Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2014., 09:44   #21
Quote:
something kaže: Pogledaj post
Slažem se, no hosteli imaju sobe, a umjesto sobe turisti mogu dobiti cijeli stan, opet za povoljniju cijenu nego što je jedna soba u hotelu s 3*
razmatrali smo mogućnost iznajmljvanja stana u najužem središtu grada.
Došli smo do zaključka da se isplate samo dvije opcije: hostel i luksuzni stan.
Sve između je manje profitabilno i ima problema s popunjenošću.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 23:18   #22
rade si vi fokusirajte da sirite svijest ''putujte ljudi''

umjesto da filozofirate o nicem pametnom, jer da ste pametni ne bi se bacili na turizam i genericno prosvjetljivanje u biznisu
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:10   #23
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Da bi riječ protiv napisala

Radi se o firmi, ali apartmani nisu naši Ne bih sad da ispadne da se reklamiram, ali privatni iznajmljivači koji imaju samo jedan apartman (ne sobe), i ne mogu si priuštiti puno radno vrijeme da brinu o njemu, teško da će bolje proći od ovoga što je something napisao/la, pogotovo jer su vrlo ograničeni kod raspoređivanja popunjenosti.

Ili se prebaciti na iznajmljivanje soba, ili dati stan na brigu nekoj od agencija koje su, otkad je nastao boom u ponudi, iznicale ko gljive poslije kiše.

Razumijem da je mrsko odricati se dijela zarade, ali barem se onda i netko drugi naradi umjesto tebe.

Edit u vezi iznajmljivanja za NG: ne dajemo apartmane za manje od 2 noćenja za taj period, potražnja je dovoljno velika, a stanovi ionako nisu pogodni za tulume. U posljednje 3 godine nijedno loše iskustvo iako smo uvijek popunjeni.
Da li znate neku agenciju koja bi preuzela apartman u centru da meni da samo proviziju?
Rinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 14:40   #24
Molim iskustva iznajmljivača koji iznajmljuju stan u zgradi, da li je potrebno prijaviti apartman koji iznajmljujete predstavniku stanara? Nazvao me predstavnik da je dobio prijavu od nekog sustanara. Žele nam podići cijenu pričuve jer to više nije privatni stan nego poslovni prostor?! Da li imaju pravo na to? Također su nam htjeli dići cijenu vode (potrošnju vode dijelimo svi u ulazu prema broju osoba prijavljenih u stanu), ali tu sam ga sasjekla. Imamo prijavljene dvije osobe i u 80% slučajeva su nam u apartmanu 2 osobe.
Molim pomoć - koja su nam prava i koje su nam obaveze.
Napominjem da je sve uredno, dobili smo rješenje, prijavljujemo sve goste, istaknuli smo ploču ispred ulaza u stan
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 14:58   #25
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
Žele nam podići cijenu pričuve jer to više nije privatni stan nego poslovni prostor?!
malo morgen...u tom slučaju je poslovni prostor i svaki stan u kojem su podstanari

reci im nek ti kažu na koji točno zakon misle... ili nek se pokriju po glavi i šute


kao poslovni prostor bi se eventualno mogao tretirati ako si sklopila ugovor sa agencijom koja vodi svu brigu o stanu... a i to je li - la
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 16:12   #26
potpisujem Opal!

Meni je predstavnica stanara (BTW, zašto je to uglavnom nesnosna gospođa koja nema drugog posla u životu pa terorizira ostale ) uletila s pričom kako sam njoj dužna javljati koji se to ljudi motaju po zgradi jer ona mora znati ko su oni (kako se zovu i slično) dok ju nisam otpilila da je sve prijavljeno onima koji moraju biti obavješteni. Također je susjedu ispitivala o vodi (meni se više ne usudi obratiti) - ja isto imam prijavljeno na 2 osobe (jer sam imala 2 podstanara prije) i sad rješenje o kategorizaciji na dvoje (iako imam pravo na još 2 pomoćna kreveta) i ne mislim to mijenjati. Uglavnom mi i odsjeda dvoje ljudi, ima dana i kada sam prazna pa to nadomjesti ako ih je više i gotovo.

Inače, kada mi je bila komisija za kategorizaciju sam ih baš pitala za tu vodu, koliko ljudi trebam prijaviti, ali mi je ženska rekla da misli da to nigdje nije definirano i da ne "čačkam puno po tome, ostavite kak je"
fly_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 20:21   #27
Quote:
fly_7 kaže: Pogledaj post
potpisujem Opal!

