Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Najbolja iskustva imate s ... ?
Pagid 22 5.29%
Jurid 35 8.41%
ATE 144 34.62%
Textar 64 15.38%
TRW 95 22.84%
Ferodo 85 20.43%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 416. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 09:48   #1161
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Šta je bilo s narudžbom kod F-auta?
Tek sad vidio...
Stiglo, sve origigi pakiranje, ugrađene pločice, diskovi mogu stari još ove izdurati pa nisam i njih mijenjao. Kočenje OK kao i do sada.
Btw, račun nisam dobio, otud možda niska cijena, uvoz bez pdv
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:15   #1162
Kako izgleda, zvuči, akustično upozorenje na istrošenosti pločica..

Eto, uopće nemam ideju što bi to značilo..
Ali znam da trebam mijenjat pločice, pa se sad mislim..
Jel to kao struganje?
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:29   #1163
Struganje, kod mene na autu na plocicama ima kao neki metalni pipak koji stoji kraj plocice i pocne strugati kad je na kraju.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:54   #1164
Kupio Textar prednje pločice..
Nije bilo Ate na stanju, za odmah, kao ni TRW..Nudili Ferodo, nisam htio..
Nudili i neke, za ono, 50 kuna, japanske i razne druge marke, ali..

Valjda će biti dobro..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:18   #1165
Pozdrav,

Ugradio sam prije 2-3000km ATE diskove i ATE plocice, vodeci se mislju nikada stediti na kocnicama... no nakon cca 600km poceo se pojavljivati jedan cudan problem... prilikom laganog kocenja, tipa pred semaforom, kao da trese, tj ne trese nego zacukuje, kao da imaju diskovi neke fleke na kojima ne hvataju plocice. Pri velikim brzinama nema tresnje volana, nema tresnje papucice sve je super...
Samo da napomenem, nema divljanja, naglog kocenja, forsiranja.
Bio sam kod mehanicara, kaze sve je super samo vozi
Da li je mozda netko imao slicno nesto??
HipoXy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:23   #1166
Joup, poznat problem ne samo na kočnicama. Nisi uhodao sve skup kako spada pa kao što si i sam zaključio imaš točke di je trenje osjetno manje. Ili gora stvar - pogledaj da ti diskovi nisu masni na nekim mjestima. Lijepo se vidi promjena boje. I pazi - može bit s unutarnje strane pa se ne vidi na prvi pogled. Ako slučajno jest - provjeri lajtunge i manžete od homokinetičkih.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:24   #1167
Mažente od homokinetičkih zgloba vole pucati pa špricaju ko nilski konji

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
papagioro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:46   #1168
Možda previše filozofiram, ali koje su najmekanije pločice: ATE, Ferodo, TRW. Naprijed su mi ATE Power diskovi koji su prešli pola života, a pločica ima 1-2mm prije graničnika. Kupio sam već ATE pločice, ali je netko nedavno spomenuo da mu je Ferodo mekši i da mu diskovi dulje traju. Htio bi probati onda Ferodo, ako je to doista tako.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:53   #1169
Što se može konkretno napravit u vezi cvilenja pločica? Stare mi nisu cvilile,a ove nove od prvog dana cvile za popizdit.
Hoće li to prestati s vremenom ?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:22   #1170
Hoće, hoće, .... kad se potroše.

Ili loš izbor ili traljava montaža. Ak je ovo drugo - bakrena mast i maži.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:20   #1171
Montaža je ok jer sam bila tamo,nema neke prevelike mudrosti oko toga.
Uglavnom izbora i nije bilo,imali su jedino te neke srpske pločice....Na netu sam kasnije pročitala da su od azbesta,dobro koče,ali cvile. Mislila sam možda bi nešto pomoglo.....ali očito od toga ništa.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:03   #1172
Podmazi

