Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2010., 20:30   #21
Ma molim vas, koje gluposti, Zagreb je jedna obična selendara.
Ne razlikuju se ljudi iz većeg ili manjeg grada nego siromašni i bogati.
Bila sam u Zg, strašno, vidjela sam ljude u njihovim zbijenim stančićima u ofucanim zgradama, pa tu dođu na more i onda glume gospodu.
Pogledajte malo kad dođete na more naše kuće ili par kuća, apartmane, naše more, pa se vratite u vaš stačić u ofucanoj zgradi sa pogledom u zid.
Osim toga da li ste vi svjesni kako je Hrvatska mala, u nekoj državi jedan grad je veći od naše države pa mi ne pričajte gluposti.
U Zagrebu dobro živiš ako si pun novaca, ovi drugi mogu se samo glumit , dok god se ne vrate u svoju bjedu.
antonija222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:36   #22
Evo ja sam se u 2. mjesecu preselio iz Osijeka u Zagreb....

Nemam NITI JEDNOG prijatelja, u skoli su me ismijavali zato jer sam iz Osijeka, sprdali su mi se, provocirali, a znalo je doc i do fizičkih obračuna...

Koliko su daleko ljudi spremni ići? Pa mi smo svi isti narod HRVATI, zasto tolika mržnja među nama i to uglavnom s jedne strane....

Pokušao sam i suicid nakon toga svega, ubijalo me u pojam, završio sam 3. dana u komi....

Radovao sam se nekom prijateljstvu, dobrim ljudima koji ce me prihvatit, a na kraju sam dobio ovo.....nemam niti jednog prijatelja, svi me isprdavaju, neznam gdje izaći, totalno sam asocijalan.....
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:36   #23
Quote:
antonija222 kaže: Pogledaj post
Ma molim vas, koje gluposti, Zagreb je jedna obična selendara.
Ne razlikuju se ljudi iz većeg ili manjeg grada nego siromašni i bogati.
Bila sam u Zg, strašno, vidjela sam ljude u njihovim zbijenim stančićima u ofucanim zgradama, pa tu dođu na more i onda glume gospodu.
Pogledajte malo kad dođete na more naše kuće ili par kuća, apartmane, naše more, pa se vratite u vaš stačić u ofucanoj zgradi sa pogledom u zid.
Osim toga da li ste vi svjesni kako je Hrvatska mala, u nekoj državi jedan grad je veći od naše države pa mi ne pričajte gluposti.
U Zagrebu dobro živiš ako si pun novaca, ovi drugi mogu se samo glumit , dok god se ne vrate u svoju bjedu.
Malo si ipak pretjerala, generaliziraš. Svako mjesto ima svojih prednosti i mana.
Bebabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:37   #24
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Naprotiv, sređivanje za glavni trg je seljački. Ako si svaki dan u gradu, to ti nije ništa posebno, ali ako si seljak koji dvaput godišnje dođe u centar, onda je to veliki događaj koji iziskuje odijelo.
Naravno, sređivanje tipa ženskice na subotnjoj špici je seljački. Ali doći u trapericama i nekoj majci je po meni puno ljepše nego u trenirci. Meni su trenirke za po doma i do dućana otići. Ali, to sam samo ja.
Ianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:40   #25
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Evo ja sam se u 2. mjesecu preselio iz Osijeka u Zagreb....

Nemam NITI JEDNOG prijatelja, u skoli su me ismijavali zato jer sam iz Osijeka, sprdali su mi se, provocirali, a znalo je doc i do fizičkih obračuna...

Koliko su daleko ljudi spremni ići? Pa mi smo svi isti narod HRVATI, zasto tolika mržnja među nama i to uglavnom s jedne strane....

Pokušao sam i suicid nakon toga svega, ubijalo me u pojam, završio sam 3. dana u komi....

Radovao sam se nekom prijateljstvu, dobrim ljudima koji ce me prihvatit, a na kraju sam dobio ovo.....nemam niti jednog prijatelja, svi me isprdavaju, neznam gdje izaći, totalno sam asocijalan.....
Samo zato jer si iz Osijeka?? Pa kakva je to škola?! Naišo si na krive i okrutne ljude, ali vjerojatno se nisi znao dobro postaviti.
Užas kolko su ljudi danas okrutni...
Bebabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:44   #26
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Evo ja sam se u 2. mjesecu preselio iz Osijeka u Zagreb....

