Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2013., 15:45   #61
nisam ja ništa govorio osim da je kobe odmah iza jordana u modernoj košarci...u doba wilta i ostalih genijalaca neću ulaziti jer su oni posebna kategorija...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:49   #62
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
nisam ja ništa govorio osim da je kobe odmah iza jordana u modernoj košarci...u doba wilta i ostalih genijalaca neću ulaziti jer su oni posebna kategorija...
Timothy Teodore se ne bi složio. Ni LeBron. Ima još nekoliko gospodinčića iz 90ih koji se također ne bi složili s tom tvojom konstatacijom
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:52   #63
Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
Sad ću ti reći nešto mudro košarka je momčadski sport
Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
Potpis od slova do slova
.
Znači, košarka je timski sport, a gore "potpisuješ od slova do slova" post koji opisuje kako je Shaq teškom mukom, sam, bez pomoći ikakvih Kobija i silovatelja, odvea Lakerse do naslova. Jadan on
Da je itko drugi bia na toj poziciji Shaqa u Lakersima, Kobe bi sad vjerojatno bia kraći za jedan ili dva prstena, a možda čak i sva 3. Isto vrijedi i obrnuto. Ovisi.
Slična situacija i s Gasolom. Kobe, bez Paua u tadašnjoj "mvp" formi, sigurno ne bi osvojia 4. i 5.
DerrickRose is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:53   #64
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Timothy Teodore se ne bi složio. Ni LeBron. Ima još nekoliko gospodinčića iz 90ih koji se također ne bi složili s tom tvojom konstatacijom
mislim da i sam lebron zna da još uvijek nije na kobijevoj razini...

ako bude igrao ovako do 35. godine bit će sigurno iznad kobija, za sada nije...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:54   #65
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
nisam ja ništa govorio osim da je kobe odmah iza jordana u modernoj košarci...u doba wilta i ostalih genijalaca neću ulaziti jer su oni posebna kategorija...
Poštujem. Za mene diskutabilno top 10. Svakako iza Magica, Birda, Shaqa, Jabbara, Duncana, Dreama,...
Nisam volio ni Shaqa pa ga stavljam kamo pripada...
krešimir- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:55   #66
Quote:
DerrickRose kaže: Pogledaj post
Znači, košarka je timski sport, a gore "potpisuješ od slova do slova" post koji opisuje kako je Shaq teškom mukom, sam, bez pomoći ikakvih Kobija i silovatelja, odvea Lakerse do naslova. Jadan on
Da je itko drugi bia na toj poziciji Shaqa u Lakersima, Kobe bi sad vjerojatno bia kraći za jedan ili dva prstena, a možda čak i sva 3. Isto vrijedi i obrnuto. Ovisi.
Slična situacija i s Gasolom. Kobe, bez Paua u tadašnjoj "mvp" formi, sigurno ne bi osvojia 4. i 5.
Potpisujem da je imao Ray Allena da bi bili još ubitačniji
ovo boldano nije dobra usporedba
krešimir- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:58   #67
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
Zar se ne sjećaš tog topica? I ti si sudjelovao u raspravi.

hint: Ante papak boćarska legenda
pa nešto mi poznato..taj MJ-a osporava jel?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:59   #68
Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod Georga, stavi ga umjesto Kobea, Nashu da dirigira, Howarda za prvu opciju i Lakersi su u tri momčadi Zapada...
Do it, Mitch

Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
ti si vjerojatno jedan od onih šta je na početku sezone bio siguran da Lakersi osvajaju naslov
George nije veći igrač od Kobea, ali isto tako ni veći egocentric
Sad ću ti reći nešto mudro košarka je momčadski sport
Tako je, košarka se igra 5 na 5, a ne 1 na 1, svi misle da je bit dovesti 5 najboljih igrača na svakoj poziciji i da ćeš osvojiti ladno, ali trebaš gledati da svi ti igrači što bolje funkcioniraju na terenu. Ova ekipa Lakersa je čak i dobro posložena u napadu,da Kobe ne forsira toliko i da loptu Nashu u ruke, ladno bi bili najbolja napadačka momčad lige, ali njihov problem je obrana jer osim Dwighta nijedan igrač ne igra obranu, a Dwight nije svemoguć i još je cijelu sezonu igro poluozlijeđen. Umjesto Kobea stavi Georgea koji nema velik ego i pustiti će loptu Nashu da radi ono što najbolje zna, a on će trpati otvorene trice i igrati obranu i Lakersi će bit bolja momčad.
Nashty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:59   #69
Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
Potpisujem da je imao Ray Allena da bi bili još
Ok, moja greška onda, sorry.

Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
ovo boldano nije dobra usporedba
To se i nije odnosilo na tvoj post, nego na Nashtyev zaključak da je Shaq praktički sam osvojia sve dok je bia u Lakersima. Mislim da takav slučaj di jedan igrač pobjeđuje petoricu još nismo doživili.
DerrickRose is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:01   #70
Shaq > George > Gasol > Nash > Kobe

idemo dalje...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:03   #71
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
nisam ja ništa govorio osim da je kobe odmah iza jordana u modernoj košarci...u doba wilta i ostalih genijalaca neću ulaziti jer su oni posebna kategorija...
Poslije ću napraviti listu boljih igrača od Kobea, nemam sad vremena.

Quote:
DerrickRose kaže: Pogledaj post
Znači, košarka je timski sport, a gore "potpisuješ od slova do slova" post koji opisuje kako je Shaq teškom mukom, sam, bez pomoći ikakvih Kobija i silovatelja, odvea Lakerse do naslova. Jadan on
Da je itko drugi bia na toj poziciji Shaqa u Lakersima, Kobe bi sad vjerojatno bia kraći za jedan ili dva prstena, a možda čak i sva 3. Isto vrijedi i obrnuto. Ovisi.
Slična situacija i s Gasolom. Kobe, bez Paua u tadašnjoj "mvp" formi, sigurno ne bi osvojia 4. i 5.
Nisam ja rekao da je Shaq sam osovojio naslov, nego da je on bio glavni igrač u ta tri naslova i da bi s bilo kojim drugim dobrim bekom tada osvojio ta 3, a vjerojatno i više jer taj neko nebi bio egocentričan kao Kobe i razjebao tu ekipu zato što želi osvojiti kao najbolji igrač.
Nashty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:03   #72
Quote:
Nashty kaže: Pogledaj post
Do it, Mitch



Tako je, košarka se igra 5 na 5, a ne 1 na 1, svi misle da je bit dovesti 5 najboljih igrača na svakoj poziciji i da ćeš osvojiti ladno, ali trebaš gledati da svi ti igrači što bolje funkcioniraju na terenu. Ova ekipa Lakersa je čak i dobro posložena u napadu,da Kobe ne forsira toliko i da loptu Nashu u ruke, ladno bi bili najbolja napadačka momčad lige, ali njihov problem je obrana jer osim Dwighta nijedan igrač ne igra obranu, a Dwight nije svemoguć i još je cijelu sezonu igro poluozlijeđen. Umjesto Kobea stavi Georgea koji nema velik ego i pustiti će loptu Nashu da radi ono što najbolje zna, a on će trpati otvorene trice i igrati obranu i Lakersi će bit bolja momčad.
Jel postoji ovdje neko ko ovo osporava?
krešimir- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:03   #73
Sto sve covjek nece procitat na ovom forumu
Kobe nije najbolji igrac svih vremena, ali da je definitivno u top 10 svih vremena je. Diskutabilno mozda cak i top 5. Kobe i George se ne mogu ni svrstat u istu recenicu. Nakon sto zavrsi Georgeova karijera nitko ga nece ni spominjat kao najboljeg igraca svih vremena nit ce bit u ikakvoj takvoj diskusiji.
Problem kod Kobea je taj sto je on spreman napravit sve da pobijedi njegova momcad, i to bi bilo odlicno da ima vjere u svoje suigrace, sto nema. Iz trenutnog rostera, tj sada vec proslogodisnjeg, njegov respekt je zasluzio samo Pau jer s njim je osvajao prstenove, imao ga je i fisher no on je otisao. Sukladno tome Kobe smatra da je on sam najbolja opcija napadacki svaki napad i to je najveci razlog zasto on nikad nece bit Jordan ni Magic.
berni2402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:07   #74
Quote:
berni2402 kaže: Pogledaj post
Kobe i George se ne mogu ni svrstat u istu recenicu.
Ne kužiš poantu
krešimir- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:10   #75
Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
Ne kužiš poantu
Kuzim ja poantu, hoces rec da bi George bio korisniji Lakersima nego sto je Kobe s cim se opet ne mogu slozit. Lakersi proslogodisnji su krivo slozena ekipa za Dantonijev sustav, Howard nikad nece prihvatit da bude pick and roll igrac i tu je ta prica zavrsena, a opet nema dovoljno znanja u postu da bude takav tip igraca.
berni2402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:17   #76
Mislim o čemu mi pričamo.

