Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2013., 11:40   #61
Smile

Quote:
hrks kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim malo na ovu temu iz pozicije iznajmljivača (ali i privatno jako puno putujem). Dakle, nakon renovacije kuće, od 2010 g. iznajmljujemo u Biogradu na moru objekat kategoriziran kao kuća za odmor, destinacija tipično family ljetni turizam, u većini slučajeva Poljaci, Česi, Slovaci, Slovenci pa onda ostali...o iskustvima kada je baka iznajmljivala sobe do 2010. neću ni pisati jer bi trajalo danima! A priče su samo takve
Vidim da se svi tu nešto ljute jer se kao generalizira, prozivaju narodnosti i sl. Poanta ovog topica je da se iznose iskustva sa gostima i ako su nešto napravili Slovenci onda napišem da su to napravili Slovenci. Ne vidim mjesta ljutnji . Ok, imena gostiju su možda previše.

No da se vratim na temu. Ako stavimo bakine priče po strani, ja bih mogao u ove tri godine isto već svašta pisati. Od toga da su određeni gosti bacali pelene i ostalo smeće direktno u kantu i bez vreča do toga da su neki sami čistili kuću u smislu da su je ostavili skoro onakvu kakvu su je našli. Pogodite od kuda su koji?

kada uhvatiš vremena, malo ispričaj koju priču, sve je to korisno i da se malo nasmijemo.
Šatrunčica is offline  
Old 15.07.2013., 11:43   #62
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Prosvijetljena vašim iskustvima s iznošenjem madraca na terasu, mi unosimo novu stavku u kućni red

Naime, prije mjesec dana smo imali manji problem nakon što je grupa gostiju* izašla iz apartmana: u dvije spavaće sobe su zamijenjeni ležajevi: u svakoj sobi su po dva ležaja za jednu osobu, s obzirom da smo ih kupovali na različitim mjestima, parovi se međusobno razlikuju u boji i dimenzijama. Nakon što su gosti otišli, našli smo da je po jedan ležaj zamijenjen, tj. da su parovi rastavljeni i zamijenjeni u sobama.

Nije napravljena nikava šteta, al' smo se kolegica i ja opako nakilavile dok nismo odvukle krevete u pripadajuće sobe. I nikako nam nije bilo jasno zašto bi to netko napravio
Shvatila sam tek kad sam pročitala ovu foru s izvlačenjem madraca na terasu: s obzirom da su to ležajevi sa spremnikom, i madraci se ne mogu odvojiti, mora da su oni čitave krevete vukli van na terasu

Tako da će odsad u kućnom redu stajati i: "Zabranjeno pomicanje namještaja unutar stana, i iznošenje na terasu."


*nisu Slovenci


A da za terasu nabaviš ligeštule?
Čudi me da nisi do sada došla na tu ideju?
Šatrunčica is offline  
Old 15.07.2013., 11:44   #63
hrks, Hrvati ostavili kucu savrseno urednom?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 15.07.2013., 11:46   #64
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Što ako ne rade buku, i nitko se nije žalio?



Razumijem i ja da vlasnici koji iznajmljuju apartmane u istoj nekretnini u kojoj žive mogu biti osjetljiviji na ponašanje gostiju. Svejedno, uzrujavanje i živciranje može biti samo kontraproduktivno: svakom problemu bi trebalo pristupiti profesionalno, hladne glave: krše li navedeni gosti kućni red? Ukoliko ne, tada, ne vidim razloga za živciranje ili reagiranje i pristupanje gostu: neke stvari se uče po putu, i ovakvo iskustvo treba uzeti kao lekciju, i pripremiti se za sljedeći put: npr. izmijeniti kućni red.