Nemam NITI JEDNOG prijatelja, u skoli su me ismijavali zato jer sam iz Osijeka, sprdali su mi se, provocirali, a znalo je doc i do fizičkih obračuna...

Koliko su daleko ljudi spremni ići? Pa mi smo svi isti narod HRVATI, zasto tolika mržnja među nama i to uglavnom s jedne strane....

Pokušao sam i suicid nakon toga svega, ubijalo me u pojam, završio sam 3. dana u komi....

Radovao sam se nekom prijateljstvu, dobrim ljudima koji ce me prihvatit, a na kraju sam dobio ovo.....nemam niti jednog prijatelja, svi me isprdavaju, neznam gdje izaći, totalno sam asocijalan.....
Bože moj...
Ja ne znam kakve si ti to ljude sretao na jednom mjestu, zvuči mi nevjerojatno.
Ja sam iz puno manjeg mjesta nego što je Osijek, pa nikad nisam imala takvih iskustava.
Hm.. da ipak nije problem u tebi?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:46   #27
Quote:
Bebabela kaže: Pogledaj post
Samo zato jer si iz Osijeka?? Pa kakva je to škola?! Naišo si na krive i okrutne ljude, ali vjerojatno se nisi znao dobro postaviti.
Užas kolko su ljudi danas okrutni...
Zašto bi se trebao postavljat i neznam što....glumit nekog frajera? Nisam frajer, ne pravim se važan, ne priliči mi gluma frajera, ali što sam mogao unutar ovih 5 mj. zaključit o Zagrebčanima?

Nek mi netko promjeni mišljenje i otvori oči, a do sad imam zaista loše mišljenje o zagrebčanima...
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:47   #28
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Bože moj...
Ja ne znam kakve si ti to ljude sretao na jednom mjestu, zvuči mi nevjerojatno.
Ja sam iz puno manjeg mjesta nego što je Osijek, pa nikad nisam imala takvih iskustava.
Hm.. da ipak nije problem u tebi?
Možda nije problem u dečku, ali što je je, trebao bi se čvrsto suprotstaviti. Na svaku uvredu odgovoriti, ako netko digne ruku na njega, vratiti mu dvostruko. Vidjeli su vjerojatno da ga mogu zezati.
miljenka1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:50   #29
Zagrebčanima svoj grad smatraju intelektualnim vrhom unutar Europe i žele svima objasniti da je baš njihov grad taj nekakvo kulturno središte RH. Imaju genetsku potrebu da to svima objašnjvaju i tule a u isto vrijeme malim podbadicama i pričicama blate nekoga tko nije iz Zagreba. Razlog za takvo ponašanje leži duboko u povijesti jer narod koji je stoljećima bio takorekoć narod butlera Austro Ugarskom carstvu sada postaje narod glavnog grada RH. Odmah se javlja potreba da se nadomjesti onaj dio gnetike koji fali pa se pokušava uzdizanjem samoga sebe i blaćanjem drugoga. Naša ''blagoslov'' koji se javlja pri činjenici da je uvijek bolje biti glup s dvije budale nego pametan a sam kasnije se očituje kroz to da oni koji su došli u Zagreb kasnije nabijaju komplekse onima koji su tek došli u Zagreb.

Isto tako jedna velika karakteristika Zagrebčana i okolnih građana je nepismenost u velikom broju slučajeva. Ekipa nikako da shvati da kaj nije dio Književnog jezika pa na svakom forumu uključujući i ovaj se bahato, oholo i bezbrižno koriste s svojim riječima koje su skoro pa nerazumljive nekome tko nije s toga govornog područja. Ne kažem da su svi jednaki ali sigurno veći postotak Zagrebčana javno koristi ''Kaj'' nego Dalmatinaca ''Ća''.

Bio sam u svakom gradiću , a kad kažem svakom i mislim svakom u RH i neka mi Zagrebčani oproste ali mislim da nepristupačnijega naroda nema RH. Samo stanite na ulicu u vlastitim naglaskom upitajte smjer za nešto pa pogledajte reakcije jednog Zagrebčana , Osječana , Splićana i Istrana. Osječan će dati sve od sebe da vam objasni , Splićanin je sam od sebe lijen pa će nešto nabacit , Istranin će objasnit koristeći svoj jezik a Zagrebčanin će vam objasniti tek nakon što vas krivo pogleda ( ako imate sreće ).

