Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 14:44   #61
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ebru Özkan je meni prelijepa.
Ima mi neku starinsku ljepotu.Uvijek se sjetim HC kako joj je lijepo stajao taj period



Erkan je pao u nesvijest na snimanju i ustanovili su mu da ima kamen u bubregu. par dana su pauzirali (cijela ekipa) pa su se vratili snimanju,



Ti "komentari" su mene podsjecali na situaciju kod mene u kuci gdje mama gleda sve Erkanove serije i hvali ga na sav glas, a otac kaze da je bezveznjak koji nije za glumca.
Svakome po nahođenju, dime?
Ali...ono sto se ne moze negirati su cinjenice, a cinjenice idu u Erkanovu korist
A komentari o fizickom izgledu pff sve je to u oku promatraca. Erkan uopšte nije los, a taj pad u Dili koji je bio i glumacki i fizicki je bio logican s obzirom da se covjek lijecio od alkoholizma.

Ma Erkan ne izgleda lose uopce. Ljepota je u oku promatraca.Iskreno covjek ima i godine.Ali mi je puno bolji od recimo Murata koji je metar i zilet i ima 40 kilograma. Ma ne samo Murat vecina njih su kao neke zenice,sitni i mrsavi. Ma dajte neke muskarcetine da se osjecas maleno pored njega a ne da se ispitujes jesam li veca i deblja od njega
Kendi is offline  
Old 19.12.2014., 16:23   #62
sa seta..




zašto ne puste još jedan fragman...
__________________
Sia- Big Girls Cry
Lilly 77 is offline  
Old 19.12.2014., 18:07   #63
Lilly, na zalost daju samo 1 fragman.

Slike iz 4. epizode

Sazetak na engleskom

Vidim, ocekuje nas jos jedna dinamicna epizoda.

S kim li ce Yenge u pregovore i za koliko ce malu 'prodat'
cukerina is offline  
Old 19.12.2014., 20:28   #64
Mislim da će yenge sa Cihanovim ocem krenuti u "posao" ... mada, Hazal neće biti teško naviknuti se na luksuz i sve ostalo...

Cihan ne odustaje od razvoda, baš me zanima šta će se desiti pa da se razvod odgodi...
__________________
Sia- Big Girls Cry

Zadnje uređivanje Lilly 77 : 19.12.2014. at 21:33.
Lilly 77 is offline  
Old 19.12.2014., 21:21   #65
Quote:
Lilly 77 kaže: Pogledaj post
Mislimda će yenge sa Cihanovim ocem krenuti u "posao" ... mada, Hazal neće biti teško naviknuti se na luksuz i sve ostalo...

Cihan ne odustaje od razvoda, baš me zanima šta će se desiti pa da se razvod odgodi...

Odgodi? Nisam u toku.
Meni se svidja sama radnja ali i brzina.
Kendi is offline  
Old 21.12.2014., 14:58   #66
Ciao canim!!!

Evo i ja da konačno da vam se pridružim canim. Vidim da vrlo lepo pišete o seriji, a ja je pratim od kako su je najavili, odnosno kada je tek bila u povoju. Samo moj problem je što ne znam turski, te gledajući bez prevoda, shvatam po nešto. Odlgedah prevedenu prvu epizodu, jer ovim našima treba limun da bi je preveli. Moj utisak je da je serija vanredna. Volim Erkana, za mene je perfektan glumac. Volim i Nurg. Ostala glumačka ekipa je fantastična a naročito ovi mladi, svaka im čast. Nadam se da ćete me prihvatiti, jer mogu sa vama da pratim i komentarišem ovu seriju. Svima vama želim prijatno ovo nedeljno popodne.
dimitra4 is offline  
Old 22.12.2014., 09:15   #67
https://www.youtube.com/watch?v=fY9HpjUqCCY

''To mi je majka kupila. Moja majka! A ko si ti!''

Kako mrzim ovu Hazal.

Jedva cekam da vidim sta ce se desiti.