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:00   #1173
Bond - jel opet gluposti radiš?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:05   #1174
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Možda previše filozofiram, ali koje su najmekanije pločice: ATE, Ferodo, TRW. Naprijed su mi ATE Power diskovi koji su prešli pola života, a pločica ima 1-2mm prije graničnika. Kupio sam već ATE pločice, ali je netko nedavno spomenuo da mu je Ferodo mekši i da mu diskovi dulje traju. Htio bi probati onda Ferodo, ako je to doista tako.
Ferodo Target i Premier su dosta mekane, ali dosta losije koce, odnosno vrlo brzo se pregriju (bar iz mog iskustva)...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:20   #1175
Target da ali Premier je većinom OK. Jasno ne za krug na Gorbniku.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:38   #1176
Naprijed imam komplet Ferodo Premier diskove + pločice.

Onako "taman" su, nit previše praše felge, ne čuju se, dobro koče. Prešao 40k km i negdje na pola su(pločice), diskovi kao novi.

Jedini minus je što je disk zahrđao na onom dijelu gdje je glavčina i to dosta brzo, cca 2 mjeseca nakon montaže. Taman kad je zima došla

E sad, da li to pripisat W5 sredstvu za felge koje mi je skinulo malo boje sa plastičnih čepova šarafa ili... ne znam.

E da, diskovi lagano tresu kad pipnem kočnicu na 100-130km/h, ali to ću pripisati 10-ak kočenja sa 180 na 100-120km/h (autocesta jel..)
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:50   #1177
ili su seleni za bacit a možda i nešto treće
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:15   #1178
Ako misliš na moj post, nisu. 100% su diskovi jer su počeli tresti nakon tog jednog puta gdje je bilo 5 tih kočenja.

Naravno ovog u kamionu zaboli kifla jel ja idem lijevom trakom 300m dalje, on kreće obilaziti drugi kamion a ja kočnicu u patos
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:06   #1179
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Target da ali Premier je većinom OK. Jasno ne za krug na Gorbniku.
Ne pricam o Grobniku, nego o malo brzoj cestovnoj voznji, nista ekstremno brzo, ali nakon par kocenja su gotove... I to obje, dakle i Premier, a o Targetu da ne pricam, on odmah popusti... To je na dizelu sa 145 KS... Na ovom drugom imam Carbotech XP10, ali to je vec druga prica...

Quote:
techno_freak kaže: Pogledaj post
E sad, da li to pripisat W5 sredstvu za felge koje mi je skinulo malo boje sa plastičnih čepova šarafa ili... ne znam.

E da, diskovi lagano tresu kad pipnem kočnicu na 100-130km/h, ali to ću pripisati 10-ak kočenja sa 180 na 100-120km/h (autocesta jel..)
Taj W5 je skinuo boju sa cepova, nisi prvi kojem se to dogodilo...

99% sam siguran da trese jer su plocice ostavile naslage na disku... To se rjesava tvrdjom smjesom plocica koje uklone te naslage ili brusenjem/tokarenjem diskova...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:30   #1180
Quote:
techno_freak kaže: Pogledaj post
Naprijed imam komplet Ferodo Premier diskove + pločice.

Onako "taman" su, nit previše praše felge, ne čuju se, dobro koče. Prešao 40k km i negdje na pola su(pločice), diskovi kao novi.

Jedini minus je što je disk zahrđao na onom dijelu gdje je glavčina i to dosta brzo, cca 2 mjeseca nakon montaže. Taman kad je zima došla

E sad, da li to pripisat W5 sredstvu za felge koje mi je skinulo malo boje sa plastičnih čepova šarafa ili... ne znam.

E da, diskovi lagano tresu kad pipnem kočnicu na 100-130km/h, ali to ću pripisati 10-ak kočenja sa 180 na 100-120km/h (autocesta jel..)
Ja imam dijametralno suprotna iskustva s tom kombinacijom. Zasad 7tkm. Cvile, praše (to je skroz u redu), diskovi izbrazdani.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.