Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2015., 00:22   #21
Inače, od nedavno koristim SwiftKey tipkovnicu koja, jel, uči s vremenom. I najispravnije napisane riječi mi korigira u nebuloze. Dok nauči. Jel. Tako da svaki tekst bar jednom naknadno ispravljam. Da se ne čudite što mi je ako naletio na ovakav što
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 00:25   #22
Od nedavno

Na susjednom PDFu je SWK već popunila bazu podataka
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 00:35   #23
iPhone 6s, 6s+

Imam je duže ali iskreno ide mi na jetra pa je nisam koristila. Budem vidjela kako ćemo se slagati za neko vrijeme pa ide ili ostaje. Samo o njoj samoj ovisi
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 00:43   #24
Osobno nisam koristio IP duže od 2 tjedna ali mi je tipkovnica vrh. Odmah iza Sonyjeve (moram bit pristran)
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 00:51   #25
Quote:
bubimir13 kaže: Pogledaj post
Nadalje, ne sviđa mi se skrivanje podataka o količini RAMa, iako je realno da budu 2GB postoje glasine da su uistinu stavili toliko onda bi se i pohvalili.
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Od kako imam appleove proizvode i koristim ih, nikad nisu objavljivali količinu ram-a. To bi se tek naknadno doznalo. Da je imalo bitno, znalo bi se odmah na predstavljanju.
Tocno. Apple na Apple Eventu nikada ne objavljuje tehnicke specifikacije Ajfuna (najjaci izgovor ikad) vec samo te brojke; toliko % jaci od toga, toliko % brzi od toga...
Nisu ni o bateriji nista rekli, kao nikad do sad.

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Uopće ali uopće ni najmanje ne sumnjam da će sve raditi fluentno tj da je software prilagođen hardwareu i obrnuto. Ima li pri tome mob 1 GB ili 6 GB RAM-a, to je od presudne važnosti samo onima sa susjednog PDFa
A ne, ne, nije. Moze software biti ne znam kako optimiziran ali fizicke limitacije su fizicke limitacije. Primjer ti je 4S i 5/5S tj. 512 MB i 1 GB RAMa.

Otvori u Safariju maximalan broj tabova (jel jos 8?) i to samo neke teske stranice tipa The Verge itd.
Radi on ok jer je na iOSu RAM management sredjen tako da agresivno gasi tj. oslobadja sve sto se ne koristi pa tako i tabove i onda kad ih opet ides posjetiti on ih reloada jer ih ne moze izvuci iz RAMa (posto tamo vise nisu, jel). Dakle pali se CPU, pali se mobile data/WiFi traffic, stranica se iznova ucitava i to de facto smanjuje autonomiju radi bespotrebne potrosnje baterije. Sto vise RAMa to bolje i to nema veze sa OSom.

Evo, primjera radi, ja ovog trena na Mate7 sa 3 GB RAMa imam otvoreno 73 taba u Firefoxu od cega su u RAMu svi (upravo testirao i sve otvorio instant). Toliko puno ih imam jer ne volim bookmarkat sve zivo i nezivo nego samo ostavim tab danima da stoji. Sad zamisli koliko bi baterija krace trajala (po punjenju) da se svih 73 ide ispocetka ucitati.



Edit: cijene su im:

6 je bio 699€ / 799€ / 899€, a sad je 6s 739€ / 849€ / 959€

6+ je bio 799€ / 899€ / 999€, a sad je 6s+ 849€ / 959€ / 1069€

110€ u razliku na internal storage, a bio je 100€ (i ne, jaci US$ nije opravdanje)


I ovo ime 3D touch im je uzas. Kao da je Failsung smislio. Force touch zvuci puno bolje i mocnije.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!

Zadnje uređivanje RC Da Kookee : 10.09.2015. at 01:02.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 01:02   #26
To sam čuo od više izvora za reload, nešto slično se događa i Sammyju iako ima 3GB ali zbog pretjerane agresivnosti jer softver nije ispoliran ko Appleov. Osim toga, bilo bi veoma žalosno da ostave 1GB čisto radi futureproof stvari, jer eto, ekipa na 6+ će bit zakinuta za taj multiwindow mode koji je zbilja koristan. Vidio sam sada da i dalje guraju procesor sa 2 jezgre, a 90% bolji, ekipa hejta al teško je znat jel gimmick il ne. Piše i za bateriju da bi mogla ostat na 1800~mAh što i nije baš obećavajuće.

P.S. 73 taba, ideeeeeeeeeš
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 01:17   #27
iPhone 6s, 6s+

Multiwindow ili kako li, je navodno značajka iOS-a 9, ne novog hardveraja . Bar mi tako zvoni.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 01:26   #28
Molim sve da se suzdrže od uspoređivanja s drugim markama mobilne tehnologije/operativnim sustavima. Kome je do toga, imate usporedbe pa otvorite temu. Ovo je mod upozorenje.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 01:32   #29
Rečeno je još za predstavljanja iOS9 da Multiwindow će ići samo na iOS9 i uređaje sa 2GB RAMa, a čini mi se da je to tad bio jedino iPad Air 2, loš sam sa Apple nomenklaturom tableta.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 01:33   #30
A može biti, to predstavljanje sam preskočila. Šteta.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 02:20   #31
Bubimir, nek je CPU i milijun % bolji, sve to jako dobro dodje i dapace, treba natrpati unutra. Ali brate, RAM je osnova svega i vise RAMa + slabiji CPU je uvijek bolja kombinacija od (naj)jaci CPU + manje rama. Uvijek, bez iznimke i neovisno o OSu.

