Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2010., 19:51   #1
Za poznavaoce i vlasnike VW Polo Classic

Molim navedene za što brži odgovor jer namjeravam kupiti takav auto, 1.4, benzinac, godina proizvodnje 2000., oko 100000km prijeđenih, u vezi vaših iskustava oko limarije i valjanosti motora, da li je to pametan izbor i vrijedi li takav automobil 25000 kn?
Veco Kuvarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:04   #2
Nadam se da si svjestan da je Polo Classic ustvari Seat Cordoba. Tako da plaćanje VW znaka u ovom slučaju baš i nije pametno.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:12   #3
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Nadam se da si svjestan da je Polo Classic ustvari Seat Cordoba. Tako da plaćanje VW znaka u ovom slučaju baš i nije pametno.
Vjerujem da si pravu, makar je Polo Classic čisti Nijemac, a Cordoba ima njemačkih gena...
Veco Kuvarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:22   #4
Quote:
Veco Kuvarek kaže: Pogledaj post
Vjerujem da si pravu, makar je Polo Classic čisti Nijemac, a Cordoba ima njemačkih gena...
Ako su tebi Martorell i Navarra u Njemačkoj, neka bude čisti nijemac.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:28   #5
Nadam se i da znaš da 1.4 benzinac ne podnosi dobro niske temperature
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:35   #6
imam doma vw polo classic 1,4 (60 ks) 1996. god.
auto ima 215000 km, prošle godine sam mjenjao stražnje amortizere,
u dva navrata sam mjenjao ispušni lonac
na motoru nije bilo kvarova, ulje ne gubi
ima jedno tri godine pojavila se hrđa na limu oko stražnjih kotača
potrebno je staviti nove rubnjake
svi polo classici proizvedeni su u španjolskoj a tamo se proizvodi
ovaj genijalni novi polo, mjesto prizvodnje ne igra ulogu
vw ne će staviti svoj znak na smeće vw jetta se radi u meksiku
seat arosa se proizvodila u njemačkoj i nije se baš proslavila
polo classic ima veliki prtljažnik (450 l)
morlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:37   #7
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Nadam se i da znaš da 1.4 benzinac ne podnosi dobro niske temperature
Sad znam , a znam i za probleme sa el. podizačima stakala i bravama zimi, a motor ne spada u to "nepodnošenje" niskih temp. ?
Veco Kuvarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:39   #8
Quote:
morlak kaže: Pogledaj post
imam doma vw polo classic 1,4 (60 ks) 1996. god.
auto ima 215000 km, prošle godine sam mjenjao stražnje amortizere,
u dva navrata sam mjenjao ispušni lonac
na motoru nije bilo kvarova, ulje ne gubi
ima jedno tri godine pojavila se hrđa na limu oko stražnjih kotača
potrebno je staviti nove rubnjake
svi polo classici proizvedeni su u španjolskoj a tamo se proizvodi
ovaj genijalni novi polo, mjesto prizvodnje ne igra ulogu
vw ne će staviti svoj znak na smeće vw jetta se radi u meksiku
seat arosa se proizvodila u njemačkoj i nije se baš proslavila
polo classic ima veliki prtljažnik (450 l)
morlak zavaljujem, iscrpan opis, to mi upravo treba...
Veco Kuvarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:07   #9
Quote:
Veco Kuvarek kaže: Pogledaj post
Molim navedene za što brži odgovor jer namjeravam kupiti takav auto, 1.4, benzinac, godina proizvodnje 2000., oko 100000km prijeđenih, u vezi vaših iskustava oko limarije i valjanosti motora, da li je to pametan izbor i vrijedi li takav automobil 25000 kn?
Za te novce kod moga ćaće dobiš SDI...ako ga nagovorim
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:35   #10
Valjda ima veliki servis.Dakle, za tu km Limarija treba biti besprijekorna. Pripazi na auspuh kako je kolega morlak gore naveo. Znaju odlaziti i bobine još kao i podizač st .S ostalm ja nisam imao problema osim s mjenjačem, zna zezat. Ali mislim da je cijena previsoka, max 2700 ev 3000 al da ima gume max 1 god stare, servo obvezno i klimu. Ruši, sad je depresija.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:46   #11
Problemi s lagerima u getribi i smrzavanjem brava.Električni podizači.Po meni 1.4 od 60 ks je dobar izbor.Mada sam čuo za probleme s njim zimi.Neko smrzavanje para u motoru ili bloka.To ne znam.Nisam ekspert.Ali govorim iz iskustva.Ja bih zaobišao taj model i karavan.Ako već hoćeš polo uzmi onaj s 3 ili 5 vrata.Puno bolji izbor.Nečeš barem imati problema sa smrzavanjem vrata zimi.Izbjegavaj električne podizače.Ja sam na svom mjenjao i zadnje amortizere i koštalo je nešto iznad 1000kn.Verzija sa 75 ks ima diskove na sva 4 kotača.Instrument ploča osjetljiva na grebanje.Alči u vožnji nije bilo nikakvih cvrčaka.Ako naiđeš na model s klimom znaj da je klima stvarno jaka.Kas sumiram ne bih preporučio taj model,ali ne zbog kvarova već zbog smrzavanja vrata.Ako imaš garažu to je već veliki plus.Ovjes je relativno udoban za jedan VW,a mjenjač je dužih hodova nego li na starijem modelu.Lageri u mjenjaču s izmjenom su me koštali 2500kn.Ako još što trebaš pitaj.Potrošnja za Zagreb je oko 8-8.5 litara,a na otvorenom 5.(govorim o 1.4 sa 60ks).I jasno kao što je već rečeno proizveden je u Španjolskoj.Kvarova na motoru nisam imao.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:51   #12
