Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2016., 16:06   #61
reciklirano opširno najmanje 3x na forumu i još isto toliko puta neizravno. vickasti ne popušta.
npr.
https://www.forum.hr/showthread.php?p=33542374
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 19:32   #62
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
[B][COLOR="Purple"]

ps. tema nije o Mesiću, nikako da prihvatiš da treba pisati činjenice, a ne bulažnjenja iz straha i očaja jerbo bi se mogla otkriti istinu
opširniji odgovor čisto zbog čitatelja da se prisjete
A istovremeno je tema ovdje moj psihoprofil?,
Možeš imat sto licenci, ali to ne mjenja na stvari da si ovdje u krivu.
Evo za transkripte i dokumente si uredno demantiran, kako se to moglo dogoditi ipak si ti licenciran.
Niti jednu moju tezu nisi oborio, nego si krenuo u jedan prikriveni adhominem.
Dakle, ostajem pri svome, za Mesića sam napisao nebrojeno puta što mislim, istina slobodnijim rječnikom, ali barem je svakom razumljivo.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:02   #63
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
dr.laki


Dakle, 18 mjeseci prije odvjetnika hrvatskih generala, brijunske transkripte imala je i Miloševićeva obrana! Tko ih je s Pantovčaka ilegalno isporučio Haagu, prije skidanja oznake tajnosti, još je otvoreno pitanje. No, s jedine mjerodavne adrese s koje su legalno mogli otići u Tribunal − nisu otišli!

Zato i pišemo.
Pitanje je samo je li ih Hag dao Miloševiću ili ih je Milošević već prije imao.

ps. obzirom kako si ti vrlo inteligentan, jasno je da (!) -ako je Miloševićeva obrana dobila dokumentaciju od Haškog suda, zašto i Gotovinina obrana nije dobila od Haškog suda nego su tražili Vladu RH? ... simptomatično, zar ne?
Bit će kako je Slobodan imao i prije suđenja slobodan "pristup". A Mesić doista nije volio Miloševića.
A kome je bilo u interesu da mrtvaca Tuđman Franju i Gotovinu kao žrtvenog jarca, ponude za svoja zlodjela, zna se ...
plus maskenbal oko Pedra - Mesića ... dežurnog krivca
Haško je tužiteljstvo Brijunske transkripte dobilo od Miloševićeve obrane, a onda je hrvatska vlada morala deklasificirati te dokumente, skinuti oznaku tajnosti s njih, ali kad je već tužiteljstvo uzelo te dokumente iz Miloševićevih ruku...sve je tebi u ovom postu : maskenbal, zna se, tuđa inteligencija, simptomatično zar ne, pitanje ovo - pitanje ono...a ništa nisi rekao.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 07:33   #64
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
A istovremeno je tema ovdje moj psihoprofil?,
Možeš imat sto licenci, ali to ne mjenja na stvari da si ovdje u krivu.
Evo za transkripte i dokumente si uredno demantiran, kako se to moglo dogoditi ipak si ti licenciran.
Niti jednu moju tezu nisi oborio, nego si krenuo u jedan prikriveni adhominem.
Dakle, ostajem pri svome, za Mesića sam napisao nebrojeno puta što mislim, istina slobodnijim rječnikom, ali barem je svakom razumljivo.
....uz najbolju volju ne vidim kako, osim da je u tvojoj "realnosti"
po običaju ništa od tebe.
Probaj repetirati svoj demantij, jer je demencija na djelu, zaboravio si napisati što si mislio, ako si mislio upisati.
Prostakluk i prosto napisano nije isto, a doslovno nisi napisao ništa nego nego prepisao dikatat središnjice gigapop, zna se. Da bi razaznao značenje riječi trebaš razumijeti značenje misli.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 07:35   #65
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Haško je tužiteljstvo Brijunske transkripte dobilo od Miloševićeve obrane, a onda je hrvatska vlada morala deklasificirati te dokumente, skinuti oznaku tajnosti s njih, ali kad je već tužiteljstvo uzelo te dokumente iz Miloševićevih ruku...sve je tebi u ovom postu : maskenbal, zna se, tuđa inteligencija, simptomatično zar ne, pitanje ovo - pitanje ono...a ništa nisi rekao.


