Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 17:41   #61
http://www.youtube.com/watch?v=QayDHmxrTDQ

Kako li se slavilo samo.
Imago Dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 19:05   #62
Svim Hrvaticama, Hrvatima i onima koji se tako osjećaju sretan Dan Državnosti 30. svibnja!

P.S.
Koliko čelni ljudi drže do hrvatskih državnih blagdana govori i da na današnji Dan hrvatskog Sabora, kojeg su oni sami donijeli u prošlom mandatu i time ukinuli općeprihvaćeni u narodu Dan Državnosti, na jadnoj proslavi u Saboru nije bilo ni predsjednika Vlade niti predsjednika Republike. Oni se valjda pripremaju za veliku proslavu u Srbu.
Konstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 19:33   #63
Definitivno najblji datum, mozda se i jednog dana vrati.

Cestitke svima!
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 19:57   #64
sretan dan drzavnosti, jedini pravi dan drzavnosti jer na taj dan je sve pocelo, da nije bilo tog dana nebi bilo ni odluka koje su kasnije uslijedile vezane uz razdruzivanje od sfrj i proglasenje neovisnosti. na danasnji dan udareni su temelji hrvatske drzavnosti. nadam se da ce se jednog dana vratit.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 20:16   #65
Čestitke svima koji slave Dan Državnosti 30.05..

Ja inače od nacionalnih praznika samo slavim 05.08..
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 22:55   #66
Uranili ste mjesec dana, danas nije Dan državnosti.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 00:51   #67
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
sretan dan drzavnosti, jedini pravi dan drzavnosti jer na taj dan je sve pocelo, da nije bilo tog dana nebi bilo ni odluka koje su kasnije uslijedile vezane uz razdruzivanje od sfrj i proglasenje neovisnosti. na danasnji dan udareni su temelji hrvatske drzavnosti.
Ne bi bilo ni rata. Ne slavi se i ne treba. Nema se što slaviti.

Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Nije ni 29.11. pa ti svejedno svake godine slaviš
Kako nije? I ja slavim taj dan, obično koljem ! Već tradicionalno. Nekad sam klao i po kućama, danas samo doma ! Taj dan mislim. Ovaj praznik ne valja, dobro da ga nema. Svibanj nije pogodan za klanje.
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 01:47   #68
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post

To je ujedno i slavlje demokracije, dan kad je demokracija zamjenila okrutni boljševičko-komunistički totalitarizam, te napomena kako hrvatska državnost direktno proizlazi iz demokracije, a ne iz totalitarizma, kao što piše u izvorišnim osnovama Ustava Republike Hrvatske, da je "Hrvatska nastala na prekretnici odbacivanja komunističkog režima".

Sve kasnije doluke bitne za hrvatsku državnost, kako one od 22. prosinca 1990. godine, zatim 19. svibnja 1991. zatim 25. lipnja 1991. te 8. listopada 1991. datumi podjednake važnosti, izviru iz 30. svibnja 1990. jer da nije bilo 30. svibnja 1990. ne bi bilo ni svih ovih kasnijih poteza tada utemeljenog višestranačkog i demokratski izabranog saziva Sabora.
Iz tih odluka dalje proizlaze međunarodne implikacije, a to je 11. siječnja 1992. zatim 15. siječnja 1992. te na koncu 22. svibnja 1992.
A mi mislili da je slavlje demokracije dan kada su se odrzali prvi slobodni izbori, koji ne bi faovorizirao nijednu politicku opciju...kad ono saznamo da je to eto dan kada je na vlast zasjela najvoljenija NSDAP-HDZ stranka...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 08:41   #69
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Čestitke svima koji slave Dan Državnosti 30.05..

Ja inače od nacionalnih praznika samo slavim 05.08..
He he
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 11:30   #70
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Kako nije? I ja slavim taj dan, obično koljem ! Već tradicionalno. Nekad sam klao i po kućama, danas samo doma ! Taj dan mislim. Ovaj praznik ne valja, dobro da ga nema. Svibanj nije pogodan za klanje.
Iako te, vjerujem, svi razumijemo o čemu govoriš, mislim da je neukusno na pdf politika govoriti o klanju, pa makar i u ovom kontekstu.
Imago Dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 09:22   #71
Zanimljivo, slavimo ga na dan nepušenja a mi popušili.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 00:42   #72
30. 5. je pravi Dan Državnosti, jer se slavio u prvim godinama naše slobode i neovisnosti. To je bila tradicija, stvorena u vrijeme rata, koju su promijenili izdajnici, u vrijeme mira.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.06.2012., 12:25   #73
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Svima koji poput mene nikad niste preboljeli 30. svibnja kao jedini Dan Državnosti ove zemlje, upućujem čestitke povodom današnjeg dana!
1. nije 30 . svibnja nikakav Dan državnosti , to je u siječnju kada je Hrvatska međunarodno priznata ! Nisam upisao datum , ali u mojem mozgu je to kodirano !
Tada je bilo slavlje kao za doček Nove godine !
Lakrdijaši u Saboru , igraju se sa bitnim događajima za Hrvatski narod ,a to znači i sa bitnim praznicima kao djeca sa barbikama i ostalim igračkama !

