Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2010., 01:36   #21
ovako bi trebao izgledati tablet, malo je skuplji ali je dosta bolji
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 08:23   #22
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ocigledno je da nisi nikad cuo za stephen fry-a, inace ne bi tako nesto napisao.
Ne, nikad nisam čuo.
Ali, po ovom članku tako izgleda.
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
i nemojmo se bas razbacivati terminima jer u clanku nema nista senzacionalistickoga. samo necije osobno iskustvo. a, kao sto je i sam napisao
Joj, daj...
"...iPad 1.0 is a John the Baptist preparing the way of what is to come..."
"Specific dedicated apps and enhancements will amaze us. You will see characters in movies use the iPad."
"There's much to like, of course. The physical beauty and classy build quality, as in anything designed by Jonathan Ive. The shockingly low price — $499 for the basic model. "
"And being Apple it hasn't been released without (you can be sure) Steve Jobs being wholly convinced that it was ready."
"I have always thought Hans Christian Andersen should have written a companion piece to the Emperor's New Clothes..."
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
napomenula bih jos da su se slicne negativne kritike pisale kada su se tek pojavili iPod i iPhone. danas samo 25% MP3 playera nisu iPod a, koliko se god ostali trudili napraviti the next iPhone killer, to jos nikome nije uspjelo
A o koliko toga se pričalo da će biti uspjeh pa ništa.
U Hrvatskoj definitivno nije 75% iPoda, a ne možemo se uspoređivati sa Amerikom. Bilo bi dobro kada bi ga poboljšali i ove kritike bi se pokazale netočnima...
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
to sto iPad trenutno ne podrzava flash i ostale "osnovne" komponente, to je applova politika, ponajprije prema svojim shareholderima i investitorima.

kad bi izbacili sve u prvom izdanju, dionice bi stagnirale. ovak ce opet narasti kad ce izaci sljedeci update, i svi sretni.

to je isto kao sto prvi iPhone nije imao copy/paste funkciju i video kameru. kao da to nisu mogli odmah staviti.
Svi sretni- osim "pokusnih kunića" koji su ga prvi kupili (dobro, postoji JB- ali to nije Apple zaslužan).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 09:52   #23
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
meni je sasvim dovoljan za moje potrebe.
Radije si kupi digitalni okvir za slike, jeftinije je, a jednako će ti biti dobar za pregledavanje slika i gledanje filmova.
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 09:55   #24
Quote:
miro30 kaže: Pogledaj post
Radije si kupi digitalni okvir za slike, jeftinije je, a jednako će ti biti dobar za pregledavanje slika i gledanje filmova.
Al neće biti toliko snobovski....
vmusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:02   #25
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ocigledno je da nisi nikad cuo za stephen fry-a, inace ne bi tako nesto napisao.

i nemojmo se bas razbacivati terminima jer u clanku nema nista senzacionalistickoga. samo necije osobno iskustvo. a, kao sto je i sam napisao - nista ne moze opisati taj dozivljaj kad iPad drzis u rukama, i da tada sve negativne kritike padaju u vodu jer je dozivljaj naprosto prekrasan.

napomenula bih jos da su se slicne negativne kritike pisale kada su se tek pojavili iPod i iPhone. danas samo 25% MP3 playera nisu iPod a, koliko se god ostali trudili napraviti the next iPhone killer, to jos nikome nije uspjelo

to sto iPad trenutno ne podrzava flash i ostale "osnovne" komponente, to je applova politika, ponajprije prema svojim shareholderima i investitorima.

kad bi izbacili sve u prvom izdanju, dionice bi stagnirale. ovak ce opet narasti kad ce izaci sljedeci update, i svi sretni.

