Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 20:24   #61
Quote:
VladeST kaže: Pogledaj post
Kako na airu poslati svoj privatni e mail gostima?
Hm, skoro nemoguće jer airbnb blokira svaki pokušaj slanja mail adrese. Alabrale, airbnb koristim samo zato sto ima najveći izbor smještaja kad putuj u neke zemlje zapadne Europe, inače iz principa ne bih. sajt im je sve gori i gori, pozicioniranje na karti je očajno (npr maloprije gledala sam za Rijeku ponudu i jednoj osobi )kojoj je apartman u Kastvu,čitaj dalekooooo od centra Rijeke airbnb je pozicionirao u centar Rijeke). To je varanje sa njihove strane, jer airbnb je taj koji pozicionira a ne domaćin.stalno gledam i druga hrv. Mjesta na airbnb jer odlično znam cijelu Hr i u debeloj većini je zavaravajuce pozicioniranje. To je ogroman minus. Booking je tu za goste pošten. Točna adresa i ne uzima proviziju od gosta a airbnb uzima gostu 15%.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 06.04.2015., 20:33   #62
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Hm, skoro nemoguće jer airbnb blokira svaki pokušaj slanja mail adrese. Alabrale, airbnb koristim samo zato sto ima najveći izbor smještaja kad putuj u neke zemlje zapadne Europe, inače iz principa ne bih. sajt im je sve gori i gori, pozicioniranje na karti je očajno (npr maloprije gledala sam za Rijeku ponudu i jednoj osobi )kojoj je apartman u Kastvu,čitaj dalekooooo od centra Rijeke airbnb je pozicionirao u centar Rijeke). To je varanje sa njihove strane, jer airbnb je taj koji pozicionira a ne domaćin.stalno gledam i druga hrv. Mjesta na airbnb jer odlično znam cijelu Hr i u debeloj većini je zavaravajuce pozicioniranje. To je ogroman minus. Booking je tu za goste pošten. Točna adresa i ne uzima proviziju od gosta a airbnb uzima gostu 15%.
Nije točno da airbnb isključivo pozicionira apartman, i sam vlasnik može ručno pinat lokaciju.

A to šta se tiče cijene, pa jel može bit gluplji argument za zaobilaženje stranice, na bookingu svi dignu cijenu 15 posto da se izlevelaju u odnosu na air, tako da ti dođe na isto.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Old 06.04.2015., 21:57   #63
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
E k. ja to nemam. zato jer su mi apartmani tek izlistani i nemam napravljenu nijednu rezervaciju .
Ja sam tu opciju dobio nakon 2 tjedna iako nisam dobio nikakvu rezervaciju. Mozda zato jer me pozvala neka prijateljica koja vec iznajmljuje apartman god. Dana...
lenda is offline  
Old 06.04.2015., 22:00   #64
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Ja sam tu opciju dobio nakon 2 tjedna iako nisam dobio nikakvu rezervaciju. Mozda zato jer me pozvala neka prijateljica koja vec iznajmljuje apartman god. Dana...
Posalji mi mail na inbox pa cu te probati pozvat pa mozda to dobijes...
lenda is offline  
Old 06.04.2015., 22:09   #65
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
e bice je onda zato

e da i izbornik je lijevo :O
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
E k. ja to nemam. zato jer su mi apartmani tek izlistani i nemam napravljenu nijednu rezervaciju .
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
mislim da je to tek nakon prve ocjene gosta...
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Ja sam tu opciju dobio nakon 2 tjedna iako nisam dobio nikakvu rezervaciju. Mozda zato jer me pozvala neka prijateljica koja vec iznajmljuje apartman god. Dana...
Nije niti jedan od tih razloga jer i ja sam tek nedavno na airu i nemam niti jednu rezervaciju niti me itko pozvao...pa imam tu opciju. Neznam sto ti se događa
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Old 06.04.2015., 22:14   #66
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Hm, skoro nemoguće jer airbnb blokira svaki pokušaj slanja mail adrese. Alabrale, airbnb koristim samo zato sto ima najveći izbor smještaja kad putuj u neke zemlje zapadne Europe, inače iz principa ne bih. sajt im je sve gori i gori, pozicioniranje na karti je očajno (npr maloprije gledala sam za Rijeku ponudu i jednoj osobi )kojoj je apartman u Kastvu,čitaj dalekooooo od centra Rijeke airbnb je pozicionirao u centar Rijeke). To je varanje sa njihove strane, jer airbnb je taj koji pozicionira a ne domaćin.stalno gledam i druga hrv. Mjesta na airbnb jer odlično znam cijelu Hr i u debeloj većini je zavaravajuce pozicioniranje. To je ogroman minus. Booking je tu za goste pošten. Točna adresa i ne uzima proviziju od gosta a airbnb uzima gostu 15%.
Ja sam sama pinala svoj app na karti, air s tim nema veze, to je kiks vlasnika apartmana. Ne znam tko pozicionira na bookingu ali znam da sam primjetila da tamo app nisu pozicionirani kako treba. Apartman moga susjeda pozicioniran je 300-400 met dalje od mora sto znači da je to nečija greška jer to nije u interesu vlasnika ni bookinga.
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Old 07.04.2015., 06:50   #67
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
A tko ne slavi Uskrs? Zašto nebi netko slavio Uskrs u Hrvatskoj?
Quote:
the-akila kaže: Pogledaj post
Zato sto u Hrvatskoj nw zive samo katolici. Ima i drugih vjera


