Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 15:51   #561
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Evo,ministar nam priprema sranja.

@Boravišnu pristojbu prvi put bi trebali plaćati i svi putnici s brodova na kružnim putivanjima koji izađu u grad, a raspravlja se i o mogućnosti da privatni iznajmljivači ubuduće plaćaju boravišnu pristojbu po svakom gostu i noćenju, umjesto paušalno, kako je to većina radila do sada. Točnije, privatni niznajmljivači su dosad plaćali godišnji paušal bez obzira na broj gostiju koji su imali, a sada će morati plaćati po svakom gostu.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...a_refresh=true

Predvidjeli smo malo povećanje u smislu ponavljanja prošle super godine, kad smo kao otok premašili 2 milijuna noćenja prvi put nakon 1989. godine, pa nas veseli činjenica da je buking za 2017. godinu kod našeg najvećeg člana hotelijera već u najavi veći za 33 posto u odnosu na sjajnu 2016
Još papirologije. Zašto jednostavno kad može komplicirano. Onaj Milanovićev ministar iz IDS kako se ono zvao bio je bolji od ovog štetnog uhljeba Capellia.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:47   #562
Kliman je bio ok, on je sredio ukidanje energ. certifikata.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:14   #563
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kliman je bio ok, on je sredio ukidanje energ. certifikata.
Morao sam legalizirati stepenice,pa sam zvao arhitekta.Kaže mi da će opet trebati certifikat za iznajmljivaće.Koje gulikože.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 19:16   #564
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Morao sam legalizirati stepenice,pa sam zvao arhitekta.Kaže mi da će opet trebati certifikat za iznajmljivaće.Koje gulikože.
A naravno da će ti to reći arhitekt koji je ovlašten za to ili ima firmu ili je povezan s nekim koji izrađuje certifikate... tako su ti paraziti slali mailove da je energ.cert obavezan s 3 uskličnika i kad se nije znalo da je izrada cert. obavezna.

Plaćanje boravišne pristojbe i povećanje iste je meni ok dok ja znam da ta lokalna tur. zajednica to investira u stvari od koje turistički sektor ima koristi kao što su npr. plaćanje oglašavanja na stranica Ryanaira da bi se isti zadržao (na stranu što je to opet dubiozno i iz perspektive tržišnog natjacanja i opće logike da se favorizira privatni monopolist, ali što je tu je..). Onog trenutka dok ta lok.tur. zajednica bor.prist. koristi samo da bi finacirala pijačinu i žderačinu svojih zaposlenih te angažiranje posrnulih lokalnih i ostalih glazbenika i tiskanje nekakvih brošurica, plaćanje bor.pristojbe treba bojkotirati.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:17   #565
Kako ti može biti povečanje pristojbe i plaćanje po osobi,ukidanju paušala O.K.?
Morat ćemo povećati cijene,gubimo na konkurentnosti i objašnjavati gostima da nismo mi......
Lovu će ovako ili onako TZ spržiti na razno razne pizdarije.Nije ta lova namjenjena za reklamiranje apartmana u kućanstvu.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:21   #566
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Kako ti može biti povečanje pristojbe i plaćanje po osobi,ukidanju paušala O.K.?
Morat ćemo povećati cijene,gubimo na konkurentnosti i objašnjavati gostima da nismo mi......
Lovu će ovako ili onako TZ spržiti na razno razne pizdarije.
Gosti će se dobro opeći sad kad je PDV dignut na 25% i još ako dignu boravišnu kako planiraju.

Portugal i Španjolska bi se mogle ubrzo gušiti u gostima...
Lesale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:23   #567
Turizam nam se razvijao jer vlast nije previše smetala, sad kad krenu "pomagati" možemo očekivati da će i turizam proći kao i sve čega se birokratski paraziti dohvate.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:17   #568
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kliman je bio ok, on je sredio ukidanje energ. certifikata.
Ukidanje je propisao aktualni ministar prostornog uredjenja. Kliman nije uopce bio nadlezan za energetsku ucinkovitost i nije nista sredio.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 08:25   #569
Tocno, ali ja sam napisala da je sredio, sto znaci da je nagovorio/objasnio (i jos neki ljudi iz turist branse) Kuncevicu potrebu za ukidanjem EC.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 10:34   #570
Koje nebuloze, ndam se da ce se odustat od podizanja boravisne. Pa ljudi su i poceli prijavljivat svakog gosta zbog pausala! Ako se vrati na staro opet ce se kalkulirat s prijavama. Osim toga i cijene ce se podic pa cemo bit nekonkuretni...
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:13   #571
Capelli je u "hotelskom" klanu, pa ga nije briga za priv. iznajmljivace. On gleda jako uskogrudno, jer je s Losinja, tamo su skoro sve hotele digli na jako visoku razinu, forsiraju dolazak samo boljestojecih gostiju kojima jedan-dva euro vise po danu za bor pristojbu nista ne znaci.
Dakle, on ne gleda sliku cijelog hrv turizma, gleda iskljucivo iz pozicije svojeg mjesta.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:52   #572
Onda bi mogao bit prividan "pad" broja turista.