to je isto kao sto prvi iPhone nije imao copy/paste funkciju i video kameru. kao da to nisu mogli odmah staviti.
iPhone killer? Zašto bi netko uopće to i pokušao napraviti? Drugi jednostavno rade bolje uređaje, samo što, za raziliku od Apple-a, ne ulažu toliko novaca u marketing pa onda ti i tebi slični nikad niste ni čuli za njihov pravi smartphone. No ova sadašnja verzija iPhone-a nema multitasking što znači da ne možeš na njemu otvoriti dvije aplikacije odjednom - npr. ne možeš kopirati dijelove teksta s web-a u neku poruku (mislim na dijelove koji su "razbacani" po stranici ili npr. dijelove teksta s dvije različite stranice). Ostale nedostatke s 3G verzije su koliko-toliko ispravili.
iPad je toliko ograničen da ne vidim niti jedan razlog da netko da 500 USD ili više samo zato da bi na njemu gledao slike ili filmove. Imaš jeftinijih foto-okvira koji će ti jednako dobro poslužiti za tu svrhu.
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:02   #26
Quote:
vmusica kaže: Pogledaj post
Al neće biti toliko snobovski....
Ajd, to je istina...
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:10   #27
Quote:
miro30 kaže: Pogledaj post
Radije si kupi digitalni okvir za slike, jeftinije je, a jednako će ti biti dobar za pregledavanje slika i gledanje filmova.
Hvala, već sam ga odavno kupila.
Ne kužim što se bunite.
Zar bi trebala kupiti acer one ili nešto slično?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:20   #28
Quote:
vmusica kaže: Pogledaj post
Al neće biti toliko snobovski....
Da, baš sam snobica s ipad-om u Kerumburgu.
Dragi moji, samo je kod nas imati Jabuku čin seljaštva i preseravanja.
U jednom Londonu gdje sam često još nisam susrela čak ni nekog Hameda ili Pakija koji misli da je Johnny English snob jer ima iphone ili neku drugu jaubku.
U većem dijelu civiliziranog svijeta bilo bi neumjesno konstruirati takve uobrazilje.
Usput, meni su tehničke stvari važnije od novog Golfa, kavice na špici, noćnih izlazaka. Jesam li zbog toga snobica?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 11:51   #29
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Da, baš sam snobica s ipad-om u Kerumburgu.
Dragi moji, samo je kod nas imati Jabuku čin seljaštva i preseravanja.
U jednom Londonu gdje sam često još nisam susrela čak ni nekog Hameda ili Pakija koji misli da je Johnny English snob jer ima iphone ili neku drugu jaubku.
U većem dijelu civiliziranog svijeta bilo bi neumjesno konstruirati takve uobrazilje.
Usput, meni su tehničke stvari važnije od novog Golfa, kavice na špici, noćnih izlazaka. Jesam li zbog toga snobica?
ma samo da jednom udju u apple store na regent streetu, pomislili bi da su usli u raj

assasin, stephen fry je poznati britanski comedian i glumac (crna guja) i to je njegov specifican nacin izrazavanja. nema tu nikakvog senzacionalizma. ali ocigledno ne kuzis britanski humor.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:15   #30
Quote:
miro30 kaže: Pogledaj post
iPhone killer? Zašto bi netko uopće to i pokušao napraviti? Drugi jednostavno rade bolje uređaje, samo što, za raziliku od Apple-a, ne ulažu toliko novaca u marketing pa onda ti i tebi slični nikad niste ni čuli za njihov pravi smartphone.
oprosti, ali radim u mobile industriji, i imala sam u rukama skoro sve postojece modele. tak da slobodno mogu reci da ni jedan blackberry, ni ostali iPhone copycats, ni preruzni nexus nisu ni blizu jednom iPhone-u.

da, znam da ima svoje trenutne mane, ali meni ni ne treba 12 mega pixels camera. zato sto znam da koliko god pixela nagurali u mali telefon da slika nikad nece biti dobra s tako malim lensom.

isto i ja mogu napisati da ti i tebi slicni nikad drzali neki applov proizvod u rukama (osim eventualno iPhone na par minuta), inace ne bi bili ovako antagonisticki nastrojeni prema apple-u.

Quote:
No ova sadašnja verzija iPhone-a nema multitasking što znači da ne možeš na njemu otvoriti dvije aplikacije odjednom - npr. ne možeš kopirati dijelove teksta s web-a u neku poruku (mislim na dijelove koji su "razbacani" po stranici ili npr. dijelove teksta s dvije različite stranice). Ostale nedostatke s 3G verzije su koliko-toliko ispravili.
.
o ovome sam vec pisala gore. to je jednostavno politika applea, ne nagurati sve u prvu verziju.

