Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 14:45   #21
Quote:
IpMan kaže: Pogledaj post
majstore, nema motora kojeg nisam vozio...imam servis tako da..
ti obaraj rekorde u broju postova...a ja se idem provozat
Kinezi iz Peveca za 4 soma kn i kosilice se ne računaju pod motore kompa
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:45   #22
er5, er6, kle500, xt600 ili 660 svi mogu biti dobri pocetnicki motori za vozaca njegovih godina. Da ima 20 ili manje, da trazi custom ili da nije napomenuo da ga besparica prijeci u cestom izmjenama motora, i ja bih predlozio neki manji. no ovako nije potrebno... inace 178 cm je dovoljna visina za sve spominjane bajkove.



Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 15:51   #23
mislim da je zzr 1400 za njega, iskreno
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 16:55   #24
APN 6 je majka!

Pikni si to i nemreš fulat
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 23:39   #25
Ninja 250R
+Troskovi odrzavanja(valjda),registracija,Dobar za pocetnika,niska potrosnja
- Poprilicno skupi za svoju kubikazu itd mislim mogu kupiti Suzuki SV 650 za te novce

Mislim skupit cu pare valjda nekada preci na nesta vece ako bude bilo potrebe jer auto mi ima 65KS i ja sam zadovoljan.Hvala na savijetima a mislim posto gledam polovan motor sta naleti da je u dobrom stanju to cu i uzeti
dimitrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 07:56   #26
Obzirom da živiš u BiH a vrlo dobro znam kakve su ceste tamo, loš asfalt, vrlo često blato po cestama, ima dosta kiše, uletanja sa sporednih cesta itd..... ako ikako možeš nabavi si motor sa ABS-om, to ti može glavu sačuvati i važnije je to nego preporuke 125 ccm, 250 ccm itd, jer budala će se ubiti i sa ovom kubikažom, a pametan i pažljiv vozač može voziti i jači motor kao početnik! Znači gledaj na ABS. Evo gledao na Sport1 u Njemačkoj čini mi se od 2015 svi motori će morati imati ABS!
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 08:52   #27
koliko se krece potrosnja, odrzavanje,rega kod recimo ninja 250?

koju kilometražu na motoru možemo smatrati velikom?
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 10:08   #28
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
koliko se krece potrosnja, odrzavanje,rega kod recimo ninja 250?

koju kilometražu na motoru možemo smatrati velikom?
to nemoj ni pitat jer je sve minimalno i održavanje i potrošnja, a kilometraža ti je stvar o čemu se nemože dati dobar zaključak jeli motor u dobrom stanju ili nije.Postoje sjeb...motori s 25.000km, i ako kupuješ stariji motor gledaj da su godine u skladu s kilometrima, npr, 1999 yamaha R6 koja ima 13.000km
to je znak da je vraćana kilometraža itd.Naravno takvi motori postoje ali 1 na 1000.
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 10:09   #29
Quote:
iommy kaže: Pogledaj post
Obzirom da živiš u BiH a vrlo dobro znam kakve su ceste tamo, loš asfalt, vrlo često blato po cestama, ima dosta kiše, uletanja sa sporednih cesta itd..... ako ikako možeš nabavi si motor sa ABS-om, to ti može glavu sačuvati i važnije je to nego preporuke 125 ccm, 250 ccm itd, jer budala će se ubiti i sa ovom kubikažom, a pametan i pažljiv vozač može voziti i jači motor kao početnik! Znači gledaj na ABS. Evo gledao na Sport1 u Njemačkoj čini mi se od 2015 svi motori će morati imati ABS!
To si apsolutno upravu,znam sam koliko me puta ABS spasio sa autom.Ali tesko da cu moci da nadjem sa ABS-om.
A yamaha xt660 je dobra ali slabo da cu naci polovnu u dobrom stanju malo ih ima da se prodaje.
dimitrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 15:30   #30
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
Ova tema je kao naručena za mene:
dakle, u zadnje vrijeme razmisljam o kupnji motora buduci da je parking u gradu nemoguce naci a i guzve su katastrofa.
Problem je taj što mi je jedino iskustvo s tomosom (par kilometara kad sam imao 14 godina). Zanima me koji bi motor mogao ući u uži izbor?

