Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2016., 21:54   #21
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
a inače vezano uz ostajanje mama u bolnici preko noći i to da se sestre protive tome
i meni je inače glupo, ona ima manje posla ako se ja brinem za njega. ono, ona mu samo daje neki lijek ili nešto, ostalo sve ja
ali moja mama ima teoriju, da se onda ne vidi šta one rade, tj. ne rade

tko je pisao da negdje na zaraznoj djeca plaču cijele noći, a sestre niti ne mrdnu
ja sam vidla da djeca placu noci, ali ne zato sto sestre ne mrdaju, nego zato sto ne stizu sve odjednom, jer ih je jako malo na broj kreveta/soba. i djeca placu jer ih boli, ne znam zasto ljudi misle da bi djeca morala biti tiho u bolnici.
moje dijete je plakalo kraj mene, i isto je moglo izgledati da nisam niti mrdnula.

vecina sestara koje sam ja upoznala su predivne osobe, debelo potplacene koje rade cijelu smjenu, prakticki bez predaha.
ima ih rigidnijih i hladnijih, al ne bih nikako mogla reci da su inertne ili da ne mrdnu kad moraju.


prije bih rekla da su doktori ti kojima nije okej da roditelj bude prisutan, jer je doktor taj koji postavlja dg i odredjuej th, ne sestre.
i jbg, svaki njihov pokret je pod povecalom roditelja (koji je sada vidljivo prisutan), a jos uz to imas i roditelja koji vole sami postavljati dg i zahtjevati terapije, kritizirati, svasta nesto...i nije ljudima svejedno
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 07:53   #22
kao prvo pozdravljam temu, nek se nađe nekom tko bude trebao


htjela sam se nadovezati na post od nosorog
krivo sam se možda izrazila, nisam niti ja doživjela da su djeca unedogled plakala a sestre mirno sjedile
na kojem god odjelu sam bila, sestre su stvarno prekrasne (uz par izuzetaka, ali to je valjda normalno)
jer uz toliko djece i obaveza koje imaju jasno mi je da njih dvije u smjeni nema šanse da sve stignu


jednom se desilo da smo nas dvije mame u sobi u zvonile sestrama jer se dijete od godinu dana jako plakalo. bilo nas je 5 djece i 2 mame u sobi. došla je, isključila zvono i rekla da mora podijeliti ljekove i da će doći kasnije. i dijete je dalje plakalo. mi smo ga probale nekako utješiti, ali nije baš išlo. mama mu je otišla kući preko noći.
tuđe dijete se ne smije dizati iz kreveta.

Zadnje uređivanje vlovrec : 08.01.2016. at 07:59. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 08:33   #23
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
fran mihaljevic? meni skroz simpa ime

imam iskustva i sa klajcevom i sa zaraznom, i iako mi je klajceva na pjeske, radije biram zaraznu, kad je hitno.

cini mi se da zarazna bolje hendla guzve, da ih je naprosto vise, pa cak i u ono vrijeme kad su djeca i odrasli spojeni i kada u onoj cekaoni mozes vidjeti svega.
fala, ja bi radije pricekala u klaicevoj ako mogu birati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 08:39   #24
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali mislim da sad u klaicevoj na svim odjelima moze mama ostati.
mozda samo ne na nekakvoj intenzivnoj I sl.

pored svakog kreveta je fotelja za roditelja i sad dok smo mi bili, apsolutno u svakoj sobi je sa svakim djetetom bio roditelj.
i jako su ok kaj se tice posjeta, sluzbeno su od 10 do 19, ali moze se doci i prije i ostati kasnije.
i kad god hoces i na koliko god hoces, zamijenis se s muzem i odes doma otusirat se kao covjek.
Mi smo bili 3 dana na urologiji, imaju jedan apartman i jednu trokrevetnu sobu za djecu s mamama. U toj sobi su fotelje za razvlačenje na kojima mame mogu spavati. Na žalost, djeca su bila operirana i nije ih se smjelo dizati iz kreveta, pa sam prvu noć presjedila na stolcu. U ostalim sobama nije bilo mama.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 08:42   #25
Super tema!
Mi idemo iduci tjedan na Srebrnjak na obradu zbog upale pluca Ne znam koliko cemo tocno ostati. Rezervirali su nam apartman.
Ako netko ima iskustva sa Srebrnjakom-pliz nek podijeli.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 10:44   #26
već sam ti poslala pp, pa ću ovdje kratko. gore smo išli dosta puta što zbog alergije, što zbog cijepljenja (prespavali), što zbog uzv srca i mogu reći da su i doktori i sestre svaki puta bili divni. prvi put kada smo išli imao je godinu i kusur i prvi put da je surađivao sa svima. imali smo jako lošu pedicu koja nije znala s djecom i to su bila vrištanja svaki put kad bi došli pred dz.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:14   #27
Hvala jos jednom!
Najvise me strah kak ce nam proci dan, kaj cemo raditi u pauzama izmedju pregleda. On je poprilicno aktivno dijete. A ne mogu sad nositi ne znam koliko igracki sa sobom....
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:19   #28
mi smo bili u sobi, tj. apartmanu cijelo vrijeme. nismo smjeli van (imaju ispred kao neki parkić). imali smo tv i nickelodeon, a i ja sam uzela laptop i hrpu crtića. imaš samo tri obroka (doručak, ručak i večera), pa si uzmi nešto hrane i voća da imaš za međuobroke ako ti nitko neće moći donijeti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:22   #29
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Hvala jos jednom!
Najvise me strah kak ce nam proci dan, kaj cemo raditi u pauzama izmedju pregleda. On je poprilicno aktivno dijete. A ne mogu sad nositi ne znam koliko igracki sa sobom....
slikovnice
DVD/tablet sa crticima
drustvene igre (ne znam kolko je star), nama su posudili iz bolnickog vrtica (i vecinu slikovnica smo tam posudjivali, to je ogroman plus klajcevoj)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:36   #30
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
fala, ja bi radije pricekala u klaicevoj ako mogu birati.
pa ne biram ja zaraznu samo zato jer "bolje hendlaju guzve", naprosto, imam vise povjerenje, sto iz vlastitog iskustva sa jednom i drugom, sto i iz tudjeg. i svjesna sam kolko je to subjektivno i isto tako znam, da je za suradnju djeteta sa lijecnicima, a onda i oporavak vazan i stav roditelja, pa onda biram bolnicu sa kojom imam pozitivnija iskustva.

