu temperaturu koju mogu izabrat i jasno da se na zegi od 40+ stupnjeva taj aparttman nece ohladit na 21 stupanj.
Sve to ti je vec detaljno objasnjeno, ali ti si provokator i volis izvrtat stvari kako bi pasale tvojem provokatorskom stavu.

Quote:
Ne pada mi na pamet. Nisi ni ti obrazložio koliko je to ''puno'' šta ti pojede cijelu zaradu pa opet nisam ništa rekao. Mada bi stvarno bilo zanimljivo vidjeti taj podatak, ali nije ni toliko bitno.
Dalje na tu temu mi se neda raspravljati.
A gledaj. Ljudi koji imaju puno, to imaju zato sta nisu rasipni. Ti mozda imas mali stan pa ti nije bitno jer se potrosi koja litra voda vise ili koji desetak kuna za struju vise. Ja imam 5 apartman. Jos 2 kuce, ukupne povrsine oko 700m2 pa mi je malo drugaciji pristup. Meni puno novaca ode samo zato sto ih imam, a da ne pricam koliko novaca odlazi na sve te stvari koje se trose, kao sto su struja, voda, grijanje...

Quote:
Da ne ideš sada tražiti evo ti opet link o klimama pa te ponovo pozivam da tamo napišeš one svoje tvrdnje i usporedbe. Već ako si uspio cijelu temu pročitati u nekoliko sati kao šta si rekao (btw, 3160 postova ) onda ti ne ni trebao biti problem primiti i pročitati još neka mišljenja.
Ponovo pokusavas sa tim provokatorskim konstukcijama. Stavio si link za temu o klimama, stranica 79. ja sam cijeu stranicu procitao i nisam nasao nista o temi o kojoj ti pokusavas napravit konstrukciju za svoje neuspjele provokacije.

Quote:
A ti kao znaš?
Tko o čemu, kurva o poštenju, vojnik o skraćenju, ti o osnovama komunikacije.
Snebivaš se da ljudi ne znaju pozdraviti a ti bez ustezanja ovdje pišeš kako mnogima niti ne odgovaraš? Kao, to je manje nekulturno od nepozdravljanja?
Ljude koji nemaju osnove kuluture i ne znaju pozdravit uopce ne trebam u zivotu. Zasto bi se ja spustao na tu razinu. Ako mi se da odgovcorit cu, ako ne necu. Ja biram. Kad se nauce pozdravit bit ce dobrodosli. Isto kao sto recimo biram da u krugu prijatelja nemam malih provokatora. ja odlucujem tko moze bit u tom krugu, a tko ne moze

Quote:
Kad pošalješ upit za neki apartman jedna od većih svinjarija koju na prvu loptu možeš doživjeti je upravo neodgovaranje.
a zasto nismo dobili odgovor?

Quote:
Kao, sad mu ne treba pa baš ga briga. Takva nekultura puno govori o iznajmljivaču.
Je, ja sam nekulturan sto se klonim zadrtih, nekulturnih i nepismenih ljudi koji ne samo da su to, nego jos i postavljaju ultimatume. "mora bit jeftino ili nista od tog" Na to odgovarat? Nece ici.

Quote:
Ipak ima ih dovoljno koji se barem udostoje odgovoriti čak i kad su puni tako da potencijalni gost ipak zna na čemu je.
Uvijek odgovorim svakom tko se javi iako je sve oko tog termina zauzeto, ali ako je osoba nekulturna, nepismena i postavlja neke ultimatume, mozda necu. Kao sto sam rekao, ja biram s kim cu se razgovarat.

Quote:
Neodgovaranje na mailove je neprofesionalno do bola, bez obzira na (ne)kulturu potencijalnog gosta.
Cekaj, jeli prvo kokos, ili je jaje. Hm?