Možda nije prava tema ,ni mjesto , ali moram odgovoriti na ove nedoumice koje viđam svake godine.
Dužnost svakog Katolika,vjernika je da govori svim ljudima na zemlji o Isusu,jer On je put ,istina i život i bez Njega nema spasenja,tj Raja.
Zato ja želim sretan Uskrs svima,ne samo katolicima nego i onima koji Isusa nisu upoznali.Ja im toplo preporučam da Mu se obrate i da Mu vjeruju jer će imati vječni život i najboljeg prijatelja.
Tko se nađe uvrijeđen,ne mogu mu pomoći
spacelab is offline  
Old 07.04.2015., 07:35   #68
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Nije točno da airbnb isključivo pozicionira apartman, i sam vlasnik može ručno pinat lokaciju.

A to šta se tiče cijene, pa jel može bit gluplji argument za zaobilaženje stranice, na bookingu svi dignu cijenu 15 posto da se izlevelaju u odnosu na air, tako da ti dođe na isto.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Sto se tiče pozicioniranja airbnb samo krug daje i stvarno ima previse slučajeva krivog pozicioniranja kako po Hr tako i vani. Gledam ja i booking, tamo uvijek imaš točnu adresu i nisam naišla dosad na lažno ili pogrešno pozicioniranje.
Na booking mi točno izreda po redu kad tražim da mi iz lista ili po cijeni ili lokaciji, airbnb ne.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 07.04.2015., 10:15   #69
search results na airbnb su ocajno poredani.
u mom mjestu su tri apartmana. od toga jedan na prvoj str., moj na sedmoj, treci ne nadjem u prvih 10. jednom tek slucajno naisla na njega, trazeci s filterima. a ovaj na prvoj stranici ima 2 reviewa, moj nijedan jos uvijek.

meni je to prelose! pa ako hocu smjestaj tamo i tamo onda me ne zanima da prvo ugledam smjestaj koji je 25 km dalje, pa makar ima i 100 reviewa!
megdova is offline  
Old 07.04.2015., 12:19   #70
Pa onda tražiš po karti, izlista ti u krugu 400 metara ako tako odaberes. Mi ko da se različitim stranicama koristimo,meni je airbnb search fenomenalan i super prilagodljiv

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Old 07.04.2015., 12:53   #71
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
E k. ja to nemam. zato jer su mi apartmani tek izlistani i nemam napravljenu nijednu rezervaciju .
I ja sam tek napravio,imam verify ID,i nudi mi tu opciju instant booking. Mislim da necu dok se malo ne uhodam.
Pitanje za cijene, da li se na cijenu koju ja odredim na air bnb oni nadograde sa svojom provizijom ili uzimaju od te cijene?
Za booking mislim da uzimaju,tj naknadno im uplatis?
Kako se osigurate od rezervacije pa no show na bookingu?

Edit:
mislim da je tu odgovor na moje pitanje,dakle air bnb se nadogradi,a ne bookingu moram stavit 15% + PDV vece cijene.
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Nije točno da airbnb isključivo pozicionira apartman, i sam vlasnik može ručno pinat lokaciju.

A to šta se tiče cijene, pa jel može bit gluplji argument za zaobilaženje stranice, na bookingu svi dignu cijenu 15 posto da se izlevelaju u odnosu na air, tako da ti dođe na isto.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Old 07.04.2015., 14:20   #72
Quote:
megdova kaže: Pogledaj post
search results na airbnb su ocajno poredani.
u mom mjestu su tri apartmana. od toga jedan na prvoj str., moj na sedmoj, treci ne nadjem u prvih 10. jednom tek slucajno naisla na njega, trazeci s filterima. a ovaj na prvoj stranici ima 2 reviewa, moj nijedan jos uvijek.