Da li se u ovoj epizodi desava nesto izmedju Cihana i Gul?
biljanap is offline  
Old 22.12.2014., 09:27   #68
Hazal je zivo zlo,kao i ona tetka ...uff
vigga is offline  
Old 22.12.2014., 10:02   #69
Quote:
Kendi kaže: Pogledaj post
Odgodi? Nisam u toku.
Meni se svidja sama radnja ali i brzina.
On hoce razvod ali Dilara nece pristati. Njoj je jedino bitan polozaj u drustvu. Bez obzira na situaciju u kuci, na kronican nedostatak postovanja i ljubavi, zadovoljava se prividom skladne, dobrostojece porodice, cijenjene u krugovima u kojima se krece.

Na pocetku nije htjela ni cuti za Hazal, ali je, nakon sto je Cihan zatrazio razvod, promislila, i za nju je rjesenje da uzme malu kod sebe jer kako ce ljudima pred oci ako bude kruzila prica da 'Dilara Gurpinar nije uzela svoju rodjenu kcerku da zivi s njom'. Ne zeli da njena bioloska kcerka zivi u siromastvu, s majkom konobaricom. Ponudit ce Gulseren novac, ogromnu sumu koja ce joj omoguciti lagodan zivot jer eto, 'ona ima novac, Gulseren nema...samim tim, ona je u pravu. I ne, nije okrutna, jer Gul ce moci posjecivati kcerku kad god bude htjela.... i uvjerena je da ce Gul pristati.'
Cansu je bolesna, lezi kod kuce, ona je nazove da uzme lijek i s tim je njezina majcinska duznost ispunjena.

Prestrasno. Definitivno najgori lik u seriji.

Dimitra, dobro nam dosla.
cukerina is offline  
Old 22.12.2014., 14:21   #70
Drugi fragman za vecerasnju epizodu. Fantasticno.

*****

Set

host image

Gul i Hazal kod Cihanovih na veceri.

image share


hostare immagini
cukerina is offline  
Old 22.12.2014., 19:23   #71
Večeras gledamo 4. epizodu!

Cukerina, hvala na dobrodošlici.

Jao i meni se ne dopada Hazal, toliko je sebična, toliko je zaokupljena novcem, da ne mogu da shvatim da tako mlada osoba želi ono što nema. Meni je sve jasno pošto joj je majka Dilara, koja samo misli na prestiž u društvu.

Vredne Despine su prevele delove iz 3. epizode:
http://vk.com/video225685599_170948330
http://vk.com/video225685599_170948657
http://vk.com/video225685599_170948508
http://vk.com/video225685599_170948714
http://vk.com/video225685599_170948830
http://vk.com/video225685599_170948885
http://vk.com/video225685599_170986487
http://vk.com/video225685599_170986585
http://vk.com/video225685599_170986811

Prevedene su prva i druga najava 4. epizode:
http://vk.com/video225685599_170992
http://vk.com/video225685599_170915123

Ovi gifovi su me mnogo razočarali, barem što se tiče Hazal, a rastužili zbog
dobre i divne majke Gulseren.

dimitra4 is offline  
Old 22.12.2014., 22:30   #72
Pozdra dimitra druze stari!

Imam jednu molbu za vas. Nisam bila u mogucnosti gledati vecerasnju epku a dugo mi cekat youtube pa ako ima netko nagodan da mi na brzinu preprica? Plizzzz

Jel bilo sta izmedju mojih ljubimaca Gul i Cihana??
Salauka is offline  
Old 22.12.2014., 23:15   #73
Cansu je baš željna da ima pravu majku, da ima ljubav i toplinu... Brine se što je Gulseren ne zove, ima dvije majke ali nijedna je ne voli dovoljno.. Cihan je tješi, govori joj da možda Gulseren ne želi da smeta pa je zato ne zove...

