Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2013., 13:00   #61
Quote:
ari peka nikkola kaže: Pogledaj post
Dobra epizoda jučer, odlično dočarana atmosfera paranoje 90-tih i baba u skloništima koje su vidjele četnike na svakom katu. Sjećam se ja jedne takve koje je jednom kričući uletila u podrum i urlala kako "četnici već kolju po Gorici". To je bilo prvi i jedini put da sam sišao do podruma. Možda je mrvicu nepregledna režija, ali je na kraju priča dobro i logično zaokružena. U svakom slučaju serija, uz poneku manu, ipak predstavlja golem iskorak. I da druga i treća epizoda su bile znatno bolje od uvodne...
Iskreno priznajem da sam vrlo površno gledala jučerašnju epizodu, pa zato postoje dijelovi koje ili ja nisam dovoljno dobro shvatila, ili nisu jasno objašnjeni?

Zašto je Janko Popović Volarić Siječanj Veljača pristao na ono "ja ću reć murji da si mi stavio pištolj u usta, narkomanka će biti svjedokinja"? Jednostavno ne razumijem, ševio je ženu tom liku i odjednom, bez objašnjenja, taj lik mu namješta pokušaj ubojstva i odlazak u zatvor, njemu to najavljuje, ovaj na to prešutno pristaje?

Ok, znamo da je bio gad i gnjida, ali nemam nikakvo objašnjenje za ovo gore.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:54   #62
da, treća epizoda je i meni bila dobra...
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 02:21   #63
Vidim nisam jedini koji ima problem sa tonom. Za sada ovo nit smrdi nit mirise, pogledacu i trecu.

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 10:12   #64
pogledala 3 epizode, odlicna za nase pojmove iako ne toliko jos u svjetskim razmjerima ali napredujemo definitivno, nesto sto nismo navikli gledati iz nase produkcije.
malo me cuvar iritira, suhoparan i antipatican al vjerujem da takva profesija to i ucini od covjeka pa su valjda i dobili tocno lika kakvog su htjeli


Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Zašto je Janko Popović Volarić Siječanj Veljača pristao na ono "ja ću reć murji da si mi stavio pištolj u usta, narkomanka će biti svjedokinja"? Jednostavno ne razumijem, ševio je ženu tom liku i odjednom, bez objašnjenja, taj lik mu namješta pokušaj ubojstva i odlazak u zatvor, njemu to najavljuje, ovaj na to prešutno pristaje?

Ok, znamo da je bio gad i gnjida, ali nemam nikakvo objašnjenje za ovo gore.
ni ja nisam ovo skuzila zasto je pristao, cisto moguce jer je papucar i podvija rep pred icim sto mu netko jaci kaze, jedino cime istupa iz svojih okvira je varanje zene?
i ne mislim da je nuzno gad i gnjida samo jer vara zenu, on ih je uzdrzavao i sigurno bio i pod pritiskom zbog ratne situacije i tko zna cega a i sam je rekao, ostavio bi ju da nije zbog djece. ali tko mu kriv sto ih je uopce radio, kao da su mu i trebala. kao sto u krajnjoj liniji nije ni razmisljao ciju zenu j*** pa je na***ao sam
a da djeluje nekako ljigavo i pi*kasto, to da.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
- Zaista je puno scenaristickih pogresaka. Glavna junakinja zaista prejednostavno prolazi kroz pricu, sva joj se vrata sama otvaraju...
- Citav "skandinavski" koncept je promasen, "feministica" u centru price ne djeluje uvjerljivo (BTW: glavna junakinja cak i fizicki slici neuvjerljivoj curici u Forbrydelsenu). svi muskarci nasuprot "hrabrim i pametnim zenama" djeluju ili kao negativci ili kao budale.
- Lik kojeg igra Miodrag Krivokapic je uvjerljiv jedino na fizickoj razini, zaista takvog lika mogu zamisliti kao zatvroskog cuvara. No njegov "odnos" s curicom-novinarkom je potpuno besmislen i nemoguc. "Okorjeli starac" cas sve skriva, cas sve otkriva... U nekom trenutku je "cvrst kao stijena", a onda nakon 5 sekundi i nekakve bezvezne zamolbe od strane novinarke, odjednom pristaje na sve sto ona zazeli... Zaista je nemoguce shvatiti tu pricu za ozbiljno...
- nije mi drago da je odabrana "mistika" bas oko UDBA-e. Imamo na raspolaganju i zadnjih 20 godina, puno bi "kontroverznije" i nestereotipnije bilo obraditi pricu uz mistiku gradjenu na nekoj novijoj tajnoj ili kriminalnoj sluzbi.
- motiv "suspenzije", prekopiran iz americkih serija i toliko zlopupotrebljavan u Forbrydelsenu (tamo je curica suspendirana pa vracana u svakoj drugoj epizodi) urnebesno je debilan.
-valjda samo 12 epizoda i u svakoj zele zaokruziti nekakvu cjelinu pa da ne dulje :roll: tu spada i iznosenje kutije, predugo bi trajalo da je bio kakav tezi nacin dolaska do nje pa ajde nasla se na putu i otvorila, dobro da nije na njoj jos stajala etiketa "open me"
nije sve u kvantiteti nego i kvaliteti, na to se ponekad zaboravlja
-meni je glavna glumica u Forbrydelsen cisto ok i mnogo uvjerljivija od ove. Iako mi je americka glumica u The Killing bolja i uvjerljivija od obje npr
-cuvar kao da mu nisu sve ciste u glavi, zaboravi da je rekao da hoce pa nece pa mu dosadi sto ga ona tupi pa opet hoce umjesto da ju posalje u vrazju mater ali je usamljen i dosadjuje se pa ipak nece a tu su i potrebe snimanja serije
-kod nas se sve bazira na proslosti, nece tako uskoro ista novo. a i nekome bi smetalo da se obradjuju novije kriminalne organizacije pa do tog ne bi ni doslo, mozda je i bilo u planu tko zna?
-a ono da zabranjeno voce je najsladje pa se ona najednom mora boriti za svojih 5min slave (iako, who cares? nije da bi ljude danas u HR takva prica uopce impresionirala ili sokirala,sto se sve dogadja i na sto smo sve kod nas navikli) iako nije da ima ikakav osoban interes za slucaj ili nesto drugo sto bi ju realno vuklo da otkriva i uz to propusti mjesecnu placu koja joj bas i nije zgorega