Quote:
iPad je toliko ograničen da ne vidim niti jedan razlog da netko da 500 USD ili više samo zato da bi na njemu gledao slike ili filmove. Imaš jeftinijih foto-okvira koji će ti jednako dobro poslužiti za tu svrhu
i na kojima ces citati mailove, knjige i novine isto
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:26   #31
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
oprosti, ali radim u mobile industriji, i imala sam u rukama skoro sve postojece modele. tak da slobodno mogu reci da ni jedan blackberry, ni ostali iPhone copycats, ni preruzni nexus nisu ni blizu jednom iPhone-u.

da, znam da ima svoje trenutne mane, ali meni ni ne treba 12 mega pixels camera. zato sto znam da koliko god pixela nagurali u mali telefon da slika nikad nece biti dobra s tako malim lensom.

isto i ja mogu napisati da ti i tebi slicni nikad drzali neki applov proizvod u rukama (osim eventualno iPhone na par minuta), inace ne bi bili ovako antagonisticki nastrojeni prema apple-u.



o ovome sam vec pisala gore. to je jednostavno politika applea, ne nagurati sve u prvu verziju.



i na kojima ces citati mailove, knjige i novine isto
ok flash,multitasking i kamerica za skype video su stvarno zacudjujce izostali. ne razumijem tu politiku pogotovo izostanak web kamerice...

http://www.youtube.com/watch?v=LNafWbdriW0

pale blue eyes linger on..
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:42   #32
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ok flash,multitasking i kamerica za skype video su stvarno zacudjujce izostali. ne razumijem tu politiku pogotovo izostanak web kamerice...
ma vec sam napisala - to je politika koja sluzi iskljucivo za dizanje cijena njihovih dionica. ja trgujem applovim dionicama vec neko vrijeme i kuzim razlog iza toga. meni to pase jer kad pri sljedecem updateu stave kameru, multitasking i flash, dionice ce skociti barem 15 dolara. kad ne bi imali nista novo za najaviti, dionice bi pale.

nitko vas ne tjera da kupite prvu verziju. cekajte sljedece. ja kupujem prvu ako zbog niceg drugog, onda iskljucivo zbog posla ali ja sam ionako apple freak, pa bi cak kupila i drek steve jobsa upakiran u papir s jabukom
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:21   #33
kaze mi muz da najvjerovatnije ni jedna od sljedecih iPad i iPhone verzija nece imati flash.

razlog...

Quote:
It’s not just Apple, the web at large has been moving away from proprietary technologies like Flash in favor of web standards like HTML5. Even the Flash-built Vimeo and YouTube are prepping to abandon Adobe’s technology – YouTube is currently beta testing a HTML5 video player that bypasses the Flash plugin entirely (and Vimeo, too).

Looking at the bigger picture, content wants to be free. Video and audio content encoded using proprietary codes should have no business on the open web. Those technologies have been stalling innovation for years. With HTML5-compliant browsers like Chrome, Safari, and Firefox now in full view, those QuickTime trailers, Flash videos, and Windows Media clips found online will be replaced with the content injected into web pages using <video> and <audio> HTML5 tags. With that in mind, the fact that the iPad doesn’t support Flash shouldn’t mean the end of the world. Make sense?
Quote:
However the iPad, like the iPhone, will be able to access HTML5 video content. YouTube and Vimeo, two of the largest video sharing sites around, both support the future of the web technologies in embracing HTML5 video, and both sites should work just fine on the iPad. Moving forward as web developers, we should see more and more sites embrace HTML5 video over Flash video. It is the new standard, and isn't proprietary or controlled by any one vendor.
Quote:
With upcoming web technologies — including canvas, HTML5 video and audio, CSS3, local storage and much more — we will see the proprietary software of Flash fade away for much more powerful and accessible content. The iPad/iPhone/iPod touch gives us a valuable customer base to target with these technologies that will push other browsers to move forward.
Quote:
If you ever wondered why your browser crashes, Flash is often the culprit. If you ever wonder why your MacBook (or even a Dull PC laptop you're forced to use) becomes white hot when visiting a Web site, you can thank Flash for that. If you are running on batteries and not AC with a laptop, visit a Web site or view a YouTube movie, and wonder why your battery is draining so quickly, you can thank Flash for that.