idemo redom dr.laki, bitan čimbenik

Znači ! - Milošević je imao transkripte prije Haga?
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 18:27   #66
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
....uz najbolju volju ne vidim kako, osim da je u tvojoj "realnosti"
po običaju ništa od tebe.
Probaj repetirati svoj demantij, jer je demencija na djelu, zaboravio si napisati što si mislio, ako si mislio upisati.
Prostakluk i prosto napisano nije isto, a doslovno nisi napisao ništa nego nego prepisao dikatat središnjice gigapop, zna se. Da bi razaznao značenje riječi trebaš razumijeti značenje misli.
Daj se molim te idi liječiti... Kakva paranoja, koja središnjica? Što je tebi? Nisam ti ja kriv što ne možeš podnijeti činjenicu da je Mesić radio na štetu ove države i njenh interesa od 93će naovamo.
To što ne podnosim komuniste, ne svrstava me automatski u HDZ, to je samo u tvojoj glavi tako posloženo.
Evo rekao sam to, politički gledano, ne podnosim komuniste, kao uostalom niti naciste, kvazidesničare, fašistei ostale totalitariste, gade mi se, ne mogu si pomoći, jer iznad svega cjenim slobodu, a pogotovo slobodu pojedinca u svakom smislu. Jesi sad sretan? Sad možeš nastaviti s mojim psihoprofiliranjem.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 06:35   #67
Obzirom kako se stalno ponavljaš, gigapop, vrteći se u krug poricanjem očiglednog prepoznavanja, još jedanput što ti nisu pročitali.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...9&postcount=18

tvoj doprinos i konačan odgovor - netko
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 09:57   #68
uh štete, ima sivonja, ali da poštovanim forumašima ukažem na razine manipulacija na jednoj temi kako vas lažu središtarci. Ne pišem o temi dostave iz prostog razloga jer želim da ljudi (uključujući središtarce) iznesu svoj stav ma kakav on bio. Sada će trebati neko vrijeme da se oporave od fešte, a potom i od pada bezglave Vlade i građevina bez temelja sa rasprodajom zemlje Hrvatske ...
Pri tome se zna dogoditi i da nekoliko raznih osoba piše pod istim nikom (to im je vrhunac dosega - biti netko) No nema veze ...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=619217&page=470

tiče se masakra vukovarskih branitelja na Kupresu koje je naredio tandem Tuđman - Šušak nakon što su ti isti veleizdajnici Tuđman i Šušak pokušali mučki likvidirati zapovjednike obrane Vukovara

forumaš realist se šepuri svojim "znanjem"
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9388
Quote:
Naravno dosao Nicolas Cage I prodao oruzje idiotima I oce malo zapucati da digne cijenu....postoji super knjiga naravno za koju ti neznas Davor Marijan-Bitka za Kupres,sve lipo pise netreba nam Alija Kljujic pricati pokerske price...
pametni ljudi temeljito ispitali sto je bilo....a ne da mi zakljucujemo na forumu.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9389
Quote:
Davor Marijan: Borbe za Kupres u travnju 1992.

Bio je to prvi ozbiljni sukob hrvatske i srpske bosanskohercegovačke vojske. Rad se temelji poglavito na građi JNA, odnosno VRS. Hrvatski izvori nisu pronađeni.
Broj poginulih vukovarskih branitelja na Kupresu nije poznat. Radi se o daleko većoj broju. Zamislite akciju koju je pokrenula službena Hrvatska /Tuđman- Šušak/ o kojoj službena Hrvatska "nema" podataka ... i dalje se šuti.
forumaš realist se poziva na knjigu hrvatskog autora koji nema podataka o našoj strani ... zanimljivo, zar ne?

i sada poveznica sa temom ...
kod transkripata se ispostavilo kako transkripti nisu poslani u Hag nego Miloševiću. Netko tko treba oprost grijeha u ratovanju i razaranju ... i solidarnoj pljački Hrvatske bez budućnosti i nacionalne sigurnosti koja se upravo provodi ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 18:26   #69
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Broj poginulih vukovarskih branitelja na Kupresu nije poznat. Radi se o daleko većoj broju. Zamislite akciju koju je pokrenula službena Hrvatska /Tuđman- Šušak/ o kojoj službena Hrvatska "nema" podataka ... i dalje se šuti.
forumaš realist se poziva na knjigu hrvatskog autora koji nema podataka o našoj strani ... zanimljivo, zar ne?
Broj je poznat, a to što ga Marijan nema u knjizi je zato što taj podatak nitko nigdje u to doba nije objavio. Poginulo je 15 branitelja Vukovara iz 204. brigade, od toga 11 domaćih i 4 strana (3 Ukrajinca i 1 Poljak), a dvadesetak je ranjeno.
sjena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:58   #70
Quote:
Broj poginulih vukovarskih branitelja na Kupresu nije poznat. Radi se o daleko većoj broju. Zamislite akciju koju je pokrenula službena Hrvatska /Tuđman- Šušak/ o kojoj službena Hrvatska "nema" podataka ... i dalje se šuti.
Jeli to tvoje mišljenje ili provjereno znaš kako nije poznat broj poginulih branitelja na Kupresu ? Misliš li da suborci tih branitelja ne znaju tko je i koliko njih poginulo ?
Dakle , prestani iznositi laži o nečemu što si negdje čuo jer još ima živih koji su ratovali tamo i znaju kako je bilo .
Uostalom kakve veze ima to ratište sa dilanjem Brijunskih transkripata ?
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:11   #71
Quote:
sjena- kaže: Pogledaj post
Broj je poznat, a to što ga Marijan nema u knjizi je zato što taj podatak nitko nigdje u to doba nije objavio. Poginulo je 15 branitelja Vukovara iz 204. brigade, od toga 11 domaćih i 4 strana (3 Ukrajinca i 1 Poljak), a dvadesetak je ranjeno.
Poginulo je malo više od 15 branitelja Vukovara jer sam i sam bio sudionik tog događaja pa znam . Ne želim javno iznositi brojeve poginulih i ranjenih jer će forumaš saugaro po običaju izmišljati i širiti kojekakve izmišljotine tipa da su Tuđman - Šušak pokretali akciju , pa tipa kako se ne zna tko je dilao transkripte a Tomljanovich je uzimao što je i kad je htio pod " blagoslovom " Mesića i da dalje ne nabrajam
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 03:41   #72
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
u a potom i od pada bezglave Vlade i građevina bez temelja sa rasprodajom zemlje Hrvatske ...
što fali rasprodaji. što se prije rasproda bit će mirnije i bolje. samo nisam siguran kako će dotepencu tim-u dozvoliti bilo kakvu prodaju, ipak su to stekli antifašisti 45. nacionalizacijom (tj. krađom).

