Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2004., 22:20   #1
Proširene pore

Imam nježno, bijedlo lišce, osjetljivu kožu - i proširene pore, na nosu one crne točkice...

probala sam skupe tretmane kod kozmetičarke i to radi - ali trenutno nemam toliko love. S druge strane - ne smijem primjenjivat preagresivne metode jer mi je koža nježna i senzitivna.

Ideje, molim vas
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 22:30   #2
imam isti problem..... nego, reci mi koje si tretmane i kozmetičarke probala... ja sam išla na čišćenja ali to mi je toliko mučenje da jednostavno ne želim više...
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 22:57   #3
Re: što s proširenim porama na licu

Quote:
lucija kaže:
Ideje, molim vas
Mogucnost - krema. Vichy Normaderm, 120 kuna. Navodno je ucinkovita, iskreno ne znam, kupila sam ju jucer, kazu da daje rezultate nakon 4 tjedna primjene.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:02   #4
Re: Re: što s proširenim porama na licu

Quote:
dora kaže:
Mogucnost - krema. Vichy Normaderm, 120 kuna. Navodno je ucinkovita, iskreno ne znam, kupila sam ju jucer, kazu da daje rezultate nakon 4 tjedna primjene.
imas zadatak javiti nam za 4 tjedna dojmove
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:02   #5
Re: što s proširenim porama na licu

Quote:
lucija kaže:
Imam nježno, bijedlo lišce, osjetljivu kožu - i proširene pore, na nosu one crne točkice...

probala sam skupe tretmane kod kozmetičarke i to radi - ali trenutno nemam toliko love. S druge strane - ne smijem primjenjivat preagresivne metode jer mi je koža nježna i senzitivna.

Ideje, molim vas
Hm, ne bih ti htjela reci sto da radis, ali, nisi li probala mozda sama da si cistis te pore na nosu (znas ono-kupka, para, ciste ruke, papirnati rupcic)? Evo gledam svoje, pa nisu niti moje bas tak male, ali nisu niti bog zna sto jako velike. Ja ne bih zbog toga davala lovu na kozmeticarke.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:03   #6
Re: Re: što s proširenim porama na licu

Quote:
dora kaže:
Mogucnost - krema. Vichy Normaderm, 120 kuna. Navodno je ucinkovita, iskreno ne znam, kupila sam ju jucer, kazu da daje rezultate nakon 4 tjedna primjene.
To je ona koja je u onoj ambalazi kao termal s mat? ona plasticna s pumpicom?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:12   #7
Re: Re: što s proširenim porama na licu

Quote:
dora kaže:
Mogucnost - krema. Vichy Normaderm, 120 kuna. Navodno je ucinkovita, iskreno ne znam, kupila sam ju jucer, kazu da daje rezultate nakon 4 tjedna primjene.
ja koristim tu kremu već par godina....(sad je redizajnirana, al to je više-manje ista krema)....i okej je, poboljša lice, manje je nečisto...koža glađa, manje se masti, manje se stvaraju baš potkožni prištevi...i to je to....mislim, nemrem od kreme očekivat odjednom novu kožu na licu....proširene pore ostaju proširene pore....
pa si tak u zadnje vrijeme ogledavam po parfumerijama Cliniquev pore minimizer...to je kao nešto što ide još povrh kreme....zna li netko jel to valja štogod??
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:24   #8
Re: Re: Re: što s proširenim porama na licu

Quote:
avril kaže:
imas zadatak javiti nam za 4 tjedna dojmove
Nema frke.

Quote:
Ava Adore kaže:
To je ona koja je u onoj ambalazi kao termal s mat? ona plasticna s pumpicom?
Jes, sa zelinim cepom.

Quote:
goldberry kaže:
ja koristim tu kremu već par godina....(sad je redizajnirana, al to je više-manje ista krema)....i okej je, poboljša lice, manje je nečisto...koža glađa, manje se masti, manje se stvaraju baš potkožni prištevi...i to je to....mislim, nemrem od kreme očekivat odjednom novu kožu na licu....proširene pore ostaju proširene pore....
pa si tak u zadnje vrijeme ogledavam po parfumerijama Cliniquev pore minimizer...to je kao nešto što ide još povrh kreme....zna li netko jel to valja štogod??
Cuj, ni ja iskreno ne ocekujem cudo, ono tipa da imam lice kao s puderom, ali, imam dosta mitesrerica po celu i bradi, i prosirene pore kod nosa.
Nista prestrasno, al ono - ide mi na zivce.

Sad, ja osobno ne posjecujem kozmeticarke, jer neam ni volje, ni zivaca ni para, a kod mojih curica koje posjecuju - nisam zamjetila neke cudesne rezultate, pa nikad nisam nasla shodno da hitim 150 kuna za tam neko ciscenje lica.