Gasol prvi igrač u naslovu 2010. Jer je odigrao dobru zadnju utakmicu. Još ajde da kaže da je bio MVP finala (zato što je Kobe odigrao očajnu sedmu, međutim odigrao je solidnu seriju protiv Bostonove obrane u potpunosti fokusirane na njega, pa koliko je samo puta Artestov igrač bez oklijevanja ostavljao ovoga da pomaže i udvaja Kobea, a ovaj do sedme nizao cigle, uostalom znamo da su Celticsi povijesno dobri u branjenju vanjskih scorera... dok je Paua udavio Sheed 1 na 1), nego odvukao do naslova. Jer eto ne vrijedi to što je Kobe uništio i Sunse i Jazzere.

I poistovjećivanje igre Kobeja iz 99, 00, 01 sa igrom istoga iz na primjer 2006.

Budalaštine i parcijalno izvađena statistika, odnosno par biranih statističkih podataka, što reče već netko tako bi se dalo sve pokazati. To nema smisla opovrgavati. Što je sljedeće, tko će izvaditi Jordanovu 9-35 utakmicu protiv Miamija 97. pa u stilu Carmela i George ustvrditi kako je Mookie Blaylock bio bolji igrač..
Međutim još uvijek ne mogu vjerovati kuda je ovo ide kada u zadnje vrijeme redovito moram Bryanta braniti.

I vrh svega, eto Kobe je kriv što se onaj cirkusant i idiot s brojem 12 sramoti cijelu sezonu. Kako van terena tako i na terenu. Eto da Bryanta nema ovaj bi nekim čudom odmah znao igrati u postu.
John Starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:29   #77
Howardov najveci problem je njegova glava. Covjek nema mentalitet pobjednika i on ni sam ne vjeruje da ce pobjedit i da je najbolji centar lige(sto nije ali bi trebao vjerovat u to) i njemu sam bog ne moze pomoc.
berni2402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:43   #78
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
pa nešto mi poznato..taj MJ-a osporava jel?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=616595
Loše ti pamćenje. Samo što je ovaj snowleopard teški kralj.
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 17:12   #79
Reći da je Kobe najbolji svih vremena, "ispred Jordana", i slične stvari, je golema krajnost.

Nashtyjev post, u kojem se zaziva šutera tipa Shuttlesworth uz Shaqa i praktički devalorizira bilo kakva Bryantova uloga u Lakersima je druga krajnost.

Iako ti postoci "bez Bryanta/sa Bryantom" mogu biti interesantni, ne govore previše, iz XY razloga.

Prvenstveno jer momčadi na "kraće staze" nauče kompenzirati nedostatak superstara, nakon ozljede stožernog igrača u pravilu je psihološki response momčadi jak već u sljedećoj utakmici, i drži ih neko vrijeme. 5-10 utakmica. Da moraju igrati cijelu sezonu bez njega, druga priča.

Osim toga, Bryant je sigurno difference-maker, bez obzira na statse. Ako gledamo samo statse, svi igrači, pa i Jordan iz nekih kutova, mogu izgledati precijenjeno. Just name it, Bird, Magic, Wilt, Kareem. Nać ćemo zbog čega "nisu all that".

Ali jesu. I Kobe je sigurno, stopostotno, među petnaest najboljih NBA igrača svih vremena. Na nekim ljestvicama će biti u topu 10, negdje 7., negdje 17., ali poanta je - tu je.

I to je golem akomplišment. Iako sam anti-Laker, malo je reć, imam golem respekt za njegov voljni moment i skillset, koji se sastoji od sjajne obrane (iako, kako stari, obrambeni dio pada, što je normalno za svakog igrača) i ubojitog napadačkog arsenala, a u posljednjih par sezona i jako dobrih playmaking skillsa.