Quote:
Velebni kaže: Pogledaj post
Problemi s lagerima u getribi i smrzavanjem brava.Električni podizači.Po meni 1.4 od 60 ks je dobar izbor.Mada sam čuo za probleme s njim zimi.Neko smrzavanje para u motoru ili bloka.To ne znam.Nisam ekspert.Ali govorim iz iskustva.Ja bih zaobišao taj model i karavan.Ako već hoćeš polo uzmi onaj s 3 ili 5 vrata.Puno bolji izbor.Nečeš barem imati problema sa smrzavanjem vrata zimi.Izbjegavaj električne podizače.Ja sam na svom mjenjao i zadnje amortizere i koštalo je nešto iznad 1000kn.Verzija sa 75 ks ima diskove na sva 4 kotača.Instrument ploča osjetljiva na grebanje.Alči u vožnji nije bilo nikakvih cvrčaka.Ako naiđeš na model s klimom znaj da je klima stvarno jaka.Kas sumiram ne bih preporučio taj model,ali ne zbog kvarova već zbog smrzavanja vrata.Ako imaš garažu to je već veliki plus.Ovjes je relativno udoban za jedan VW,a mjenjač je dužih hodova nego li na starijem modelu.Lageri u mjenjaču s izmjenom su me koštali 2500kn.Ako još što trebaš pitaj.Potrošnja za Zagreb je oko 8-8.5 litara,a na otvorenom 5.(govorim o 1.4 sa 60ks).I jasno kao što je već rečeno proizveden je u Španjolskoj.Kvarova na motoru nisam imao.
Odgovor prva liga, zahvaljujem na iscrpnosti, puno si pomogao.
Veco Kuvarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 22:03   #13
Ovako, ja nisam ima problema s elek. podizacima - rade besprijekorno...sto se tice limarije tu nema nikakvih problema (ukoliko nije lupan pa ga je netko isfusario)... u 200tkm od kvarova je imao samo termostat, ostalo samo redovni servisi i potrosni dijelovi. Sto se ice zime tu i tamo znaju smrznut vrata, ali ukoliko se brtve namazu sredstvom za njegu i u brave usprica malo wd-a nemas problema s time uopce. Zna smrznut neko crijevo (odusak) koje ide u filter zraka, ali to je uglavnom zbog nekvalitetnog ulja. Po zimi bi ponekad bilo dobro poslije voznje odvrnut cep od ulja da se sprijeci nakupljanje u crijevu. Uglavnom jako pouzdan auto. Govorim iz iskustva (1.4 44kW)
nyxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 22:18   #14
Quote:
Veco Kuvarek kaže: Pogledaj post
Molim navedene za što brži odgovor jer namjeravam kupiti takav auto, 1.4, benzinac, godina proizvodnje 2000., oko 100000km prijeđenih, u vezi vaših iskustava oko limarije i valjanosti motora, da li je to pametan izbor i vrijedi li takav automobil 25000 kn?
Moj je (1.4, 60KS) prešao preko 215 tkm i odličan je. Uglavnim sitni kvarovi. Za smrzavanje ne znam jer sam uz more. Pouzdan. Potrošnja oko 7.2 l.
Da ga prodajem ne vjerujem da bih dobio 2.000 €, a vrijedi mi kao NOVI. Ako su km točni, možda 3.000 € nije puno (vozit će još 100.000 km bez greške, ali mu uskoro treba mijenjati sklop zup. remena s pumpom za vodu: 2.500 kn).
qwertzuiopšđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 09:07   #15
100.000 km okači mačku o rep.
btw, moj frend je jednog prodao tipu koji ga je odmah preprodao baš u Garešnicu, samo je ovaj bio 1.6. poprilična krama od auta i motor se dosta lošim pokazao, a i trošio je mnogo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 11:11   #16
Quote:
Veco Kuvarek kaže: Pogledaj post
Vjerujem da si pravu, makar je Polo Classic čisti Nijemac, a Cordoba ima njemačkih gena...
proizvode se u istoj tvornici na susjednim trakama, pa ti reci koji ima gene, a koji je njemac
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Nadam se i da znaš da 1.4 benzinac ne podnosi dobro niske temperature
mislim da su na otpadu već svi koji su imali problem s tim. ajde se malo informiraj zašto je bilo problema, pa se ponovo javi btw ne znam je li to starija ili novija izvedba motora(novijaa je imala problem)
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Za te novce kod moga ćaće dobiš SDI...ako ga nagovorim
ovo bi možda bio i bolji izbor
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 15:39   #17
Motor dobar za 60 ks odlično ide, potrošnja oko 8. Podizači odlaze jer se ljudi naslanjaju na staklo kad je otvoren prozor. Mjenam ih na novijm polo, fabia clio nek te ne brine. Oko 3 e bi bila ok cijena.
pearl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 17:02   #18
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post