Generaliziranje nije kad napišeš da su nešto napravili ovi ili oni: i mi interno goste oslovljavamo prema zemlji iz koje dolaze, bez bilo kakvog konotativnog značenja. Generaliziranje je kad netko napiše da su SVI pripadnici neke populacije ovakvi ili onakvi, tj. kad ponašanje gostiju objašnjavaš isključivo njihovim podrijetlom



To si u pravu...čak bih rekao da to ima najviše veze sa nekakvim odgojem. Evo npr, ovi sa pelenama su bili mladi Slovenci sa djecom, a jedni od naboljih gostiju su bili jedni Česi (baka, deda, mama, tata i dvije curice). Gosti za poželjeti. Dok smo sa jednom rupm Austrijanaca srednjih godina imali problema s nenajavljenim dolaskom dijela obitelji

A ovo iznošenje madraca i kreveta van što kažeš, to bih kažnjavao uzimanjem od damage depozita. Stvarno užas da si morala razmještavati ponovno krevete.
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Old 15.07.2013., 11:46   #65
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
kada uhvatiš vremena, malo ispričaj koju priču, sve je to korisno i da se malo nasmijemo.
he he...budem čim stignem
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Old 15.07.2013., 11:48   #66
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
hrks, Hrvati ostavili kucu savrseno urednom?
E moja nebo...do sada (od 2010) smo imali samo jedne Hrvate i moram reći 5+! Stvarno super. Statistika narodnosti je nama 90% Njemci i Austrijanci i do sada jedni Poljaci, jedni Hrvati, jedni Česi, jedni Slovenci i jedni Norvežani I nikakvih ekscesa osim tih Slovenaca s pelenama i Austrijancima i familijom.
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Old 15.07.2013., 12:11   #67
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
A da za terasu nabaviš ligeštule?
Čudi me da nisi do sada došla na tu ideju?
Jesu to ležaljke?

Imamo, dvije, plus garniturica za sjedenje za četvero.

Ali pretpostavljam da su oni htjeli prespavati na svježem zraku

Quote:
hrks kaže: Pogledaj post
To si u pravu...čak bih rekao da to ima najviše veze sa nekakvim odgojem. Evo npr, ovi sa pelenama su bili mladi Slovenci sa djecom, a jedni od naboljih gostiju su bili jedni Česi (baka, deda, mama, tata i dvije curice). Gosti za poželjeti. Dok smo sa jednom rupm Austrijanaca srednjih godina imali problema s nenajavljenim dolaskom dijela obitelji

A ovo iznošenje madraca i kreveta van što kažeš, to bih kažnjavao uzimanjem od damage depozita. Stvarno užas da si morala razmještavati ponovno krevete.
Nije bilo štete (ako ne računaš da su me boljela leđa sljedećih par dana), niti je bilo naglašeno u kućnom redu da se ne smije iznositi namještaj na terasu. Znam, znam 'svakom s imalo soli u glavi...' Ali, kad hoćeš ljudim nešto naplatiti, ipak moraš imati neke osnove za to, po mogućnosti na papiru
Channon Yarrow is offline  
Old 15.07.2013., 16:16   #68
Quote:
majns kaže: Pogledaj post
pozdrav!
trebala bi vašu pomoć i mišljenje već 2 dana ne spavam od živaca!
iznajmljujem apartmane već treću godinu i do sada nisam imala nikakvih večih problema.
Slovenci su mi rezervirali apartman za 4 osobe i naplatila sam im cijenu za 4 osobe ali njihova familija ili prijatelji ulaze u apartmani barem 2 puta dnevno.bez mog znanja i još me nisu ništa pitali ako uopće to dozvoljavam.da bi oni skupa kuhali ,pili,boravili ,samo ne noćili,jer imaju smještaj negdje drugdje(točnije sobe)?
tko to od vas dozvoljava?

molim vas tko je imao takva iskustva?

Ovako ti stoji priča - inspekciju interesira sve. Pogotovo ih jako zanima kad u kući imaš neprijavljene goste. SVAKI gost mora biti prijavljen i SVAKI apartman mora imati račun. Ako se ovo dvoje ne poklapa - račun za četvero, a u apartmanu raspašoj sa duplo ljudi - inspekcija zaključuje da radiš na crno, sivo, nije važno. Pretpostavlja da si im naplatila van računa. Neće ti vjerovati da ti nemaš pojma tko su oni, tvoja je kuća i moraš znati tko ti ulazi i izlazi.

