Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 21:23   #61
Isto je i na moru- čekanje po cijele dane, ako nešto zaboraviš moraš se vozikati 10 puta, ako te zovu usred noći moraš biti na raspolaganju itd Dobra je stvar da sam ispekla zanat i te stvari mi nisu problem.
Ovo sa socijalnim životom- uf, i to mi je poznato. Nema izlazaka za vikend jer tada imaš najviše posla.

Quote:
e sad, ja priznajem da živim od toga i sa time školujem troje djece i rađe ću primiti pet puta nekoga na jednu noć nego dati opaki popust za sedam dana u komadu
Slažem se. Ja sam cijeli ovaj kolovoz imala ljude za jednu jedinu noć i to svaki dan u najljepšem apartmanu! Ali što je tu je. Takva je priroda posla!

Sutra idem u Ured za gospodarstvo raspitati se o svemu i početi prikupljati dokumentaciju. Nadam se da ću dobro proći.
Druzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:11   #62
Gledam na airbnb-u cijene apartmana u zagrebu i nemogu se načuditi.
2-sobni apartmani , vrhunski uredeni, u samom centru grada ( 5 min pjeske od bana jelačića) po cijeni od 55 -60 eura..kapacitet 4 osobe...
ili sam ja belsava ili nesto drugo ali neki ljudi iznajmljuju za djabe stvarno.
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:40   #63
Quote:
rinako22 kaže: Pogledaj post
Gledam na airbnb-u cijene apartmana u zagrebu i nemogu se načuditi.
2-sobni apartmani , vrhunski uredeni, u samom centru grada ( 5 min pjeske od bana jelačića) po cijeni od 55 -60 eura..kapacitet 4 osobe...
ili sam ja belsava ili nesto drugo ali neki ljudi iznajmljuju za djabe stvarno.
u zg se ponuda unazad dvije godine više nego udvostručila...cijene su prilično pale

a ponuda i dalje raste
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:42   #64
Nije to bas za dzabe.
Bolje ista nego nista, a nije ni da nece nista zaraditi, Ipak je ovo HR, gdje je stvarno losa ekonomska situacija.
Zakon ponude i potraznje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:54   #65
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nije to bas za dzabe.
ne da nije za džabe nego je nabrijana cijena...ako prođe, prođe...u stvarnosti se to van sezone iznajmljuje i za bar četvrtinu manje

tome treba pribrojiti i dnevnu parking kartu ako se dolazi autom...jako malo smještaja u centru ima svoj parking
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:34   #66
neznam ja kako je to vama nabrijano...msilim takav stan u centru tako ureden dode cca 130 000 eura--govorim o jako realnoj cijeni jer su stanovi cca 70 kvadrata..uredenje je isto na visoj razini--kako onda iznajmljjes za 50ak eura ?
dal psotoje vlasnici koji su sve nasljedili pa neznaju sta bi sa stanovima pa ih tako rentaju ??
govorim o ovome:
https://www.airbnb.com/rooms/392184?guests=1&s=NFnr
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:17   #67
Quote:
rinako22 kaže: Pogledaj post
dal psotoje vlasnici koji su sve nasljedili pa neznaju sta bi sa stanovima pa ih tako rentaju ??
ima vjerojatno i takvih

gle, do prije koju godinu to je u zg bio lijep biznis...ponuda nije bila prevelika i cijene su bile solidne...ako nećeš ti, uvijek ima tko hoće (ili mora)

u međuvremenu je masa njih podstanare zamijenila ovim načinom rentanja, odjednom se konkurencija jako povećala...istovremeno se otvorilo hrpu hostela koji su odvukli niskobudžetne goste...treba imati na umu da paralelno funkcionira i crno tržište

mnogima nije problem stan urediti i staviti ga na tržište, problem ga je solidno puniti...ako hoćeš neku dobru popunjenost treba dobro spustiti cijenu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 13:06   #68
Kod AirBnB pazite jer nekad piše da je apartman za 6 ljudi ali se naplaćuje po 5 eura nakon druge osobe i nekad ima neki cleaning fee ali ne znam je li to obavezno Također treba vidjet kakav je apartman jer nekad nema 6 kreveta nego 4 osobe su u krevetima a 2 na kauču npr.

Inače, kakva je popunjenost smjestaja u Zagrebu oko Nove godine. Trebam smještaj tamo tek par dana nakon pa me zanima mogu li rezervirat dan-dva prije? Tj. hoce li se do negdje 3.-4. siječnja gosti koji su bili na dočeku razić?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:16   #69
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Tj. hoce li se do negdje 3.-4. siječnja gosti koji su bili na dočeku razić?
hoće

sama nova (tj stara) je kod mene prodana početkom prosinca i to u paketima po 4 dana, upita ima svaki dan desetak

ali to još nije ništa jer vatromet poziva kreće tek na staru oko 7 ujutro...lani ih je taj dan bilo ravno 42...pisala ja recke
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 21:46   #70
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ima vjerojatno i takvih

gle, do prije koju godinu to je u zg bio lijep biznis...ponuda nije bila prevelika i cijene su bile solidne...ako nećeš ti, uvijek ima tko hoće (ili mora)

