Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 21:57   #81
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Legalno NE MOŽEŠ
Ne znam kako ce to legalno rjesiti, al ako su rjesili u 56 zemalja, vjerojatno ce i tu uspjeti.
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:32   #82
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Trgovina je još jednostavnija, ne treba ni vozačka...zašto bi uopće netko plačao porez...
Ne bih rekao da je jednostavnija, ali nije niti tema.

A šta je trenutno s paušalcima u raznim djelatnostima?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:39   #83
Zapravo samo pitanje plaćanja poreza ne prihod ne bi trebalo biti teško pratiti niti obračunavati, ionako uplate osim sitnih eventualnih napojnica idu s/na bankovni račun. Puno lakše no pratiti i obračunavati to u trgovini npr. gdje cash kraljuje.

Oni trgovci po placevima su puno više siva ekonomija no ovo...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:58   #84
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
pa jel gleda tko na Discovery kanalu onu ekipu dostavljača što svojim vozilima dostavlja isto u slobodno vrijeme neki to rade, a neki profesionalno... sistem sličan kao i ovaj Uber

zašto nekoga sputavati birokratski uopće u takvim jednostavnim poslovima danas koji može raditi svatko tko ima vozačku i ne treba fakutet

ionako na godišnjoj registraciji plaćam osiguranje putnika za svoj osobni automobil i nigdje ne piše da li smijem nekoga prevesti od točke A do točke B
Taksisti kod nekih osiguranja imaju doplatke. Doplatke imaju zato što rade više šteta(jel to iz razloga što rade više km, ili voze rizičnije, ne znam, pretpostavljam ovo drugo). Da bi netko ostvario približno isti profit uz niže cijene, trebao bi voziti više. Ako uzmemo u obzir da je vrijeme ograničeno, znači da je u jedinici vremena potrebno odraditi više tura da bi bilo isplativo. A AO si platio za običnu fizičku osobu

Za taxije sam čak načuo da ih neka osiguranja ne žele niti osiguravati, jer su uredni u počinjenju šteta(doduše, moguće je da je to slikovito rečeno da se ne isplati osiguravati nekoga s 10x više šteta nego premije)
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 00:13   #85
Evo mislim da sve ovdje lijepo piše u vezi ubera i kaj oni smiju u hr.

Quote:
Za taxije sam čak načuo da ih neka osiguranja ne žele niti osiguravati, jer su uredni u počinjenju šteta(doduše, moguće je da je to slikovito rečeno da se ne isplati osiguravati nekoga s 10x više šteta nego premije)
Neznam di si to čuo al to je glupost, za tvoju info taxiji kod wienera dobe 700 kn popusta na osnovno osiguranje, znači ak imaju bonus 50% još na to ibera dobe 700kn popust. A ak neko ima 10 puta više šteta onda ide u malus, tak da bez brige nebuju osiguranja popušila ni kune.
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 00:32   #86
Koliko ljudi znaš da su otišli u malus i plaćali taj malus? Imao sam prilike na HUO vidjeti police koje su trebale ići u malus, ali nisu obnovljene. Pali li ti se lampica? Ako ti je bitan tehnički rezultat, pazit ćeš na dvije stvari. Prva je da naplatiš police, a druga da imaš što manje šteta.



Što se wienera tiče, detalje ne znam, pa ne bih o tome. Znam da je Allianz bio među rijetkima koji pri liberalizaciji ukinuo doplatak za taxi vozila, te smanjio za rent-a-car. Još prije pola godine su ga većina imali. Ne znam kakva je točno situacija danas, ali neki ga još uvijek imaju.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 07:49   #87
Smijesno mi je sto vidim ovu temu jer se evo i u Vegasu bore protiv Ubera tj na kraju je pobijedio. Nisam ni znao da je to tako zastupljena firma na globalnom nivou...
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 08:27   #88
I zadnja vijest - viši sud u Torinu je presudio da Uber nije konkurencija šahistima i dozvolio mu rad. Pretpostavlja se da će ova presuda biti presedan u Italiji koji de facto dozvoljava rad Uberu.

http://www.autoblog.it/post/369354/u...-come-funziona
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 08:29   #89
Uber je buducnost svidjelo se to vama taxistima ili ne...
Sumnjam da je on zamisljen da netko privatno vozi po gradu, nego da netko nekog usput pokupi i za to dobije dzeparac...

Zakonski ce se to rijesiti, ne brinite vi za to, znam da vama taxistima to ne odgovara ali sta cu vam ja.
Za mene je Cammeo daleko ispred ostalih jer kao korisniku mi je ugodnije i osjecam se sigurnije.