Hazal- ta mala mi pili po živcima, odvela je svoje prijatelje iz škole u očev restoran, naravno, ona sada ima novca , stvarno ima Dilarine gene
i naravno šlag na kraju, spremna je dobije sve što želi pa tako izvodi razne gluposti..Ona se ne bi ni osvrnula za Gul, samo da je Cihan i Dilara pozovu k sebi...
obje kćerke tinejdžerice, jedna osjetljiva a druga lopov

nisam baš pohvatala , ali jel ono Cihan priznao Gul da nešto osjeća prema njoj, kao mislio je da je to poglavlje (valjda o ljubavi) davno zatvorio , neće biti lako, možda će se razbiti u komadiće., tako nešto

Gul mi nije jasna, ustvari nisu mi jasni ni ovih dvoje, Cihan i Dilara.. samo se sastaju, dogovaraju oko djece a od toga ništa, Dilara bi da zadrži Cansu i dovede Hazal a da Gul da brdo novca (zbog svog ugleda) dok s druge strane, i Gul bi kao da zadrži Hazal a sa Cansu je nekako.. mlaka

neyse, link je bio katastrofa, nisam sve ni vidjela

Fragman za 5 epizodu
__________________
Sia- Big Girls Cry

Zadnje uređivanje Lilly 77 : 22.12.2014. at 23:33.
Lilly 77 is offline  
Old 23.12.2014., 10:39   #74
Rejting

Paramparca- u totalu i AB 1 mjesto

svaka čast!
__________________
Sia- Big Girls Cry
Lilly 77 is offline  
Old 23.12.2014., 11:03   #75
Pozdrav dagim devojkama!

Salauka canim, veliki pozdrav za tebe . Evo i ja sa pridružila . Koliko smo samo čekale da počne ova serija.

Pozdrav i dragim arkadašicama!

Odgledah sinoćnu epizodu i ja sam je shvatila isto kao i Lily. Ova mala Hazal je prava kobra, kao majka joj Dilara. Šta rade geni? Za razliku, Džansu je tako dobra, mila, voljena, Džihanova kćerka. Gulunser je požrtvovana majka, ali ipak postoji i njena greška što je popuštala svojoj voljenoj kćerki i davala joj novac, iako ga je imala sasvim malo. Tetka, to je jedno pakosno, odvratno zlo, koje samo truje i onako labave odnose između Gul i Hazal. Ni meni nije jasan zadnji sastanak Gul i Džihana a pogotovu šta je rečeno, jer ne znam uopšte ništa turski: "Ben o defteri yıllar önce kapattığımı sanmıştım.... Kolay olmayacak belki paramparça olacağız."



Prevedena je najava 5. epizode:
http://vk.com/video225685599_170998138
Prevele: Despine tim
dimitra4 is offline  
Old 23.12.2014., 11:43   #76
Quote:
dimitra4 kaže: Pogledaj post
Ni meni nije jasan zadnji sastanak Gul i Džihana a pogotovu šta je rečeno, jer ne znam uopšte ništa turski: "Ben o defteri yllar önce kapattm sanmştm.... Kolay olmayacak belki paramparça olacaz."

''Mislio/la sam da sam tu knjigu zatvorio/la pre mnogo godina...Nece biti lako, mozda cemo se slomiti na delice.''

Nisam videla scenu pa ne mogu prevesti lepo, ne znam u kom kontekstu to pricaju. Ali mi se cini da je ta recenica bila u nekom od fragmana na pocetku.

Odoh sad da odgledam kako treba.
biljanap is offline  
Old 23.12.2014., 14:08   #77
Otprilike je ovako izgledala ta ljubavna izjava.

Cihan: Nikada u zivotu nisam doziveo ovakvo osecanje. Nikada.
Gul: Govoriti o ovakvim stvarima...
Cihan: Molim vas, sednite. Gulseren, molim te.
Gul: Ovo sto radite nije ispravno.
Cihan: Gulseren, vidi, ja...Mislio sam da sam ovu knjigu zatvorio pre mnogo godina, ali kada sam tebe upoznao shvatio sam da je nisam zatvorio.
Sudbina nas je spojila, sudbina.
Gul: Ne znam...
Cihan: Znam da ce biti jako tesko, tugovaces, i ja cu, ali nemojmo terati ovo sto osecamo. Ko zna da li ce nam opet pokucati na vrata. Ja ne mogu da rizikujem.