... Također je susjedu ispitivala o vodi (meni se više ne usudi obratiti) - ja isto imam prijavljeno na 2 osobe (jer sam imala 2 podstanara prije) i sad rješenje o kategorizaciji na dvoje (iako imam pravo na još 2 pomoćna kreveta) i ne mislim to mijenjati. Uglavnom mi i odsjeda dvoje ljudi, ima dana i kada sam prazna pa to nadomjesti ako ih je više i gotovo.

Inače, kada mi je bila komisija za kategorizaciju sam ih baš pitala za tu vodu, koliko ljudi trebam prijaviti, ali mi je ženska rekla da misli da to nigdje nije definirano i da ne "čačkam puno po tome, ostavite kak je"
Evo primjer iz Splita: tip u ulici do moje ima stan u prizemlju stambene zgrade od četiri kata s vrtom. Tip fino napravio luksuzni apartman s bazenom i iznajmljuje ga čini mi se za 1000 eura dan. E, sad bilo zanimljivo znati kako plaća vodu, po broju članova ili. . .
Slike je tako dobro napravio za oglas da se uopće ne skuži da je riječ o stanu u zgradi, nego bi čovjek pomislio da je riječ o privatnoj kući.
I sad zamisli ovu situaciju: čovjek platio tisuću eura dan, brčka se u bazenu navečer u deset s nekom finom muzikom, a susjed s trećeg kata od bijesa jer ne može spavati baci nešto u bazen. . .
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:17   #28
Isplativost iznajmljivanja u Zagrebu

Pozdrav,

imam stan u Zagrebu pa me zanima da li je bolja investicija iznajmljivati kratkoročno turistima ili jednostavno naći podstanare .

Koliko je zapravo duga sezona u Zagrebu?

B75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:36   #29
Ovisi gdje imaš stan u Zagrebu, koje je veličine, koliko si spreman vremena uložiti u posao, jer iznajmljivanje apartmana je veliki posao, iako se obično misli kako iznajmljivači ništa ne rade, samo ubiru novac

Ako ćeš dati nekome da ti to sve radi - puni apartman, čisti i održava, onda vjerovatno nećeš imati veću zaradu nego da iznajmiš podstanarima.

Kod mene sezona traje 365 dana u godini.
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:08   #30
U Zagrebu?
B75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:13   #31
Quote:
B75 kaže: Pogledaj post
U Zagrebu?
čudiš se ko pura dreku

a gle, ti sebi odredi 3 mjeseca ako ti je tako slađe

a opet, to što je sezona cijele godine ne znači da su svi puni cijelu godinu

btw...ima ovdje tema o iznajmljivanju u zagrebu i dosta toga je na njoj napisano
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:16   #32
Quote:
B75 kaže: Pogledaj post
U Zagrebu?
Zašto upitnik? Ako si pored bolnice, Sveučilišta ili Sajmišta - normalno da traje cijelu godinu. O.K. - nije popunjeno cijelu godinu, ali svako malo netko uleti. Tako je u svim većim gradovima. Moje kolege iz Splita studiraju izvanredno u Zagrebu: skoro svaki mjesec odlaze na dva-tri dana polagat ispit u Zagreb. Više su se toliko skompali s tipom koji im iznajmljuje apartman da su mu i par puta ostali dužni i platili tek slijedeći put kad su došli u Zagreb (čovjek kuži da su nam već par puta smanjivali plaću i da je i tih tridesetak eura po danu ponekad zaista teško izdvojit kada poplaćaš sve račune).
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:29   #33
Ne čudim se nego sam postavila pitanje .

Meni je drago čuti da je sezona 365 dana u godini. Pokušat ću i ja s tim.. i slažem se da iznajmljivanje stana nije samo uzimanje love, jer niti ja ne volim da mi samo netko uzme lovu prilikom unajmljivanja bilo gdje.
B75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:35   #34
Quote:
B75 kaže: Pogledaj post
Ne čudim se nego sam postavila pitanje .

Meni je drago čuti da je sezona 365 dana u godini. Pokušat ću i ja s tim.. i slažem se da iznajmljivanje stana nije samo uzimanje love, jer niti ja ne volim da mi samo netko uzme lovu prilikom unajmljivanja bilo gdje.
Isto malo promisli prije nego se odlučiš na to. Sada zbilja ima na stotine apartmana, pa je i teže napuniti apartman. A i ako si u situaciji da moraš nešto puno ulagat u stan da bi ga sredila za iznajmljivanje, i to je diskutabilno da li ti se u današnje vrijeme isplati. Također ako cijeli odrasli dio familije radi i ne može "bježati" s posla radi gostiju - i to je problem jer ako i za to moraš platiti nekoga - nema tu zarade. Prije tri godine kada sam ja započimila iznajmljivat u Splitu (prije smo samo na Hvaru) bilo je puno lakše, a da sada krećem - sjela bih s nekim i popričala i stavila sve ZA i PROTIV na papir. Pogledaj sada cijene na Airbnb-u za Zagreb i na Njuškalu, pa vidi je li TO ONO što si zamislila.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:36   #35
Hvala na odgovoru... odlučila sam probati pa kud puklo da puklo
B75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 18:51   #36
Najbolji je biznis sa garažama. Stanovi su alternativa.
alexnjuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:53   #37
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
čudiš se ko pura dreku