u međuvremenu je masa njih podstanare zamijenila ovim načinom rentanja, odjednom se konkurencija jako povećala...istovremeno se otvorilo hrpu hostela koji su odvukli niskobudžetne goste...treba imati na umu da paralelno funkcionira i crno tržište

mnogima nije problem stan urediti i staviti ga na tržište, problem ga je solidno puniti...ako hoćeš neku dobru popunjenost treba dobro spustiti cijenu
ok, a po tvojem misljenju koja je to cijena za nocenje ? po osobi...
ili apartmanu za 2
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:32   #71
Quote:
rinako22 kaže: Pogledaj post
ok, a po tvojem misljenju koja je to cijena za nocenje ? po osobi...
ili apartmanu za 2
moje mišljenje je u toj priči nebitno...bitna je cijena po kojoj se može prodati, a ona nije fiksna i mjenja se ovisno o trenutnom stanju na tržištu

zašto misliš da bi trebala računati po osobi ako su mi sobe dvokrevetne

ja ću sobu dati jeftinije bez obzira bila u njoj jedna ili dvije osobe ako je trenutna situacija s rezervacijama škakljiva...dok ima više upita nego soba zašto uopće primiti jednoga po nižoj cijeni
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:13   #72
Question

Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
moje mišljenje je u toj priči nebitno...bitna je cijena po kojoj se može prodati, a ona nije fiksna i mjenja se ovisno o trenutnom stanju na tržištu

zašto misliš da bi trebala računati po osobi ako su mi sobe dvokrevetne

ja ću sobu dati jeftinije bez obzira bila u njoj jedna ili dvije osobe ako je trenutna situacija s rezervacijama škakljiva...dok ima više upita nego soba zašto uopće primiti jednoga po nižoj cijeni
kako nije bitno tvoje mišljenje
vidi se da znas o cemu pričaš i da imaš iskustva...
razmatram opciju kupnje garsonijere u samom centru grada..pa pokušavam izračunati nekakav godišnji i mjesečni promet...
sama sam nezaposlena pa bih kroz to pokušala riješiti pitanje svog posla...međutim kada vidim kako neki stanovi izgeldaju, gdje se nalaze i po kojoj se cijeni iznajmljuju imam osjećaj da business i nije neka sreća .
ne kazem da moram zaradivati nadprosječno ali ako u nešto uložim 50 000 e onda ne očekujem zaradu od 700€ minus svi mogući troškovi
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:55   #73
Quote:
rinako22 kaže: Pogledaj post
kako nije bitno tvoje mišljenje
vidi se da znas o cemu pričaš i da imaš iskustva...
imam, ali ne sa apartmanom u centru

otvori njuškalo, turističke usluge-kontinentalna hrvatska i probaj prebrojiti koliko toga se nudi...ima ih najmanje duplo od unazad godinu i pol kad sam ja krenula u to

ako imaš stan, možeš probati bez puno razmišljanja...ako kupuješ stan kešom razmisli da li postoji nešto pametnije u što možeš uložiti...ako trebaš dignuti kredit za kupnju stana bježi od toga ko vrag od tamjana
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:50   #74
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
imam, ali ne sa apartmanom u centru

otvori njuškalo, turističke usluge-kontinentalna hrvatska i probaj prebrojiti koliko toga se nudi...ima ih najmanje duplo od unazad godinu i pol kad sam ja krenula u to

ako imaš stan, možeš probati bez puno razmišljanja...ako kupuješ stan kešom razmisli da li postoji nešto pametnije u što možeš uložiti...ako trebaš dignuti kredit za kupnju stana bježi od toga ko vrag od tamjana
Ovo vrijedi i za Zagreb i za Split.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 10:21   #75
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ako imaš stan, možeš probati bez puno razmišljanja...ako kupuješ stan kešom razmisli da li postoji nešto pametnije u što možeš uložiti...ako trebaš dignuti kredit za kupnju stana bježi od toga ko vrag od tamjana
Na ovo potpis kao kuća!
Kupovanje nekretnine u svrhu iznajmljivanje (govorim za Zg) se isplatilo prije 10-15 godina, danas sigurno ne.
fly_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 18:09   #76
http://vimeo.com/115220499
Krasan video
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 00:32   #77
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Predivno!
westlige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:26   #78
Trazim apartman u Zagrebu, 1 osoba od 28.2-2.3.
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:37   #79
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Trazim apartman u Zagrebu, 1 osoba od 28.2-2.3.
Lakše ćeš to naći na forumu pod "Tražim smještaj" nego ovdje.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 14:30   #80
Glas Slavonije:
"Velik broj hostela u Zagrebu ponuđen je na prodaju. Kako pišu u najnovijem ZANE Bilteu Zagreb nekretnine d.o.o. porast broja kreveta u hostelima u Zagrebu znatno je premašio potražnju što je uzrok nezadovoljavajućem poslovanju dijela hostela. Prema neslužbenim informacijama prodaje se pet zagrebačkih hostela, a dva hostela kupce traže i putem internetskih oglasnika. Hostel Chic, u Ulici Pavla Hatza, prodaje se za 4,4 milijuna kuna, a My Way iz Trpimirove za 5,8 milijuna kuna. U Zagrebu je od 2011. do 2014. broj registriranih hostela porastao s 11 na 40, s time da se na online rezervacijskim portalima kao hosteli reklamiraju i mnogi drugi smještajni kapaciteti."
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.