netko je pisao o izgledu bolnice, iskreno, meni se zivo jebe ima li leptire po zidu ili izgleda ko vojno skloniste iz austrougarske. diejte kada je u bolovima, kada se boji, treba uz sebe blisku osobu, strucnu i brzu reakciju i ne lijepo ukrasene zidove.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:51   #31
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
netko je pisao o izgledu bolnice, iskreno, meni se zivo jebe ima li leptire po zidu ili izgleda ko vojno skloniste iz austrougarske. diejte kada je u bolovima, kada se boji, treba uz sebe blisku osobu, strucnu i brzu reakciju i ne lijepo ukrasene zidove.
pa dobro, to nam se svima podrazumijeva.

ali ako si tamo vise dana s djetetom, onda ti je svakako ugodnije tusirati se ili prati zube u novom, cistom i urednom wc-u nego u kupaonici iz austrougarske.
isto tako, lakse ce ti biti spavati na fotelji, makar I nerazvucenoj nego na skolskoj drvenoj stolici.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 15:02   #32
ovo šta se tiče izgleda bolnice istina
dječji odjel u našoj bolnici je prastar, svarno ti je koma ići na wc, a vodokotlić onaj na plafonu. na podu one pločice stvarno iz austrougarske. sve čisto i uredno, ali ja si mislim, haloooo 100 godina pišanja naokolo, nemreš mi to oprati nikako
pa onda uz sve brige, brinem i da ne poberem neku virozu ili neku pizdariju

ali, kod nas u bolnici dobiješ pravi krevet, a na rebru fotelju na razvlačenje....

no, sam htjela reći, na odjelu dječje kirurgije na rebru imaju tu neku ženu za koju nisam shvatila šta u biti radi. rekli su mi jedni roditelji da je njih došla pitati kako su, a i vidim da je u njezinoj sobi stalno puno djece, valjda se igraju ili šta. ima kompjuter i puno knjiga i igračaka. ja bi rekla da je neki psiholog ili nešto takvo. tako da za malo veću djecu super. moj to još ništa ne doživljava.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 17:07   #33
Ak uzmem tablet sa sobom...koliko mi je to sigurno i apartmanu? Jel ima nesto pod kljucem za spremit stvari?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 17:23   #34
dobiješ ključ od apartmana.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 17:47   #35
Mi smo nosili samo iphone i legače, dosta mu je to bilo za zabavu
Obzirom da njega ništa niej boljelo, dosta smo proveli i u bolničkom vrtiću ali on ne radi vikendom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 18:52   #36
mi smo sve imali u sobi sa 5 kreveta
ne vjerujem da bi itko išta uzeo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 21:29   #37
jel može netko konkretno napisati za zg bolnice- u kojima se i pod kojim uvjetima može biti s djecom? obično se na takvo pitanje nadovežu odgovori za bebe cicaroše- al što je sa starijom djecom od 5-6 godina..
da nam sad treba , ne znam.. recimo operacija slijepog crijeva ili ne znam što- kod nas u rijeci ne možeš biti tijekom noći s djetetom, pa nije loše za znati koje su mi alternative za nedajbože
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 21:35   #38
mislim da je to sve razlicito od bolnice do bolnice I od odjela do odjela, nema nekog univerzalnog pravila.

kad smo mi ostajale u bolnici nitko me nije pitao jel dojim, dapace, podrazumijevalo se da ne dojim , a pitali su me samo jel hocu obroke ili ne dok smo tamo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 08:12   #39
ja sam morala imati uputnicu da bi mogla biti u bolnici
i zaprimili su mene u bolnicu isto kao i dijete
nisam nikad dojila
dijete bilo mlađe od godinu dana
rebro dječja kirurgija
nisam ništa plaćala, niti obroke niti smještaj

čakovec bolnica isto, samo sam morala imati uputnicu od pedijatrice za njega i na njoj je napisano roditelj u pratnji radi njege

Zadnje uređivanje vlovrec : 09.01.2016. at 08:13. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 09:05   #40
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja sam morala imati uputnicu da bi mogla biti u bolnici
i zaprimili su mene u bolnicu isto kao i dijete
nisam nikad dojila
dijete bilo mlađe od godinu dana
rebro dječja kirurgija
nisam ništa plaćala, niti obroke niti smještaj

čakovec bolnica isto, samo sam morala imati uputnicu od pedijatrice za njega i na njoj je napisano roditelj u pratnji radi njege
eto vidis, sve razlicito kod nas.

ne da nisam imala nikakvu uputnicu, nego trenutno nemam ni regulirano zdravstveno.
ni ona naravno nije imala uputnicu jer se radilo o hitnoj hospitalizaciji.
za placanje boravka su dvije opcije.
nitko nije pitao jel dojim ili ne.
mogla sam se zamijeniti s muzem kad i na koliko sam htjela.
sluzbeno ne mogu biti dva roditelja uz dijete, ali mm i ja smo i po par sati znali biti zajedno u sobi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.