Meni su svi pomalo nejasni. Gul zeli da Hazal ostane kod nje, ali zeli i da se zblizi sa Cansu. Ona je nju posetila, odnela joj poklon, a kad je to Dilara uradila ona se naljutila. U redu, nije ispravan nacin na koji je Dilara pokusala da se zblizi sa Hazal, ali ona je takva, drugacije ne moze. I lepo joj drugarica kaze, nema niceg loseg u tome sto njeni roditelji zele sve najbolje za nju, da joj pruze sve sto joj treba i da je skoluju u najboljim skolama. Cansu isto tako...odmah je prihvatila Gul kao majku, otisla kod nje, a sa druge strane se ljuti sto je Dilara isto to uradila. Hazal je bar jasna, nju ne zanima niko, nju samo zanima novac, da se lepo obuce, da ima skupe telefone...Mada nije bas citava u glavi. Sta joj je znacilo ono bacanje na motor..da privuce paznju.
I zasto Ozkan ceka da Hazal napuni 18 godina pa da se razvede od Gul?
biljanap is offline  
Old 23.12.2014., 17:08   #78
Quote:
biljanap kaže: Pogledaj post
Meni su svi pomalo nejasni. Gul zeli da Hazal ostane kod nje, ali zeli i da se zblizi sa Cansu. Ona je nju posetila, odnela joj poklon, a kad je to Dilara uradila ona se naljutila. U redu, nije ispravan nacin na koji je Dilara pokusala da se zblizi sa Hazal, ali ona je takva, drugacije ne moze. I lepo joj drugarica kaze, nema niceg loseg u tome sto njeni roditelji zele sve najbolje za nju, da joj pruze sve sto joj treba i da je skoluju u najboljim skolama. Cansu isto tako...odmah je prihvatila Gul kao majku, otisla kod nje, a sa druge strane se ljuti sto je Dilara isto to uradila. Hazal je bar jasna, nju ne zanima niko, nju samo zanima novac, da se lepo obuce, da ima skupe telefone...Mada nije bas citava u glavi. Sta joj je znacilo ono bacanje na motor..da privuce paznju.
I zasto Ozkan ceka da Hazal napuni 18 godina pa da se razvede od Gul?

Hvala na prijevodu!

Jako je tesko napisati bilo sto bez razumijevanja kompletnih dijaloga, ali po samoj situaciji, Gul mi je nekako, uvjetno receno - najnormalnija. Nakon 15 godina saznaje da joj kcer to nije i da postoji neka druga djevojcica koja to, barem bioloski, jest. Upravo Gul mi je najzivotnija, najrealnija. Voli Hazal, ona joj je kcer, dio je nje, dok je prema Cansu donekle rezervirana. Gul ide polako. Zeli upoznati Cansu, izgraditi neki odnos s njom, dozvoliti i vlastitim i Cansunim osjecajima da se postepeno razvijaju. Poklon, znak paznje, pocetak upoznavanja...
Razumljiv mi je njezin strah. Ima osjecaj da Dilara kupuje Hazal i u pravu je. Dilara je, nepoznavajuci Gulseren i ne pitajuci je za dozvolu, bez ikakvog dogovora, pruzila Hazal ono sto Gul nikada nije mogla, a sto djevojcica najvise zeli. Dilara joj je u jedno popodne priustila ono sto je razlog svih svadja izmedju Gul i Hazal. Gul se osjeca ugrozeno, strah ju je da joj ne uzmu kcer.... a to bi bez problema vjerojatno i mogli.
Svjesna je ona da joj Cihanovi mogu pruziti mnogo vise, ali da pristane tek tako, bila bi u rangu s yenginicom koja ju je otvoreno savjetovala koliko korist moze izvuci iz svega ovoga. Gul je siromasna, ali nije na rubu prezivljavanja da bi se odrekla djeteta zbog 'bolje' buducnosti.
U odnos sa Cansu ide pod rucnom. U isto vrijeme osjeca da gubi Hazal. Mala ju, otkad je saznala istinu, zove po imenu...urla na nju da tko je uopce ona jer odjecu joj je kupila 'majka'. Stravicno.
Isto tako je svjesna da materijalno ne moze pruziti nista, ne moze se mjeriti s Dilarom. Radi po cijeli dan, jedva spaja kraj s krajem.... zanemarimo sto svako malo uskace u taksi kao da je mukte