Kobe je ultimate warrior, i ne shvaćam čemu podcjenjivanje. Ajde da je 2007., još bih shvatio, ali danas? Nakon što je dokazao sve što je imao za dokazati. Što, loša sezona je iza njih?

Da, imao je Shaqa. Da, znao je bit pizdun ponekad. Da, imao je kasnije i Gasola. Da, znao je solirat. Imao je i Jordan Pippena, imao je i Phila. Imao je daleko posloženiju franšizu koja je gotovo kompletno desetljeće bila posložena, i osim nekih sitnih ozljeda i problema s Pippenovom plaćom, zdravlje i moral su bili na visokoj razini.

Za Los Angeles se to ne bi moglo reć. Tamo trzavice ne prestaju, istina i Kobe je odradio svoj fair share pizdarija, ali unazad 5,6 godina je užasno sazrio i ne vidim kako se čovjeku može išta zamjerit. Da, nema clutch statse kao Carmelo Anthony, ali ima pet naslova i 2 naslova MVP finala. Do toga ne dođeš slučajno, ni kao "najprecjenjeniji igrač u povijesti".


Inače. Kobe wants Lakers to stay together.

Zadnje uređivanje Nimoy : 03.05.2013. at 17:22.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 17:19   #80
Quote:
Nashty kaže: Pogledaj post
Do it, Mitch



Tako je, košarka se igra 5 na 5, a ne 1 na 1, svi misle da je bit dovesti 5 najboljih igrača na svakoj poziciji i da ćeš osvojiti ladno, ali trebaš gledati da svi ti igrači što bolje funkcioniraju na terenu. Ova ekipa Lakersa je čak i dobro posložena u napadu,da Kobe ne forsira toliko i da loptu Nashu u ruke, ladno bi bili najbolja napadačka momčad lige, ali njihov problem je obrana jer osim Dwighta nijedan igrač ne igra obranu, a Dwight nije svemoguć i još je cijelu sezonu igro poluozlijeđen. Umjesto Kobea stavi Georgea koji nema velik ego i pustiti će loptu Nashu da radi ono što najbolje zna, a on će trpati otvorene trice i igrati obranu i Lakersi će bit bolja momčad.
Problem Lakersa je što je D'Antoni užasno loš fit za njih. Čovjek inzistira na Gasolovim mid-range jumperima, želi i da Howard igra dalje od koša, a obojica su najbolji u klasičnim Triangle, pa čak i Princeton setovima u reketu. Howard fizikalijama i dominacijom, Gasol finom motorikom i skakačkom tehnikom.

Nashu loptu u ruke? Nash je sjajan igrač, ali pogubljen u D'Antonijevim setovima. Ne svojom krivicom, nego D'Antonijevim inzistiranjem na brzoj tranziciji s ekipom koja to ne može odigrati, jer nije Denver ili Golden State, nego vremešna skupina koja ima drugačiji kolektivni skillset.

Nash ima 40 godina, i sigurno nije "budućnost Lakersa". Čudo je da još igra, impresivan igrač, ali nikako više top 20 u ligi kao što je bio (što je normalno, ništa protiv Nasha).

D'Antoni je jednostavno jako dugo inzistirao na stvaranju kemije na "njegov način", bez tolikog naglaska na obrani, tranzicija, visoki igrači daleko od koša, Gasol i Howard "ne mogu zajedno", itd.

Nash je sveden na spot up šutera, Kobe na razigravača, a Howard je dugo izgledao izgubljeno. Osim toga, Lakersi su imali najgoru moguću sreću pa im je u bolnici bilo više od pola rostera u jednom ili više trenutaka/perioda u sezoni, što je na kraju kulminiralo s onom najtežom i najvažnijom - Bryantovom.

Ne sumnjam da će se Lakersi opet dignut, to je šampionski klub sa šampionskim mentalitetom, iako ih osobno ne simpatiziram, ne možeš ne cijenit Los Angeles Lakerse i njihovu košarku.

Osim ove sezone, sad možeš. Stvarno su izgledali komatozno.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.