Drugo, vjerojatno bi ti zasmetalo što taj čopor troši više vode, više struje od uobičajenog - spavanje je tu najmanji trošak, odnosno uopće ga nema. Samo razmisli što se sve radi po danu u apartmanu - otvara se frižider petsto puta, namješta klima gore-dolje, pere se voće i povrće, netko napravi kafu, drugi opet kafu, treći se hladi pod tušem, četvrti otvori širom vrata i opet klimu do daske - sve to košta. A onda tu još dodaj četvero pa računaj.
Chrisette is offline  
Old 15.07.2013., 20:22   #69
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Ali pretpostavljam da su oni htjeli prespavati na svježem zraku

Nije bilo štete (ako ne računaš da su me boljela leđa sljedećih par dana), niti je bilo naglašeno u kućnom redu da se ne smije iznositi namještaj na terasu. Znam, znam 'svakom s imalo soli u glavi...' Ali, kad hoćeš ljudim nešto naplatiti, ipak moraš imati neke osnove za to, po mogućnosti na papiru
A u cemu je ustvari problem s tim krevetima?
Cak i da su spavali vani? Ako nisu ostavili krevet/madrac na kisi ...kakvu su stetu napravili i cemu od toga raditi problem?
Mozda su samo zamijenili krevete jer su neki meksi/tvrdji ili nesto....
Ja bih vratila krevete na mjesto, ali mozda su i oni htjeli, ali desila im se pogreska..
Mislim...stvarno ne razumijem, nista nije osteceno, sve je u funkciji, nisu napravili nista skandalozno...
kajpa is offline  
Old 15.07.2013., 20:54   #70
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A u cemu je ustvari problem s tim krevetima?
Cak i da su spavali vani? Ako nisu ostavili krevet/madrac na kisi ...kakvu su stetu napravili i cemu od toga raditi problem?
Mozda su samo zamijenili krevete jer su neki meksi/tvrdji ili nesto....
Ja bih vratila krevete na mjesto, ali mozda su i oni htjeli, ali desila im se pogreska..
Mislim...stvarno ne razumijem, nista nije osteceno, sve je u funkciji, nisu napravili nista skandalozno...
Nije se desila nikakva šteta pa im ništa niti nismo naplatili. Pogotovo uzimajući u obzir da nigdje nije bilo precizno naznačeno da to ne smiju raditi.

Mada, u Općim uvjetima već imamo stavku koja kaže: 'Klijent je odgovoran za brigu o stanu i stvari u njemu'. Prebacivanje kreveta preko praga pa van na terasu baš i nije vođenje brige o stvarima u stanu.

Također, gosti su dužni ostaviti stan u stanju u kojem su ga preuzeli, izuzev uobičajene potrošenosti. Premještanje namještaja ne ide niti u uobičajeno korištenje niti uobičajeno trošenje. Osim toga, nisu ni u potpunosti ostavili stan u stanu u kojem su ga preuzeli jer krevete nisu vratili na mjesta na kojima su ih dočekali na dolasku.

Krevetni nisu prikladni za ostavljanje na vani, na terasi, niti za često pomicanje i nošenje. Meni i kolegici je bio popriličan problem vratiti ih na mjesto.

Iako se ovaj put nije desila nikakva šteta, mogli su strgati krevet, ili vrata od terase (kreveti se moraju uspraviti pa okrenuti bočno da bi se uopće mogli pronijeti kroz vrata). Ili se krevet mogao smočiti od jutarnje rose ili kiše.

Da se dogodila šteta, najmanji problem bi bio naplata. Što je s gostima koji dolaze poslije njih - kako osušiti / popraviti/ nabaviti novi krevet u 3-4 sata?

Namještaj i uređaji koji su u stanu nisu prikladni za ostavljanje vani. Često pomicanje i premještanje većeg namještaja poput kreveta, ormara ili regala dovest će ubrzo do oštećenja.

Osim toga, takvi poduhvati proizvode popriličnu količinu buke, što se pak može kositi s kućnim redom zgrade, ukoliko je u neprimjereno vrijeme.

Tako da ćemo odsad staviti u kućni red da to nije dozvoljeno.