Quote:
Oni koji će uvijek reći ''dobar dan'', ''doviđenja'' i ''hvala'' bez obzira s kim komuniciraju i kako, su prave face koji mogu od ovog posla tražiti i očekivati maksimum. Vi ostali koji lijepo ponašanje okrećete onako kako vama paše ste samo amateri kojima bi bilo bolje da se bave poljima kupusa nego poslom koji zahtjeva komunikaciju s drugim ljudima.
Evo napokon si se poceo otkrivat, bas kako sam te detektirao Ti si tu iz samo jednog razloga. Da patroniziranjem pokusas nekog isprovocirat u ovakvu raspravu. Problem je sto si naletio na nekog od kog iz posta u post gubis i svaka rijec ti ima manju vrijednost, a ocekivao si tako puno, zar ne? Mislio si, sad cu ja uletit i ovim tupavim iznajmljivaciam koji gase klime, za razliku od mene pametnog koji stalno svoju ima upaljenu objasnit kako su oni blesavi, a kako sam ja pametan i napredan. Za mene si ti od ovce. Bolje odi na teense trazit zrtve.

Jos nisi donio nikakve dokaze?

Ajde cao.
imeiprezimepise is offline  
Old 29.01.2011., 12:53   #75
Nakon ovakvog samaranja i meni se zavrtilo Ajde prestani vise. Evo stavrno te molim, jer nisam tip koji ce ti popustit. Niej mi do ovakvog navlacenja sa nekim tipom koji nesto tvrdi, a nema nikakve dokaze. Ako nades neki dokaz, molim te postaj ga tu i ja cu ti se ispricat i prihvatit to kao istinu, ali nista nisi uopce napisao o tome, vec samo tvoje misljenje. Misljenje nije dovoljno za prozivanje nekog. Kad prozivas moras imat neki dokaz, pa ajde se malo potrudi i napisi kako moze klima koja radi 24 sata trosit manje ili samo malo vise od one koja radi recimo 12 sati. Dotad, cao.
imeiprezimepise is offline  
Old 30.01.2011., 10:07   #76
A jeste zabrazdili vas dvoje, klima pa klima.
Treba bit svjestan da kroz apartmane prođe razni tip ljudi, neko će se u apartmanu ponašati kao da je njegovo, sa poštovanjem, a nekog zaboli ona stvar jer on je to platio (skupo) i potrošiće i više nego mu treba.
Tako je i sa klimom, neko će je gasiti kad izlazi a drugi će je pustiti da radi dok je on na cjelodnevnom izletu uz izliku da je to platio. Možda je najbolje rješenje posebno naplatiti korištenje klime, izračunaš koliko ona otprilike potroši i gotovo, ne brineš više oko nje. Meni su fascinantni oni koji imaju žnj izolaciju i to kompenzirali sa klima uređajem. Kod mene je bila situacija da su prozori bili loši, nisu dihtali, puštali previše topline unutra i u izboru između klima uređaja i novih pvc prozora uvjerljivo su pobjedili prozori. Malo skuplja investicija u startu ali ne troše struju, nemoraš ih servisirati i ukoliko ih držiš zatvorene u pravo doba dana drže ok temperatutu u kombinaciji sa roletama/griljama kad zvizdan piči direkt u njih.
Stvarno moraš bit tudum da toplinu rješiš klima uređajem a nema veze što su prozori i vrata čisti propuh. Sad malo zbrojte velike potrošače u apartmanu kao što su: štednjak, frižider, bojler i klima. Za čega radite, za račun za struju?

Prošlo ljeto sam dobio mail od neke firme koja ugrađuje sistem da se sve gasi sa zaključavanjem vrata, klima se gasi ako se otvori prozor... Ali sad ne mogu naću u prepunom inboxu, koliko se to isplati ugraditi neznam, prezentirali su samo ponudu bez cjenika.
__________________
Albert was worse than any Fish in the sea
alifish is offline  
Old 30.01.2011., 22:23   #77
Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
.... mozda nece sa tvojom klimom, ali ljudi koji imaju malo vece kuce se ne griju sa klimama, ....


