Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2016., 07:42   #2401
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kako su izgledale?
Kao da nisam 'tu', nego u nekom međuprostoru između ovdje i negdje drugdje. Kao da nisam 'prikopčana'/'učvršćena' i svaki čas ću nestati. Kao da će mi se duša odvojiti od tijela. Ljudi s kojima pričam su čudni - kao da to nisu oni. Znam da su to oni, ali imam dojam da je ono što vidim (vizualno) različito od onog što/tko su oni zapravo. I onda na to krene i strah, izrazita nelagoda, strah od ludila. Tako je to izgledalo kod mene.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 08:03   #2402
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Kao da nisam 'tu', nego u nekom međuprostoru između ovdje i negdje drugdje. Kao da nisam 'prikopčana'/'učvršćena' i svaki čas ću nestati.
ovo je odličan opis
tu si, a nisi tu, kao da titraš izeđu ovoga što se zove stvarnost, realitet i nečeg sasvim drugog, iz neke druge dimenzije. vrlo nadrealno....
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 13:58   #2403
Prije par godina sam imala problema sa tlakom pa mi je doktorica opće rekla da ako ne budem digla tlak na normalu prirodnim putem da ću morati dizat sa ljekovima.O kojim je ljekovima točno riječ?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 17:41   #2404
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Prije par godina sam imala problema sa tlakom pa mi je doktorica opće rekla da ako ne budem digla tlak na normalu prirodnim putem da ću morati dizat sa ljekovima.O kojim je ljekovima točno riječ?
Wellbutrin mozda.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 20:05   #2405
Ja mislim da nije mislila na ad,to je bila doktorica opće prakse.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 22:20   #2406
Good luck Ja sam ga davno pila i imala nuspojavu akatiziju. Ne bih to nikome poželjela da osjeti. Ali ako ti se nije razvila odmah na početku, onda ni neće. Znači, organizam ti je prihvatio lijek.