Onaj tko kaže da je Zagreb nekakva prijestoljnica kulture očito nikada nije izašao iz RH. Svatko tko nikada nije izašao iz svoga sela misli da je njegovo selo najbolje. ( Population 436 , Američki film o stanovnicima jednog sela koji iz njega ne mogu izaći pa svi imaju natpis po kućama '' The greatest place on Earth'' ).

Ja nikada u svijetu nisam doživio da se prema nekome odnosi kao prema pripadniku niže rase ili na način kao što se Zagrebčani odnose prema doseljenicima. OK, s Balkana si, znamo da je Balkan u penisu ali ti si pojedinac a ne Balkan. Vidjet ćemo nakon nekoga vremena kakav si. Bilo kakvo kačenje epiteta a posebno javno iznošenje istih prije upoznavanja čovjeka je oličenje primitivizma.

U usporedbi s ostalim europskim gradovima Zagreb je balkanski grad jednako kao što je to Split , Zenica, Mostar, Prijedor, Niš, Priština i ostalo.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:51   #30
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Zašto bi se trebao postavljat i neznam što....glumit nekog frajera? Nisam frajer, ne pravim se važan, ne priliči mi gluma frajera, ali što sam mogao unutar ovih 5 mj. zaključit o Zagrebčanima?

Nek mi netko promjeni mišljenje i otvori oči, a do sad imam zaista loše mišljenje o zagrebčanima...
Quote:
aocaoc kaže: Pogledaj post
nije tu samo zagreb tu su vise manje svi gradovi tako gledaju, jednostavno su ljudi drugacije na selu naucili zivit i ponasaju se kako bi se reklo ko seljaci, ja sam iz grada od 40 000 stanovnika i evo danas na selu ubi boze su ljudi

Bude svačega na selu. ja bih voljela jedan dan otići. Prvo što je dosadno, drugo što ti se svatko miješa u život, treće nekultura.
Ako si malo povučeniji, pristojniji, na selu ćeš teško naći nekakvo normalno društvo. Ja ga npr. nisam mogla naći. Sve prijateljice koje imam su iz grada.
miljenka1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:54   #31
Quote:
Ianus kaže: Pogledaj post
Naravno, sređivanje tipa ženskice na subotnjoj špici je seljački. Ali doći u trapericama i nekoj majci je po meni puno ljepše nego u trenirci. Meni su trenirke za po doma i do dućana otići. Ali, to sam samo ja.
Slažem se, trenirka je za po kvartu ili za na sport.
miljenka1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:55   #32
Quote:
miljenka1975 kaže: Pogledaj post
Možda nije problem u dečku, ali što je je, trebao bi se čvrsto suprotstaviti. Na svaku uvredu odgovoriti, ako netko digne ruku na njega, vratiti mu dvostruko. Vidjeli su vjerojatno da ga mogu zezati.
Joj, pa da.. to je rješenje. Produžavati nasilje dok ne kulminira nekom komom ili sličnim.

Meni stvarno nije jasno kako je moguće da se nađe tolika hrpa ljudi na jednom mjestu koja nekog maltretira zato što je iz, u ovom slučaju, Osijeka.
Znam puno zagrepčana i puuuuno lega i nisam nikad čula da postoji tolika netrpeljivost između ta 2 grada.

Znam da ima dosta ko fol *zagrepčana, koji seru po svima koji nisu iz Zg-a, ali brate mili, nisu svi takvi. Teško mi je zamisliti da je na jednom mjestu tolika koncentracija kretena.

* oni koji najčešće nemaju veze sa Zagrebom, osim što im u osobnoj piše da su se rodili u Zg.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:55   #33
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Zašto bi se trebao postavljat i neznam što....glumit nekog frajera? Nisam frajer, ne pravim se važan, ne priliči mi gluma frajera, ali što sam mogao unutar ovih 5 mj. zaključit o Zagrebčanima?