Nu, rifrešaj se malo. Treći odlomak treća rečenica. Dalje mi se neda ni čitati nakon ovoga.
I tako kažeš, šamaraš ti, šamaraš. Tu se slažem s tobom, stvarno šamaraš. No dobro.... možda si ipak dobar čovjek.


Quote:
alifish kaže: Pogledaj post
... u izboru između klima uređaja i novih pvc prozora uvjerljivo su pobjedili prozori. Malo skuplja investicija u startu ali ne troše struju, nemoraš ih servisirati i ukoliko ih držiš zatvorene u pravo doba dana drže ok temperatutu u kombinaciji sa roletama/griljama kad zvizdan piči direkt u njih.
Isti slučaj sam ja imao, stari drveni koji nisu dobro dihtali. Nakon PVC-a promjena je bila drastična (temperatura i buka s ulice). Ali svejedno se ni bi složio s tobom da su PVC zamjena za klimu. Jesu, do neke granice ali meni PVC neće hladiti kuću ljeti. Istina, smanjuje potrebu ali ju ne eliminira čak ni u djelu stana koji nije okrenut suncu.

Problem s tim klimama koje ljudi montiraju u stanove i apartmane (vidiš NN da se ipak držimo teme ) se po meni javlja kad:
- u želji da se uštedi se kupi šrot koji radi kako radi
- kupi se poddimenzionirana kilima, dakle premale snage u odnosu na kubikažu nekog prostora šta opet ne valja
I onda od takvih čuješ kako klima ne valja i tako dalje oglušujući se na onu ''kol'ko para tol'ko muzike''.

Sada mi pada na pamet da je ovaj gore napravio upravo to, montirao preslabu klimu u odnosu na potrebe pa zato puše non stop, ali s druge strane ta čudesna klima kako navodi u 10-15 minuta rashladi /zagrije cijeli prostor što se automatski tuče s onim prvim, tako da...

--------------

Posebno naplaćivanje klime po apartmanima je svakako elegantije riješenje nego natezanje s gostima da ju gase ali meni to izgleda bezveze. Više bi volio da je ukalkulirana u cijenu pa taman cijena bila viša.
Malo sam nabrzinu računao, kad odbijem uobičajenu potrošnju struje obje klime su mi u 12.mjesecu potrošile maksimalno 500kn. Kao šta sam rekao jedna radi 24/24 a druga prema potrebi. Podijeli na 30 dana ispada 17kn na dan. Pa neka sam se zajebo i neka je 20kn na dan. Za grijanje.

I koliko će onda trošiti jedna manja klima u manjem prostoru i još u modu hlađenje? (bez obzira na lošu izolaciju jer osim PVC-a ni ja nemam dobru).
Neka je u pitanju neka lošija klima koja će na hlađenje trošiti kao moje dvije na grijanje i neka je stvarno trošak po danu 15-20kn šta je neka 2-3 eura.
Ako je već tolika nestašica da se 2 eura ne mogu ukalkulirati u 40,50 eura koliko je valjda dnevni najam onda potencijalnog gosta neće odvratiti cijena od 42 ili 52 eura.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 31.01.2011., 00:37   #78
Mala mi je ta računica, 20 kuna, neću sad ulaziti u matematiku ali ako imaš klimu 4 kw koja po ljeti treba spustiti temperatutu za 10tak c a zimi dignuti za 10-15. Neznam koliki prostor griješ.... Nije bitno.

Ipak ova rasprava dalje nema smisla i ide van teme. Bitnije je kako dignuti popunjenost, dobar dio zimer fraj ekipe može samo sanjati o 60 dana popunjenosti. Možda bolje temu usmjeriti što radite po pitanju toga, jebeš klime, to je individualna stvar.

