Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 13:13   #441
Još uvijek turski portali donose nama već poznate vijesti o početku emitiranja serije "20 dakika" na švedskoj tv.

ratingkurdu interesantan prijevod, zato ga i donosim.
Zabilježeno je u Turskoj, ali ...
Arapi u sjevernim zemljama će se zaljubiti u njega ..
GT opet pomješao rodove ili možda stvarno misle na Tubinog kolegu.

medyaninsultanlari,

magazimedya .. , da ne nabrajam ostale...

Jedino ne znam kako je švedska publika prihvatila tursku triler dramu. i našu ljubimicu.
Ide već 4-ta epizoda i imaju po dvije reprize dnevno.
Vaga946 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 00:55   #442
Quote:
Vaga946 kaže: Pogledaj post
Još uvijek turski portali donose nama već poznate vijesti o početku emitiranja serije "20 dakika" na švedskoj tv.

- - - - - - - --
Jedino ne znam kako je švedska publika prihvatila tursku triler dramu. i našu ljubimicu.
Ide već 4-ta epizoda i imaju po dvije reprize dnevno.
Moja sestra koja je u Svedskoj kaze da je prevod na Svedski izvanredan. Kakva ce biti gledanost pisat cu cim nesto cujem. Nema sumnje da ce biti dobra
Sanny2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:20   #443
Vozdrica

"20 Dakika" - promo na švedskoj TV
İsveç Tanıtımı SVT2 TV'de "20 Dakika" - Swedish promo on SVT2 TV
Melek sa sinom
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 21:12   #445
Vozdrica

Da li će to i Španjolci ili, možda Južnoamerikanci, gledati "20 Dakika"!?

"20 dakika" sinhronizovano na španjolski

Sorry, al' na sinhronizacije poput ovih nikad se neću navići!
Ne znam bi l' se smijala il' bih plakala!?
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:25   #446
tubina na FB stranica prevodi objavu arapskog kanala MBC.

serija "20 minuta" će zbog velikog interesa ići u ponovno prikazivanje. serija tube buyukustun "20 minuta" će se reprizirati na MBC temeljem velikog broja zahtjeva arapskih gledatelja. kanal se nije oglušio na zahtjeve, te je odlučio u srijedu (26.02.) i četvrtak (27.02.) reprizirati zadnje dvije epizode.

Quote:
20 Minutes will be published again upon intensive requests

Tuba Büyüküstün's series 20 Minutes, will be broadcasted again based on the intense demand of Arab viewers on MBC.

Channel didn't turn back the heavy demand and decided to show this Wednesday (26.02) and Thursday (27.02) the last two episodes again.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2014., 08:21   #447
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
tubina na FB stranica prevodi objavu arapskog kanala MBC.

serija "20 minuta" će zbog velikog interesa ići u ponovno prikazivanje. serija tube buyukustun "20 minuta" će se reprizirati na MBC temeljem velikog broja zahtjeva arapskih gledatelja. kanal se nije oglušio na zahtjeve, te je odlučio u srijedu (26.02.) i četvrtak (27.02.) reprizirati zadnje dvije epizode.

Super vijest,jer poslije svih događanja oko serije (nominacije za Emy,pa prodaja po raznim zemljama)MBC radi pametan potez.
Logično,jer u moru serija,moguće da su je mnogi previdjeli,pa uz medijsku kampanju,pokušavaju podići gledanost..
Super
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 23:03   #448
20 Dakika / 20 minuta

objavljeno jučer... sad sam vidjela na twitteru. BY DISCOP Istanbul branch + današnja objava na ITV Inter Medya (ne da mi se sad prevodit)
------

Objavljeni su kandidati "42. medjunarodne nagrade Emmy" i s ponosom možemo objaviti da je turska serija "20 minuta" nominirana za "Najbolju dramsku seriju". "20 minuta" distribuira istanbulski partner DISCOP'a, ITV Inter Medya, a producira Ay Yapim. Zvijezde "20 minuta” Tuba Buyukustun i Ilker Aksum su takodjer kandidati za nagradu Emmy u kategorijama "Najbolja glumica" i "Najbolji glumac".