Ali nije dobro govoriti (a dosta ljudi to govori) da cemu vise RAMa kad je i ovo dovoljno. Onda se moze reci i cemu A9 kad je A7 bio dovoljan. Cemu veci ekran kad se i na manjem sve vidilo. Pa na kraju dodjes na WAP surfanje u 2001.

Stalno gasenje svih aplikacija iz backgrounda je nesto najgore za bateriju jer se ista enormno trosi kad se ugasena aplikacija opet starta i loada ispocetka. Da bar onda u Ajfuna stave neku vecu bateriju, jos bi bilo ok. Ali RAM, RAM, RAM, RAM. Njega nikad dosta na ni jednom jedinom postojecem OSu.

To je kao da netko kaze da mu je dosta biti jak toliko da lagano digne 25 kg. A zasto, ako vec mozes, ne biti jak toliko da mozes lagano dici 100 kg? Neces ih dizati svaki dan ali imas pristojan buffer kad zatreba nesto dici i nositi, dok ukupne tezine oko 25 kg ces dizati relativno cesto i onda su ti nepremostiva prepreka dvije vrece po 15kg krumpira koje moras istovremeno negdje prebaciti
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 09:42   #32
posebna mi je priča kod novijih smartphona pa i ovog, uvođenje 4k video snimanja a ostajanje na 16 GB memorije
pa to će clip od nekoliko minuta da popuni tu bijednu memoriju

ako uzmemo za pretpostavku da će sličan odnos cijena biti i u maloprodaji kao ovaj kod telekom operatera, moglo bi se očekivat lijepo sniženje "starog" iphone 6

Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 10:27   #33
slicno kao i kod predstavljanja 6-ice, izostao je opet onaj vauuu ili moram ovo imat sto bi prije pratilo prezentacije. Ne vidim cime se izdvajaju, neupitno tonu u konfekciju!

Moze li mi ko objasnit ovaj touch force, mislim procita sam da ce razlicito reagirat u odnosu na jacinu pritiska ali ne shvacam prakticnu primjenu toga, tj od kakve je to koristi korisniku?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 11:34   #34
koliko sam skužila iz predstavljanja, lagani pritisak otkriva sadržaj, duži ga otvara. ne znam koje windowse koristiš, no na sedmici (i novijim valjda) imaš recimo otvorene razne programe i foldere koji se prikazuju u taskbaru. je li tako?

e, kad položiš kursor na te aktivne ikonice, dobiti ćeš preview programa ili foldera. onako, jedan mali prozor se otvori koji pokaže sadržaj označenoga. no da aktiviraš taj prozor, trebaš kliknuti na željeni program/folder.

možda je usporedba bezvezna, no mene je na to kaj sam opisala podsjetilo. dakle lagani dodir na e-mail pokazuje zadržaj maila, ne moraš ulaziti u njega. slajdni prstom dalje (kao da na kompu prelaziš preko aktivnih ikona u taskbaru), taj mail će ostati nepročitan i vidjeti ćeš slijedeći mail. jače stisni preview i otvoriti ćeš mail.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 11:51   #35
Potvrđeno da oba imaju 2GB rama. Veći model ima optičku stabilizaciju slike, dok običan nema, baterije ako se ne varam imaju nešto manje mAh ali istu autonomiju. iCloud povećan na 50GB za manje od dolara mjesečno, bez obzira na to šteta da početni model nije 32GB. 99% uzimam 6s +
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 12:45   #36
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Moze li mi ko objasnit ovaj touch force, mislim procita sam da ce razlicito reagirat u odnosu na jacinu pritiska ali ne shvacam prakticnu primjenu toga, tj od kakve je to koristi korisniku?
Evo jedan video o tome.. Introducing iPhone 6s (+) 3D Touch
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 13:35   #37
Quote:
Coolin Ban kaže: Pogledaj post
posebna mi je priča kod novijih smartphona pa i ovog, uvođenje 4k video snimanja a ostajanje na 16 GB memorije
pa to će clip od nekoliko minuta da popuni tu bijednu memoriju
Jel te itko tjera da kupis 16 GB model? Uostalom, 1 min. 4K videa je 375 MB. Pa ipak imas malo vise na raspolaganju od "nekoliko minuta". Uz to imas i opciju snimanja, gle sad, FHD videa ili cak HD, kao sto se imalo i do sad.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:04   #38
Duba, to koliko kuzim imas na ovom forumu, kad si na pocetnoj stranici i stavis pokazivac na naslov neke teme pokaze ti kratki uvod, ali ako zelis vidjet temu moras kliknut, jel to to?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:18   #39
Touch force če biti super stvar kad se malo uhoda i kad ga developeri počnu primjenjivati kod aplikacija. To je jedna nova dimenzija u korištenju telefona i budite uvjereni da će iduče godine flagshipovi od svih proizvođača imati tu funkciju. Primjena može biti razna npr kod igranja (dodavanje gasa ili jačine udarca) do načina otvaranja aplikacija. Po jačini pritiska se npr može odrediti koliko informacija nam treba iz aplikacije ( sažetije ili opširnije i sl.).


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:22   #40
3D Touch, ne Touch Force / Force Touch.

Huawei to ima vec od proljeca ove godine.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.