Problem je što su mi počele povremene akatizije na zeldoxu, pa sam malo smanjio dozu, ali opet hvata akatizija, nekad bude neizdrživo, pa popijem 7-8 helexa od 0,5 da mi to smiri. Nije neko rješenje ali nema druge.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 14:32   #2407
Jel ti to meni pričaš?Od čega si imala tu nuspojavu i šta je to uopće?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 20:21   #2408
Pa prica o Zeldoxu, to je jedan manje koristen iako relativno noviji antipsihotik.
Kako bi moja sefica rekla> Nije se dokazao.
A nezgodan je jer se svaki mjesec mora raditi EKG zbog moguce aritmije i rizika za infarkt.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 00:53   #2409
Može li se razviti rezistencija na antipsihotike (konkretno, Seroquel) čak i onda kada ste godinama u stabilnom razdoblju i imate podršku okoline? Ili to nema veze, i lijek radi štetu neovisno o životnim uvjetima i blagostanju? Tj. je li nužno proživljavati agoniju povećavanja doze svakih pola godine, da bi se do starosti došlo do 700 000 mg (3 dućanske vreće) dnevno, ako u međuvremenu osoba ne crkne od pretilosti, srčanih problema, dijabetesa ili psihofarmacima inducirane psihoze?
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 19:55   #2410
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Mislim da ces to morat pitat neurologa ili psihijatra. Neki pokrivaju anksioznost (Rivotril, Lyrica), neki elemente bipolarnog (Neurontin, Lamictal), neki elemente manicno-depresivnog (Tegretol), Za OKP ne znam. Ali kako antiepileptici mijenjaju signale u mozgu, da laicki tako kazem, moze biti da i djeluju pozitivno ili negativno na OKP.
malo kasnim, fala na odg. uzimam Lamal, dobio ga za anx.-depr., znači bez recepta jer se za to ne propisuje. i primijetio sam da mi utječe pozitivno i na "jedan od" mojih okapeova što nisam očekivo, nije mi bilo najavljeno. doduše uz dvi do tri nuspojave, ježiga, pa ću morat vidit šta dalje. uzimam i q-pin za nesanicu pa nemam pojma šta mi je od čega.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 20:32   #2411
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Može li se razviti rezistencija na antipsihotike (konkretno, Seroquel) čak i onda kada ste godinama u stabilnom razdoblju i imate podršku okoline? Ili to nema veze, i lijek radi štetu neovisno o životnim uvjetima i blagostanju? Tj. je li nužno proživljavati agoniju povećavanja doze svakih pola godine, da bi se do starosti došlo do 700 000 mg (3 dućanske vreće) dnevno, ako u međuvremenu osoba ne crkne od pretilosti, srčanih problema, dijabetesa ili psihofarmacima inducirane psihoze?
Na sedacijske i antidepresivne i anksioliticke doze Seroquela se moze razviti tolerancija i potrebno je eskalirati (povecavati) dozu ili zamijeniti lijek. Seroquel je slabi antipsihotik jer su potrebne doze > 600 mg za antipsihoticno djelovanje (a cesto i iznad 1 g na dan), zato se u praksi rijetko daje kao jedini lijek za psihozu...Pri tim visokim dozama jako je veliki rizik za metabolicki sindrom, dijabetes i poremecaje srcanog ritma. Metabolicki sindrom tipa 10 kg u mjesec dana dobivanje na tezini pa ljudi s 70 kg dodju na 150 kg.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:09   #2412
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Na sedacijske i antidepresivne i anksioliticke doze Seroquela se moze razviti tolerancija i potrebno je eskalirati (povecavati) dozu ili zamijeniti lijek.Seroquel je slabi antipsihotik jer su potrebne doze > 600 mg za antipsihoticno djelovanje (a cesto i iznad 1 g na dan), zato se u praksi rijetko daje kao jedini lijek za psihozu...Pri tim visokim dozama jako je veliki rizik za metabolicki sindrom, dijabetes i poremecaje srcanog ritma. Metabolicki sindrom tipa 10 kg u mjesec dana dobivanje na tezini pa ljudi s 70 kg dodju na 150 kg.
Nije istina, moj šrink kaže da se za tretiranje bipolarnog poremećaja (dakle, manično-depresivne psihoze) koriste doze već od 300 mg, tj. da je to prag početka antipsihotičnog djelovanja Seroquela.
Osim toga, ne može biti slab ako se toliki ljudi žale da ih doze za nesanicu od 25 mg konjski smlave. Samo pohlepni i krvoločni zagovaratelji razmahivanja psihofarmaceutskog zmaja mogu Seroquelu nijekati potentnost i sposobnost da osobu otupi do toga da doslovno padne u nesvijest usred dana (što se meni dogodilo prvi put kad sam ga uzela).
A kako ja nisam psihotična, već samo izrazito anksiozna, titram na nešto manje od tih 300 mg.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:11   #2413
Nikom nije Seroquel izlijecio psihozu.
A ni za BAP nije prvi izbor nego je to kombinacija Lamictal+Zyprexa za sve faze ili Litij za high fazu.

Slab ili jak se odnose na proporcionalnu gramazu>

200 mg Seroquela odgovara 5 mg Zyprexe
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:17   #2414
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Nikom nije Seroquel izlijecio psihozu.
A ni za BAP nije prvi izbor nego je to kombinacija Lamictal+Zyprexa za sve faze ili Litij za high fazu.
Da, zato se i zove antipsihotik. Bravissimo.
Osim toga, probala sam "prvi izbor" (za borderline anksioznost), spektakularno i stelarno djelotvornu Zyprexu, i doktor me morao skidati nakon tjedan dana zbog grozne nadrogiranosti, otupjelosti i dezorijentiranosti. Nakon drugog izbora, Risperidona, i paničnih napada koji su nastali inducirani njime, doktor me konačno spasio baš zahvaljujući Seroquelu.
Osim toga, nisi psihijatar i stoga prestani izigravati sveznajućeg mesiju.
Zbilja si betoniziran, devastiran, robotiziran i apsolutno dehumaniziran. Imam osjećaj kao da razgovaram s loše navijenim replikantom.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:27   #2415
To sto se nesto zove antipsihotik nema veze s icim, nazive daju farmakolozi a ne psihijatri.

Gle, Eglonyl je antipsihotik a gastroenterolozi ga rutinski daju za gastritis, i neurolozi za vertigo.

Xanax prepisuju otorinolaringolozi za ukocenost muskulature vrata i za zarenje u ustima, a to je kao anksiolitik.

Sretno sa Seroquelom, deblja isto kao i Zyprexa, a ima vece sanse za srcane aritmije i za infarkt,
a dugorocno uzimanje lose djeluje na san, jer povecava REM fazu pa moze uzrokovati zivopisne snove i nocne more.

U UK Seroquel je tek na cetvrtom mjestu antipsihotika za BAP, iza Zyprexe, Risperdala i Abilifya.


