Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2016., 17:30   #1
Savjeti/kritike smještajnih objekata forumaša + rasprava o pozicioniranju na Airbnb i sl.

Forumaši linkaju svoje smještajne objekte, trenutno zbog AIRBNB wish liste na drugoj temi.
Ova tema je namijenjena za dobronamjerne savjete i kritike smještajnih objekata forumaša, te komentiranju oko pozicioniranja na airbnb listi (savjeti kako se bolje pozicionirati, zasto su neki losije pozicionirani itd), ima li stavljanje na wish listu efekata, kakve efekte je to polucilo itd

Svi zlonamjerni upisi će biti izbrisani.

____________________________________


Quote:
Vjerujem da ste svi vec skuzili da je AIRBNB trenutno najbolji portal za rentanje apartmena (ukoliko ste medju prvima u listi pretraživanja, a za to se trebate pridržavati več dobro poznatih pravila)

Jedno od tih pravila je da što više korisnika doda vaš apartman u njihov WISH LIST (to je ono srce u gornjem desnom kutu vašeg profila u rezultatima pretraživanja) a ispod booking sekcije piše koliko vas je ljudi dodalo u njihov wish list.

Ideja je da ovdje stavimo linkove na naše apartmane te da ih dodamo jedni drugima u wish list te tako povečamo broj bookinga
Plemenita ideja, uvijek sam za solidarnost.
Samo da airbnb ne skuzi kak cemo odjednom dosta nas imati na wish listi 100-ak apartmana.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 21.04.2016. at 15:52.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 17:34   #2
Kao da su oni vesla sisali
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:49   #3
I fa aiebnb skuzi nece imat nista protiv posto je njma u interesu da se apartmani sto vise iznajmljuju i da imaju sto vise korisnika. Tako da slobodno mozete podrzati ideju ako zelite bolju poziciju na air bnb
__________________
Apartmani u Rovinju

Apartment Nebuloza 1 / Apartment Nebuloza 2 / Apartment Nebuloza 3
Cro-Rider333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 21:14   #4
...

Airbnb kao i ostali portali mjenjaju parametre u pretraživačima na tjednoj bazi ali pokušajte zašto ne
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:15   #5
može mrvicu pomoći, ali generalno i ne baš.
gledam krasan smještaj svog prijatelja, ni makac oglas, samo zato što nema recenzija, a vjerujte mi ja sam sve rasprodala samo na temelju recenzija. doslovno nitko više ništa ne pita, samo da li je slobodno /nemam instant booking/ i padne rezervacija.
bojim se da u moru milion oglasa jednostavno ljudi odaberu onaj sa par recenzija.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:17   #6
u svakom slučaju podržavam ideju, pa ću se i sama pridružiti samo da malo skupim vremena.
i nema razloga da airbnb ima iša protiv, pa zaboga, njima je bitno da se čim više oglasi vrte i otvaraju. ja imam jako puno apartmana u wish list-i, nešto radi uređenosti, nešto zato što stvarno planiramo putovanja dosta unaprijed pa onda što mi se sviđa sejvam.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:52   #7
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
može mrvicu pomoći, ali generalno i ne baš.
gledam krasan smještaj svog prijatelja, ni makac oglas, samo zato što nema recenzija, a vjerujte mi ja sam sve rasprodala samo na temelju recenzija. doslovno nitko više ništa ne pita, samo da li je slobodno /nemam instant booking/ i padne rezervacija.
bojim se da u moru milion oglasa jednostavno ljudi odaberu onaj sa par recenzija.
A da odvedeš muža na kratak odmor kod prijatelja? Mislim da bi bilo drago i mužu i prijatelju
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:23   #8
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
može mrvicu pomoći, ali generalno i ne baš.
gledam krasan smještaj svog prijatelja, ni makac oglas, samo zato što nema recenzija, a vjerujte mi ja sam sve rasprodala samo na temelju recenzija. doslovno nitko više ništa ne pita, samo da li je slobodno /nemam instant booking/ i padne rezervacija.
bojim se da u moru milion oglasa jednostavno ljudi odaberu onaj sa par recenzija.
Naravno da su recenzije i ocjene još bitnije, ali to je druga priča...
Ovaj način sa wishlistom trenutno najbolje sto možemo učiniti uz one ostale stvari o kojima ima puno textova online i koje sigurno svi vec znaju...
__________________
Apartmani u Rovinju