And Adobe is serious about wanting to put Flash on battery-powered handheld devices? Please. If I want to fry eggs, I would rather do it on my cooktop, not my iPhone (or soon, iPad).
Quote:
"I don’t think lack of Flash support matters that much. I know my browser only ever crashes when I use Flash. It slows down my computer and is more annoying that helpful. Not to mention the accessibility issues. Flash is slow and bloated. As for internet video, major players like YouTube and Vimeo are coming out with methods to watch their videos using H264 instead of Flash and I know I’m grateful. I don’t think web video will be an issue for very long. It’s less of one every day."
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:17   #34
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Hvala, već sam ga odavno kupila.
Ne kužim što se bunite.
Zar bi trebala kupiti acer one ili nešto slično?
Onda ti iPad ne treba kad već imaš nešto za gledanje slika i filmova.
Radije si kupi neki pravi laptop ili netbook, imat ćeš više korsiti od ovog iPada.
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:20   #35
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Da, baš sam snobica s ipad-om u Kerumburgu.
Dragi moji, samo je kod nas imati Jabuku čin seljaštva i preseravanja.
U jednom Londonu gdje sam često još nisam susrela čak ni nekog Hameda ili Pakija koji misli da je Johnny English snob jer ima iphone ili neku drugu jaubku.
U većem dijelu civiliziranog svijeta bilo bi neumjesno konstruirati takve uobrazilje.
Usput, meni su tehničke stvari važnije od novog Golfa, kavice na špici, noćnih izlazaka. Jesam li zbog toga snobica?
Jabuka je oduvijek bila sam vrh kad je u pitanju desktop publishing, i imat jabuku za tako nešto nije čin nikakvog preseravanja nego čiste potrebe.
Imati iPhone ili ovo novo "čudo" je čin čistog preseravanja ljudi koji su pali pod utjecaj marketinga Jabuke.

Ako su ti tehničke stvari važne, kako to da onda gledaš ovaj ograničeni tablet?
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:26   #36
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
oprosti, ali radim u mobile industriji, i imala sam u rukama skoro sve postojece modele. tak da slobodno mogu reci da ni jedan blackberry, ni ostali iPhone copycats, ni preruzni nexus nisu ni blizu jednom iPhone-u.
Slažem se da nisi ni blizu, ispred su.. Jedino zaostaju po marketingu.


Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
o ovome sam vec pisala gore. to je jednostavno politika applea, ne nagurati sve u prvu verziju.
TO ti je kao da kažeš da je neki auto savršen, iako nema ABS, klimu, ESP i zračne jastuke, a ima 19" kotače. I proizvodi ga Apple. Ako su ga oni proizveli, znači da je savršen. SLijedeća verzija će imati klimu, a ABS čekajte u nekoj slijedećoj verziji.

Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
i na kojima ces citati mailove, knjige i novine isto
dati više od 500USD da bi na tome čitao novine (i još dodatno plaćati sadržaj)? Pa za te novce mogu se pretplatiti na novine na bar 5 godina...
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:28   #37
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ma vec sam napisala - to je politika koja sluzi iskljucivo za dizanje cijena njihovih dionica. ja trgujem applovim dionicama vec neko vrijeme i kuzim razlog iza toga. meni to pase jer kad pri sljedecem updateu stave kameru, multitasking i flash, dionice ce skociti barem 15 dolara. kad ne bi imali nista novo za najaviti, dionice bi pale.

nitko vas ne tjera da kupite prvu verziju. cekajte sljedece. ja kupujem prvu ako zbog niceg drugog, onda iskljucivo zbog posla ali ja sam ionako apple freak, pa bi cak kupila i drek steve jobsa upakiran u papir s jabukom
Smiješan razlog... Koliko je meni poznato, ni najnovija berzija iPhone-a ne podržava multitasking. Znači, neka 3GSx verzija će podržavati? Do tada će pola drugih proizvođača izbaciti na tržište nešto na što u Apple-u nisu ni pomišljali.
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:04   #38
Čak štoviše, imam dobar prijenosnik Sony vaio.
Ako kupim ipad uvijek ga mogu nakon nekog vremena uvaliti nekom tko je spreman platiti više od 500$.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:48   #39
Quote:
miro30 kaže: Pogledaj post
Slažem se da nisi ni blizu, ispred su.. Jedino zaostaju po marketingu.
cuj, nexus i jos neki smartphones nemaju multi-touch. meni je vaznije da mi telefon ima multi-touch nego multitasking. ovo potonje ti samo prije istrosi bateriju.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:50   #40
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Čak štoviše, imam dobar prijenosnik Sony vaio.
Ako kupim ipad uvijek ga mogu nakon nekog vremena uvaliti nekom tko je spreman platiti više od 500$.
ja sam prije koristila sony vaio dok nisam prvi put probala mac-a

sad bi mi bio torture korisiti neki PC, pa cak i vaio
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.