Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2016., 09:56   #1
Tatlı İntikam / Slatka osveta

Slatka osveta/Tatlı İntikam




Godina proizvodnje: 2016. godina
Kanal: Kanal D
Produkcijska kuca: D Production
Zanr: Romanticna komedija

Glavne uloge:
Pelin:
- Leyla Lydia Tuğutlu
Sinan Tankut:
- Furkan Andıç




U glumackoj postavi su i:
- Tolga (odbjegli mladozenja): Can Nergis
- Simay (Pelinina udata prijateljica): Cemre Gümeli
- Başak (Pelinina neudata prijateljica): Hazal Türesan
- Bülent (Tankutov najbolji prijatelj): Çağrı Çıtanak

Naravno, pojedini glumci su nam vec poznati iz nekih ranijih projekata.
Leyla Lydia Tuğutlu (Pelin) - film Delibal/Ludi med, glavne uloge ona i Çagatay Ulusoy; serija Kiralık Aşk gdje glumi sporedni lik Iz; serija Karadayi, sporedni lik - Songül Kara...
Furkan Andıç (Tankut/Sinan) - Kırgın Çiçekler, sporedna uloga - Gökhan, glumio je u jos nekoliko serija redom sporedne uloge...
Hazal Türesan (u seriji glumi Başak, jednu od dvije Pelinine najbolje prijateljice) - poznata nam je kao upecatljiva Asli Denizer iz serije Kara Para Aşk.


Kuhinja u kojoj nisu slatki samo kolaci (grehota je smanjivati ovako lijepu sliku, pa stavljam link):
https://s.kanald.com.tr/ps/kanald/98...1fe32610cc516e


Prva epizoda emitovana je 26.03.2016. godine.
Dakle, serija ide subotom, na Kanal D, u 20:00 (kod nas je to 19:00).
Ali posto otprilike sat vremena traje pregled desavanja iz prosle epizode, nova epizoda zapravo krece oko 20:00 i po nasem vremenu.




Pelin je kcer jedinica iz bogate porodice. U zivotu joj sve ide.
Osim ljubavi. Tu nikako nema srece.
Kap koja je prelila casu je mladozenja koji pobjegne s vjencanja.
Dok joj dvije najbolje prijateljice pokusavaju popraviti raspolozenje nakon katastrofe na vjencanju, nailaze na Ciganku koja joj kaze da je nesrecna jer je nekog povrijedila u proslosti i dok to ne ispravi, za nju nema srece u ljubavi. Ako se ne izvini tom muskarcu iz proslosti i ako joj on ne oprosti - ostace dozivotno sama.

Posto je Pelin nesrecna u ljubavi, svi njeni momci su je ili varali ili ostavili i zapravo su oni njoj slomili srce.
Tako prijateljice u zajednickoj potrazi za muskarcem zbog kojeg Pelin prati "zla kob" prelaze na one platonske ljubavi, na smokljane koji su bili zaljubljeni u nju.
Prisjecajuci se proslosti dolaze i do Tankuta/Sinana, bubuljicavog kolege sa fakulteta, koji je nosio naocale, imao trbuscic i pratio Pelin kao hipnotisan. Radio im svima zadace, trckarao za njom poput psa, ispunjavao svaku zelju, samo da Pelin bude srecna.
U prelomnom trenutku njene prijateljice ga podstaknu da izjavi Pelin ljubav, da bude hrabar, jer i Pelin njega voli (lazu, naravno). On joj pred svima na megafon izjavi ljubav, a kao odgovor dobije njene rijeci koje su mu rastrgale i srce i zivot na parcice: I da imam 10 srca nijedno ti ne bih dala!!!

Tragajuci za smokljanom Tankutom nailaze na razne propale slucajeve, ali pravog nisu uspjele naci.



Sto se tice Tankuta, on je odmah prepoznao svoju prvu ljubav, zenu koja mu je slomila srce, zenu zbog koje je napustio medicinski fakultet.
On je poslasticar koji je pravio tortu za Pelininu svadbu, tortu koja je na kraju zavrsila na podu, dok je Pelin jurila za dostavljacem cvijeca. Svoj bijes je naravno istresla na Tankuta.
Sem tog sukoba, Pelin i on se upletu u svadju i na otvaranju restorana, gdje je prijateljice odvedu ne bi li joj popravile raspolozenje.



