Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2005., 10:51   #1
Cabares cabarei

Jel netko gledao ovu predstavu Zijaha Sokolovica?
Ja sam gledal 2X i ici cu opet. Nevjerojatno koliko teksta stane u ljudsku glavu da moze 2 i pol sata pricati i jos k tome glumiti, koja energija, duhovitost i kakva igrarija s osjecajima...nesto savrseno! Nisam gledao bolju predstavu.
Kaj mislite o predstavi i jel zna netko gdje bi mogao skinuti scenarij?
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:14   #2
gledal sam ja i odlično je, samo ne znam kaj to radi na filmu.

kaj se scenarija tiče, mislim da ne postoji neki fiksni, nego zijah mijenja neke stvari iz izvedbe u izvedbu.
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 12:12   #3
evo bio sam u subotu na predstavi,a prije toga prije mjesec dana i predstava je identicna!
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 19:57   #4
eee

Zijah je legenda!
gledala sam predstavu samo jednom jerbo mi je budzet premali... al ici cu opet kad tad...
tko god nije gledao nek ide.. kad sam isla nije bilo mjesta za sjedit koliko je ljudi bilo.. i uopce mi nije bilo bed stajat skoro 3 cuke slusajuci njegov urnebes :klap:
__________________
Doomed to crumble unless we grow
nuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 19:58   #5
btw zna neko kad ce bit neka druga njegova predstava u zgb?
__________________
Doomed to crumble unless we grow
nuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 17:05   #6
Zijah je odličan.
Cabares Cabarei je zaista valjda jedina predstava koju SVI vole.
I u kojoj se svi mogu pronaći.
male životne sitnice koje opisuje nižući ih jednu za drugom i to bez prestanka i to sa dozom humora koji je aspolutno pogođen.

legendarna: Ne znam jel gore kad mi je žena u kući ili van kuće. Ustvari znam: kad je van kuće. Jer znam da će se vratit.

Gledah predtavu koju je on režirao "Pas, žena, muškarac" i umrla sam od dosade. Drugima je pak bila dobra.

Al cabarei Cabarei je svim dobra. to je za nevjerovat

http://www.teatarexit.hr/
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 03:30   #7
Odlična predstava. Gledala sam ju samo jednom, ali nadam se još kojem putu.

Zijah
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:08   #8
Komentari - samo
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 20:48   #9
gledao saaaaaaam!!

čak je došao u vukojebinu di ja živim

dobar je bio... kakve sve zvukove može proizvesti taj lik... a ne kužim od kud mu sav taj dah i kako mu se ne osuše usta od 2 i pol sata deranja a ništa ne popije?!
__________________
"bring out the gimp"
marat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 20:53   #10
Zanimljivo, i ja sam mislio postaviti post o Zijahu, o tom velikanu kazališta...Cabares sam gledao 4 puta, i svaki put mu se vračam, ovih dana ću ići peti put pogledat predstavu. U para rijeći - Genijalno!-
Što se tiče scenarija mislim da ga nigdje nečeš naći, to je njegova umotvorina i nema teorije da ga objavi, tu predstavu igra već 10 godina i bilo bi glupo da samo tako tekst stavi na net. Mene zanima da li će opet igrati Glumca ( Glumac je glumac je glumac...) negdje, bilo gdje?
__________________
avistaP
avista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 02:16   #11
Tri puta sam gledala Cabares Cabarei, iz razloga što nitko još nije uspio tako dobro odglumiti svakodnevicu.Glumci upiru odigrati velike uloge, katarzične likove, a loši su u ulogama svakodnevice.Sokolović je pokazao sve najbolje do glumačkoga posla i vještine.
Maestralna predstava
__________________
Ne psuj, ne zbori
Irja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 01:45   #12
jako dobro iako mi je bolja exitova "To samo bog zna"
cranberryCherry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 21:07   #13
idemo idemo

12. 5. (ak frendu ne napizde nocnu) :klap:
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 11:03   #14
Quote:
atlantis kaže:
idemo idemo

12. 5. (ak frendu ne napizde nocnu) :klap:
joj

josh sam pod dojmom
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 15:25   #15
kad vidis tu predstavu vise ni jedna druga nije vazna
__________________
pa šta!!!
TETE A TETE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:09   #16
Quote:
TETE A TETE kaže:
kad vidis tu predstavu vise ni jedna druga nije vazna
toliko bash i nisam bila pod dojmom

pet zvijezdica za izvedbu, snagu, koncentraciju..

malo manje za forsiranje nekih dijelova price i stalno izrazito psovanje...

(samo moje skromno)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:08   #17
Bijah jučer na predstavi jer mi je išlo na kitu kako svi bruje o toj predstavi. Nisam bio u kazalištu oko 5-6 godina
Očekivanja su ispunjenai oduševih se predstavom. Ja bi njega bacio na neku turneju po birtijima u Hrvatskoj Aj ako ga netko zna neka mu predloži tu ideju pa ću mu ja bit menager
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 01:16   #18
Zijah ima novu predstavu, Međuigre 0-24. Nije tako dobra kao Cabares, ali isplati se pogledati pogotovo ako volite Zijaha i Cabares shemu.
sintraII is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:15   #19
CabaRES, CabaREI je zgodan, ali daleko od Ziketovih vrhunskih stvari, poput, recimo, "Medvjeda", kojeg nažalost skoro pa da više i ne igra.

1. Glumcu je vrlo lako zapamtiti dva i pol, tri sata teksta. Dapače, mnemotehnika pamćenja teksta je najmanji problem u glumačkome poslu.

2. Zijah NIKAD ne mijenja niti jedan zarez u svojim monodramama (makar CabaRES, CabaREI NIJE monodrama, već pravi cabare, zbog upotrebe mikrofona i svjetlosnih efekata, da ne idem u tančine definicije monodrame). Samo kroz godine UBACI poneku novu rečenicu i proširi tekst, da bi bilo aktualnije, ali ne MIJENJA tekst nakon što prvi put izvede predstavu (CabaRES, CabaREI je igrao oko 1400 puta).

3. A kako mu se usta ne osuše i glas ne pukne nakon tri sata urlanja? Vrlo jednostavno ustvari (tj. komplicirano dok ne naučiš tehniku): kroz korištenje tehnike scenskog govora i tehnike scenskog disanja i impostacije glasa.

Nije teško zapamtiti tekst. Nije teško urlati tri sata na sceni. Teško je držati vlastitu koncetraciju tri sata takvom predanošću. A još je teže držati publiku koncentriranu na sebi toliko dugo.

Pozz.

((Uf, sto godina ne bjeh ovdje )
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 23:52   #20
Mislim da tekst ne postoji objavljen, a i da postoji, postajala bi sigurno i stroga autorska prava na njega. Vjerujem da Zijah, s pravom, prava izvođenja čuva za sebe sve dok može igrati. I nije mu za zamjeriti!
hura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.