meni je to prelose! pa ako hocu smjestaj tamo i tamo onda me ne zanima da prvo ugledam smjestaj koji je 25 km dalje, pa makar ima i 100 reviewa!
taj airbnb je stvarno toliko loš da jednostavno ne razumijem kako ikoga može puniti.

prijatelj mi je krenuo iznajmljivati u jednom malom mjestu u Dalmaciji, i na Airu ima samo 5 registriranih objekata u tom mjestu i okolici od 30 km.
Njegov smještaj je na 15 stranici tj 150 mjestu, a objekata ima ukupno 5!
Prije njega izlista sve u krugu 100 km i više. sva moguća mjesta a ja u tražilicu upišem točno njegovo mjesto.
Znači znam šta tražim i sa svim filterima ne mogu pronaći. Probavao više puta i uvjek isto. prije njega izbaci cijeli Trogir, dio Splita, Biograd i šta ti ja znam šta već ne.
kako će njega napuniti kada oni koji žele doći tamo nisu upoznati sa njegovim smještajem, a sigurno onaj koji želi doći u Trogir neće ići kod njega na otok.
villa123 is offline  
Old 07.04.2015., 14:27   #73
Quote:
villa123 kaže: Pogledaj post
taj airbnb je stvarno toliko loš da jednostavno ne razumijem kako ikoga može puniti.

prijatelj mi je krenuo iznajmljivati u jednom malom mjestu u Dalmaciji, i na Airu ima samo 5 registriranih objekata u tom mjestu i okolici od 30 km.
Njegov smještaj je na 15 stranici tj 150 mjestu, a objekata ima ukupno 5!
Prije njega izlista sve u krugu 100 km i više. sva moguća mjesta a ja u tražilicu upišem točno njegovo mjesto.
Znači znam šta tražim i sa svim filterima ne mogu pronaći. Probavao više puta i uvjek isto. prije njega izbaci cijeli Trogir, dio Splita, Biograd i šta ti ja znam šta već ne.
kako će njega napuniti kada oni koji žele doći tamo nisu upoznati sa njegovim smještajem, a sigurno onaj koji želi doći u Trogir neće ići kod njega na otok.
BTW
kad tražim svoj objekat izbaci mi: smještaj kod senja, na Cresu, na Krku i kod Plomina u Istri.
nema veze sa vezom. Između smještaja u Senju i onoga u Plominu ima cca 200 km, a da ne govorim o drugim razlikama,
Zato ja nemam nikavih šansi za rezervaciju preko njih, jer ljudima koji traže moj tip smještaja takav uopće nije ponuđen.
Rezultat je da preko bookinga imam u 2 godine 25 rezervacija a preko aira niti jednu, iako je Air jeftiniji 25 %. tamo držim nižu cijenu samo da dobijem prvi review.
Air radi samo za veća mjesta gdje izbacuje puno smještaja približno ptretragi koja je zadana
villa123 is offline  
Old 07.04.2015., 14:46   #74
Također nemam instant booking na air-u.
Postavio sam pitanje službi i evo odgovora:
Hello Vladimir,

Thanks for writing Airbnb, I would be happy to help you. Listings will have the Instant book feature if they qualify. After you start to receive positive reviews from guests that have stayed, you will be qualified for Instant Book.

The Instant Book setting will be on the left-hand navigation of your Manage Listing page, below Pricing. From there, you can select which guests will be able to use Instant Book to confirm a reservation in your listing: anyone who has a profile photo, or only guests who have a profile photo and a positive review. If you use the checkbox to Enable Instant Book, you'll see that your lightning bolt is yellow. When guests search for listings, they'll see a yellow lightning bolt on your listing, so they know the have the option to book your listing instantly.

You can learn more about Instant Book in our Help Center here: www.airbnb.com/help/question/484

All the best,

Dianna



Tko je ovde bolestan?
VladeST is offline  
Old 07.04.2015., 14:55   #75
Quote:
VladeST kaže: Pogledaj post
Također nemam instant booking na air-u.
Postavio sam pitanje službi i evo odgovora:
Hello Vladimir,

Thanks for writing Airbnb, I would be happy to help you. Listings will have the Instant book feature if they qualify. After you start to receive positive reviews from guests that have stayed, you will be qualified for Instant Book.

The Instant Book setting will be on the left-hand navigation of your Manage Listing page, below Pricing. From there, you can select which guests will be able to use Instant Book to confirm a reservation in your listing: anyone who has a profile photo, or only guests who have a profile photo and a positive review. If you use the checkbox to Enable Instant Book, you'll see that your lightning bolt is yellow. When guests search for listings, they'll see a yellow lightning bolt on your listing, so they know the have the option to book your listing instantly.

