Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 22:08   #2501
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Sto se Prozaca tice, istina je, proizvocac podnio zahtijev za brisanje lijeka.
okrutno

da, rekli su i meni dr isto sto i vi - isto je to, ne bi trebalo biti razlike. pokusavam gledati ljepsu stranu - portal u kutiji ima duplo vise tableta od prozaca, a to znaci da cu manje vidjati lom-a
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:26   #2502
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
Lola, nemoj se navlačiti na rivotril, ipak je puno benigniji normabel

imaš sreću što se (još) nisi zakačila za xanax, meni je dr rekla da je on, što se ovisnosti tiče, prva legalna droga nakon nelegalnog heroina, mislim da ti to dovoljno govori kakva ovisnost može biti ( možda se sjećaš koja sam ja x-ovisnica bila)

i sad bi još rivotril, koji, iako ima formulu takvu da djeluje i anksiolitički, no on se u psihijatriji najčešće daje za stabilizaciju raspoloženja i on je ipak antiepileptik
Ja nikako ne bih tako "slijepo" vjerovao psihijatrijskoj struci, oni imaju pokriće za pisati sve, a kriteriji za to koji lijek će pisati mogu bit svakakvi. Činjenica je da sam ja saznao za Rivotril ne od psihijatara, nego od ljudi sa stranih foruma koji su ga najviše hvalili. Isto tako je činjenica da za razliku od svih (ili svih za koje znam) benzodiazepama nema omamljujući učinak (ne djeluje negativno na kognitivne sposobnosti).

Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne rivotril ziva ovisnost i legalna droga
Ja ga uzimam svaki dan neke 2 god. i nisam ovisan. Ako uzmem neki drugi anksiolitik umjesto njega, ne osjećam tjeskobu (što je jedini simptom kojeg osjećam kad ga ne uzmem, ali to mi je ionako i dijagnoza).

I ne znam što vam je s tim uspoređivanjima s drogom, jel vi zbilja osjećate takvu sreću kad uzmete lijek? Evo Sanval bih svrstao u tu kategoriju jer izaziva osjećaj sreće i euforije, ali ove anksiolitike ne bih...

Zadnje uređivanje psywhatdo : 21.01.2017. at 22:51.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:46   #2503
Jednom sam pročitao izjavu neke odgajateljice u nekom (američkom?) dječejem vrtiću, u kojem su djeci davali Ritalin.

Pa su ih djeca molila da im ga daju.

Jadna djeca, navlače ih na drogu.

Bojim se da će jednom mome nećaku uvalit ritalin ili tako nešto, jer je jako ekstravertiran, priča ko navijen i ne zna stat.

Ali daleko od toga da mu je atention spam prekratak.

----------------------

Ako netko ima sliku ili link na kojoj djeca čitaju knjige, izgledaju jako mirno i svako dijete ima ispred sebe veliku kutiju sa Ritalinima i drugim sličnim tabletama, molim da mi pošalje sliku na [email protected] ili da mi pošalje link. Jedom sam naletio na tu sliku i fakat bi je ponovo volio vidjet, a ne znam kako je nači, čak i kad uguglam ritalin i odem na pretraži slike.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:48   #2504
Preporuke?

Možete li mi dati neke preporuke za neki antidepresiv i hipnotik?

Od AD sam uzimao Zoloft, Fevarin, Eliceu, Trittico, Coaxil...možda još neki, ali se sad ne mogu sjetit koji. Bitno mi je da je besplatan preko socijalnog i da ne djeluje loše na libido.

Od hipnotika neki osim Sanvala i Fluzepama, i da ima duže djelovanje, jer se obično ustanem ranije i onda više ne mogu zaspat.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 00:51   #2505
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako je lupanje srca na nervnoj bazi, normabel će ti pomoći.
Najbolje bi bilo da se u ponedjeljak javiš dr. da obaviš kardiološki pregled. Možda ti treba neki beta blokator zbog tahikardija. Oni se obično daju kod toga, ali to mora dati kardiolog nakon pretraga EKG-a.
Sad se stanje stabiliziralo, ne lupa vise jako, no svejedno u ponedjeljak idem po uputnicu.

Edit: imaju li ti beta blokatori neke nuspojave na psihickoj bazi?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:13   #2506
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Sad se stanje stabiliziralo, ne lupa vise jako, no svejedno u ponedjeljak idem po uputnicu.

