Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 17:53   #8401
Quote:
Peras007 kaže: Pogledaj post
Pa ničim posebno, najviše morskim zrakom..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
necu


Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
U mom stanu je očito neka sj**** klima, ja svake godine kupim po 2 orhideje različitih vrsta i niti jedna ne preživi slijedeće cvjetanje.

Na koji god prozir ih stavim (imam samo istok ili zapad), presadim, prihranjujem, špricam, ne špricam, jednostavno listovi nakon nekog vremena požute i otpadnu.

Ostale biljke u stanu su većinom bez cvijetova, pa njima niš ne smeta.

Jako sam tužna, a to mi je najljepše cvijeće na svijetu
vjerojatno ih previse zalijevas... ne mos sam tako ubit orhideju, nije stan kriv
nemoj spricati, mozda ude voda u krunu i tako ubijes orhideju
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:04   #8402
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
necu




vjerojatno ih previse zalijevas... ne mos sam tako ubit orhideju, nije stan kriv
nemoj spricati, mozda ude voda u krunu i tako ubijes orhideju
Ne znam kaj radim krivo
Listovi novih orhideja koje sam dofurala doma su se smežurali
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:12   #8403
Quote:
Peras007 kaže: Pogledaj post
Ja neke primjerke odavde imam već jakoo dugo 8+ godina.. Svaku godinu cvjetaju..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Moja najstarija ima oko 4 godine i ona je luda, dok mladje pokusavaju uhvatiti korak s njom.
Skuzila sam da prvih mjeseci do godinu i miruju, dok se ne nauce zivjeti u novim uvjetima ali onda kad krenu cvjetati, mozemo im se samo diviti.

Tvoje potajno gledam i slinim, sad vec ne znam ni sama koji put po redu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:16   #8404
Koliko se kreće cjena orhidejama?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:35   #8405
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Moja najstarija ima oko 4 godine i ona je luda, dok mladje pokusavaju uhvatiti korak s njom.
Skuzila sam da prvih mjeseci do godinu i miruju, dok se ne nauce zivjeti u novim uvjetima ali onda kad krenu cvjetati, mozemo im se samo diviti.

Tvoje potajno gledam i slinim, sad vec ne znam ni sama koji put po redu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
.. Strpljenje je vrlina

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:24   #8406
Quote:
Peras007 kaže: Pogledaj post
.. Strpljenje je vrlina

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Ako tome dodamo i seobu na obalu, onda imam pun pogodak.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:04   #8407
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Koliko se kreće cjena orhidejama?
Sad će biti u plodinama po 39, u katalogu su za ove dane, a znam ih i inače viđati po dućanima u tom rangu do 50 kn

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:49   #8408
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Sad će biti u plodinama po 39, u katalogu su za ove dane, a znam ih i inače viđati po dućanima u tom rangu do 50 kn

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ovisi o veličini

vidio ja u bauhausu i prek stotke...

ja sam znao kupovat na sniženju već solidne po 20ak kuna.u konzumu već kad su malo povenule ali kak žena veli spasili smo ih
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:36   #8409
I meni su najdraze te "spasene", narocito kada me nagrade prekrasnim cvjetovima.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:38   #8410
Joooj Peras točno sam znala da mi nebu dobro čim sam vidla da si se pojavil i pak mi vrag ni dal mira Ne brini, pripremila sam si vodu sa šećerom

Sva sreća da navratiš godišnje jedanput pa se stignem oporaviti


Šalu na stranu stvarno ti je ekipa prekrasna, a ova mi je baš zapela za oko
Quote:
Peras007 kaže: Pogledaj post
Takvu tražim već par godina, ali bez uspjeha Mislim da sam ju kod tebe i vidla prvi put... imaš ju već dulje vrijeme jel da?

Jel ti još živa ona žuta, mislim da je imala laticu viška ili tak neku anomaliju?
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:57   #8411
Quote:
bella11 kaže: Pogledaj post
Joooj Peras točno sam znala da mi nebu dobro čim sam vidla da si se pojavil i pak mi vrag ni dal mira Ne brini, pripremila sam si vodu sa šećerom

Sva sreća da navratiš godišnje jedanput pa se stignem oporaviti


Šalu na stranu stvarno ti je ekipa prekrasna, a ova mi je baš zapela za oko




Takvu tražim već par godina, ali bez uspjeha Mislim da sam ju kod tebe i vidla prvi put... imaš ju već dulje vrijeme jel da?

