Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 10:30   #61
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Općenito se obraćam svima ovdje koji pljuju po FIBI i podržavaju ULEB.
Nije isto bilo onda pristupiti ULEB-u i sada, jer ti se onda nitko nije prijetio izbacivanjem reprezentacije iz svih natjecanja. Zar Hrvatska mora najebati radi privatnih interesa Cedevite, ako im ne odgovara, neka onda igraju u nekoj drugoj državi, kako je cave troll rekao. Zar misliš da ih HKS neće izbaciti iz natjecanja, o vjeruj mi hoće, lijepo je Šuker rekao da ga uopće ne zanima što Cedevita misli.
Ja mislim da FIBA ovaj put ide do kraja, jer joj je puna kifla ULEB-a. Ovo sve ostalo što si napisao se slažem.
zapravo je identično. čak bi rekao da je sad manja šteta. naime, nitko iz ABA lige nema zagarantirano da će 3 godine igrati EL. Moraš to izboriti. Cibona je onomad mogla ispasti iz HR lige i igrati EL. To što bi netko drugi osvojio - jebiga, žao nam je.

a sve je vrlo jednostavno. ako dođe do toga da će izbaciti reprezentacije, izbacit će 14 reprezentacija. čisto sumnjam da će Unicaja ili neki ruski klub bolit neka stvar što im reprezentacija neće nastupiti na EuroBasketu dok oni vrte lovu. Čak su i savezi stali uz njih tako što su posrali FIBAu.

A ako naši baš baš baš budu željeli nastupiti na EuroBaksetu i kvalama za OI, jednostavno će isključiti Cedevitu i Zadar(?) iz nacionalnih natjecanja.

No, ne vidim smisao nastupa ukoliko ostalih 13 reprezentacija neće nastupiti.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:33   #62
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Trebat će njima duplo više love da budu konkurentni Zvezdi. Ima jedan dobar članak u sportskom tjedniku Max, pročitao jučer. Čović je uništio Partizan pokupivši sve jake sponzore u Srbiji, a uz to ima podršku i delije Vučića, što znači države. Konkurirat takvoj ekipi Cedevita ne može i neće.
Cedevita ako baš želi bit će prvak ABA lige. Ne može Čović u Zvezdu donijet toliko koliko može Tedeschi u Cedevitu.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:37   #63
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Cedevita ako baš želi bit će prvak ABA lige. Ne može Čović u Zvezdu donijet toliko koliko može Tedeschi u Cedevitu.
Tu se ne slažem s tobom, C.Zvezda je politički projekt i Zvezda će imati koliko god love treba, a čisto sumnjam da će Ted ulupati toliko love da bi ih skinuo. Računaj na to, da mu se momčad raspada i da odlaze najbolji igrači. Nije baš jednostavno složiti momčad s domaćim i stranim igračima samo tako preko noći. Većina domaćih igrača već igra u jačim klubovima, neki ide na nba draft i imaju ponude jačih klubova. Iz domaće lige nema niti ejdnog igrača koji može u Cedeviti napraviti iskorak za skinuti Zvezdu. Tako da ne znam koga i kako će dovesti...
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:42   #64
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Zar Hrvatska mora najebati radi privatnih interesa Cedevite
Opet ova mantra... Ne vidim zašto bi Hrvatska najebala radi interesa Cedevite i na koji način?

Quote:
Zar misliš da ih HKS neće izbaciti iz natjecanja, o vjeruj mi hoće, lijepo je Šuker rekao da ga uopće ne zanima što Cedevita misli.
Pa neka ih izbace, di je problem? Ovime si sam lijepo objasnio kako NE postoji način da Hrvatska najebe radi Cedevitinih interesa. Ako Savez bude uredno štitio svoje interese.

Quote:
Ja mislim da FIBA ovaj put ide do kraja, jer joj je puna kifla ULEB-a.
E ovo ne vjerujem. Da se radi samo o nama, Slovencima i Bosancima ajde-de, no ovi pajaci su najavili da će izbaciti Španjolsku i Litvu s IO. Na osnovu čega i tko će im onda igrati? I najbitnije od svega, tko će uopće gledati takve Igre? Koliki će biti financijski gubitak (ovo je najbitnije, ma koliko se mi zaklinjali u kubertenovski duh...)?
Interes će biti tako mali da neće ni Mitch skupiti dvanaestoricu za Copu...
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:45   #65
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Opet ova mantra... Ne vidim zašto bi Hrvatska najebala radi interesa Cedevite i na koji način?



Pa neka ih izbace, di je problem? Ovime si sam lijepo objasnio kako NE postoji način da Hrvatska najebe radi Cedevitinih interesa. Ako Savez bude uredno štitio svoje interese.



E ovo ne vjerujem. Da se radi samo o nama, Slovencima i Bosancima ajde-de, no ovi pajaci su najavili da će izbaciti Španjolsku i Litvu s IO. Na osnovu čega i tko će im onda igrati? I najbitnije od svega, tko će uopće gledati takve Igre? Koliki će biti financijski gubitak (ovo je najbitnije, ma koliko se mi zaklinjali u kubertenovski duh...)?
Interes će biti tako mali da neće ni Mitch skupiti dvanaestoricu za Copu...