A općenito sada za tu boravišnu taksu za one koji plaćaju po gostu napravili cijelu znanost za 3 kune razlike.
number 19 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:01   #573
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Onda bi mogao bit prividan "pad" broja turista.

A općenito sada za tu boravišnu taksu za one koji plaćaju po gostu napravili cijelu znanost za 3 kune razlike.
Nije 3 kn. nego 8-13 kn.Ovisi kako te lokalci opale ili od 17-20 kn.Sada je 7 kn.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:40   #574
Kako sinkronizirati Google kalendar s onim na Air-u?

Ekipa ako može mala/velika pomoć.
Pokušavam sinkronizirati Google kalendar s onim na Airbnb-u. Otvorim zasebni kalendar za svaku od 3 smj. jedinice i Google kalendar uspješno povuče sve postojeće rezervacije sa Airbnb. No međutim, idući dan dobijem 2 nove rezervacije na Air-u ali se Google kalendar nije sinkronizirao. Zanima me može li sinkronizacija ići automatizmom jer ako svaki put moram ručno blokirati kalendar na google-u onda Google kalendar u ovom slučaju nema smisla.
Imate li vi ovo riješeno, da li treba nešto u postavkama napraviti.?
Može pomoć i u inbox.
Hvala!
sivi sokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:12   #575
Quote:
sivi sokol kaže: Pogledaj post
Ekipa ako može mala/velika pomoć.
Pokušavam sinkronizirati Google kalendar s onim na Airbnb-u. Otvorim zasebni kalendar za svaku od 3 smj. jedinice i Google kalendar uspješno povuče sve postojeće rezervacije sa Airbnb. No međutim, idući dan dobijem 2 nove rezervacije na Air-u ali se Google kalendar nije sinkronizirao. Zanima me može li sinkronizacija ići automatizmom jer ako svaki put moram ručno blokirati kalendar na google-u onda Google kalendar u ovom slučaju nema smisla.
Imate li vi ovo riješeno, da li treba nešto u postavkama napraviti.?
Može pomoć i u inbox.
Hvala!
Meni je recimo air-ov kalendar glavni i njega inportiram na druge stranice i ne zajebavam se sa googlovim kalendarom.
lenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:41   #576
i meni je Airov glavni, i sad sam ga importirala na bookingov i sve mi je krivo pozatvarano.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:58   #577
Sefovi u apartmanima

Nedavno smo kupili sefove za apartmane koje ovo ljeto planiramo staviti u spavace sobe. Sefovi su na sifru i imaju rezervni kljuc. Zanima me kakva iskusta imate stim, dajete li ljudima sifru i/ili kljuc ? Staviti sifru na neki papiric i dati im ili ? Svaki savjet/ iskustvo je dobrodoslo.

Hvala
taumant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:20   #578
Obično je u hotelima sef otvoren i pored ili na sefu su upute kako da si gost sam setira šifru. I onda si svaki gost sam podesi i zna svoju šifru.

Naravno, postoji uvijek neka master šifra (ili ključ) uz svaki sef (u posjedu vlasnika, ne na raspolaganju gostima), da se u slučaju hitne potrebe može pristupiti sefu neovisno o individualno setiranim postavkama od gosta.

Kakva bi bila svrha sefa za gosta ako je šifra uvijek ista i zna je svaka sobarica ili bilo koji prethodni gost, uglavnom manje-više svatko?
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:07   #579
Na bookingu sam dobio ocjenu 10 ali mi se onaj brojcani score nije povecao a imao sam samo 7 recenzija dosad jer sam novi tamo? Jel zna ko kako oni racunaju tu prosjecnu ocjenu?
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 02:20   #580
Vidim na jednom oglasu uz uobičajeno apartman i ostalo bla bla, - rentanje automobila 200 eura, uz sliku postarijeg bmw-a..
Zar je to preko Airbnb-a moguće?..
Što još ide..

Gdje kliknuti za rentanje žene..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.