Edit: imaju li ti beta blokatori neke nuspojave na psihickoj bazi?
Nemaju nikakve nuspojave na psihičkoj bazi. To će odlučiti kardiolog hoćeš li ih dobiti ili ne.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 09:51   #2507
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Ja nikako ne bih tako "slijepo" vjerovao psihijatrijskoj struci, oni imaju pokriće za pisati sve, a kriteriji za to koji lijek će pisati mogu bit svakakvi. Činjenica je da sam ja saznao za Rivotril ne od psihijatara, nego od ljudi sa stranih foruma koji su ga najviše hvalili. Isto tako je činjenica da za razliku od svih (ili svih za koje znam) benzodiazepama nema omamljujući učinak (ne djeluje negativno na kognitivne sposobnosti).



Ja ga uzimam svaki dan neke 2 god. i nisam ovisan. Ako uzmem neki drugi anksiolitik umjesto njega, ne osjećam tjeskobu (što je jedini simptom kojeg osjećam kad ga ne uzmem, ali to mi je ionako i dijagnoza).

I ne znam što vam je s tim uspoređivanjima s drogom, jel vi zbilja osjećate takvu sreću kad uzmete lijek? Evo Sanval bih svrstao u tu kategoriju jer izaziva osjećaj sreće i euforije, ali ove anksiolitike ne bih...
Probaj se skinuti sa njega.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 10:35   #2508
Jel ima netko tu mozda da pije Neurontin? Pocelo mi se spavat od njega, s doza je tri puta dnevno uz dizanje svaki tjedan? I jos moram placat punu cijenu liljeka! Vrazji hzzo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:35   #2509
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Probaj se skinuti sa njega.
Pa kažem ti, nikakav problem, ako pijem nešto drugo što mi suzbija anksioznost, što mi je ionako dijagnoza. Evo sad sam na Pregabalinu, dobro se osjećam. Mogu i ostat samo na Pregabalinu, samo što ne želim, iz istog razloga iz kojeg nisam htio bit ni samo na Rivotrilu, a razlog je baš taj da se ne navučem, ne želim ga uzimat više od jednom dnevno jer ako ga uzmem dvaput, drugi put ne osjetim taj "kick" kao prvi put. A to je očito i razlog zbog kojeg već 2 god. pijem istu dozu koja mi je taman, znači nisam razvio rezistentnost.

Eto, pa ti sad sama vidi i procijeni jesam li dobro napravio što kombiniram 2 anksiolitika tijekom dana, tj. što sam sam ishodio to da ih mogu dobivat i uzimat tako, ne znam koji psihijatar će ti to propisat, uglavnom pišu da se isti anksiolitik uzima 2 ili 3 puta na dan.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:46   #2510
Tema o psihofarmacima - vol. II

Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Pa kažem ti, nikakav problem, ako pijem nešto drugo što mi suzbija anksioznost, što mi je ionako dijagnoza. Evo sad sam na Pregabalinu, dobro se osjećam. Mogu i ostat samo na Pregabalinu, samo što ne želim, iz istog razloga iz kojeg nisam htio bit ni samo na Rivotrilu, a razlog je baš taj da se ne navučem, ne želim ga uzimat više od jednom dnevno jer ako ga uzmem dvaput, drugi put ne osjetim taj "kick" kao prvi put. A to je očito i razlog zbog kojeg već 2 god. pijem istu dozu koja mi je taman, znači nisam razvio rezistentnost.

Eto, pa ti sad sama vidi i procijeni jesam li dobro napravio što kombiniram 2 anksiolitika tijekom dana, tj. što sam sam ishodio to da ih mogu dobivat i uzimat tako, ne znam koji psihijatar će ti to propisat, uglavnom pišu da se isti anksiolitik uzima 2 ili 3 puta na dan.