Vidjet ćemo ovaj tjedan kako će se stvari odvijati, sve ovo je po meni katastrofa, pogotovo ovo što ULEB radi.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:32   #66
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo ovaj tjedan kako će se stvari odvijati, sve ovo je po meni katastrofa, pogotovo ovo što ULEB radi.
Jasno da je katastrofa i da globalno neće dovesti ni do kakvog kvalitativnog poboljšanja. Na kraju će se naći solomunsko rješenje (nadam se), a i ULEB i FIBA će se izvlačiti frazama i floskulama i prebacivanjem odgovornosti.
Do EP 2017 vjerojatno se ovoga više nitko neće ni sjećati...
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:57   #67
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Tu se ne slažem s tobom, C.Zvezda je politički projekt i Zvezda će imati koliko god love treba, a čisto sumnjam da će Ted ulupati toliko love da bi ih skinuo. Računaj na to, da mu se momčad raspada i da odlaze najbolji igrači. Nije baš jednostavno složiti momčad s domaćim i stranim igračima samo tako preko noći. Većina domaćih igrača već igra u jačim klubovima, neki ide na nba draft i imaju ponude jačih klubova. Iz domaće lige nema niti ejdnog igrača koji može u Cedeviti napraviti iskorak za skinuti Zvezdu. Tako da ne znam koga i kako će dovesti...
Koliko je Zvezda igrača dovela uoči ove sezone i svejedno ima odličnu momčad?
Usto su već i otpustili nekoliko zvučnih imena, poput Schortanitisa i Mekela, pa čak i onog Thompsona.

A ne zaboravi ni Štimca, Kinseya, Millera, Micića, Gudurića, pa i povratnika Simonovića. Sve su to novi igrači u odnosu na prošlu sezonu, a otišli su praktički svi odlični igrači od prošle sezone - Boban, Jenkins, Blažič, Kalinić...

Situacija ovdašnjih klubova je takva da se momčad gradi skoro ispočetka svake sezone, ti bi to barem trebao znat.

I da, papi ti je dobro rekao, Tedeschi, ako želi, može osvojiti ABA ligu bez većih problema. Nije mu problem dovesti nekoliko odličnih igrača.
A sad, koliko on zapravo želi uložiti i je li zadovoljan trenutnom promocijom svojih proizvoda kroz ovdašnja natjecanja, to je sasvim druga tema.

I da, feanor je lucidno zaključio - zašto bi klubovi morali ispaštat zbog reprezentacija i njihovih suspenzija? To ni na koji način ne bi trebalo biti povezano.
Privatni klub - privatni interes i odlučivanje.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:37   #68
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
Koliko je Zvezda igrača dovela uoči ove sezone i svejedno ima odličnu momčad?
Usto su već i otpustili nekoliko zvučnih imena, poput Schortanitisa i Mekela, pa čak i onog Thompsona.

A ne zaboravi ni Štimca, Kinseya, Millera, Micića, Gudurića, pa i povratnika Simonovića. Sve su to novi igrači u odnosu na prošlu sezonu, a otišli su praktički svi odlični igrači od prošle sezone - Boban, Jenkins, Blažič, Kalinić...

Situacija ovdašnjih klubova je takva da se momčad gradi skoro ispočetka svake sezone, ti bi to barem trebao znat.

I da, papi ti je dobro rekao, Tedeschi, ako želi, može osvojiti ABA ligu bez većih problema. Nije mu problem dovesti nekoliko odličnih igrača.
A sad, koliko on zapravo želi uložiti i je li zadovoljan trenutnom promocijom svojih proizvoda kroz ovdašnja natjecanja, to je sasvim druga tema.

I da, feanor je lucidno zaključio - zašto bi klubovi morali ispaštat zbog reprezentacija i njihovih suspenzija? To ni na koji način ne bi trebalo biti povezano.
Privatni klub - privatni interes i odlučivanje.
Ja opet ponavljam pitanje, koga će dovesti Cedevita od domaćih igrača, može jedino nakrcati momčad sa 10 stranaca. Hrvatsko tržište je presušeno, Srbi su tu uvijek u prednosti, jer proizvode više dobrih igrača. Mogao je i Ted ove godine napraviti više i možda osvojiti ABA ligu, pa zašto nije doveo bolje igrače, nego je doveo Walkera i Žorića

Zvezda sada ovu priliku neće propustiti i svake godine će imati jaču momčad.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:57   #69
Žorić je u tom trenutku bio vrhunsko pojačanje, čak su i dežurni pljuvači na forumima pohvalili njegov dolazak. To što je on potonuo u prosječnost je druga stvar. BTW. i Zvezda ostaje bez nekoliko igrača na kraju sezone sigurno, eto, jučer vidim da Zirbes sigurno odlazi. Pisalo se ovdje i za neke druge, na ovim prostorima je to tako, rijetkost je da netko sačuva kostur ekipe na dvije godine, a više da i ne pričam.

