Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2016., 22:24   #1
Može li računalo biti drugi router?

Probati ću opisati problem:
Naime u sobi nemam wi fi signala a router mi se nalazi u dnevnom boravku, koji je dosta udaljen i ima pregrada.

Jedan period, dok sam imao t-comov Thompson router, taj sam problem riješio tako da sam kupio wifi repeater (naravno konfigurirao ga) i pošto mi je u sobi ipak bila jedna crtica wifi signala on bi to prihvatio i odašiljao natrag puni signal.. I to je odlično funkcioniralo sve dok nisam prije nekih 3 mjeseca prešao na iskon.

Sad imam drugi router (neki od iskona), i kada konfiguriram wifi repeater on odašilje ponovo pun signal, ali iz nekog razloga niti jedan uređaj mi se ne može spojiti na taj signal (ne želi se povezati). Probao sam sa 3-4 mobitela i laptopom i ništa. Napominjem da sam i probao 2-3 različita wi fi repeatera ali uvijek isto..

Ne znam u čemu je problem.. možda ruter i wifi repeater nisu kompatibilni pa bi trebalo nešto podesiti?? ili nešto drugo?

E sada mene zanima sljedeće. Ja u toj istoj sobi gdje sam koristio taj wifi signal (za smartphone) imam i stolno računalo koje mi je ŽIČANO spojeno sa tim istim routerom u dnevnom boravku pa me interesira postoji li način da računalo emitira wifi signal kad je več direktno sa žicom spojeno za router?? Možda postoji neka kartica ili slično?? Pa da mi računalo bude neka vrsta wi fi repeatera?

Molio bi ako itko zna da odgovori.. puno bi mi pomoglo!? Hvala
UnknownSoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 07:16   #2
Nisi napisao kakav repetitor tj. tip jer neki extenderi imaju WAN i LAN priključke pa bi na tom lan-kablu odlično radili uz duplo veću wifi-brzinu nego u modu repetitora.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 09:08   #3
Kupiš dodatni router za 100-150 kuna, šibneš kabel u njega i vozi Miško... imaš WiFI, plus žičanu vezu drito u sobi.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:55   #4
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Nisi napisao kakav repetitor tj. tip jer neki extenderi imaju WAN i LAN priključke pa bi na tom lan-kablu odlično radili uz duplo veću wifi-brzinu nego u modu repetitora.
A repetitor je trenutno neki no name (bar mislim) s e baya i ima onaj utor za žičano povezivanje.. Samo što je problem jer je meni kabel spojen u komp pa ne znam kako bi i repetitor spojio s istim kabelom?
UnknownSoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:58   #5
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Kupiš dodatni router za 100-150 kuna, šibneš kabel u njega i vozi Miško... imaš WiFI, plus žičanu vezu drito u sobi.
Šta je to moguče, imati dva routera? Pitao sam jednom jednog tipa i on mi je rekao da ne mogu biti dva routera jer svaki ima svoje postavke pa se ne mogu oba dva na istu mrežu tj da nisu kompatibilni. Ili tako nekako.. nisam ga ni sam najbolje skuzio..
UnknownSoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 14:28   #6
Podrazumjeva se da smo mislili na WiFi-ruter a ne na ADSL/VDSL-ruter.
WiFi ruteri imaju više mogućnosti za povezivanje pa tako osim WiFi ima i WAN i LAN priključke a na tvoj VDSL-ruter se mogu spajati preko wifi ili preko lan-kabla, samo sa lan kablom dobijaš na brzini.
Mislili smo da wifi ruter spojiš na lan kabal koji ti je u sobi a sa njegovog lan priključka spojiš na PC.
Normalno taj wifi-ruter podesiš i wifi opcije tako da u sobi imaš i wifi za smartfone , tablete i laptope.

ps
nešto kao npr. ovaj : http://www.tp-link.us/products/detai...1N.html?direct
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 16:09   #7
Ima tu dosta mogućnosti, sad je samo pitanje koliko želiš novaca uložiti. Pretpostavljam ako ti je to za doma da je što manje ulaganja, što manje žica, što manje konfiguracije (plug and play način), a da bude donekle kvalitetno. Imaš mogućnost još da ubaciš switch (kojih ima od 70kn sa 5 portova, brzina 10/100Mbps) te na switch spojiš UTP iz router-a i onda na switch možeš spojiti što god želiš (komp, repetitor što god). Ako želiš što manje žica možda je ovaj prijedlog G/Duki-a za TP-linkov wifi router najbolji, ali da li treba dodatno što čačkati po njemu to treba provjeriti. Jer možda ti konfiguracija zagorča život.
__________________
The Limits are in Your Head !
zaca90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 16:11   #8
Quote:
UnknownSoldier kaže: Pogledaj post
Šta je to moguče, imati dva routera? Pitao sam jednom jednog tipa i on mi je rekao da ne mogu biti dva routera jer svaki ima svoje postavke pa se ne mogu oba dva na istu mrežu tj da nisu kompatibilni. Ili tako nekako.. nisam ga ni sam najbolje skuzio..
Čudo da internet radi po nekim ljudima.

Najviše mi smrdi kao da ne znaš dobro podesit access point, a možda i nema pravilnu funkcionalnost u kombinaciji s tvojim novim adsl ruterom.
Airlive AP60 ima 10ak wifi modova pa bi on definitivno bio dobar izbor za posao. (ili nešto slično, mislim da se ovaj više ne prodaje)

Drugi izbor su ti i powerline adapteri. Jedan štekneš u utičnicu blizu svog glavnog rutera/modema, a drugi u svoju sobu. Imaš i wifi ekstender powerline adapter, a imaš i one sa LAN priključkom.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 19:11   #9
Sve je već objašnjeno a u sobi već ima dovučen lan...ostalo je još ili rasparit taj kabal na dva ili koristiti jeftini switch pa onda može koristiti taj njegov postojeći no-name extender.
Kupovati powerline uz sve druge povoljne opcije je bacanje para.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:52   #10
Hvala svima na pomoci!! Uspjesno sam rijesio problem tako sto sam kupio ethranet switch 5 porta (dosao je 90 kn od netis-a) i spojio komp i repetitor zicano i sada sve radi kako treba

A kad smo vec na toj temi da pitam i ovo.. Prilikom kupnje tog ethraneta switcha (koji se ukljuci u struju, dakle treba mu napajanje) prodavač mi je pokazao i neki switch ali običan (bez napajanja).. zanima me bi li i on uspješno izvršavao istu zadaću kao i ovaj s napajanjem ili .. prodavač mi je rekao da ne bi..
UnknownSoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 13:25   #11
Quote:
UnknownSoldier kaže: Pogledaj post
Hvala svima na pomoci!! Uspjesno sam rijesio problem tako sto sam kupio ethranet switch 5 porta (dosao je 90 kn od netis-a) i spojio komp i repetitor zicano i sada sve radi kako treba

A kad smo vec na toj temi da pitam i ovo.. Prilikom kupnje tog ethraneta switcha (koji se ukljuci u struju, dakle treba mu napajanje) prodavač mi je pokazao i neki switch ali običan (bez napajanja).. zanima me bi li i on uspješno izvršavao istu zadaću kao i ovaj s napajanjem ili .. prodavač mi je rekao da ne bi..
Pretpostavljam da je to switch sa PoE (power ower ethernet) funkcijom. Ja ih znam par i rade na više portova (aktivnih). I ne pravi nikakve probleme tako da ne znam na što je točno on mislio.
__________________
The Limits are in Your Head !
zaca90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.