S obzirom da je kućni red uvršten u opće uvjete koje uvijek šaljemo u prilogu kod potvrđivanja rezervacije, gosti će biti unaprijed upoznati sa svim uvjetima. Ukoliko mi netko odustane od rezervacije jer je baš planirao iznositi krevete na terasu, razumjet ću i zahvaliti mu se na upitu.
Channon Yarrow is offline  
Old 15.07.2013., 21:12   #71
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Nije se desila nikakva šteta pa im ništa niti nismo naplatili. Pogotovo uzimajući u obzir da nigdje nije bilo precizno naznačeno da to ne smiju raditi.

Mada, u Općim uvjetima već imamo stavku koja kaže: 'Klijent je odgovoran za brigu o stanu i stvari u njemu'. Prebacivanje kreveta preko praga pa van na terasu baš i nije vođenje brige o stvarima u stanu.
Hm..jasno mi je da oni koji iznajmljuju ne gledaju na to isto kao netko tko unajmljuje.
Iako, nije mi bas jasno sto biste ustvari zeljeli naplatiti? Pomicanje namjestaja. Ok, ako se napise da se ne smije, moze se valjda naplatiti pomicanje. lmeni je to onako, malo cudno.
I svoj krevet doma mogu prenijeti iz sobe u sobu i ne bih to odmah nazvala nebrigom o vlastitim stvarima. Pa nije da se krevet zbog premjestanja pokvari.
Evo..bas imam primjer gdje samo dosli na jednu noc...i premjestili krevete. Jer nam nikako nije pasao trenutni razmjestaj. I vratili na mjesto drugo jutro, nije krevetu nista bilo 2 m dalje. Bili smo kod rodbine, ali imo to i nije bitno.
Quote:
Također, gosti su dužni ostaviti stan u stanju u kojem su ga preuzeli, izuzev uobičajene potrošenosti. Premještanje namještaja ne ide niti u uobičajeno korištenje niti uobičajeno trošenje.
Osim toga, nisu ni u potpunosti ostavili stan u stanu u kojem su ga preuzeli jer krevete nisu vratili na mjesta na kojima su ih dočekali na dolasku.
Jasno..ali rekoh, mozda su se zeznuli, htjeli vratiti na mjesto, pa napravili krivo.
Quote:
Krevetni nisu prikladni za ostavljanje na vani, na terasi, niti za često pomicanje i nošenje. Meni i kolegici je bio popriličan problem vratiti ih na mjesto.
Zar znas da su ih cesto tj. svakodnevno nosili simo-tamo?
Ok, mozda vam je bilo tesko, ali nije bas tako tesko...a ako i je...pa netko ce ti pomoci tih 3 minute, valjda. Nije bas da se ne zaradi nista na tome, pa da je toliko problem i 3 minute nositi krevet, ili?
Quote:
Iako se ovaj put nije desila nikakva šteta, mogli su strgati krevet, ili vrata od terase (kreveti se moraju uspraviti pa okrenuti bočno da bi se uopće mogli pronijeti kroz vrata). Ili se krevet mogao smočiti od jutarnje rose ili kiše.
Jasno da se moglo desiti svasta. Mogao se krevet potrgati i u sobi..mogli su skakati po njemu ili tako nesto, zar ne?
A ako su ga ostavili na kisi ...ili potrgali, pa to se onda valjda rjesava kao bilo kakva steta - u kuci? Kakve ima veze to sto su ga nosili?
Quote:
Da se dogodila šteta, najmanji problem bi bio naplata. Što je s gostima koji dolaze poslije njih - kako osušiti / popraviti/ nabaviti novi krevet u 3-4 sata?
Da, to bi bio problem. Razumijem. Ali zar stvarno jesu ostavili krevet na kisi ili ga potrgali?
Isti bi problem bio da su stetu ucinili unutra, ne vidim razliku.
Quote:
Namještaj i uređaji koji su u stanu nisu prikladni za ostavljanje vani. Često pomicanje i premještanje većeg namještaja poput kreveta, ormara ili regala dovest će ubrzo do oštećenja.
Znas da su ga ostavljali vani i ucestalo premjestali?
Quote:
Osim toga, takvi poduhvati proizvode popriličnu količinu buke, što se pak može kositi s kućnim redom zgrade, ukoliko je u neprimjereno vrijeme.
A jooj sad zaista pretjerujes. Ne, ne mora to biti nista posebno bucno...a ako su susjedi turisti kojih uglavnom nema doma ...a cak i da ih ima ..5 minuta buke sumnjam da bi nekome drasticno smetalo.
Quote:
Tako da ćemo odsad staviti u kućni red da to nije dozvoljeno.
Ok, to je rjesenje, ako je to zaista takav problem. I pametno je tako, da ne bi bilo problema.
Quote:
S obzirom da je kućni red uvršten u opće uvjete koje uvijek šaljemo u prilogu kod potvrđivanja rezervacije, gosti će biti unaprijed upoznati sa svim uvjetima. Ukoliko mi netko odustane od rezervacije jer je baš planirao iznositi krevete na terasu, razumjet ću i zahvaliti mu se na upitu.
Da, slazem se da je to najpametnije, pa neka svaki gost bira smjestaj koji mu pase...
kajpa is offline  
Old 15.07.2013., 22:12   #72
eto kao gost, ne mogu razumjeti da nekome padne na pamet razmještati namještaj, iznositi krevete na terase i slične nebuloze.