2. Uskoro će 22. 6 . kao državni praznik , dan kada je Komunistička partija osnovala na teritoriju NDH , prvi gerilski odred zvan partizani , i kada su otpočeli borbu za uspostavu Jugoslavije !

3 .iz 1 i 2 sada pitam Hrvate što mi slavimo ? Ne slavimo kada je Hrvatska priznata , ali slavimo kada su neki otpočeli borbu protiv prve Hrvatske !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:30   #74
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, slavimo ga na dan nepušenja a mi popušili.
Ja nisam, imam svoju državu.
Ima ona mnogo problema, ali ima neku budućnost, dok da danas posotji Jugoslaivja, teško bi Hrvati ikada više dobili svoju državu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:00   #75
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
30. svibnja - Dan Hrvatskoga sabora





[B]25. lipnja – Dan državnosti Republike Hrvatske[
25 . Lipnja nije dan državnosti Republike Hrvatske , već u siječnju kada je Hrvatska međunarodno priznata , nakon žrtava koje je dao uglavnom Hrvatski narod !
Referendum i odluku Sabora su bile političke želje ! Stvarnost je išla drugim putem !
Nije napad na Tornjeve u SAD , dan kada je Alkaida donijela odluku da se ide na rušenje , već kada je svijet vidio realizaciju !

Nama Sabor želi iz mozgova izbrisati , međunarodno priznanje , i slavlje naroda nakon žrtava i trenutka priznanja !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:20   #76
Quote:
Imago Dei kaže: Pogledaj post
Nakon 2000. je sve krenulo po zlu. Ili već dok je Tuđman bio bolestan.

I ja se pridružujem čestitkama, iako sa zakašnjenjem.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:11   #77
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Nakon 2000. je sve krenulo po zlu. Ili već dok je Tuđman bio bolestan.

I ja se pridružujem čestitkama, iako sa zakašnjenjem.
Krenulo je po zlu pobjedom HDZ i ekipom udbaša i komunista koje je Tuđman okupio oko sebe !
Pod tim mislim na > privatizaciju > započetu dok je Hrvatska bila u ratu i djelomično okupirana !

Da li se sjećate gdje ste bili u siječnju kada je objavljena vijest o međunarodnom priznanju Hrvatske ?

Nakon objavljene vijesti u dnevniku HRT , izašao sam na terasu i vidio vatromet od svjetlećih metaka koje su radosni ljudi ispalili pucajući u zrak !

To je priznanje i Dan državnosti , a ne odluka Sabora u podrumu INE koju nitko nije poštivao i priznao !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:16   #78
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
30. 5. je pravi Dan Državnosti, jer se slavio u prvim godinama naše slobode i neovisnosti. To je bila tradicija, stvorena u vrijeme rata, koju su promijenili izdajnici, u vrijeme mira.
Netko tko nema ama baš nikakve zasluge za stvaranje ove države trebao bi se suzdržati od prozivanja izdajnika.
Ako i jesu izdajnici, izdali su samo HDZ, a ne i Hrvatsku.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:19   #79
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
1. nije 30 . svibnja nikakav Dan državnosti , to je u siječnju kada je Hrvatska međunarodno priznata ! Nisam upisao datum , ali u mojem mozgu je to kodirano !
Tada je bilo slavlje kao za doček Nove godine !
Lakrdijaši u Saboru , igraju se sa bitnim događajima za Hrvatski narod ,a to znači i sa bitnim praznicima kao djeca sa barbikama i ostalim igračkama !

2. Uskoro će 22. 6 . kao državni praznik , dan kada je Komunistička partija osnovala na teritoriju NDH , prvi gerilski odred zvan partizani , i kada su otpočeli borbu za uspostavu Jugoslavije !

3 .iz 1 i 2 sada pitam Hrvate što mi slavimo ? Ne slavimo kada je Hrvatska priznata , ali slavimo kada su neki otpočeli borbu protiv prve Hrvatske !
Nisu partizani otpočeli borbu protiv Hrvatske, nego protiv zločinačkog režima NDH!
Bar bi stariji ljudi to trebali znati kad već kojekakvi balavci to ne znaju.

A s 1. točkom tvog posta se potpuno slažem.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:21   #80
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
25 . Lipnja nije dan državnosti Republike Hrvatske , već u siječnju kada je Hrvatska međunarodno priznata , nakon žrtava koje je dao uglavnom Hrvatski narod !
Referendum i odluku Sabora su bile političke želje ! Stvarnost je išla drugim putem !
Nije napad na Tornjeve u SAD , dan kada je Alkaida donijela odluku da se ide na rušenje , već kada je svijet vidio realizaciju !

Nama Sabor želi iz mozgova izbrisati , međunarodno priznanje , i slavlje naroda nakon žrtava i trenutka priznanja !
Međunarodno priznanje nije isto što kad sama država proglašava nezavisnost, odnosno državnost. A to se dogodilo upravo 25. lipnja. Ali eto zbog svih ratnih sranja smo morali dočekat međunarodno priznanje dalekih 6-7 mjeseci kasnije, inače se to čini svega par dana nakon što sama proglasi svoju nezavisnost.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.