You can learn more about Instant Book in our Help Center here: www.airbnb.com/help/question/484

All the best,

Dianna



Tko je ovde bolestan?
Mene nešto grlo štreca danas.
U njihov se support uzdati ko u vrijeme.
zaccc is offline  
Old 07.04.2015., 15:02   #76
Quote:
VladeST kaže: Pogledaj post
Također nemam instant booking na air-u.
Postavio sam pitanje službi i evo odgovora:
Hello Vladimir,

Thanks for writing Airbnb, I would be happy to help you. Listings will have the Instant book feature if they qualify. After you start to receive positive reviews from guests that have stayed, you will be qualified for Instant Book.

The Instant Book setting will be on the left-hand navigation of your Manage Listing page, below Pricing. From there, you can select which guests will be able to use Instant Book to confirm a reservation in your listing: anyone who has a profile photo, or only guests who have a profile photo and a positive review. If you use the checkbox to Enable Instant Book, you'll see that your lightning bolt is yellow. When guests search for listings, they'll see a yellow lightning bolt on your listing, so they know the have the option to book your listing instantly.

You can learn more about Instant Book in our Help Center here: www.airbnb.com/help/question/484

All the best,

Dianna



Tko je ovde bolestan?
... Ne znam sto bih ti rekao. Jednima ovako drugima onako. Meni iskreno to niti ne pase, jer ne bih volio da mi se desi 2 bookinga u jednom danu na 2 razlicite stranice.
lenda is offline  
Old 07.04.2015., 15:05   #77
Slazem se s megdovom i vila123 u vezi airbnb.. Uvijek koristim filtere, pa izbaci nebulozni izbor smjestaja.
Npr. na booking.com trazim da mi izlista smjestaj za tocno odredjene cetvrti u Bpesti (npr. 5. distrikt) i da mi poreda po cijenama od najnize do najvise i jako je pregledan rezultat. Ne moram uopce gledati kartu da bih suzila izbor.
Na airbnb isto lupim kriterije da trazi samo 5. distrikt i da bude do 50 eura npr. apartman za dvoje. On mi ne izbaci po redu apartmane od najjefitnijeg do najskupljeg nego kako mu pukne film. A ne da mi se gledati po karti, jer je npr. meni bitna i cijena, a ne samo lokacija. Tj. mogu samo i po karti, ali opet ne izlista po cijenama od najnize do najvise. Taj filter nedostaje na airbnb (onaj filter za ogranicavanje do toliko i toliko eura ne udovoljava potpuno tom kriteriju). Pogotovo ako si na mobitelu i spor je wifi (primjerice) pa je dozlabogo sporo i setanje po karti (ako se pretrazuje samo po karti).

A da o netocnom pozicioniranju ne pricam i to sa strane airbnb (dosta iznajmljivaca ne zna da mogu i sami rucno pozicionirati ako vi velite da se moze).
Mene je to skoro vise puta zeznulo, da nisam iznajmljivaca prije rezervacije uspjela pitati za tocnu adresu i sama gledala na gmapsu/satelitskoj snimci di je on. Vec napisah da airbnb umjesto viale pise via (tal. primjeri), umjesto ut pise utca itd. (madjarski primjeri).
Kao da u Zg netko napise da je u ulici, a airbnb pozicionira da je u aveniji (a imamo ZG aveniju i ZG ulicu).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 07.04.2015., 15:47   #78
po meni bi na svakoj stranici tog tipa trebala postojati opcija da se rezultati sortiraju, po cijeni, po velicini...

a sto se tice instant bookinga na airu, meni ta opcija nije bila vidljiva odmah po registraciji, tek nakon nekoliko dana. ne vjerujem da je nisam primjetila ranije jer sam presla stranicu uzduz i poprijeko. osobno mi to ne treba. kako bismo, ipak, i gost i ja uspjeli reagirati prije rezervacije. ne daj boze nekih nesporazuma...ili, recimo, inace ne pustamo kucne ljubimce, medjutim, da netko pita za nekog maltezera, pekinezera (ili nekog drugog -ezera), mozda bih i pustila...jednom vec jesmo...
megdova is offline  
Old 07.04.2015., 15:51   #79
Ja sam u malom mjestu i kad upises to mjesto u pretragu izbaci sve u krugu 30ak km al mi smo na prvoj strani i imamo dosta rezervacija i rewieva pa se ne mogu pozalit. Bas idem vidit kako smo pozicionirani.

Netko je pitao za proviziju airbnb-a. Uzimaju 3% od ukupne cijene rezervacije od oglasivaca,od gosta ne znam koliko al navodno nije bas malo
fairy wings is offline  
Old 07.04.2015., 16:07   #80
Fairy wings, od gosta uzimaju 15% (iz prve ruke, posto sam ja samo gost na airbnb).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.