Mozes u istom danu uzimati i Pregablin i Rivotril ili bilo koji anksiolitik, potvrdili psihijatar, anesteziolog i neurolog u mom slucaju. Buduci da mi svi troje skupa odreduju terapiju.
Pregablin je antiepileptik i Rivotril, doduse, ali ne djeluju na iste receptore, a svakako na razlicite od anksiolitike.
Ono sto nikad nitko nece odobrit su dva anksiolitika ili dva hipnotika. Ili nisu bas sretni s anksiolitik plus hipnotik, ali ajd.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 02:26   #2511
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Mozes u istom danu uzimati i Pregablin i Rivotril ili bilo koji anksiolitik, potvrdili psihijatar, anesteziolog i neurolog u mom slucaju. Buduci da mi svi troje skupa odreduju terapiju.
Pregablin je antiepileptik i Rivotril, doduse, ali ne djeluju na iste receptore, a svakako na razlicite od anksiolitike.
Ono sto nikad nitko nece odobrit su dva anksiolitika ili dva hipnotika. Ili nisu bas sretni s anksiolitik plus hipnotik, ali ajd.
Aha, ok. Kad sam napisao "anksiolitik" sam mislio na "ono što djeluje na anksioznost", budući da su meni i jedan i drugi propisani za anksioznost. Svakako ni "ono što djeluje na anksioznost" nisu skloni propisivat ovako kao što ja uzimam, nego uglavnom roknu jedan anksiolitik 1,0,1, ili kako već. Ja Rivotril nisam htio uzimat više od jednom dnevno.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:37   #2512
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Aha, ok. Kad sam napisao "anksiolitik" sam mislio na "ono što djeluje na anksioznost", budući da su meni i jedan i drugi propisani za anksioznost. Svakako ni "ono što djeluje na anksioznost" nisu skloni propisivat ovako kao što ja uzimam, nego uglavnom roknu jedan anksiolitik 1,0,1, ili kako već. Ja Rivotril nisam htio uzimat više od jednom dnevno.
S tim što mi je i sad pisala Pregabalin (1,0,1), Rivotril p.p. (po potrebi), ali ja uzimam Pregabalin jednom dnevno i onda Rivotril kad mi Pregabalin prestane djelovat (ili obrnuto).
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:46   #2513
Da li se nekome od vas dogodilo ili još uvijek dešava da mora ""skakutati"" od jednog antidepresiva do drugog?

Ja sam trenutno na Elicei. Sva sreća je što ne moram redovito piti antidepresiv. Bila mi je dobra, ali u zadnje vrijeme kao da izaziva anksiogeni utjecaj na mene.

Možda bih trebao otići šrinkici da mi da drugi. Ali mi je lijeno, jer je sinjeg okolo; živim u provinciji tri dana jahanja do najbliže bolnice. Isključivo sam ovisan o javnom prometu koji je ovdje jako rijedak i tako...

Da li je nekome od vas, antidepresiv nakon nekog vremena izazivao anksiogeni utjecaj?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 23.01.2017. at 22:00.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:27   #2514
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Aha, ok. Kad sam napisao "anksiolitik" sam mislio na "ono što djeluje na anksioznost", budući da su meni i jedan i drugi propisani za anksioznost. Svakako ni "ono što djeluje na anksioznost" nisu skloni propisivat ovako kao što ja uzimam, nego uglavnom roknu jedan anksiolitik 1,0,1, ili kako već. Ja Rivotril nisam htio uzimat više od jednom dnevno.


Aaa to si mi mislio. Samo, ako pijes Pregabalin trebao bi ga stalno piti, kao i AD, a po potrebi ubaciti Rivotril ako nastane neki kurcslus
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:29   #2515
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
S tim što mi je i sad pisala Pregabalin (1,0,1), Rivotril p.p. (po potrebi), ali ja uzimam Pregabalin jednom dnevno i onda Rivotril kad mi Pregabalin prestane djelovat (ili obrnuto).


Vidis, nisam ni procitao ovo kad sam isao odgovarati, znaci i ona kaze Pregabalin stalno. Na 75 mg si?
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:34   #2516
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da li se nekome od vas dogodilo ili još uvijek dešava da mora ""skakutati"" od jednog antidepresiva do drugog?

Ja sam trenutno na Elicei. Sva sreća je što ne moram redovito piti antidepresiv. Bila mi je dobra, ali u zadnje vrijeme kao da izaziva anksiogeni utjecaj na mene.

Možda bih trebao otići šrinkici da mi da drugi. Ali mi je lijeno, jer je sinjeg okolo; živim u provinciji tri dana jahanja do najbliže bolnice. Isključivo sam ovisan o javnom prometu koji je ovdje jako rijedak i tako...

Da li je nekome od vas, antidepresiv nakon nekog vremena izazivao anksiogeni utjecaj?