mislim da su na otpadu već svi koji su imali problem s tim. ajde se malo informiraj zašto je bilo problema, pa se ponovo javi btw ne znam je li to starija ili novija izvedba motora(novijaa je imala problem)

r
Problem je u cijevi oduška uljnih para u kojoj se kondenzira vlaga, koja se pri niskim temepraturama zna zalediti što oslabi protok ulja. Tako da se problem nikad ne manifestira trenutnim kvarom, nego se motor malo po malo zbog slabijeg podmazivanja pojačano troši što mu definitivno skraćuje životni vijek.

Mislim da i 1.0 od 50ks i 1.4 od 60ks imaju taj problem.

Inače znam nekoliko ljudi koji su imali Polo te generacije i onaj iz '94 i onaj redizajnirani iz '00 i nitko nema riječi hvale za taj auto. Gore su već navedeni problemi s ležajima mjenjača, problemi s bravama, a ovdje nije spomenuto, ali katalizatori su im jako problematični, znaju se potpuno raspasti već nakon 40 - 50 tkm.
U svakom slučaju za mene precijenjen auto po pitanju gole mehanike. Svaka čast za limariju, ali mislim da to ne opravdava cijenu.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 18:56   #19
potpisujem, vozio clasic 10 g. (doduše 1,6), ali smatram da samo limarija je OK , ostalo nije vrijedno tih novaca, premda me je dobro služio, uz redovito servisiranje ali: 2 x podizač stakla, 1 x mijenjač (komplet otišao), 2 x lonac, 1 x bobina,1 x ležište anlasera.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:21   #20
Quote:
pearl22 kaže: Pogledaj post
Motor dobar za 60 ks odlično ide, potrošnja oko 8. Podizači odlaze jer se ljudi naslanjaju na staklo kad je otvoren prozor. Mjenam ih na novijm polo, fabia clio nek te ne brine. Oko 3 e bi bila ok cijena.
Ne odlaze zato podizači.Staklo pri spuštanju do kraja lupa u plastični graničnik koji se vremenom raspadne.Jeftina kvaliteta materijala.Neki su to trajno riješili ugradnjom metalnih graničnika.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.