btw saugaro, jesi li ti sudjelovao u borbenim operacijama hv ili neke druge vojske?
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 09:19   #73
Quote:
sjena- kaže: Pogledaj post
Broj je poznat, a to što ga Marijan nema u knjizi je zato što taj podatak nitko nigdje u to doba nije objavio. Poginulo je 15 branitelja Vukovara iz 204. brigade, od toga 11 domaćih i 4 strana (3 Ukrajinca i 1 Poljak), a dvadesetak je ranjeno.
Potpuno krivo i proizvoljno u tvojoj neuspješnoj obrani manipulacija.

http://www.hercegbosna.org/preuziman...1992-1769.html

https://hr.wikipedia.org/wiki/Davor_Marijan

Osnovnu i srednju školu završio u Livnu. Diplomirao je povijest i arheologiju na Sveučilištu u Zagrebu, 2005. je magistrirao, a 2006. doktorirao na istom fakultetu s temom "Jugoslavenska narodna armija i raspad Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije 1987.-1992. godine". Od 2001. radi u Hrvatskom institutu za povijest na projektu "Stvaranje Republike Hrvatske i Domovinski rat 1991.-1995.-1998.". Prije dolaska na Institut, šest je godina radio u Vojnom arhivu MORH-a, kao i u arhivu HIS-a, te je uspio prikupiti i dokumente iz privatnih izvora (uključujući i one sa srpske strane).

Kome je u interesu da se ne sazna istina iz 1992? Zna se, nalogodavcima ...
Kada je knjiga objavljena?

A za temu, je li Hag dobio "transkripte" od Miloševiće obrane ili obrana od Haga?
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 09:21   #74
Quote:
Sartana kaže: Pogledaj post
što fali rasprodaji. što se prije rasproda bit će mirnije i bolje. samo nisam siguran kako će dotepencu tim-u dozvoliti bilo kakvu prodaju, ipak su to stekli antifašisti 45. nacionalizacijom (tj. krađom).

btw saugaro, jesi li ti sudjelovao u borbenim operacijama hv ili neke druge vojske?
rasprodaja je u tijeku, a kako veliš "dotepenec Tim" je Sanderovo čedo - lansiranjem u Plivu. Nebitni poslušnik. Muška Grabar K. ili kumordinar.
Trebaš proučiti povijest od 1918, a ne biti zavidan antifašistima koji su Hrvatsku vratili hrvatima.

a btw bilo bi patetično, a nije tema ovdje. No još sam in (the) force.

i upit za temu: tko je imao prije transkripte - Milošević ili Hag?

ako se pitaš, smisao su maliciozne manipulacije bez obzira što je prošlo gotovo četvrt vijeka. Povijest je učiteljica života.

i samo crtica zašto se zovu Brijunski da ne pomisliš kako te ne uvažavam.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...5&postcount=59

Quote:
–14. travnja 2000. Poslala sam predsjedniku Mesiću i zatražila, što je prije moguće, audiovrpce i transkripte sastanaka u Tuđmanovom uredu.
nije mak na konac
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 03.06.2016. at 09:59.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 07:19   #75
nadopuna zvijezdanog dnevnika