Ako se ne sjećaš, Cedevita je u sezonu startala sa svim domaćim igračima + Gordić. To se pokazalo kao relativno neuspješan eksperiment, ali nije ni danas Ceda natrpana sa strancima, a igrala je top 16 EL.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 14:17   #70
Luyo ti je odgovorio, pa da ne ponavljam.

Walker je momak koji nije dobacivao ručnike u NBA ligi i s takvom reputacijom je bilo očekivano da doprinese puno više, ali on je većim dijelom podbacio.
Žorić slično.

Srbi proizvode puno više igrača od nas, istina, al opet, Zvezdi su ove sezone glavni igrači stranci - Miller, Zirbes i Kinsey. Bez njih je Zvezda 37 klasa slabija momčad.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 14:37   #71
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Žorić je u tom trenutku bio vrhunsko pojačanje, čak su i dežurni pljuvači na forumima pohvalili njegov dolazak. To što je on potonuo u prosječnost je druga stvar. BTW. i Zvezda ostaje bez nekoliko igrača na kraju sezone sigurno, eto, jučer vidim da Zirbes sigurno odlazi. Pisalo se ovdje i za neke druge, na ovim prostorima je to tako, rijetkost je da netko sačuva kostur ekipe na dvije godine, a više da i ne pričam.

Ako se ne sjećaš, Cedevita je u sezonu startala sa svim domaćim igračima + Gordić. To se pokazalo kao relativno neuspješan eksperiment, ali nije ni danas Ceda natrpana sa strancima, a igrala je top 16 EL.


Cedevita je pocela sezonu za Pullenom, Whiteom, Gordicem, a onda je Zubo popio pedalu i doveden je Walker.
Zajedno sa Musom imaju 5 stranaca u rosteru.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 14:39   #72
Luyo je vjerojatno mislio na lanjsku sezonu.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:09   #73
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Cedevita je pocela sezonu za Pullenom, Whiteom, Gordicem, a onda je Zubo popio pedalu i doveden je Walker.
Zajedno sa Musom imaju 5 stranaca u rosteru.
Eto, Cibona ima 4 ako se ne varam (Florence, Hukić, Šiško, Joksimović), što i nije neka razlika. S tim da Musa donekle prolazi i školu Cedevite, pa na kraju skoro dođemo na isto. Ne možeš reći da je Cedevita natrpana strancima.

BTW. potkrala mi se pogreška, mislio sam na prošlu sezonu.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:30   #74
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Cedevita ako baš želi bit æe prvak ABA lige. Ne može Èoviæ u Zvezdu donijet toliko koliko može Tedeschi u Cedevitu.


Ocito da Tedeschi ne zeli biti prvak ABA lige, jer vec 7 godina to moĹže biti,a nije.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:42   #75
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
..., a Cedeviti i Zvezdi biti rečeno da se snađu i ili da igraju međusobno 20 tekmi godišnje.
26.

20 prvenstvenih, 5 finala playoffa i jedno finale kupa.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:43   #76
Ne nego covjek ocito ne zeli lupati pare da bi osvojio ligu pod svaku cijenu, nego slozi momcad na pocetku sezone koja ulazi u budzet, i onda kako prode, prode.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:43   #77
+ finale prvenstva na 3 dobijene
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:47   #78
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Žorić je u tom trenutku bio vrhunsko pojačanje, čak su i dežurni pljuvači na forumima pohvalili njegov dolazak. To što je on potonuo u prosječnost je druga stvar. BTW. i Zvezda ostaje bez nekoliko igrača na kraju sezone sigurno, eto, jučer vidim da Zirbes sigurno odlazi. Pisalo se ovdje i za neke druge, na ovim prostorima je to tako, rijetkost je da netko sačuva kostur ekipe na dvije godine, a više da i ne pričam.

Ako se ne sjećaš, Cedevita je u sezonu startala sa svim domaćim igračima + Gordić. To se pokazalo kao relativno neuspješan eksperiment, ali nije ni danas Ceda natrpana sa strancima, a igrala je top 16 EL.
Zato ti i govorim, oni će opet morat dovest strance za neki iskorak, a kvalitetni stranci idu u jače klubove ili klubove koji masno plaćaju. Kaj se tiče stranaca; Pullen, White, Walker, Gordić i Musa, mislim skoro pola ekipe.
Kaj se tiče Zvezde, oni uvijek bolje kupuju, pogodili su skoro sa svim strancima do sada!

Cedevita možda može osvojiti ligu jedino ako kupi suce, jer i suci su na strani Zvezde.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:55   #79
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
+ finale prvenstva na 3 dobijene
Brzo sam editirao, ali ni ti nisi bio spor.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 17:10   #80
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče Zvezde, oni uvijek bolje kupuju, pogodili su skoro sa svim strancima do sada!
Pogodili su skoro sa svima jer su samo ove sezone već otpustili Mekela, Schortanitisa i Thompsona.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.