Apartment Nebuloza 1 / Apartment Nebuloza 2 / Apartment Nebuloza 3
Cro-Rider333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 18:21   #9
Moram priznati da mi je ovo sa recenzijama postalo odbojno. To automatski stavlja u podredjen/losiji polozaj nove apartmane/novopridosle na trziste koji su mozebitno bolji od ovih sa 100 recenzija. Ispada da profitiraju oni koji su prvi upali na airbnb. (na airbnb sam vec preko 5 godina pa pratim i one kod kojih sam bila i svasta jos).
I sto, kako je vecina ljudi lijeno, previse se oslanjaju na tudja misljenja, odmah biraju samo one s recenzijama. Sti vise recenzija, to lakse privuci rezervacija.
Ja radim bas obratno: uvijek sam birala/biram one bez recenzije i drugima nalazim smjestaj bez recenzija. Uvijek sam odlicno prosla, kao i oni kojima sam preporucivala.
Meni je zao kad vidim da netko nema recenzija, obuzme me tuga listajuci airbnb smjestajeve (a to radim skoro svakodnevno) koji su krasno namjesteni, super lokacija, ok cijena, a bez recenzija .
Na pocetku, jos prije 10 godina kad je krenulo s recenzijama na hostelbookers.com, sve to mi je bilo ok, kad nije bila tolika ponuda (tad sam i gledala recenzije, poslije vise nisam, otkad je inflacija ponude i recenzija)
Naravno, recenzije su dobrodosle kako bi se vidio tko je los domacin, ima li tko prljav smjestaj, ali opet-velika negativna strana recenzija za iznajmljivace je povodiljivost ljudi-tj. gledaju samo one koji imaju puno recenzija.

Meni je bitno, kao gostu, samo zadovoljava li me omjer ulozenog i dobivenog (value for money).

I dalje mi je airbnbu jedini plus: najveca ponuda povoljnog smjestaja. Na svim ostalim poljima i dalje (najvise mi na jetra ide sto ne sortiraju tocno po cijeni i lokaciji, a ovo da na karti moram klikati svaki app- ne da mi se to, pogovot ako listam to na mobitelu je grozno neprakticno, oduzima puno vremena, a tocno sortiranje oduzima najmanje vremena pri pretrazivanju, a govorim iz iskustva surfanja po netu vec 21 godinu (od 1995, iako je ozbiljniji net krenuo tek oko 2000. godine).