Quote:
rasprodaja je u tijeku, - 09:21
http://hr.n1info.com/a128245/Vijesti/Prodan-Koncar.html
03.06.2016. |12:22 >12:57
Prodan Končar


ne fali ništa, netko je itekako dobio, a "mi" izgubili.
Kao i uslužnom predajom paketa brijunskih transkripata, da se pokaže kako nije bilo rata, da nema potrebe za ratnom odštetom i abolirati očigledne krivce koji su još živi. Zna se.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 11:54   #76
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
rasprodaja je u tijeku, a kako veliš "dotepenec Tim" je Sanderovo čedo - lansiranjem u Plivu. Nebitni poslušnik. Muška Grabar K. ili kumordinar.
Trebaš proučiti povijest od 1918, a ne biti zavidan antifašistima koji su Hrvatsku vratili hrvatima.

proučiti povijest od 1918? antifašisti vratili hrvatsku? antifašisti su komunisti i učinili su ništa doli poubijali gomilu ljudi i pokrali imovinu. što se prije državna imovina proda to će prije nestati državne korupcije i gospodarstvo će prodisati.
jesi li bio u ratu ili nisi?
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 17:04   #77
Ne vidim kakve to veze ima, da bio sam, još u nenaoružanim od prvog dana i jedini preživjeli iz voda u kojem sam bio ... dovoljno?
Ne razumiješ kako će naša djeca biti roblje? Treba kažnjavati krivce i kriminalce, a ne u bescjenje za postotak u vlastiti džep, davati firme koje donose zaradu i osiguravaju blagostanje Hrvatske. To nisi pomislio ili si samo ekonomski genijalac?

Državna korupcija .. od nje je gora samo privatna ...
Baš je Journal napisala zanimljivu rečenicu, zašto trebamo gazde?
u prosincu 1918 je Srbija okupirala Hrvatsku, a 1920
https://hr.wikipedia.org/wiki/Obznana

Obznana je bila uperena prvenstveno protiv Komunističke partije Jugoslavije (Do lipnja 1920. nosila je ime Socijalistička radnička partija Jugoslavije (komunista)) koja je u to doba, na valu revolucionarnog raspoloženja potaknutog patnjama tijekom rata (kada je nastao zeleni kadar), poslijeratnim izrabljivanjem, terorom i korupcijom u novostvorenoj državi, te nadama koje je pobudila Oktobarska revolucija, postigla velike uspjehe na općinskim izborima u proljeće 1920. i na izborima za Ustavotvornu skupštinu rujna te godine, kada sa 58 osvojenih mandata postaje treća stranka po snazi.

No tema su laži zna se koga ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 21:50   #78
Quote:
Sartana kaže: Pogledaj post
proučiti povijest od 1918? antifašisti vratili hrvatsku? antifašisti su komunisti i učinili su ništa doli poubijali gomilu ljudi i pokrali imovinu. što se prije državna imovina proda to će prije nestati državne korupcije i gospodarstvo će prodisati.
jesi li bio u ratu ili nisi?
Antifasisti nisu komunisti.
Neki antifasisti su bili komunisti...
Eto ja jesam antifasist a nisam komunist niti ikada bio iako sam bio vrbovan jos kao srednjoskolac.
Nije u redu a niti ispravno generalizirati na takav nacin...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 02:17   #79
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Antifasisti nisu komunisti.
Neki antifasisti su bili komunisti...
Eto ja jesam antifasist a nisam komunist niti ikada bio iako sam bio vrbovan jos kao srednjoskolac.
Nije u redu a niti ispravno generalizirati na takav nacin...


hrvatska počiva na temeljima demokracije. demokracija isključuje bilo kakve totalitarizme pa tako i antifašizam. antifašizam jest ideologija, a nije građanski svjetonazor i intelektualni ili moralni stav. antifašizam je zapravo zamjensko ime, maskirna odora, za komuniste.
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 02:24   #80
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ne vidim kakve to veze ima, da bio sam, još u nenaoružanim od prvog dana i jedini preživjeli iz voda u kojem sam bio ... dovoljno?
Ne razumiješ kako će naša djeca biti roblje? Treba kažnjavati krivce i kriminalce, a ne u bescjenje za postotak u vlastiti džep, davati firme koje donose zaradu i osiguravaju blagostanje Hrvatske. To nisi pomislio ili si samo ekonomski genijalac?
ti ne razumiješ. to je socijalistički rudiment. te firme će i ovako donositi zaradu, kroz razvoj, zapošljavanje i poreze. dokle god hrvatska bude imala ovoliko državnog vlasništva, državne korupcije se nećemo riješiti. država će tonuti, rating će ostati smeće i novca će biti sve manje. takve stvari se ne događaju slučajno. kapital uvijek nađe način. hrvatska treba ostati na 2-3% od ukupne državne imovine.
Sartana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.