To ti je pitanje za psihijatra.
U principu ne bi nego suprotno, na pocetku.
Ali ak nisam krivo shvatio - ti povremeno pijes? Ako to znaci par tjedana da, par tjedana ne ili par mjeseci da, par mjeseci ne, moguce da je anksiogeni od toga.
Znas da se minimalno pije sest mjeseci u kontinuitetu, iako ja ne znan nikog ispod otprilike godinu.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:13   #2517
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Vidis, nisam ni procitao ovo kad sam isao odgovarati, znaci i ona kaze Pregabalin stalno. Na 75 mg si?
Ovako mi je pisala:

Pregabalin 75 mg (1,0,0)
Pregabalin 150 mg (0,0,1)

Ali ja uzmem 3 kom. od 75 mg odjednom, obično čim se ustanem, pa onda kad počne popuštat djelovanje uzmem Rivotril. Odgovara mi ta doza, više od toga mi je previše, evo već nekih pola godine uzimam tako.

Inače mi je prvo 75 mg pisala, ali sam odmah počeo uzimat više jer mi je ovo bilo preslabo i nije mi trebao psihijatar da mi to potvrdi, prilikom idućeg dolaska nakon nekih mjesec dana koliko sam uzimao veću dozu umjesto da sam se patio s manjom mi je samo potvrdila, tj. pisala ovako, uz nenametljivi komentar kako sam sklon eksperimentiranju ili tako nešto.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:52   #2518
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Ovako mi je pisala:

Pregabalin 75 mg (1,0,0)
Pregabalin 150 mg (0,0,1)

Ali ja uzmem 3 kom. od 75 mg odjednom, obično čim se ustanem, pa onda kad počne popuštat djelovanje uzmem Rivotril. Odgovara mi ta doza, više od toga mi je previše, evo već nekih pola godine uzimam tako.

Inače mi je prvo 75 mg pisala, ali sam odmah počeo uzimat više jer mi je ovo bilo preslabo i nije mi trebao psihijatar da mi to potvrdi, prilikom idućeg dolaska nakon nekih mjesec dana koliko sam uzimao veću dozu umjesto da sam se patio s manjom mi je samo potvrdila, tj. pisala ovako, uz nenametljivi komentar kako sam sklon eksperimentiranju ili tako nešto.


Ok, vj bi i ona digla dozu, ali znas da nije bas zgodno sam si dizat.
Ja vise ne pijem, ali nisam ni pio navecer jer sam bio kao na ecstasyju.
Nazalost, vise ne pijem jer me u Ambl za bol prebacilo na drugi lijek jer Lyrica nije djelovala na neuropatsku bol zbog koje se i najcesce daje. I za anks ako imas modernog shrinka.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:37   #2519
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
To ti je pitanje za psihijatra.
U principu ne bi nego suprotno, na pocetku.
Ali ak nisam krivo shvatio - ti povremeno pijes? Ako to znaci par tjedana da, par tjedana ne ili par mjeseci da, par mjeseci ne, moguce da je anksiogeni od toga.
Znas da se minimalno pije sest mjeseci u kontinuitetu, iako ja ne znan nikog ispod otprilike godinu.
Anksiogeni učinak počne mi se javljati tri-četiri dana nakon pijenja Elicee. Mislim da to ima veze sa kemijom u mozgu. Možebit da mi tijelo ne stvara dosta serotonina, a Elicea ga onda potroši, a tijelo ne stvori drugi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 00:08   #2520
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Anksiogeni učinak počne mi se javljati tri-četiri dana nakon pijenja Elicee. Mislim da to ima veze sa kemijom u mozgu. Možebit da mi tijelo ne stvara dosta serotonina, a Elicea ga onda potroši, a tijelo ne stvori drugi.


E ovo stvarno zamoli nekog psihijatra, ima tu bar jedan, pa kad vidi... ja laicki mogu reci da je prilicno cesto da se na pocetku uzimanja, a najgore je tih prvih par dana, pa tjedan-dva, ljudima pojaca anksioznost. Zato i dobiju anksiolitik. Mislim da te zbog cetiri dana takvih nuspojava ne bi ni jedan dr. skinuo, nego pricekao. Prekidaju zbog ozbiljnih stvari, tipa osipi, zimica, grcevi i tak.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.