Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 15:13   #3621
Dali netko zna kako na paušalni obrt primati Google AdSense zaradu? Dali se mora izdavati račun Google-u i ako da kako bi on trebao izgledati u odnosu na standardne račune za HRV klijente? I dali tu ima nekih davanja na AdSense zaradu uopće pošto se radi o paušalnom obrtu?
__________________
potpis
V3rt3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:22   #3622
Quote:
Vekenga kaže: Pogledaj post
Zar ne trebala otići u poreznu i predati obrazac punomoći za ePoreznu da ti dodijele pravo rada?
Punomoć ide ako daje nekom drugom pravo da u njeno ime šalje obrasce, ona je uzela certifikat za sebe na svoj oib, i nema potrebe za time, treba se samo registrirati na e-poreznoj i to će raditi, samo prvo mora riješiti instalaciju tog čitača...

Zato ja inzistiram na usb sticku s certifikatom, ne znam dal PBZ to ima, RBA i ZABA imaju...ali puno jednostavnije je nego taj čitač i kartica, to mi se čini kao tehnologija iz Juge,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:12   #3623
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Punomoć ide ako daje nekom drugom pravo da u njeno ime šalje obrasce, ona je uzela certifikat za sebe na svoj oib, i nema potrebe za time, treba se samo registrirati na e-poreznoj i to će raditi, samo prvo mora riješiti instalaciju tog čitača...

Zato ja inzistiram na usb sticku s certifikatom, ne znam dal PBZ to ima, RBA i ZABA imaju...ali puno jednostavnije je nego taj čitač i kartica, to mi se čini kao tehnologija iz Juge,
Problem s RBA-ovim stickom je što se može koristiti samo na jednom računalu.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:20   #3624
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Problem s RBA-ovim stickom je što se može koristiti samo na jednom računalu.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Ja koristim jedan stick na svim laptopima koje imam. Nemam nikakvih problema..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:37   #3625
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Punomoć ide ako daje nekom drugom pravo da u njeno ime šalje obrasce, ona je uzela certifikat za sebe na svoj oib, i nema potrebe za time, treba se samo registrirati na e-poreznoj i to će raditi, samo prvo mora riješiti instalaciju tog čitača...

Zato ja inzistiram na usb sticku s certifikatom, ne znam dal PBZ to ima, RBA i ZABA imaju...ali puno jednostavnije je nego taj čitač i kartica, to mi se čini kao tehnologija iz Juge,
tako je, punomoć bi recimo mogla dati nekom knjigovođi da mi svaki mjesec rješava ovo, poanta svega ovog je da ja sama mogu... poludit ću, sutra zovem pa javim ishod
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:14   #3626
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ja koristim jedan stick na svim laptopima koje imam. Nemam nikakvih problema..
Meni je rekla osobna bankarica u RBA da se stick moze koristiti samo na jednom racunalu. Valjda joj je bio cilj uvalit skuplji token. Svakako sam s njima raskrstila barem sto se tice poslovnog racuna.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:41   #3627
ma kakvi, neće i neće i neće zvala lika iz pbz-a, 45 minuta bio sa mnom na telefonu, instalirala sve potrebno s pbza, na kompu u pozadini gori onaj Active Client Agent, kartica ukopčana, čak kad idem na registraciju ili prijavu na eporeznu nudi mi da odaberem certifikat, i nakon toga sve stane, this page can't be displayed, i gotovo, raspad sistema. ista situacija i na kompu i na laptopu, stvarno više ne znam što radim krivo
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 12:36   #3628
Ako dajem svom obrtu pozajmicu da li placam neku naknadu i da li to moram nekako vratiti? Mogu li jednostavno sa svog tekučeg prebacit na žiro i napisat opis placanja pozajmica?
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 11:58   #3629
ma kakvi, ovo ne radi a ja se usred tjedna nemam vremena zaj**** s ovime više, morat ću im vratit uređaj i ić na onu opciju da fina to radi za mene i plaćat, što drugo više da radim. kako to ono ide onda, mogu si ih isprintati i ispuniti pa odnijeti u finu ili? :/
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:04   #3630
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
ma kakvi, ovo ne radi a ja se usred tjedna nemam vremena zaj**** s ovime više, morat ću im vratit uređaj i ić na onu opciju da fina to radi za mene i plaćat, što drugo više da radim. kako to ono ide onda, mogu si ih isprintati i ispuniti pa odnijeti u finu ili? :/
Meni FINA super funkcionira. Tamo se potpiše punomoć i još neki papir, one odrade s poreznom registraciju i onda jednom mjesečno popunim obrasce i odnesem tetama i ostavim. One pošalju u poreznu, mailom mi pošalju račun, ja platim ezabom, vratim nazad potvrdu o plaćanju, one meni potvrdu o poslanim obrascima i to je to.