Istina ko je vlasnik restorana Pelin zatice nespremnu, dok Tankutova majka drzi govor povodom otvaranja.
Nakon saznanja da je on Tankut, pokusava da mu se dodvori i dobije njegov oprostaj na razne nacine, ali to kod njega izaziva kontraefekat.
On je svjestan da mu se nije dosla izviniti jer joj je istinski zao, nego je i dalje sebicna - dosla se izviniti da bi spasila svoju buducnost od prokletstva koje vjeruje da se nadvilo nad njom. I dalje je Pelin jedino bitna ona, a on je opet nebitan i samo figura koja treba da izvrsi ono sto ona od njega ocekuje da bi se otvorio put ka njenoj sreci.

Nakon niza peripetija on pristaje da joj oprosti, ali ima jedan uslov.
Pelin ce okajati svoje grijehe radeci s njim u restoranu.
Iako se isprva cini da je Pelin dobila lak put do oprostaja i da je sve igra i maciji kasalj, stvarnost ce se ipak pokazati malo drugacijom.


Slatka osveta - prica o prvoj ljubavi, koja je ujedno i ona prava, jedina i poslednja...

Ona pijana, a on opijen njom...


Ali ljubav je ponekad takva - dok spoznaja trazi put od srca do glave, desi se i da se prvo dobro iskace po zivcima.

__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 10:03   #2
Do sad je emitovano 14 epizoda.

Prednost serije je sto scenaristi ne zaboravljaju da pisu romanticnu komediju.
[Bar za sad, jer s Turcima nikad nije sigurno da komedija nece preci naglo u dramu ili teski pomor svega sto dise. ]

Radnja je dinamicna.
A scenaristi zive na ovoj planeti i ne postuju pravilo iz druge galaksije da udaljenost izmedju tijela dok se zaljubljeni ljube mora biti dovoljna za izgradnju solidnog autoputa.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 13:21   #3
Pogledala sam neke scene na YouTubeu i - zaljubila se u glavni par. Preslatki su zajedno! Koja kemija
Nažalost, ne razumijem turski pa sam samo po govoru tijela pokušala nešto povezati.
Može li se negdje gledati s prijevodom?
jonathana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:31   #4
jonathana, poslala sam ti privatnu poruku.



Jer ti se ljubis na tako dobar nacin, nemas pojma koliko mi znacis...


















Ono sto ljubiteljima turskih serija odmah upadne u oci je da se izmedju njih dvoje, kad se ljube, ne moze izgraditi autoput, kao sto to obicno biva.
Zbog raznih sankcija dvoje kad se ljube stanu kao rasirene lotre, samo usnama drze oslonac jedno drugom da se na nasade na patos na nos.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 13:20   #5
hvala na pp
ne sjećam se kad mi se zadnji put tako sviđao neki par
jonathana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 23:30   #6
Hey cure!

Gledam i ja ovu seriju, ustvari gledala sam ju do unazad mjesec-dva, kada sam ju zbog nekih obaveza morala nazalost pauzirati... Inace serija mi je
Dosla sam do pojave one prijateljice i njenog dosadnog dede
Njegova mama me malo nervira, ali su mi njeni roditelji pravo simpa.

Na pocetku sam bojkotovala ovu seriju zbog glavne glumice koju sam gledala u Kiralik Ask, kontala sam 'ta ce ona, ali sam onda citala kako je pokupila simpatije turske publike, pa sam se odlucila da pogledam i svidjela mi se. Oni kao par isto. Sporedni par takodjer, s tim da su mi tada dogadjanja izmedju Basak i onog momka (vidis vec mu zaboravila ime) bila malo pretjerana.
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:28   #7
U sta su pretvorili ovu seriju.

Ova serija je krenula kao romanticna komedija a pretvorila se u triler. Odgledala sam prvih 16 epizoda i onda su krenule scenaristicke nebuloze. Nisu im bili dovoljni klasicni negativci pa su ih pretvorili u psihopate, otimicare, podmecu pozar i slicno. Pogledala sam najavu za 24. epizodu i vidim opet rastavili glavni par i uveli vremenski skok od godinu dana.