Sad, ja ovo mazem od jucer - naravno nije se dogodilo nista cudesno, ali moram priznati da koza izgleda glade, te da se nikavi miteresiri ni oni najsitniji nisu pojavili (od jucer). Sad, jel to pocetnicka sreca il kaj?
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 00:32   #9
mazem se s tim sranjem vec evo 5 tjedana i nista.

hm...

a ovaj Clinique? ili kaj si spominjala goldberry?

nemoj sama istiskati mitesere ni pod razno...nikakve pare, kupke, nista. ili kozmeticarka ili kremica.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 00:34   #10
sto se potkoznih tice, ima jedna luda otopina, zove se...errr...nemogu se sjetiti trenutno, no od UPjohna je, medicinska, kosta cca 100 kn. miteser, potkozni, ma kaj god, namazes i nestane do jutra.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 00:53   #11
I ja imam prosirene pore i lice njegujem kremama za mjesovitu kozu. Napravim peeling, stavljam tu i tamo masku, ali nista mi tako lijepo ne ocisti lice kao posjet kozmeticarki. Istina da je to pravo mrcvarenje, ali jednom u par mjeseci (a trebala bi jednom mjesecno) mogu dati tih stotinjak kuna za lice. Treba mi dan-dva da mi se koza oporavi od njenog maltretiranja, ali volim kad je lijepo ocisceno.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 01:07   #12
Quote:
darin kaže:
sto se potkoznih tice, ima jedna luda otopina, zove se...errr...nemogu se sjetiti trenutno, no od UPjohna je, medicinska, kosta cca 100 kn. miteser, potkozni, ma kaj god, namazes i nestane do jutra.
jel mozes javit kak se tocno zove, kad se sjetis?
pliz, pliz
i jel ima toga u HR za kupit?
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 01:16   #13
DalacinT se zove, prozirna bocica sa mrezicom za aplikaciju na vrhu.
Ima kod nas...
Pitaj u nekoj finijoj apoteci!
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 01:23   #14
Quote:
darin kaže:
DalacinT se zove, prozirna bocica sa mrezicom za aplikaciju na vrhu.
Ima kod nas...
Pitaj u nekoj finijoj apoteci!

puuuno hvala!

nadam se da ce i meni djelovati.
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 01:37   #15
dalacinT su mi davali kad sam imala tinedžerske, hormonalne prištiće i nije mi pomagao, danas kad mi izađe neki zato što kopam po licu i sl. onda mi stvarno pomogne..... ali bolje od toga mi je bilo od the body shopa tea tree oil (litiga ulje čajevca) 5% otopina... genijalna stvarčica, samo što mi je nestalo, pa žicam nekoga tko ide u inozemstvo da mi kupi novo... ako imate priliku, probajte.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 02:40   #16
Quote:
darin kaže:
DalacinT se zove, prozirna bocica sa mrezicom za aplikaciju na vrhu.
Ima kod nas...
Pitaj u nekoj finijoj apoteci!
100 kn za dalacin?

imala sam ga kratko vrijeme, ništa mi se nije spektakularno desilo, ali ne sjećam se baš da je bio tako skup. to je zapravo tvornički klindamicin, koji onak košta par kn ako kupiš onaj apotekarski.. inače, najobičniji antibiotik afaik
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 02:41   #17
Re: Re: što s proširenim porama na licu

Quote:
FFE kaže:
Hm, ne bih ti htjela reci sto da radis, ali, nisi li probala mozda sama da si cistis te pore na nosu (znas ono-kupka, para, ciste ruke, papirnati rupcic)? Evo gledam svoje, pa nisu niti moje bas tak male, ali nisu niti bog zna sto jako velike. Ja ne bih zbog toga davala lovu na kozmeticarke.
Slažem se potpuno što se tiće love. To i možeš sama kući. Probaj ovo (i molim vas - nemojte mi se smijat) :

Očistit lice, steam (ili paru) na lice jedno 5 minuta (prokuhaj vodu u jedan lonac, pa onda stavi lice preko i pokrij se ručniknom na glavi da para ne izađe). Pa onda razbij jedno jaje, stavi malko soli u jaje, izmješaj dobro, onda razmaži to na lice, i nek ostane jedno 10-15 minuta dok ti se to ne osuši. Nakon toga, lijepo to ispereš, i sama sam noktima, možeš izvuč sve te blackheads ili ti "crne točkice".

I swear this works! Pore su ti manje, a riješavaš se crni točkica.

Plus toga, sve ti je prirodno, i neće ti osušit kožu.

Zadnje uređivanje Cro-cutie : 19.02.2004. at 03:24.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 12:50   #18
Quote:
326 kaže:
100 kn za dalacin?

imala sam ga kratko vrijeme, ništa mi se nije spektakularno desilo, ali ne sjećam se baš da je bio tako skup. to je zapravo tvornički klindamicin, koji onak košta par kn ako kupiš onaj apotekarski.. inače, najobičniji antibiotik afaik
evo mama mi kaze da kad ga je sebi kupovala da je bio 50kn
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 12:59   #19
Mala napomena: Klindamicin ne koshta par kuna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 13:38   #20
Uh, ja bih valjda dala cijelo malo bogatstvo kad bi netko izmislio nesto sto suzava pore.

Nemam problema s crnim miteserima, ali mi se pore nikako ne mogu suziti. Tako da mi i nakon ciscenja nakon par dana sve pore ponovo budu krcate. I tako vec valjda 10 godina. A sve kreme koje bi navodno trebale to raditi meni izazivaju perutanje koze (iako je ona po "deklaraciji" masna i trebale bi joj odgovarati kreme za masnu kozu). A sve kreme za vlazenje uzrokuju mi odmah nakon par sati bijele pristice. Za poludit. Kozmeticarka (evo unazad tih 10 godina sam tri-cetiri promijenila) nema nikakvog pametnog rjesenja.

Lei is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.