Jel ti još živa ona žuta, mislim da je imala laticu viška ili tak neku anomaliju?
Da, ovu imam već nekoliko godina - prekrasna je.. Nažalost onu prekrasnu zeleno/žutu su napale nekakve gljivice, ostala je bez svih listova, al poćeli su iz sredine rasti novi. Sreća je što ima hrpu zdravog zraćnog i zelenog korjenja pa se možda izvuće.. . Iza ljeta planiram se ozbiljnije uhvatiti raditi sa njima, našao sam neka nova tekuć gnjojiva, svjetla za rast i svašta nešto.. Al bit cete upoznati

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:57   #8412
Quote:
bella11 kaže: Pogledaj post
Joooj Peras točno sam znala da mi nebu dobro čim sam vidla da si se pojavil i pak mi vrag ni dal mira Ne brini, pripremila sam si vodu sa šećerom

Sva sreća da navratiš godišnje jedanput pa se stignem oporaviti


Šalu na stranu stvarno ti je ekipa prekrasna, a ova mi je baš zapela za oko




Takvu tražim već par godina, ali bez uspjeha Mislim da sam ju kod tebe i vidla prvi put... imaš ju već dulje vrijeme jel da?

Jel ti još živa ona žuta, mislim da je imala laticu viška ili tak neku anomaliju?
sad ces me ubiti bila ista u konzumu prije par mjeseci, i ja sam ju gledala duze vrijeme na internetu, prekrasna je, ali nemam mjesta
idem kuci i mislim blago onom tko ju kupi

vidjela sam da ima takva u rozim nijansama na internetu...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 16:13   #8413
@coconutmilk

Ma vidio sam je ja već nekoliko puta za uzeti, al treba vremena i vremena da dođe na nivo ove što sam imao... Al vidjet ćemo dali će se ova usojeti izboriti..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:22   #8414
Ja sam uspjela spasiti nekoliko orhideja kojima je bilo jako loše. Nisu bile presađene, nego u supstratu u kojem su bile otkad sam ih kupila. I onda sam počela primjećivati da ne rastu i da se ništa ne događa s njima, a listovi su počeli biti smežurani, tamni i ukratko nikakavi. I onda sam to sve raščupala i pronašla da je ispod krune stavljena ogromna spužva, da je sve ili skoro sve korjenje trulo. I onda sam pronašla water culture i svih 5 orhideja se oporavilo. Uopće ne trunu iako su u vodi, nego tako lijepo rastu listovi i korjenje.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:38   #8415
Pa se ti misli... http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...774287904b.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 02.06.2017. at 18:49. Reason: prevelika fotografija, peras
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:44   #8416
svašta, meni na jednoj cijeloj grani, na svakom cvjetu fali jedna latica, slikam danas popodne
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 18:34   #8417
pozdrav, orhidejoljupci

kao novopečeni ljubitelj ovog krasnog cvijeća, imam jedno pitanje (a možda i više njih )

dobila sam prvu orhideju na poklon (phalaenopsis) i uspjela sam je previše zalijati
tj. nije se ocijedila do kraja prije nego sam je stavila u teglu, bar mislim da je to uzrok problema

svo donje lišće je počelo propadati, jedino najgornji list se još "drži"
ona je još uvijek u cvatu ali mislim da neće dugo
korijenje u tegli mi izgleda trulo (?)

postoji li mogućnost da je spasim, ako je svo korijenje "propalo"?

ujedno, imamo mačku koja stalno gricka lišće i mazi se o cvjetove
mislim da bi grickanje lišća moglo naškoditi orhidejama
na koji način da spriječim mačku da jede orhideje (kolekcija se u kratkom roku povećala na 3 )


unaprijed svima hvala na savjetima i pomoći
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 19:04   #8418
Quote:
Peras007 kaže: Pogledaj post

Izdvojila sam inkriminiranu orhideju:


Uopće ne izgleda loše. Dapače!

U nekoliko navrata sam imala slične devijacije na cvjetovima. Neke sam fotkala, ali tko bi ih sada našao.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 12:01   #8419
haha bas su lude te vase orhideje jel to bude uvijek kod te orhideje ili je ovo slucajnost?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 15:59   #8420
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
haha bas su lude te vase orhideje jel to bude uvijek kod te orhideje ili je ovo slucajnost?
Nope, ovako nešto prvi put vidim. Inače deviacija bude najčešće kod boje latica..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.