Po recenzijama vidim da ljudi najvise okidaju na ljubaznost domacina. To je faktor br.1.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 19:36   #10
E sad je li Wish lista presudila ne znam (u zadnjih 24 sata sam dobila dvadesetak novih "srčeka"), ali evo i jučer i danas po jedna rezervacija s Airbnb-a: jučer Englezi 4 dana u svibnju, danas Englezi 7 dana u lipnju. Ajmo ljudi, ja bih još "srčeka"!!!
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 21:49   #11
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
E sad je li Wish lista presudila ne znam (u zadnjih 24 sata sam dobila dvadesetak novih "srčeka"), ali evo i jučer i danas po jedna rezervacija s Airbnb-a: jučer Englezi 4 dana u svibnju, danas Englezi 7 dana u lipnju. Ajmo ljudi, ja bih još "srčeka"!!!
Ljubomorna sam Ja sam dobila nekih 5-6 srčeka i dalje se niš nije promjenilo Kako ti je krenulo, budeš postala overbookirana, pa takve pošalji meni
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:40   #12
Mogu i ja stavljati vama srceko, ali kao gost (profil mi star 5 godina).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 01:02   #13
Mojoj sestri i muzu i troje djece (tad osnovnjaci) noc prije leta u Pariz (iz Pu, a do Pu isli iz Zg) host nenadano otkaze smjestaj. Frka, ne znaju kako ce, air im nasao smjestaj tek sutradan, na sam dan dolaska u Pariz (a dotle im bilo koma, ipak je jedno ici s djecom) i to neposredno prije uzlijetanja. App koji im je bio otkazan nije bio uopce jeftin (mislim da je bio 150 eta, a nije centar, negdje kod Burbonske sume), imao je ok recenzije. Nije se host ni ispricao ni ista, a poslije sam proucavala recenzije i vidjela da je to jos jednoj osobi napravio. I, nije pao na trazilici nikako, stalno se vrtio mjesecima poslije na prvim stranicama, grrrr. Sve mi se cini da u airu, bookingu stosta rade ofrlje, da zaposljavaju svakakve...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 02:06   #14
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Mojoj sestri i muzu i troje djece (tad osnovnjaci) noc prije leta u Pariz (iz Pu, a do Pu isli iz Zg) host nenadano otkaze smjestaj. Frka, ne znaju kako ce, air im nasao smjestaj tek sutradan, na sam dan dolaska u Pariz (a dotle im bilo koma, ipak je jedno ici s djecom) i to neposredno prije uzlijetanja. App koji im je bio otkazan nije bio uopce jeftin (mislim da je bio 150 eta, a nije centar, negdje kod Burbonske sume), imao je ok recenzije. Nije se host ni ispricao ni ista, a poslije sam proucavala recenzije i vidjela da je to jos jednoj osobi napravio. I, nije pao na trazilici nikako, stalno se vrtio mjesecima poslije na prvim stranicama, grrrr. Sve mi se cini da u airu, bookingu stosta rade ofrlje, da zaposljavaju svakakve...
To je užas od ponašanja,ali zato postoje superhostovi kojima se to ne događa(ili rijetko) plus otkazivanje ti automatski ide u recenziju i ja osobno kod nekoga tko je otkazao rezervaciju nebih nikad bukirao(bez obzira na razlog)...Tako da postoje penali,a da bi moglo biti bolje naravno da bi moglo
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 09:36   #15
Evo ja sam skužila da otkad smo si međusobno podijelili srca da imam više pregleda apartmana nego ikad u povijesti airbnba Upita nemam, za sada
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:47   #16
Sad kad Hr bude imala od svih zemalja na Airu najvise srdasca
Ionako imamo otocic Galesnjak u obliku srca, najveci smo donori u svijetu..
Croatia-heartland of Europe .(nema veze sto geografski precizno i nismo,ali tu smo negdje), land of heart (to i jesmo, po donatorstvu organa ). I onda se poigrati sa oba slogana.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 18:18   #17
Pozdrav svima, upadam ovdje kao padobranac ali bih dala jednu dobronamjernu opservaciju. Ako se već govorilo negdje o ovoj temi neka moderatorica premjesti.

Ja nisam iznajmljivač, ja sam turist i mozda nekome moj komentar bude koristan. S obzirom na ponudu, ponekad istovremeno imam otvorenih pedesetak tabova, na svakom po jedan smjestaj i vecini posvetim par sekundi. Kad otvorim prvu stranicu nekog smjestaja, tu je ono najbitnije, to je kao neki zivotopis. I gledam sve, cijenu naravno, polozaj, slike. I onda vidim ovo:



U prvom planu pet identicnih slika samo iz razlicitih kutova. Bazen je krasan, nalazi se i u naslovnoj slici i taj dio price mi je vec prodan. Sad me zanima soba. Morala sam poklikati 25 puta da dodjem do prve slike sobe. Gubitak vremena i energije.

Koliko vidim, onih prvih pet slika na naslovnoj stranici su poslozene onim redom kojim su uploadane na stranicu. Voljela bih u tih prvih pet slika vidjeti cijelu pricu. Key features. Sobu, kupaonicu, pogled, dvoriste, terasu, a dalje onda ostale slike koje podrobnije pokazuju cijeli smjestaj. Tako vec na pocetku imam zaokruzenu pricu, vidim se gdje spavam, pijem kavicu, uzivam u pogledu. Naravno, ako mi se svidi sto vidim, uzet cu, ako ne, ni sto slika nece pomoci, ali ce ustediti vremena, kojeg danasnji covjek ionako ima sve manje. Nikad ne znas, mozda je netko na tom putu klikanja i odustao...Pa eto, jedan pogled s druge strane...

Zelim svima puno uspjeha u poslu
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 19:57   #18
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, upadam ovdje kao padobranac ali bih dala jednu dobronamjernu opservaciju. Ako se već govorilo negdje o ovoj temi neka moderatorica premjesti.