Zadnje uređivanje chiasm : 25.01.2013. at 10:34.
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:56   #65
Malo pocinje da nervira.. jel ima jos neko problem sa zvukom ili je do mene posto skidam sa neta..

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:42   #66
ja sam gledala na yt, nisam primjetila nista posebno cudno
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 22:45   #67
Thumbs down

ova večerašnja

vodena pričica
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 02:35   #68
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
ja sam gledala na yt, nisam primjetila nista posebno cudno
Ja sam skidao sa torenta.. Izgleda da je do mene.

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 02:36   #69
Gdje si tacno na YT gledala?

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 04:20   #70
ima 2 uploadera od kojih sam gledala, Ivan Janker i ParnY oba imaju ok snimke meni se cini
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 11:15   #71
Bio na Noći Muzeja, jel bila dobra epka?
__________________
"And Jeffrey Wigand, who's out on a limb, does he go on television and tell the truth? Yes. Is it newsworthy? Yes. Are we gonna air it? Of course not. Why? Because he's not telling the truth? No. Because he is telling the truth. That's why we're not going to air it. And the more truth he tells, the worse it gets!"
Organic_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 17:42   #72
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
ima 2 uploadera od kojih sam gledala, Ivan Janker i ParnY oba imaju ok snimke meni se cini
Okej hvala, probacu to pronaci.

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 20:00   #73
Quote:
Organic_Shadow kaže: Pogledaj post
Bio na Noći Muzeja, jel bila dobra epka?
pa solidna je bila epizoda...
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 07:04   #74
ajme, pljačka , spontano sam počela tražiti škaniclu po sobi
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 09:45   #75
Nažalost, rapidno lošija epizoda jučer. Konfuzna i neuvljerljiva priča(a o izlizanom štosu pri kojem neko nekog gurne pa ovaj padne potiljkom u rub stola da ne govorim, pogotovo u ovom slučaju gdje čovjek zavezan lisicama za krevet uspije gurnuti stojećeg "milicajca" s pendrekom, pri čemu ovaj baš padne- na rub drvenog stola). A i Glowatzky u glavnoj ulozi mi je bio potpuno neuvljerljiv, skroz krivi odabir, dok su zbivanja u redakciji nekako usiljena. Ne znam, nadam se da je riječ o privremenom padu, ali očigledno je riječ o velikim oscilacijama među epizodama...
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:55   #76
Quote:
ari peka nikkola kaže: Pogledaj post
Nažalost, rapidno lošija epizoda jučer. Konfuzna i neuvljerljiva priča(a o izlizanom štosu pri kojem neko nekog gurne pa ovaj padne potiljkom u rub stola da ne govorim, pogotovo u ovom slučaju gdje čovjek zavezan lisicama za krevet uspije gurnuti stojećeg "milicajca" s pendrekom, pri čemu ovaj baš padne- na rub drvenog stola). A i Glowatzky u glavnoj ulozi mi je bio potpuno neuvljerljiv, skroz krivi odabir, dok su zbivanja u redakciji nekako usiljena. Ne znam, nadam se da je riječ o privremenom padu, ali očigledno je riječ o velikim oscilacijama među epizodama...
ma dobro, nije bila tako loša...jest da je ta scena s udarcem u stol malo neuvjerljiva al epizoda je bila prilično atmosferična i šokantna...
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 12:00   #77
Ne znam, sve mi to skupa nije bilo uvljerljivo. I zašto ga je na kraju Zečević išao ubiti? Ne kužim, zato što je pobjegao iz zatvora bez njegova znanja.?? To mi je stvarno strašno tanko
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 16:55   #78
Nisam pretjerano oduševljen što se serija nakon prve epizode pretvorila u seriju tipa Zaboravljeni slučaj kakvih ima previše. Očekivao sam više dodira sa sadašnjošću. Prezent ne služi ničemu osim da dvoje glavnih glumaca povezuju priče. Despot vozi li se vozi u onom terencu iz epizode u epizodu. Izgleda kao da su odustali od ideje koju je nagovještala prva epizoda.

Ipak radije pogledam domaći nego strani zaboravljeni slučaj...
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 02:45   #79
a onaj Krivokapic je antipatican i bzvz do bola...
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 17:49   #80
Ja sam odustala od gledanja ove serije.
Mitzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.