visok sam 181cm, 95kg
Motor bi se vozio najcesce na relaciji čiovo-trogir-split , malo po splitu i natrag.
Gledao sam CBR od 125 kubika ali buduci da apsolutno nemam pojma o tome javljam se ovdje za pomoć.


hvala
Honda CBR 125 je mali motor, možeš ga uzeti pod ruku kad se sparkiraš.
Uzmi si normalan motor od 600ccm ili eventualno skuter od 250 ccm za gradske vožnje.
Ovdje možeš vidjeti koji bi ti odgovarao veličinom : http://cycle-ergo.com/
Deni_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 17:58   #31
ljudi i mene zanim koji je motora za mene visok sam 203 cm i tezak 100 kg pa me zanima idealan motor za dugonje poput mene ako netko ima isti problem neka me posavjetuje....a motor vozim od 16-e godine tako da sam dosta upoznat....
shortyli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:20   #32
za totalne početnike do 250ccm max cca 30ks, za one koji su već vozili 125ice i slično Gs500, 650 pegaso, xj 600n, xt660, KLE i slični motori....svi su manje više 50tak konja i idu minimalno 170...ti motori koji NISU isti kao R motori bez obzira što neki imaju istu kubikažu...R motor od 600ccm definitivno NIJE za početnike

ljudi nemojte kupovat motore od 100konja jer će vas ljudi morat špahlom skidat s ceste
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:35   #33
Slucajno naletim na bmw f650 gs 2002 ima i ABS.Sta o tome mislite i jel skup za odrzavanje i ostale stvari posto je ipak BMW?
dimitrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 23:04   #34
Quote:
dimitrix kaže: Pogledaj post
Slucajno naletim na bmw f650 gs 2002 ima i ABS.Sta o tome mislite i jel skup za odrzavanje i ostale stvari posto je ipak BMW?
BMW ti je klasa za sebe, nemoj gledat abs, jer 80% motora nema abs, novi imaju, al predpostavljam da uzimaš polovni....ja razumjem to da svi gledaju da kupe najbolji motor, ali gledajte primjer...ja znam desetak kolega što su padali zbog toga jer su kupili motor izvan svojih sposobnosti....nećete pogriješit ako uzmete nešto slabije za početak.Najbolji izbor je Ninja 250r...taj motor je dovoljno brz za početnike...i dobra stepenica za dalje.Opet ponavljam nemojte kupovati jače motore sve doke se ne upraksate.

Zadnje uređivanje IpMan : 30.06.2011. at 23:11.
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 00:11   #35
Da ne otvaram novu temu, ako moze koji savjet za mene
Visok sam 182 i nekih 85kg...
Vozio sam do sad skuter, runner od 200ccm (napravio nekih 50 000km)... imam polozeno A, polagao sam na gileri couguar jos davne 2002, pa od tad nisam vozio nista sa mjenjacem, do ovog ljeta, gdje sam po prvi puta sjeo na apna i napravio mozda 15km

Jako mi se svidja tuono/mille (do 2003. verzije), vidim nadju se po ok cijenema, dorsoduro i tako jos poneki sa V2 masinama...

E sad, pretpostavljam, da su to mrcine sa hrpom momenta i nikako nebi htio da mi to budu prvi motori... Pa bi vas pitao, sto mi je najpametnije gledati, prije svega, dok ne usavrsim tehniku mjenjanja brzina, da mi to udje u podsvjest... neki motor koji bi vozio neko vrijeme, da nije "strasan" za odrzavanje ?

tnx
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 01:46   #36
Nekakav naked sa ne previše ks i dovoljno momenta, par sezona, pa ćeš ili otić na Tuono ili će te to pustit. Nekaj do 750-ak ccm...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 03:55   #37
Koliko para?Novi?Polovni?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:26   #38
Iso bi na rabljeno, nesto mozda za cca 15k kn :/

Jel ima jos stvari na koje da obratim paznju, koji modeli imaju bolji mjenjac ili kocnice.. nemam pojma, kaj jos moze bit bitno
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 01:06   #39
Za 15 soma zaboravi na ozbiljan motocikl. Gledaj nešto do 250, možda 500 ccm ako ti se posreći, nekaj tipa ER 5 ili GS500
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 02:52   #40
Za 2 k€, ja bih uzeo XT 600,čini mi se da je zadnja godina 2003.
Izuzetno izdržljiv,kvalitetan i pouzdan komad hardwarea.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.