Nek mi netko promjeni mišljenje i otvori oči, a do sad imam zaista loše mišljenje o zagrebčanima...
Ma ne trebaš se praviti važan i glumit nekog frajera. Nisam na to mislila. Nego možda okrenuti sve na šalu, ne znam...
Djeca su okrutna, i prepoznaju na koga se "treba" okomiti.
Jako mi te žao, ali nisu valjda svi u tvojoj školi takvi. Probaj se zbližiti s nekim tko je sličniji tebi. Sigurno ih ima. Puno sreće!
Bebabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:56   #34
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Bože moj...
Ja ne znam kakve si ti to ljude sretao na jednom mjestu, zvuči mi nevjerojatno.
Ja sam iz puno manjeg mjesta nego što je Osijek, pa nikad nisam imala takvih iskustava.
Hm.. da ipak nije problem u tebi?
Quote:
Piramida kaže: Pogledaj post
Zagrebčanima svoj grad smatraju intelektualnim vrhom unutar Europe i žele svima objasniti da je baš njihov grad taj nekakvo kulturno središte RH. Imaju genetsku potrebu da to svima objašnjvaju i tule a u isto vrijeme malim podbadicama i pričicama blate nekoga tko nije iz Zagreba. Razlog za takvo ponašanje leži duboko u povijesti jer narod koji je stoljećima bio takorekoć narod butlera Austro Ugarskom carstvu sada postaje narod glavnog grada RH. Odmah se javlja potreba da se nadomjesti onaj dio gnetike koji fali pa se pokušava uzdizanjem samoga sebe i blaćanjem drugoga. Naša ''blagoslov'' koji se javlja pri činjenici da je uvijek bolje biti glup s dvije budale nego pametan a sam kasnije se očituje kroz to da oni koji su došli u Zagreb kasnije nabijaju komplekse onima koji su tek došli u Zagreb.

Isto tako jedna velika karakteristika Zagrebčana i okolnih građana je nepismenost u velikom broju slučajeva. Ekipa nikako da shvati da kaj nije dio Književnog jezika pa na svakom forumu uključujući i ovaj se bahato, oholo i bezbrižno koriste s svojim riječima koje su skoro pa nerazumljive nekome tko nije s toga govornog područja. Ne kažem da su svi jednaki ali sigurno veći postotak Zagrebčana javno koristi ''Kaj'' nego Dalmatinaca ''Ća''.

Bio sam u svakom gradiću , a kad kažem svakom i mislim svakom u RH i neka mi Zagrebčani oproste ali mislim da nepristupačnijega naroda nema RH. Samo stanite na ulicu u vlastitim naglaskom upitajte smjer za nešto pa pogledajte reakcije jednog Zagrebčana , Osječana , Splićana i Istrana. Osječan će dati sve od sebe da vam objasni , Splićanin je sam od sebe lijen pa će nešto nabacit , Istranin će objasnit koristeći svoj jezik a Zagrebčanin će vam objasniti tek nakon što vas krivo pogleda ( ako imate sreće ).

Onaj tko kaže da je Zagreb nekakva prijestoljnica kulture očito nikada nije izašao iz RH. Svatko tko nikada nije izašao iz svoga sela misli da je njegovo selo najbolje. ( Population 436 , Američki film o stanovnicima jednog sela koji iz njega ne mogu izaći pa svi imaju natpis po kućama '' The greatest place on Earth'' ).

Ja nikada u svijetu nisam doživio da se prema nekome odnosi kao prema pripadniku niže rase ili na način kao što se Zagrebčani odnose prema doseljenicima. OK, s Balkana si, znamo da je Balkan u penisu ali ti si pojedinac a ne Balkan. Vidjet ćemo nakon nekoga vremena kakav si. Bilo kakvo kačenje epiteta a posebno javno iznošenje istih prije upoznavanja čovjeka je oličenje primitivizma.

U usporedbi s ostalim europskim gradovima Zagreb je balkanski grad jednako kao što je to Split , Zenica, Mostar, Prijedor, Niš, Priština i ostalo.
Sve potpisujem, neka cura me pitala jel imam pljugu, ja kažem "Imam", a ona mene krivo pogleda i pita koju vrstu, a ja njoj Lucky Strike crveni, ona me krivo pogleda i pita zajebavam li ju, ja lijepo kažem da ju ne zajebavam, ako hoće pljugu neka uzme, a ona mene nekako čudno pogleda i kaže Osječanin i ode....

Ja ostanem onak WTF?????
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:57   #35
potreba za podcjenjivanjem drugih se javlja iz lične slabosti i želje za isticanjem svojih vrlina, sposobnosti itd..

Naravno, svi mi ljude oko sebe percepiramo na neki način, neki su nam simpatični, neki nad djeluju moderno, neki srednjovjekovno,neki su spretni, neki smotani... dakle, uočavamo ljude oko sebe, sa svojim karakteristikama.. pa tako i osobu koja npr. ne zna kako funkcioniše lift, koja se divi visokim zgradama, koja djeluje pomalo izgubljeno dok šeta gradom..

