Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 22:39   #61
Nolina

Danas sam je kupila u bauhausu, jos je beba i ima 3 izdanka.

Kaj se dela s tim izdancima?

Dali se oni odvajaju i posebno zasadjuju ili ih je bolje ne dirati?

Mozda se odvajaju kad naraste?
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:30   #62
Nolina ili slonova noga (ako se ne varam). I mi smo našu prije 4 godine kupili kao bebu i bile su tri skupa u teglici. Isti dan smo ih razdvojili i presadili i sada su već veće od teniskih loptica
slonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 01:06   #63
Quote:
slonica kaže: Pogledaj post
Nolina ili slonova noga (ako se ne varam). I mi smo našu prije 4 godine kupili kao bebu i bile su tri skupa u teglici. Isti dan smo ih razdvojili i presadili i sada su već veće od teniskih loptica
Super, dakle, nisam pogrijesila sto sam ih razdvojila!

Hvala!
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 16:55   #64
slonova noga-pomoć

Pomoć!

imam slonovu nogu već više od godine dana i sada sam joj odlučila maknuti vosak s debla kako bi mogla rasti...(ne bih je htjela ograničavati )ne znam da li sam to trebala ili ne, ispod voska je nekakva vlaknasta struktura i strah me da se ne osuši...

da li netko ima nekakvih iskustava s tim i da li se to uopće smije?
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 00:06   #65
zar stvarno nema nikog tko zna kako uklanjanje voska utječe na stablo???
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 07:17   #66
ukoliko budes pazljiv nebi trebalo nista biti.
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:08   #67
Ja ne kužim o kakvom se vosku radi. Da li o voćarskom vosku? Nikad nisam vidjela Slonovu nogu na kojoj je vosak, a i nisam nikad čula da vosak ograničava rast biljke. Može li slikica?
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 22:09   #68
valjda je voćarski vosak..hm..
navodno ga stavljaju da biljka ne bi rasla u visinu..slično rade i s bambusom.
ja ne bi htjela ograničavati svoju biljčicu u rastu pa sam ga maknula..
za sada je ok,samo ne znam da li će rasti i bojim se da se ne osuši..
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 22:18   #69
i sad mi vele da to nisam smjela
sjetila sam se kad sam iz kaktusa vadila one glupe plastične, umjetne cvjetove koje ima zabadaju da kao izgledaju ljepše...i sad sam umislila da slonovoj nozi smeta vosak jer mi djeluje neprirodno-i eto!uf!
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:22   #70
Vosak o kojem ti pricas nema nikakve veze sa rastom kod tvoje biljke.Njoj je odavno vrh odrezan i ona ima izboje po strani.
Ali svejedno,nece joj nista biti.Don t worry!
black000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 03:04   #71
problem sa istom biljkom i kod mene.(barem mislim da je ovo prava slonova noga)

Napukla mu je stabljika dolje pri onom zadebljanom dijelu i niknuo je izboj.Bilo je simpatično u početku, ali sad je taj dio pri dnu jače razgranat i gotovo iste veličine kao 4 originalna "cvata" na vrhu. Čini mi se da jača nauštrb gornjeg dijela. Da li to odvojiti i presaditi? I kako u tom slučaju zaštiti "ranu".Kako presaditi taj odcjepljeni dio?

Upomoć.
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:59   #72
Moja slonova noga isto ima neku bolest. Kao neka paučina ju je napala. I to na listovima na dijelu blizu gdje listovi izlaze. Prvo se pojavilo kao slaba paučina i činilo mi se da je prašina, i u roku par dana je sva bila prekrivena tom paučinom. Ja sam to oprala, počupala neke listove i sad čekam da vidim što će biti.
Jel imao tko kakva sličan problem? Neki su pisali o bijelim bubama, al ne znam jel to to?

Help!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:44   #73
nolina-suhi krajevi

Da li mogu podrezati suhe krajeve noline?
arka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 22:40   #74
Upomoć - umire mi nolina!

Neznam šta da napravim, imamo nolinu (ustvari jednu veliku 1,5m i jednu manju 0,5 m u istoj posudi) Mala je malo poblijedila (listovi) u sredini i skroz se giba u zemlji kad je pomaknem. I velika se giba ali ne toliko, a listovi su joj malo valoviti.
Kako da je spasim? I šta je uzrok tome?
Rafaella T is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:58   #75
Neznam šta da napravim, imamo nolinu - slonovu nogu (ustvari jednu veliku 1,5m i jednu manju 0,5 m u istoj posudi) Mala je malo poblijedila (listovi) u sredini i skroz se giba u zemlji kad je pomaknem. I velika se giba, ali ne toliko, a listovi su joj malo valoviti.
Kako da je spasim? I šta je uzrok tome?
Rafaella T is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 12:05   #76
Question Nolina mi odbacuje lisce - help!!!

Ja imam jedan problem sa svojom Nolinom koji do sada nije spominjan, pa ako itko moze pomoci bila bih zahvalna:
Moja Nolina stara je godinu dana (mala je, nekih 15-ak cm), dobila sam je u proljece prosle godine, i onda je ona na ljeto odbacila sve mlade listove sa jedne grane (ima dvije velike grane sa listovima, i dvije skroz sitne koje tek "krecu u zivot"), nakon toga je sve bilo o.k., opet joj je naraslo lisce na toj grani, ali sada vidim da ga opet pocinje odbacivati - dakle to je maldo, lijepo, zeleno lisce (jako dugacko doduse).
Pocne dobivati ozljke po liscu, kao da ih je netko lomio, a zatim se malo po malo svaki list pocne lomiti i padne - zasto to radi??? Uvijek je drzim na istom mjestu (puno svijetla, ali ne direktnog), zalijevam je o.k., listovi mi se samo malo suse na vrhovima i to nije nista strasno, i ova druga grana je skroz super, nikakvih problema nema...zasto onda bas sa te jedne strane stalno odbacuje mlade listove (a stari listovi se drze i njima nista ne fali) ??? help!
Rosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 12:06   #77
Quote:
arka kaže: Pogledaj post
Da li mogu podrezati suhe krajeve noline?
Mozes, i trebas. Ako procitas ovaj forum unazad nekoliko postova vidjet ces da je netko vec objasnio da se suhi listovi podrezu tako da milimetar tog suhog djela ostane na listu.
Rosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:01   #78
Razmnožavanje noline

pozdrav
imam nolinu visoku oko metra. oko vrha je izbacila puno izboja pa mi se čini da ima preguste listove.
zna li netko može li se ona razmnožiti tako da nožem odrežem jedan izboj i posadim ga u zemlju, u novu posudu?
poo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 19:03   #79
Možda se i može, pogledaj ovdje:

http://grow.ars-informatica.ca/plant...na%20recurvata
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 12:37   #80
ppopipaj joj stopalo i ako je mekano to znači da si previše zalijevala, pa ju presadi u novu zemlju u toj možda gnije. ako nije do tog možda joj je za sezone grijanja smetao suhi zrak
bozena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.