Ja nisam iznajmljivač, ja sam turist i mozda nekome moj komentar bude koristan. S obzirom na ponudu, ponekad istovremeno imam otvorenih pedesetak tabova, na svakom po jedan smjestaj i vecini posvetim par sekundi. Kad otvorim prvu stranicu nekog smjestaja, tu je ono najbitnije, to je kao neki zivotopis. I gledam sve, cijenu naravno, polozaj, slike. I onda vidim ovo:

U prvom planu pet identicnih slika samo iz razlicitih kutova. Bazen je krasan, nalazi se i u naslovnoj slici i taj dio price mi je vec prodan. Sad me zanima soba. Morala sam poklikati 25 puta da dodjem do prve slike sobe. Gubitak vremena i energije.

Koliko vidim, onih prvih pet slika na naslovnoj stranici su poslozene onim redom kojim su uploadane na stranicu. Voljela bih u tih prvih pet slika vidjeti cijelu pricu. Key features. Sobu, kupaonicu, pogled, dvoriste, terasu, a dalje onda ostale slike koje podrobnije pokazuju cijeli smjestaj. Tako vec na pocetku imam zaokruzenu pricu, vidim se gdje spavam, pijem kavicu, uzivam u pogledu. Naravno, ako mi se svidi sto vidim, uzet cu, ako ne, ni sto slika nece pomoci, ali ce ustediti vremena, kojeg danasnji covjek ionako ima sve manje. Nikad ne znas, mozda je netko na tom putu klikanja i odustao...Pa eto, jedan pogled s druge strane...

Zelim svima puno uspjeha u poslu
Hvala na korisnim savjetima i pogledu iz perspektive gosta. Svaki savjet je dobrodosao,uzet cemo u obzir

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 20.04.2016. at 21:57.
sandy1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 21:08   #19
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, upadam ovdje kao padobranac ali bih dala jednu dobronamjernu opservaciju. Ako se već govorilo negdje o ovoj temi neka moderatorica premjesti.

Ja nisam iznajmljivač, ja sam turist i mozda nekome moj komentar bude koristan. S obzirom na ponudu, ponekad istovremeno imam otvorenih pedesetak tabova, na svakom po jedan smjestaj i vecini posvetim par sekundi. Kad otvorim prvu stranicu nekog smjestaja, tu je ono najbitnije, to je kao neki zivotopis. I gledam sve, cijenu naravno, polozaj, slike. I onda vidim ovo:



U prvom planu pet identicnih slika samo iz razlicitih kutova. Bazen je krasan, nalazi se i u naslovnoj slici i taj dio price mi je vec prodan. Sad me zanima soba. Morala sam poklikati 25 puta da dodjem do prve slike sobe. Gubitak vremena i energije.

Koliko vidim, onih prvih pet slika na naslovnoj stranici su poslozene onim redom kojim su uploadane na stranicu. Voljela bih u tih prvih pet slika vidjeti cijelu pricu. Key features. Sobu, kupaonicu, pogled, dvoriste, terasu, a dalje onda ostale slike koje podrobnije pokazuju cijeli smjestaj. Tako vec na pocetku imam zaokruzenu pricu, vidim se gdje spavam, pijem kavicu, uzivam u pogledu. Naravno, ako mi se svidi sto vidim, uzet cu, ako ne, ni sto slika nece pomoci, ali ce ustediti vremena, kojeg danasnji covjek ionako ima sve manje. Nikad ne znas, mozda je netko na tom putu klikanja i odustao...Pa eto, jedan pogled s druge strane...
Daria hvala puno jako dobar savjet

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 20.04.2016. at 21:58.
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 21:12   #20
Daria, cilj dućana je da kad ideš kupit kruh do njega dođeš tako da prođeš sve police i on obično bude zadnji. I to nije slučajno. Isto vrijedi i s ovim slikama APP. Najbolji dio je bazen. Očito taj bazen prodaje taj APP. A to di ćeš spavati ili piti kafu je očito marketinški njima manje bitno. Uostalom, njihov cilj je ostvaren. Klikala si dosta puta i zadržala si se dovoljno dugo na tim stranicama. Čak si to podijelila na forumu a ja sam se zakačio na priču. Eto ti školskog primjera kako funkcionira moderni marketing.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.