Evo u mom gradiću će u 5 mjesecu biti oficijalni Harley Davidson moto party, očekuje se oko 30 000 posjetitelja, to je otprilike popunjenost špice sezone. Traje 3 dana ali kapnuće kakva lova svima od toga (ne baš svima...), neki će ostati i koji dan dulje. Što se kod vas događa, kako razvlačite sezonu????
Što mislite o penzićima, njima ne paše vrućina i gužva 7 i 8 mjeseca a dobro dođu u pred/po sezoni?
__________________
Albert was worse than any Fish in the sea
alifish is offline  
Old 31.01.2011., 03:34   #79
stay focus ppl, stay focus
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Old 31.01.2011., 14:59   #80
Aaston, trekeljas bezveze. Nemozes dokazat da klima a koja radi 24h na dan trosi, kako ti kazes samo malo vise od one koja radi 12h na dan. Ti moras shvatit da vecina nas nema samo 1 apartman. Ima ljdui koji imaju nekoliko kuca i u svakoj bar 4-5 apartmana, a to treba platit. Po tvojoj procjeni ako uzmemo 20kn dnevno, a to ovisi o puno faktora i moze bit i 25 i vise i pomnozimo sa recimo 5 = 100kn dnevno. Znaci ako hladimo samo 60 dana kad je najtoplije to ispadne 6000kn samo za hladenje. Sa druge strane ovaj nezamisliv pristup koji ja imam, znaci gasenje klime kad nitko ne koristi tu klimu bi srezao taj trosak za nekih 40%, a to je onda 3600kn za klimu u ta samo 2 mjeseca. Di je jos sav ostali period kad bi dosta tih ljudi palilo klimu iako ni nema potrebe za klimatiziranjem prostora, pa ako se iznajmljuje duboko od predsezone i u postsezonu treba uracunat i grijanje, a ljudi i tad odlaze na izlete s brodovima i nema ih po cijeli dan doma. pa jeli ti uopce razumijes da nasi racuni za struju ispadnu vise od prosjecne place jednog radnika u hrvatskoj. Treba grijat bojler od 80-100 litara. Treba hladit 5-6 frizidera. Ti jednostavno pokusavas preslikat svoju situaciju, a vjerojatno imas 1 stan i to vjerojatno ne velik stan i nesto malo troskova oko toga. pa jasno da tebi nece smetat jeli racun 500, ili 525kn, a nama se tu radi o to hoce li bit 10000kn, ili recimo 6000kn. Pa nisu to male ustede. Mi moramo gledat na svaku sitnicu, a pogotovo na te vece potrosace. Nisu nase zarade astronomske da mozemo samo tako pristupat tome.

Ovo sta alfish kaze je 100% tocno. Da gradim novi objekt izolacija bi bila vrh vrhova, ali sta ces kad imas kucu sa ok fasadom, ok drvenim prozorima i vratima koji su svi farbani i ulozen je trud da se sve to napravi kako treba. Puno je to posla, a i koliko bi kostalo da sad idem radit novu izolaciju i mijenjat cijelu stolariju. Jednostavno previse, ali ako je situacija da je fasada stara i treba novu radit, onda apsolutno. Ja znam ljude koji su sebi stavljali po 15cm stiropora i jos na to neka zbuka izolacijska... Isto tako prozori i vrata moraju bit sto bolja sa debljim staklima. To su invasticije koje se rade jednom u 30-50 godina (ako se radi sa vrhunskim materijalom i ako je to posten objekt) i stvarno tu ne treba sparat. Smanjit troskove grijanja i hladenja je stvarno prioritet kod izgradnje, ali sto se tice hladenja nema nista bolje od hlada. Tko ima mjesta jednostavno trba zasadit nekakva ogromna drveca, borove, sta vec i u hladu si ko bog. Tko nemoze moze si sredit nekakbu tenu da mu sunce ne udara po zidu i prozorima. To je isto odlicno rjesenje za hladenje.
imeiprezimepise is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.