Kao što ne razumijem iznajmljivače koji iznajmljuju apartman s klimom pa onda nastoje pod svaku cijenu reducirati korištenje iste, tako ne mogu razumjeti niti bezobrazluk gostiju koji smatraju da imaju pravo koristiti namještaj apartmana kao igračke, a vjerojatno su prethodno imali prilike vidjeti negdje na netu kako apartman izgleda i imali prilike odlučiti odgovara li im oprema i njezin razmještaj ili ne.

I ovaj argument da netko to i doma radi i ništa se nije potrgalo, pa što sad netko drami Pa doma si svatko radi što hoće i preuzima rizik svojeg ponašanja s financijskog aspekta, a ako i zanemarimo financijski aspekt (koji je ovdje najmanje bitan), osnovna pristojnost bi valjda nalagala da se gost nalazi u tuđoj kući i da se tu može i treba osjećati komotno i sa svojom privatnošću, ali ne i da ima pravo "šarafiti" po tuđoj imovini, razmještati je ili raditi uopće išta s njom osim je koristiti u zatečenom stanju.

Gost kupuje pravo uživanja u prezentiranoj imovini, u stanju u kojem je prezentirana i u obimu koji je kao kupac usluge kupio, ništa više od toga.

Katastrofa kakvih sve ljudi ima, sa svake strane.
NemremSeSjetit is offline  
Old 15.07.2013., 22:19   #73
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Tako da ćemo odsad staviti u kućni red da to nije dozvoljeno.
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Isti bi problem bio da su stetu ucinili unutra, ne vidim razliku.
Ok, to je rjesenje, ako je to zaista takav problem. I pametno je tako, da ne bi bilo problema...
Ljudi moji, meni je potpuno suludo da se takve stvari moraju stavljati u kućni red, ali i kajperinja je eto dokaz da očito moraju

Naime, ne bi mi palo na pamet premještat namještaj u stanu koji nije moj.

I ne, to šta sam unajmila apartman na tjedan dana ne znači da mogu premještat bez prethodne konzultacije sa iznajmljivačem. Isto tako, u svojoj kući mi ne bi palo ni na pamet krevet ni madrace premještat na terasu, pa prema tome ni u stanu koji nije moj.

Jel tako teško pitat ? Pa možda bi vlasnik sam pomaknuo krevete ako ti želi izaći u susret.

Gdje je granica toga šta se danas mora stavljati u kućni red
bušić is offline  
Old 15.07.2013., 22:31   #74
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Gdje je granica toga šta se danas mora stavljati u kućni red
A vidi, danas smo u vremenima kada je potrebno na pakiranju hrane napisati da ga treba otvoriti prije nego se saspe u lonac, na uputama za uporabu blendera treba pisati da se ne guraju prsti među oštrice kad je blender uključen, a na romobilu treba pisati da se ne korsiti bez nadzora roditelja.

Pa što je onda čudno da na uputama za korištenje apartmana (tzv. kućni red) treba pisati da se krevet ne iznosi na terasu jer je namijenjen za spavanje u sobi?