Ne znam, pokusavam se zamisliti u takvoj situaciji i najmanje razumijem Cihana. On kao da je 18 godina bio zarobljen i sad bi sve i odmah. Da ne govorim da se s Gul ponasa kao zatreskani pubertetlija, bez da uopce razmisli o mogucim posljedicama.
Cansu je svojim otkricem i posjetom Gulseren pokrenula lavinu. Ostalo je samo domino-efekt. Nekontrolirani.

Hazal se osjetila napustena od svih. Imala je flashbackove svadje s Gulseren, pravi roditelji nisu odgovorili na njene pozive, osramotila se pred cijelim razredom... u svom bolesnom mozgu vjerojatno je to napravila iz inata, da privuce paznju, inace bi izabrala kamion a ne motorin. Sklona je i emotivnim ucjenama tako da je napravila idealan potez da ih zadrzi sve skupa u blizini.


Gul - napokon
cukerina is offline  
Old 23.12.2014., 17:08   #79
Quote:
dimitra4 kaže: Pogledaj post
Salauka canim, veliki pozdrav za tebe . Evo i ja sa pridružila . Koliko smo samo čekale da počne ova serija.

Pozdrav i dragim arkadašicama!

Odgledah sinoćnu epizodu i ja sam je shvatila isto kao i Lily. Ova mala Hazal je prava kobra, kao majka joj Dilara. Šta rade geni? Za razliku, Džansu je tako dobra, mila, voljena, Džihanova kćerka. Gulunser je požrtvovana majka, ali ipak postoji i njena greška što je popuštala svojoj voljenoj kćerki i davala joj novac, iako ga je imala sasvim malo. Tetka, to je jedno pakosno, odvratno zlo, koje samo truje i onako labave odnose između Gul i Hazal. Ni meni nije jasan zadnji sastanak Gul i Džihana a pogotovu šta je rečeno, jer ne znam uopšte ništa turski: "Ben o defteri yıllar önce kapattığımı sanmıştım.... Kolay olmayacak belki paramparça olacağız."

http://s16.postimg.org/je3quh1hx/105...79586459_n.jpg

Prevedena je najava 5. epizode:
http://vk.com/video225685599_170998138
Prevele: Despine tim
Ja sam ovu najavu 5.ep. sebi prevela malo drugačije (nisam neki veliki znalac turskog). Mislim da je rekao da je život kratak, razum bi prihvatio ali srce neće. E sad šta to znači ne znam, ne vidimo iz kojeg je konteksta to izvađeno. Možda njihov odnos neće ići baš tako brzo.

Zadnje uređivanje TheWitch : 24.12.2014. at 04:00. Reason: slika----->link
BBC drama is online now  
Received Infraction
Old 23.12.2014., 17:55   #80
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Ja sam ovu najavu 5.ep. sebi prevela malo drugačije (nisam neki veliki znalac turskog). Mislim da je rekao da je život kratak, razum bi prihvatio ali srce neće. E sad šta to znači ne znam, ne vidimo iz kojeg je konteksta to izvađeno. Možda njihov odnos neće ići baš tako brzo.
''...mozda razum prihvati da ceka, ali srce nece''.
A misli u smislu da ona sad razmislja razumom i ne zeli da se upusta u neku vezu sa njim, ali da srce ne misli tako, jer je verovatno on uvideo da i ona oseca nesto prema njemu.

Zadnje uređivanje biljanap : 23.12.2014. at 18:03.
biljanap is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.