Dodjela "42. medjunarodne nagrade Emmy" će se održati u New Yorku, 24. studenog/novembra 2014. godine. Odbor nagrade Emmy će procijeniti sve nominirane, a finalistu će objaviti tijekom MIPCOM'a u Cannesu, 13. listopada/oktobar 2014. godine.

Odbor se sastoji od vodećih ljudi iz medija i zabavne industrije iz 50 zemalja i 500 tvrtki.

"20 minuta" je prodana u preko 40 teritorija/zemalja i uzbudjeni smo što je doživjela priznanje koje zaslužuje. Gledat ćemo i navijati za "20 minuta" kao "Najbolju dramu" u 2014. godini.

Quote:
Emmy Awards candidates have been announced and we are proud to report that Turkish series, “20 Minutes” has been nominated for Best Drama Series. “20 Minutes” is distributed by DISCOP Istanbul’s partner, ITV Inter Medya and produced by Ay Yapim. “20 Minute” stars Tuba Buyukustun and Ilker Aksum are also Emmy Award candidates for “Best Actress” and “Best Actor”.

The 42nd International Emmy Awards take place in New York, November 24, 2014. The Emmy Awards committee will be evaluating all nominees and will announce the finalist during MIPCOM in Cannes, October 13, 2014. The committee is comprised of leading media and entertainment figures from over 50 countries and 500 companies.

“20 Minutes” has been sold in over 40 territories and we are excited it is receiving the recognition that it deserves. We’ll be watching and rooting for “20 Minutes” as the “Best Drama” of 2014.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 01.04.2014. at 23:22.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 20:45   #449
Je li završeno snimanje ove serije, kako je završila? I zašto ima samo 23 stranice tema, nigdje informacija.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 20:27   #450
Vozdrica

Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Je li završeno snimanje ove serije, kako je završila? I zašto ima samo 23 stranice tema, nigdje informacija. : D
"20 Dakika" / Jenerik
Nevjerna, snimanje serije završeno davnih dana.
Serija prikazana u Turskoj davnih dana. ( Posljednja epizoda prikazana 27.06.2013. )
Serija prikazana i u mnogim drugim zemljama takođe.
Bliski istok, zemlje bivšeg SSSRa, Švedska...
Interesantno, svuda, osim u Turskoj, postiže uspjeh!
Uspjeh je, izgleda, relativna stvar! :Albert Einstein:
Treba početi ( ili je počelo ) prikazivanje serije u Italiji, Španjolskoj...
Otkupljena prava za SAD...

Serija je završila with happy ending.

Jedna simpatična sličica iz zadnje epizode:


Fragmani za zadnju 25. epizodu sa engleskim titlovima
1. fragman
2. fragman
Video sa zadnjim scenama u seriji -Happy ending- ( nešto niže na linkanoj stranici )

Tema ima samo 23 stranice vjerovatno zbog...
( Ups, ne znam smijem li reći a da me ne kazne, pa zato 3 tačkice umjesto odgovora.
Ako nije jasno, može odgovor na pp )

Uglavnom, tema ima i ovdje!
Tu je serija i komentirana.

Edit:
E, da...
Ako su ti se svidjele "EZEL" i "SON", svidjeće ti se i "20 DAKIKA".

Zadnje uređivanje Daša : 14.04.2014. at 20:51. Reason: Edit:
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 14:25   #451
Vozdrica

Naletjela u bespućima interneta na ovo, pa, u svjetlu nedavnih dešavanja oko nominacija za "The 42nd International Emmy Awards" odlučih da postam.



I sad se neki čude otkuda nominacije!?
Zapad, očito, voli ovaj tip serija.
Dešavanja u seriji nisu im strana, mogu se uživiti u priču, a pomaže i pogled na Bellissimu.