Meni se čini kao da ste vi iznajmljivači tek sada otkrili svijet oko sebe i uputstva za upotrebu

Sorry, ja sam iz druge branše, puno masovnije pa se i puno toga više doživi da ne možeš vjerovati da je moguće - ali ipak jest, pa su meni vaši problemi pomalo smiješni Zamislite samo da imate par tisuća gostiju svaki dan i splet svega što biste doživjeli.

Iako nastojim ilustrirati apsurdnost situacije da se tu neki iznajmljivači zgražaju s dogodovštima od ukupno 5 ili 10 ili 50 ljudi koje susretnu u par mjeseci, svejedno nemam nimalo simpatija prema tome, jer prodajete uslugu i trebate biti zahvalni za svakog gosta koji vam je došao, a iz svakog iskustva naučiti nešto novo što će vas pripremiti za nove izazove. i biti uvijek diskretni i puni poštovanja prema svojim gostima, ma kakvi god bili.
NemremSeSjetit is offline  
Old 15.07.2013., 22:52   #75
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Meni se čini kao da ste vi iznajmljivači tek sada otkrili svijet oko sebe i uputstva za upotrebu
Pa istina je da mi iznajmljujemo tek zadnjih par godina i tek otkrivamo čari toga
Ali istina je i to da su se i gosti promijenili pa onaj tko je iznajmljivao pred 20 godiena vjerojatno uočava razliku.
A vjerojatno je istina i to , da prije i nije bilo ovakvih mjesta za pisanje o tome, pa ni ti ni ja nismo o tim detaljima imali priliku ni čitat svakodnevno niti sudjelovat u takvim raspravama.

Quote:
Sorry, ja sam iz druge branše, puno masovnije pa se i puno toga više doživi da ne možeš vjerovati da je moguće - ali ipak jest, pa su meni vaši problemi pomalo smiješni
Sorry i ja sam također iz jedne druge branše, ne radim samo dva mjeseca godišnje i a i ta dva mjeseca godišnje ne bavim se samo turizmom.

Vjerujem da ti je smiješno, i meni je puno toga smiješno dok ne doživim na svojoj koži..

Quote:
Iako nastojim ilustrirati apsurdnost situacije da se tu neki iznajmljivači zgražaju s dogodovštima od ukupno 5 ili 10 ili 50 ljudi koje susretnu u par mjeseci, svejedno nemam nimalo simpatija prema tome, jer prodajete uslugu i trebate biti zahvalni za svakog gosta koji vam je došao, a iz svakog iskustva naučiti nešto novo što će vas pripremiti za nove izazove. i biti uvijek diskretni i puni poštovanja prema svojim gostima, ma kakvi god bili.
Iskreno, nemam ni ja naročito simpatije prema takvima koji tu dođu filozofirat, a da nisu probali radit to o čemu pričaju i sude. I donose zaključke o nečijoj razini usluge i odnosu sa gostima na temelju par tema koje i jesu tu da se ispušemo.

I ja osim šta sam iznajmljivač, sam i gost, i to vrlo često, tako da i sa te strane jako dobro znam šta kao gost želim i kako se prema gostu treba odnositi.
bušić is offline  
Old 15.07.2013., 23:43   #76
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Naime, ne bi mi palo na pamet premještat namještaj u stanu koji nije moj.
a kak sjednes za stol ako ne diras stolicu?
gmit is online now  
Old 16.07.2013., 00:18   #77
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Pa istina je da mi iznajmljujemo tek zadnjih par godina i tek otkrivamo čari toga
Ali istina je i to da su se i gosti promijenili pa onaj tko je iznajmljivao pred 20 godiena vjerojatno uočava razliku.
A vjerojatno je istina i to , da prije i nije bilo ovakvih mjesta za pisanje o tome, pa ni ti ni ja nismo o tim detaljima imali priliku ni čitat svakodnevno niti sudjelovat u takvim raspravama.



Sorry i ja sam također iz jedne druge branše, ne radim samo dva mjeseca godišnje i a i ta dva mjeseca godišnje ne bavim se samo turizmom.

Vjerujem da ti je smiješno, i meni je puno toga smiješno dok ne doživim na svojoj koži..