Kad sam računala, ova opcija s Finom mi je bila najisplativija.
Querida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:53   #3631
Čisto za informaciju:
Danas sam se prvi puta pokušao prijaviti u e-građani PBZ čitačem kartica - i odbilo me.
PBZ online podrška sa PBZ365@NET kaže da ne bi trebalo biti problema i da je problem na strani e-građani ...

Inače, naravno da mi radi i PBZ365@NET s tim istim čitačem+karticom i e-građani e-zaba tokenom.

Meni to i problem koji ima Mirnish smrdi na problem autorizacije PBZ-a za 3rd-party servise.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:52   #3632
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Čisto za informaciju:
Danas sam se prvi puta pokušao prijaviti u e-građani PBZ čitačem kartica - i odbilo me.
PBZ online podrška sa PBZ365@NET kaže da ne bi trebalo biti problema i da je problem na strani e-građani ...

Inače, naravno da mi radi i PBZ365@NET s tim istim čitačem+karticom i e-građani e-zaba tokenom.

Meni to i problem koji ima Mirnish smrdi na problem autorizacije PBZ-a za 3rd-party servise.
moguće da tu ima nečeg :/ dečko je informatičar pa će i on pokušati vidjeti ak sam ja neš zeznula na kompu, ali ako ni on neće moć, onda ne znam. samo neka mi pbz pošalje račun
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 18:06   #3633
Je l se možemo vratiti na paušalce
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 18:36   #3634
Novi je obrt (od 1. veljače), nisam dobio rješenje još za plaćanje, kao što vidim nisu ni ostali. Išao sam pitati i kaže referent da počinjem plaćati od kada dobijem rješenje (što bi trebalo biti krajem 3. ili u 4. mjesecu) i da rješenje vrijedi unaprijed, ne unatrag. Kada bi onda trebao platiti za 2. mjesec doprinose i to, nije mi jasno.
ImpeccableBlahs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:36   #3635
Do 15. ožujka. Čekaš riješenje ili gledaš E-građani, kad nešto stigne, plaćaš sve do tad + 5 muna više po iznosu za kamate i amen
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 21:14   #3636
Nema nikakvih kamata dok ne stigne rješenje, kad dobiješ rješenje platit ćeš po njemu unazad, i neće obračunati kamate za taj period jer nisi mogao platiti kad nisi imao rješenje,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 21:18   #3637
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
moguće da tu ima nečeg :/ dečko je informatičar pa će i on pokušati vidjeti ak sam ja neš zeznula na kompu, ali ako ni on neće moć, onda ne znam. samo neka mi pbz pošalje račun
Da jako čudno...ne znam kako funkcionira taj čitač no sa stickom je vrlo jednostavno.

Kad je stick unutra (pretpostavljam da bi isto moralo vrijediti i za čitač) ideš na aktiv client i otvoriš folder di su certifikati, desni klik i make available in windows.

Također provjeri jesu li certifikati importirani u browseru (personal i trusted root, znat će dečko).
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:09   #3638
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Da jako čudno...ne znam kako funkcionira taj čitač no sa stickom je vrlo jednostavno.

Kad je stick unutra (pretpostavljam da bi isto moralo vrijediti i za čitač) ideš na aktiv client i otvoriš folder di su certifikati, desni klik i make available in windows.
ovo vrijedi i za citac
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 10:44   #3639
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih kamata dok ne stigne rješenje, kad dobiješ rješenje platit ćeš po njemu unazad, i neće obračunati kamate za taj period jer nisi mogao platiti kad nisi imao rješenje,
U slučaju da čovjek nije odmah odletio platiti. Meni pošta stiže na drugu adresu recimo i kupim 1 mjesečno.

Inače, nekim čudom oni uvijek imaju da si dužan par kuna pa je dobra praksa uplatiti povremeno kunu dvije pet više kako ne bi bio u dugu.

Pa recimo dođeš po potvrdu da nemaš dug, a ono ima 0.5 kuna duga i ne mogu ti izdati. Pa komplikacije, ovisno na kakvog referenta naiđeš..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:15   #3640
Pozdrav svima,

Ima li netko iskustva otvaranjem paušalnog obrta za instrukcije (poduke), i koliki bi se morali doprinosi plaćati ako ta osoba nije zaposlena, a prirez u Kaštelima je 12%

Hvala unaprijed
dmitar_zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.