Totalno je glupo fixirati se za jedan lijek i braniti ga, a ostale pljuvati...
Seroquel je ok kao anksiolitik i antidepresiv, i u kombinaciji s drugim lijekovima, ali kao monoterapija psihoze i BAPa se nije dokazao.
A u BAPu je zapravo najbitniji stabilizator (od kojih najsiriji spektar ima lamotrigin).
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:30   #2416
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
To sto se nesto zove antipsihotik nema veze s icim, nazive daju farmakolozi a ne psihijatri.
Ti to ne možeš znati.

Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Gle, Eglonyl je antipsihotik a gastroenterolozi ga rutinski daju za gastritis, i neurolozi za vertigo.
Boli me kurčić za Eglonyl, od njega sam imala svemirsku tjeskobu.
Nego, reci mi kako bi ti utješio nekoga kome, zahvaljujući činjenici da uzima najopasniji psihotropni lijek na planetu i u povijesti čovječanstva, i njegovim nuspojavama, preostaje još točno 22 godine života?
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:32   #2417
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
To sto se nesto zove antipsihotik nema veze s icim, nazive daju farmakolozi a ne psihijatri.

Gle, Eglonyl je antipsihotik a gastroenterolozi ga rutinski daju za gastritis, i neurolozi za vertigo.

Xanax prepisuju otorinolaringolozi za ukocenost muskulature vrata i za zarenje u ustima, a to je kao anksiolitik.

Sretno sa Seroquelom, deblja isto kao i Zyprexa, a ima vece sanse za srcane aritmije i za infarkt,
a dugorocno uzimanje lose djeluje na san, jer povecava REM fazu pa moze uzrokovati zivopisne snove i nocne more.

U UK Seroquel je tek na cetvrtom mjestu antipsihotika za BAP, iza Zyprexe, Risperdala i Abilifya.
Dosadan si s tom suhoparnom statistikom.
Uostalom, tvoj kolega Vigo je na susjednoj temi ustvrdio da svaki lijek djeluje drukčije na pojedinca, tako da tvoje teorije o većim ili manjim šansama za krepavanje ne drže vodu.
I već sam se navikla na svoje noćne more, a živopisni snovi me samo nadahnjuju na šarmantno i antologijski poremećene i živahne pjesmice
I nemam BAP, već BPD
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 23:22   #2418
Quote:
Mikulenas kaže: Pogledaj post
malo kasnim, fala na odg. uzimam Lamal, dobio ga za anx.-depr., znači bez recepta jer se za to ne propisuje. i primijetio sam da mi utječe pozitivno i na "jedan od" mojih okapeova što nisam očekivo, nije mi bilo najavljeno. doduše uz dvi do tri nuspojave, ježiga, pa ću morat vidit šta dalje. uzimam i q-pin za nesanicu pa nemam pojma šta mi je od čega.

Dobro je sto su pozitivni utjecaji na vise frontova, super. E sad, sto ti je od cega, ne znam, ali sigurno je da se na svaki lijek moramo naviknuti.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 23:31   #2419
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Dobro je sto su pozitivni utjecaji na vise frontova, super. E sad, sto ti je od cega, ne znam, ali sigurno je da se na svaki lijek moramo naviknuti.
problem je što sam dobio Lamal jer su mi ad-i izazivali gadne nuspojave, a sad sam jednu od istih dobio i s Lamalom. djelovanje na OKP je ugodno iznenađenje, a ovo drugo također iznenađenje, samo neugodno jer sam baš dobio ovaj lijek s ciljem da izbjegnem određene nuspojave.

edit: mislim da su od Lamala, a ne od Q-pina, bar sudeći po tekstu upute.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 00:53   #2420
Quote:
Mikulenas kaže: Pogledaj post
problem je što sam dobio Lamal jer su mi ad-i izazivali gadne nuspojave, a sad sam jednu od istih dobio i s Lamalom. djelovanje na OKP je ugodno iznenađenje, a ovo drugo također iznenađenje, samo neugodno jer sam baš dobio ovaj lijek s ciljem da izbjegnem određene nuspojave.

edit: mislim da su od Lamala, a ne od Q-pina, bar sudeći po tekstu upute.
Koje nuspojave i koliku dozu Lamala piješ?

Ja uz Lamal pijem još jedan antiepileptik/stabilizator i dva AD-a i nemam nikakve nuspojave, a inače sam izrazito osjetljiva na sve lijekove.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.