Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2013., 02:28   #1
Prijenosi predstava na HTV3

Od 13. travnja svake subote u novom ciklusu emisija pod nazivom "Međučin" gledatelji Hrvatske televizije moći će uživati u izravnim prijenosima različitih djela glazbene i scenske umjetnosti. U elitnom terminu nakon Dnevnika na 3. programu HTV-a tako će imati priliku pratiti izravne prijenose i snimke kazališnih, opernih i baletnih predstava.

Već ove subote na rasporedu je prijenos jednog od hitova Zagrebačkog kazališta mladih, nagrađivane predstave "Moj sin samo malo sporije hoda".

Ova predstava izvodi se prema sjajnom dramskom tekstu mladog dramatičara Ivora Martinića, a režiju potpisuje jedan od naših najuglednijih redatelja Janusz Kica.

„Ovaj jedinstveni kazališni događaj nećemo gledati u televizijskoj adaptaciji, već ćemo ga imati priliku doživjeti u izravnom prijenosu. To će posebno biti zanimljivo svim gledateljima koji žive izvan Zagreba te nemaju često priliku vidjeti glumce poput Ksenije Marinković, Doris Šarić Kukuljice, Gorana Bogdana, Lucije Šerbedžije, Krešimira Mikića i drugih na „daskama koje život znače“, najavila je urednica Lada Džidić.

Dodala je i kako će u ovom ciklusu gledateljima nastojati omogućiti što više izravnih prijenosa, a zasad su planirani prijenosi Zagrebačkog pentagrama i Sna Ivanjske noći iz Gavele.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 02:28   #2
13. travnja na HRT-u 3 oko 20 sati

"MOJ SIN SAMO MALO SPORIJE HODA", prijenos kazališne predstave



Prijenos jednog od hitova Zagrebačkog kazališta mladih, nagrađivane predstave "Moj sin samo malo sporije hoda", uvod je u ciklus tjednih emisija "Međučin" u kojima ćemo prikazivati glazbeno-scensku umjetnost, uglavnom snimke kazališnih, opernih i baletnih predstava.

Rijetko kada imamo priliku doživjeti jedinstveni kazališni događaj, no ne u televizijskoj adaptaciji, nego u izravnom prijenosu. To će sigurno biti zanimljivo svim gledateljima koji žive izvan Zagreba i nemaju prigodu vidjeti svoje omiljene glumce poput Ksenije Marinković, Doris Šarić Kukuljice, Gorana Bogdana, Krešimira Mikića i drugih na kazališnim daskama.

Riječ je o sjajnom dramskom tekstu o složenim odnosima suvremene obitelji, jednog od naših najperspektivnijih mladih dramatičara Ivora Martinića, a režiju potpisuje jedan od naših najuglednijih redatelja, Janusz Kica.

U središtu obiteljske komedije su majka i sin, no i cijela lepeza zamršenih obiteljskih odnosa koji se isprepleću tijekom proslave Brankova dvadeset i petog rođendana. Prebrižna majka koja se fokusira na svojeg sina, dementna baka, otkvačena teta i njezin zbunjeni muž... samo su neki od protagonista ove predstave. U njoj ćete svjedočiti o svim onim nerazumijevanjima, neslaganjima, generacijskom srazu, bračnim razmiricama o koje se i sami spotičete svakodnevno u životu.

Uloge: Ksenija Marinković, Vedran Živolić, Sreten Mokrović, Lucija Šerbedžija, Doris Šarić Kukuljica, Damir Šaban, Urša Raukar, Krešimir Mikić, Jadranka Đokić, Goran Bogdan
Redatelj: Janusz Kica
Scenografkinja: Slavica Radović Nadarević
Kostimografkinja: Doris Kristić
Voditeljica: Renata Margaretić Urlić
TV redatelj: Siniša Bajt
Urednica: Lada Džidić
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 07:04   #3
Šteta što nije zaživio koncept kazališnih predstava na HRT-u. Vjerojatno su se kazališta bunila da će ostat i bez ono malo svoje publike.
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 18:01   #4
http://mojtv.hr/kanal/tv-program/310...-zizek-ii.aspx

danas u 19:35
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:14   #5
Vječni Rade Serbedija u crno-bijelom ekranu,pjesnički upiljen u kameru...
Dakako,da ima dovoljno predstava starog datuma..No,što je sa novim.neantologijskim prikazivanjima?
Efist A-Gens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 15:41   #6
Ovo je bilo super, više nema predstava ili mi promakne. Bilo bi odlično da se vrati.
__________________
----

The world is not enough.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2020., 16:54   #7
Ne vjerujem da će se vratiti..
Landa Ad - Laxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2023., 15:39   #8
Šteta što ovo više ne rade...
__________________
----

The world is not enough.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.