Imao sam neugodno iskustvo sa Radio Taxi i nikad vise...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:08   #90
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je jednostavnija, ali nije niti tema.

A šta je trenutno s paušalcima u raznim djelatnostima?
To je samo način obračuna poreza ali ne možeš biti registriran za jednu djelatnost a obavljati i izdavati račune za drugu.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:16   #91
Jedva cekam dolazak u hr
Usluga slicna blablacar
Inace lova izvana normalno moze sjedati na tekuci, ako paypal isplati mogu i drugi
Pitanje je samo koliko ce biti gubici na konverzaciji
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:28   #92
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

Pitanje je samo koliko ce biti gubici na konverzaciji

Sve ovisi o tome tko ti je suputnik.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:31   #93
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Uber je buducnost svidjelo se to vama taxistima ili ne...
Sumnjam da je on zamisljen da netko privatno vozi po gradu, nego da netko nekog usput pokupi i za to dobije dzeparac...

Zakonski ce se to rijesiti, ne brinite vi za to, znam da vama taxistima to ne odgovara ali sta cu vam ja.
Za mene je Cammeo daleko ispred ostalih jer kao korisniku mi je ugodnije i osjecam se sigurnije.

Imao sam neugodno iskustvo sa Radio Taxi i nikad vise...
Načelno si u pravu, aplikacije jesu budućnost i štede vrijeme i novac i jednima i drugima.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:39   #94
Realno koga boli ****. Ako se pojave i budu jeftiniji s kvalitetnom uslugom koja se reklamira imat će para ako ne povuči će se sa tržišta i nikom ništa. Kolateralnu žrtvu ne treba žaliti nisu se prilagodili i ispali su iz igre, doviđenja.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:50   #95
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je samo način obračuna poreza ali ne možeš biti registriran za jednu djelatnost a obavljati i izdavati račune za drugu.
pa već sada u Rvackoj možeš se registrirati za desetak djelatnosti i obavljati ih najnormalnije...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:56   #96
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
pa već sada u Rvackoj možeš se registrirati za desetak djelatnosti i obavljati ih najnormalnije...
Pa gdje je onda problem, registriraš se, pribaviš sve dozvole postaneš legalan i radiš sa Uberom?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:19   #97
Ti tvrdiš da se ne može registrirati za više djelatnosti i izdavati račune, a ne ja.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:29   #98
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ti tvrdiš da se ne može registrirati za više djelatnosti i izdavati račune, a ne ja.
Nisi pozorno pratio, neki postovi su bili u stilu "pa već će plačati nekakav porez" o tome sam govorio, ne možeš plačati "nekakav" porez možeš samo raditi legalno i plačati sve što treba kao i drugi.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:26   #99
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisi pozorno pratio, neki postovi su bili u stilu "pa već će plačati nekakav porez" o tome sam govorio, ne možeš plačati "nekakav" porez možeš samo raditi legalno i plačati sve što treba kao i drugi.
prvo, bolje je placati nekakav porez dok si mali, nego visiti na socijali
drugo, ima jedna zgodna aplikacija koji sahisti nikako da uvedu - fiskalizirani racuni
nakon godina lazi, pljacki i muljanja, od svih ljudi oni su zadnji koji se na nesto imaju pravo buniti i zaliti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:37   #100
Usluge poput Ubera (i Airbnba) - ta tzv. "ekonomija dijeljenja" zapravo uništava ekonomiju/gospodarstvo neke zemlje jer u dugom roku snižava satnice svih zaposlenika u toj djelatnosti, a time se smanjuje i gospodarska aktivnost pa su u konačnici svi siromašniji. Da, u početku je krajnji potrošač na dobiti (ima nižu cijenu usluge), ali na kraju su svi na gubitku (kvaliteta pada, finalna potrošnja pada, dodana vrijednost te djelatnosti se smanjuje). Pogledajte samo Airbnb - u nekoliko godina broj apartmana (pogotovo nelegalnih) se utrostručio, neki apartmani su oglašeni po nekoliko puta (oglašavaju ih i same osobe i agencije), kvaliteta usluge u turističkom smještaju se smanjuje, rijetko tko popunjava kapacitete u potpunosti, a vlasnik aplikacije dobiva proviziju od svakog bookinga (i on je, zapravo, jedni koji profitira) - isto ce se dogoditi s Uberom.

I da, ako je logika ta da svatko moze raditi neku uslugu (tko ima viska resursa), sto bi nekoga sprjecavalo da "napravi aplikaciju" koja ce omoguciti da liječnik (koji ima vremena i privatni skalpel) dođe kod vas doma i napravi vam operaciju srca (za 20 % cijene) - biste li zvali takvog liječnika?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.