a gle, ti sebi odredi 3 mjeseca ako ti je tako slađe

a opet, to što je sezona cijele godine ne znači da su svi puni cijelu godinu

btw...ima ovdje tema o iznajmljivanju u zagrebu i dosta toga je na njoj napisano
Istina, pa idem onda ja tamo nesto priupitati....
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:59   #38
Pitanje za Opal, jer znam da je ona tu doma...ali i za bilo kog drugog tko zeli i zna ...
Nemam stan za iznajmljivati, pa mi se neda rovati po pravilnicima, zakonima i sl. nego pitam informativno.
Koliko je tesko osposobiti stan za iznajmljivanje? Tu mislim na papirologiju ...koliko toga treba prikupiti, koliko to po prilici kosta i traje i kakve uvjete stan mora zadovoljiti da bi uopce smio biti iznajmljivan?
Mora li izgledati bas ono super ili i neki onak prosjecan stan (recimo to bezvezan, stari namjesta i sl.) dolazi u obzir ako ima zadovoljene neke osnovne uvjete? (ne znam koji su to)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 09:05   #39
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pitanje za Opal, jer znam da je ona tu doma...ali i za bilo kog drugog tko zeli i zna ...
Nemam stan za iznajmljivati, pa mi se neda rovati po pravilnicima, zakonima i sl. nego pitam informativno.
Koliko je tesko osposobiti stan za iznajmljivanje? Tu mislim na papirologiju ...koliko toga treba prikupiti, koliko to po prilici kosta i traje i kakve uvjete stan mora zadovoljiti da bi uopce smio biti iznajmljivan?
Mora li izgledati bas ono super ili i neki onak prosjecan stan (recimo to bezvezan, stari namjesta i sl.) dolazi u obzir ako ima zadovoljene neke osnovne uvjete? (ne znam koji su to)
Počet ću vjerovati da sam vještica: baš sam jučer Kajperinju pronašla na forumu o kućnim ljubimcima, pa sam se zapitala zašto je nema ovdje. I - evo nje!!! Zbilja sam vještica!!!
Ukratko da odgovorim na tvoja pitanja, a vjerujem da će ti i Opal pomoći (uvijek svakom pomogne, pa će i tebi). Ja imam stan star 40 godina, renoviran prije 9 godina, te samo malo ušminkan prije tri godine. Papirologija se skupljala tri mjeseca (neke potpise sam čekala po mjesec dana). Koštalo je sve zajedno s kategorizacijom nešto minimalno (čini mi se niti tisuću kuna, ako ne i manje). Kategorizaciju ćeš dobiti ako zadovoljavaš određene uvjete koje možeš pronaći ovdje:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...tni/299827.htm
Uglavnom namještaj ne igra u kategorizaciji neku veliku ulogu, ali će ti igrati veliku ulogu u iznajmljivanju jer nećeš moći postići veću cijenu i jer neće nitko da ti dođe jer ćeš imati puno bolju konkurencju koja će ti odnijeti sve goste. Prema tome, bolje ti je uložiti u namještaj, jer i ako odustaneš nakon nekog vremena jer shvatiš da iznajmljivanje nije za tebe - opet taj namještaj ostaje tebi. (a i sada ga zbilja možeš pronaći vrlo jeftino - pa i na Njuškalu možeš pronaći dosta dobrepolovne komade za vrlo malu cijenu).
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 09:50   #40
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Papirologija se skupljala tri mjeseca (neke potpise sam čekala po mjesec dana). Koštalo je sve zajedno s kategorizacijom nešto minimalno (čini mi se niti tisuću kuna, ako ne i manje)
evo i mog iskustva

papirologiju sam sakupljala skoro godinu dana iz jednog jedinog razloga, nisam imala uporabnu dozvolu za kuću

da se zakon nije promijenio ne bi dan danas imala dozvolu

mislim da nije manje od 1000 kn za app jer sam ja samo atest za struju platila 750 kn, a za app treba i analiza vode i atest za plin ako isti postoji u stanu

godina proizvodnje namještaja i opremljenost iventara nisu bitni za kategorizaciju, ali su bitni za cijenu i privlačenje gostiju
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.