Ali, to nije razlog za podcjenjivanje, vrlo brzo sve se nauči, zadivljenost postane običnost, i sve dođe na svoje.. to je normalno..
Ostaje karakter koji se cijeni..

ja nisam stekla dojam da zagrepčani pocdjenjuju druge , valjda se ne krećem u takvim krugovima..

mada vjerujem da mnogi od podcjenjivača zinu kada vide more, šta bi rekli tek za njih primorci ...
denni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:58   #36
Quote:
blah kaže: Pogledaj post

Koliko su daleko ljudi spremni ići? Pa mi smo svi isti narod HRVATI, zasto tolika mržnja među nama i to uglavnom s jedne strane....
Jesmo , isto koliko su Bavarci Njemci ili Južni Talijani dio Talijanskog naroda. Previše smo mi bili pod tuđim utjecajem da bi zadržali dovoljnu količinu zajedničkih karakteristika da bi se zvali Hrvatima. Hrvati kao narod više ne postoje. Postoje ostaci Hrvata koji su svi krenuli u svome smjeru. Velika je razlika između naše 4 ili 5 regija tako da uspoređujući jednoga Slavonca i Dalmatinca ne možeš naći puno zajedničkih točaka osim što nas sve veže mišljenje da smo Hrvati i time se vodimo.

RH može opstati samo kao SR s 4 ili 5 regija i velikom dozom tolerancije. Nulta tolerancija je ono što nas je zakačilo zbog 1000 godina života u svemu i svačemu tako da ćemo dosta trebati raditi na tome da se vratimo u prvobitni položaj.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:59   #37
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Joj, pa da.. to je rješenje. Produžavati nasilje dok ne kulminira nekom komom ili sličnim.

Meni stvarno nije jasno kako je moguće da se nađe tolika hrpa ljudi na jednom mjestu koja nekog maltretira zato što je iz, u ovom slučaju, Osijeka.
Znam puno zagrepčana i puuuuno lega i nisam nikad čula da postoji tolika netrpeljivost između ta 2 grada.

Znam da ima dosta ko fol *zagrepčana, koji seru po svima koji nisu iz Zg-a, ali brate mili, nisu svi takvi. Teško mi je zamisliti da je na jednom mjestu tolika koncentracija kretena.

* oni koji najčešće nemaju veze sa Zagrebom, osim što im u osobnoj piše da su se rodili u Zg.
Upravo tako. I ja sam jednim djelom osječanka (po mami) i jako su mi dragi.
Ni meni nije jasna ta netrpeljivost
Bebabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:01   #38
Quote:
Bebabela kaže: Pogledaj post
Upravo tako. I ja sam jednim djelom osječanka (po mami) i jako su mi dragi.
Ni meni nije jasna ta netrpeljivost
Ma to postoji samo u glavama nekih koji su zabrijali.

Kako ja nikad nisam doživjela nikakvu netrpeljivost nigdje?
A dolazim i jebene selendre koja je naspram Osijeka.. ono.. ko Zg naspram New Yorka.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson

Zadnje uređivanje Violently happy : 17.07.2010. at 21:13.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:07   #39
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ma to postoji samo u glavama nekih koji su zabrijali.

Kako ja nikad nisam doživjela nikakvu netrpeljivost nigdje?
A dolazim i jebene selendre koja je nasparm Osijeka.. ono.. ko Zg naspram New Yorka.
Gle možda si drugačiji tip osobe, ja koji sam sve razrede do sad prošao s 5.0 a upravo sam završio 2. razred matematičke gimnazije, a prije toga sam išao u klasičnu gimnaziju nisam baš najomiljeniji.

1.razlog: došao sam iz selendre (OS)
2.razlog: zašto ja koji sam iz selendre mogu imat bolje ocijene od njih Zagrebčana koji su rođeni tamo, u stilu koji sam ja k**** i kako uopće imam muda doč u njihovu školu i proči sa boljom ocjenom od njih....

itd....
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:08   #40
Quote:
Piramida kaže: Pogledaj post
Isto tako jedna velika karakteristika Zagrebčana i okolnih građana je nepismenost u velikom broju slučajeva. Ekipa nikako da shvati da kaj nije dio Književnog jezika pa na svakom forumu uključujući i ovaj se bahato, oholo i bezbrižno koriste s svojim riječima koje su skoro pa nerazumljive nekome tko nije s toga govornog područja. Ne kažem da su svi jednaki ali sigurno veći postotak Zagrebčana javno koristi ''Kaj'' nego Dalmatinaca ''Ća''.
Tko o čemu...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.