Ne znam samo sta je bilo prvo, pao im rejting pa uveli izmene ili su bile prvo te izmene pa na osnovu toga i odgovarajuci rejting.
Murka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:01   #8
ja sam odgledala zadnje 21 nastavak. ne znam zašto nisu prevodili dalje. u pravilu je prevođeno jedna epizoda tjedno, a sada već više od deset dana nema 22 epizode.
možda neće ni biti druge sezone?
jonathana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:09   #9
Emitovane su 23 epizode, a za 24 epizodu je izasla najava. Iz najave vidimo da se radnja nastavlja sa vremenskim odmakom, godinu dana poslije.
Serija ide sad za sad dalje, e sad do kad vidjecemo. To ni oni ne znaju.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 00:37   #10
Ovaj vremenski odmak je totalna glupost...koji je uopće razlog za to što je napustio vjenčanje, poruka od Ruzger da će se ubiti? Šta nije mogao jednostavno otići spasiti ju, odvesti u bolnicu i vratiti se na vjenčanje?
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:24   #11
Prati li iko više? Prestali su je prevoditi, a sad mi se baš počela sviđati
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:30   #12
ja bih ju rado pratila, kad bi preveli od 22. epizode nadalje.
zadnje imamo 21. epizodu. baš mi fali serija.
zna li netko hoće li dalje prevoditi?
jonathana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:51   #13
Ja sam ih pitala rekli su da stiže, i tako "stiže" već evo 7 dana Znaš li imaju li negdje na yt cijele epizode na turskom, ni to ne nalazim.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:51   #14
Sve serije cete najlakse naci ako odete na stranicu kanala na kojem se konkretna serija emituje (u ovom slucaju Kanal D), pa pod Diziler na padajucem meniju dobijete spisak svih serija koje idu (u tekucoj dizi sezoni), odaberete zeljeni naziv serije, a zatim nadjete Bolumler.
A u arhivi uglavnom imaju i sve serije emitovane ranijih godina.

https://www.kanald.com.tr/tatli-intikam/bolumler

Svih 26 emitovanih epizoda je tu (ispod 26. epizode pise son bolum, tj. zadnja epizoda).
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:08   #15
Oni su se baš srozali,na žalost .... a još i kanal dženaza,sele se u večernji termin od 22.15.........na njihovo mjesto dolazi neka nova serija....
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:54   #16
Oni su totalno promijenili žanr, stil serije, prva sezona je bila vesela, komična, ovo sad je tama, teške teme, zatvor...
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:20   #17
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Oni su totalno promijenili žanr, stil serije, prva sezona je bila vesela, komična, ovo sad je tama, teške teme, zatvor...

Da,prvu sezonu sam redovno pratila,sve tamo do ne suđenog vjenčanja,od tada sam odustala i samo preletim njihov TW. i informacije o njima....ako sam ja dobro shvatila,Sinan je pobjegao s Ruzgar da se ona ne bih ubila,vratio joj uslugu ali,oni su se i bili vjenčali,njena želja koju joj je on ispunio,ona je nekako umrla jel.... ....on se onda vraća nakon godinu dana kao da se ništa nije dogodilo ,hoće Pelin,hoće Filiju.....sada u zadnjoj vidimo da je negdje u toj godini odsustva popio i metak ...baš kao što kažeš,od veselice i ljepote za pogledati do teških tema ne primjerenih najavi serije i onom što do tada gledasmo zato su i pogubili publiku,rejting i doveli se u ovu situaciju ....nadam se da će ovo brzo privesti kraju pa ću onda pogledati zaostale ep. kada budu sve prevedene....
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:23   #18
Ja sam opet negdje pročitala da se Ruzger udala za nekog drugog I ne kužim zašto Hakan želi razvod?
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:37   #19
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Ja sam opet negdje pročitala da se Ruzger udala za nekog drugog I ne kužim zašto Hakan želi razvod?

A jeli......može biti,nisam gledala s prevodom,ja to onako pomoću gt,pojedine djelove s TW.dok je trajala ep..........može biti,što bi onda bilo još gore .....gos.Sinan otišao i nakon god. dana se vratio i odmah bi i Pelin i Filiju ....još sada vidim po ovoj najavi da i ucjenjuje Pelin,Bariš ga strpao u zatvor a Pelin ga moli da se ispriča Barišu da ona ne mora svjedočiti a on joj kaže da je sada njegova sudbina u njenim rukama i neka odluči srcem ....Sinan se motorom zaletio u Barišev restoran pa ga ovaj dao pritvoriti,valjda je zbog toga ....da,Pelin ga voli i dalje,voli i on nju ali,na ovakav način .....što je ostalo od "slatke osvete",samo gorčina.....

Evo i prevedene najave.....http://www.dailymotion.com/video/x50gey2
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 16:47   #20
Sljedeće subote Finale....možda je i bolje jer ovo je stvarno bilo ne gledivo ....upropastili su stvarno dobru seriju ali,što možemo ..

femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.