Iskreno, nemam ni ja naročito simpatije prema takvima koji tu dođu filozofirat, a da nisu probali radit to o čemu pričaju i sude. I donose zaključke o nečijoj razini usluge i odnosu sa gostima na temelju par tema koje i jesu tu da se ispušemo.

I ja osim šta sam iznajmljivač, sam i gost, i to vrlo često, tako da i sa te strane jako dobro znam šta kao gost želim i kako se prema gostu treba odnositi.
Ne vidim uopće razloga da se na moj post osjećaš prozvana na ikoji način "braniti" ili "pravdati".

Moja namjera nije bila da se na njega itko "pravda" (a kamoli ti, za koju mi se čini da pružaš kvalitetnu uslugu), nego ukazati da u radu s ljudima treba puno tolerancije, a na najuspješnijim turističkim destinacijama, ako ćemo se skoncentrirati samo na turizam, nećeš nikada, ali baš nikada i nigdje naći uopće ikoga kome pada na pamet komentirati goste igdje javno, ma kakav internet, kakvi mediji???? O gostima se javno uvijek može pročitati i čuti samo afirmativno.

Te zajednice žive od ljudi koji im dođu i ostave svoj novac, ti gosti su u prosjeku svakakvi, ima super gostiju i nightmare gostiju, ali ostavljaju novac na destinaciji i poštovani su gosti. A naravno da su ljudi kao i svugdje ih ima svakakvih, ali odgovorno tvrdim da ne postoji tema na kojoj će se itko usuditi komentirati goste kao ovdje. Ne kažem da ne postoje mjesta unutar nekakve zajednice oglašivača gdje će razmjenjivati iskustva i učiti kako rješavati problematične i konfliktne situacije, ali da postoji mjesto gdje javno i svima dostupno oni koji prodaju ikakvu uslugu ismijavaju ili kritiziraju svoje goste - to ne postoji.

Pa i naši stari su nešto pričali o zubima konja koji te hrani ... naravno da svatko može raditi i pričati kako hoće, ali meni je ovo komentiranje gostiju krajnje neprofesionalno i više mi govori o iznajmljivačima nego o gostima. Gosti dođu i odu, a domaći ostaju ...
NemremSeSjetit is offline  
Old 16.07.2013., 00:53   #78
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
a kak sjednes za stol ako ne diras stolicu?
Kao gost, nadala bih se jedino da neću nekog poput tebe dobiti u susjednoj sobi/apartmanu

Na iznajmljivačima je da nas na lijep način zaštite od takvih sirovih štetočina, odakle god bili.
NemremSeSjetit is offline  
Old 16.07.2013., 01:09   #79
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Kao gost, nadala bih se jedino da neću nekog poput tebe dobiti u susjednoj sobi/apartmanu

Na iznajmljivačima je da nas na lijep način zaštite od takvih sirovih štetočina, odakle god bili.
moram priznati da mi je malo tesko slijediti tvoj tok ovih misli i uvreda

busic bi kao stovatelj pravilnika trebala paziti kako se izrazava posto su joj izjave ocito pune rupa

a tebi bi zadatak trebao biti, osim toga da se odviknes od vrijedjanja, cime cinis isto sto mislis da i ja cinim, pogledati na wikiju sto je to elementarni humor
gmit is online now  
Old 16.07.2013., 01:21   #80
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
moram priznati da mi je malo tesko slijediti tvoj tok ovih misli i uvreda

busic bi kao stovatelj pravilnika trebala paziti kako se izrazava posto su joj izjave ocito pune rupa

a tebi bi zadatak trebao biti, osim toga da se odviknes od vrijedjanja, cime cinis isto sto mislis da i ja cinim, pogledati na wikiju sto je to elementarni humor
Ja nemam zadatak i ne planiram imati zadatke na forumu. Ja se ovdje samo opuštam u svoje slobodno vrijeme, a ako nekome pri tome i pomognem super, a ako nekoga iznerviram - well, bad luck. Di bi ja došla da krenem nabrajati što sve mene nervira I ne zanima me forma nego sadržaj.
NemremSeSjetit is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.