Zadnje uređivanje Daša : 24.04.2014. at 14:32.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 21:35   #452
ne znam da li samo imali ovo ,20min na TV Latina

__________________
I judge their style choices very harshly while wishing them a lifetime of happiness. plus Moja najveca sreca je sto sam budala pa ne shvatam ljude ozbiljno.
adebebakalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 03:57   #453
Vozdrica

adebe, ja pokušala da prevedem i usput da pokušam naći potpunije informacije o ovome što piše na sličici koju si postavila pa našla ovo:
Prodaja "20 dakika" još kojekuda

A naišla sam i na ovo: "20 Minutes" visited France
Quote:
20 Minutes has been chosen as a case study by the SerieSeries Festival which is the first worldwide event exclusively dedicated to television series by and for those who make them.

The second edition of SerieSeries has been organised in Fontainebleau, France between 3-6 July 2013.

Can Okan, the President/CEO of ITV Inter Medya participated the event as a spokesman and ITV's hit title 20 Minutes has been screened and discussed by a big group of TV professionals at a panel.
Vijest i nije baš taze ali za nas je nova i interesantna.
Uglavnom, "20 dakika" obilazi svijet!

Evo i sličica!


ista, a veća

+ još nekoliko sličica
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 21:16   #454
Tuba je danas nominovana za Emi award sa jos 3 koleginice iz raznih zemalja.
Nominovana je za ulogu u "20 Dakika" ,pa je red da joj ovde i cestitamo kao i ostalim kolegama i tvorcima serije.
Sa srecom u NY u novembru ,ali i sama nominacija je veliko priznanje ,Tubicinom talentu i radu .
http://www.smh.com.tr/haber/tuba-buy...myye-aday-oldu
__________________
I judge their style choices very harshly while wishing them a lifetime of happiness. plus Moja najveca sreca je sto sam budala pa ne shvatam ljude ozbiljno.
adebebakalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 05:55   #455
Još jedan mali podsjetnik na nominaciju
First Turkish contestant for the Emmy (NTV / Akşam Haberleri)

https://www.facebook.com/video.php?v...622729&fref=nf

S pažnjom na druge kandidatkinje...
Bit će zanimljivo..zanimaju me kriteriji...
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 03:24   #456
Vozdrica

"20 Dakika" u Južnoj Americi!

Promo za Ecuador!
Quote:
Gran Estreno Lunes 10:30 pm todo el país 📺
#20Dakika #20MinutosEnTA
La historia de un amor que quiere ser libre
Trailer, 1.najava, 2.najava
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 01:57   #457
Zavrsavam seriju ,imam jos 3 ep. ali da podelim svoje misljenje. Serija je po meni jedna od boljih,po sto puta cu ponoviti da mi nije jasno zasto nije bila gledana u Turskoj.A sad o likovima.Melek (Tuba) mi je FENOMENALNA:Zena lavica,borac,ista takva mi je bila i u KPA.Odusevljen sam s njom.Ali (Ilker) mi je odlican glumac,moze sve likove da glumi ali mi nije dobar par sa Tubom.Deca su sjajna,uvek se pitam gde ih samo iskopaju tako pametne!
Najvise su me u seriji nervirali Ozan(Firat) koji izgleda u svakoj seriji mora da glumi debila. Zatim,Ministar Nedzdetin mi je takodje isao na zivce,i on izgleda uvek glumi negativca(i u Ferihi me je opasno nervirao).I naravno glavna u zatvoru Sureja (Ipek).Totalna suprotnost od npr. uloge u Ezelu.Sva muskobanjasta,kad se izbeci onim ocima... I ovaj ministrov sin sto je uboden,Kerim takodje uvek glumi nekog psihopatu sto je zanimljivo.E da,bas me je iznenadilo da su u seriji ubacili i jednog gay-a ,nisam to ocekivao s obzirom da znamo kakav je njihov stav po tom pitanju.Sve u svemu,serija je odlicna ,ima malo epizoda ali bar nisu razvlacili u nedogled!
simmke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 16:43   #458
nezna neko kde ima prevod cijele epizode nasao samo do 16 epizode
dany00711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.