Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2016., 14:53   #1
Krivine u hrvatskom turizmu

Je li ovo normalno? Kupiti stan kao socijalno ugrozena obitelj pod povoljnijim uvjetima od trzisnih -1000 € /m/2 a onda ga iznajmljivati kao:ni manje ni vise nego zvijezda mora-vratio bi ti taj stan u 2 dana da si u Njemačkoj!

Stan na Brodarici, u POS-ovim stanovima nasuprot Jokeru, nazvan apartman "Zvijezda mora", primiti može šest osoba, a za tri noći krajem srpnja potraživao je 33.652 kune.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 16:39   #2
ako su ljudi iselili preko ljeta da nešto zarade onda mi je ok. ako su ga kupili za iznajmljivanje onda je odvratno
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 17:07   #3
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
ako su ljudi iselili preko ljeta da nešto zarade onda mi je ok. ako su ga kupili za iznajmljivanje onda je odvratno
U cemu je razlika
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 17:36   #4
pa ako su odselili kod staraca da zarade bar za ratu kredita onda mi je ok, a ako ne žive u tom stanu nego imaju drugi, a ovoga samo iznajmljuju onda mi nije u redu. tebi to ista stvar?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 20:00   #5
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Je li ovo normalno? Kupiti stan kao socijalno ugrozena obitelj pod povoljnijim uvjetima od trzisnih -1000 € /m/2 a onda ga iznajmljivati kao:ni manje ni vise nego zvijezda mora-vratio bi ti taj stan u 2 dana da si u Njemačkoj!

Stan na Brodarici, u POS-ovim stanovima nasuprot Jokeru, nazvan apartman "Zvijezda mora", primiti može šest osoba, a za tri noći krajem srpnja potraživao je 33.652 kune.
Nakon pet godina od kada su ga kupili mogu s njim raditi što hoće (po zakonu). A masu ljudi iz Brodarice iznajmljuje zadnjih godina, pa se preko ljeta uvaljuju mamama, bakama, svekrvama i sl. da bi isplatilo kredite jer su od trenutka kupnje POS-ovih stanova izgubili posao. A i ta cifra od 33.652 kune nema veze s mozgom. Mogu i ja za moj ćumez na Trsteniku staviti 10.000 kuna pa ćeš vidit koliko ću dana prodati po toj cifri. Moš mislit.
Znam da sam nekoliko puta naletala po portalima na krive cifre koje su ljudi stavili, pa je većina ljudi bila zahvalna kada sam ih upozorila da npr. prodaju apartman za 30 KUNA PO DANU.
P.S. Eno Zvizda mora na Airbnb-u po 100 eura dan.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 20:03   #6
P.S. I budimo pošteni: osim Ružice Mikačić u SD nečitam ničije tekstove o turizmu jer ovi drugi nemaju veze s vezom o čemu pišu. Iskoriste kad je žena na godišnjem i onda pišu nebuloze o njenom sektoru, pa kad se ona vrati mora se mjesecima crveniti ni kriva ni dužna.
Baš zbog nebuloznih tekstova o zaradi u turizmu od "100 eura po danu" i pričama kako je iznajmljivanje med i mlijeko je i dovelo do ogromne ekspanzije apartmana u Splitu. Nije mi krivo kad je netko pametan pa zna što radi, ali veliki broj "nerazmišljajućih" se zakačio na priču o "100 eura po danu", pa su digli kredite za sredili stanove, te sada imaju više praznih dana na kalendaru nego punih jer su krenuli u sve to "bez glave". A kada za mjesec-dva se ne bude imalo od čega vraćat ratu kredita.... Bit će veselo.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)

Zadnje uređivanje Kornija : 03.08.2016. at 20:14.
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 20:49   #7
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Nije mi krivo kad je netko pametan pa zna što radi, ali veliki broj "nerazmišljajućih" se zakačio na priču o "100 eura po danu", pa su digli kredite za sredili stanove, te sada imaju više praznih dana na kalendaru nego punih jer su krenuli u sve to "bez glave". A kada za mjesec-dva se ne bude imalo od čega vraćat ratu kredita.... Bit će veselo.
Ali pretpostaka je da je iznajmljivacima jako tesko... i da jedva sklapate kraj s krajem..... moj prijatelj iz Splita je u drugi plan bacio svoju djelatnost (za koju je visokoškolski obrazovan i ima ovlaštenje komore) da bi iznajmljivao "dedin stan"... i već drugu godinu mu je to ok, pa ljeti se ne bavi projektiranjem i sličnim bedastoćama...
mislim, daj bože da ovo traje dok traje... ali nemojte pričati da se ne isplati , nego su svi dobrovori koji iznajmljuju.... mi koji unajmljujemo smo predatori valjda onda
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 20:59   #8
Papi73, sve ovisi..ako si naslijedio nesto i na dobroj lokaciji, naravno da je isplativo, ali ako si kupio nesto za sto si dizao kredit, zaradi se opet, ali pitanje je povrata investicije, tj.koliko godina treba za potpuni povrat investicije. U biznisu iznajmljivanja nemaju svi iste startne pozicije, pa se ne moze generalizirati. A u Hr uvijek mozes naci i stvarno jeftin smjestaj, samo sto je hrv ekonomija tako losa da si vecina Hrvata jedva priusti rezije i hranu, a kamoli ljetovanje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 21:00   #9
a čuj, isplati se ako imaš već manje više sve sređeno i nemaš veća ulaganja, plus dobru poziciju
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 21:33   #10
Arenx, tocno, ali nisu svi iznajmljivaci s takvim startom krenuli u biznis.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 22:06   #11
Isplati se trećoj generaciji, to ja stalno trubim. Oni beru vrhnje, moga muza dide je radio vilu uz more, sin mu je stavio krov i fasadu, a unuk otišao u Ikeu i jednu sezonu odradio za namještaj.
Sada unuk bere vrhnje.
Dalje za Brodaricu, to nisu socijala stanovi, bodovi su se dobivali akonto broja dice, stručne spreme, a bogami kasnije si morao imat i dobra primanja za otplaćivati kredit od npr 80000 € na 30 godina, rata je jedna plaća.
Ti ljudi su platili stan, i on je njihovo vlasnistvo, mogu raditi sa stanom štogod.
marulica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 22:11   #12
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
P.S. I budimo pošteni: osim Ružice Mikačić u SD nečitam ničije tekstove o turizmu jer ovi drugi nemaju veze s vezom o čemu pišu. Iskoriste kad je žena na godišnjem i onda pišu nebuloze o njenom sektoru, pa kad se ona vrati mora se mjesecima crveniti ni kriva ni dužna.
Baš zbog nebuloznih tekstova o zaradi u turizmu od "100 eura po danu" i pričama kako je iznajmljivanje med i mlijeko je i dovelo do ogromne ekspanzije apartmana u Splitu. Nije mi krivo kad je netko pametan pa zna što radi, ali veliki broj "nerazmišljajućih" se zakačio na priču o "100 eura po danu", pa su digli kredite za sredili stanove, te sada imaju više praznih dana na kalendaru nego punih jer su krenuli u sve to "bez glave". A kada za mjesec-dva se ne bude imalo od čega vraćat ratu kredita.... Bit će veselo.
Ima i onih koji su rentali za 50€ , pa sasuli u stan 30000€ i povisili cijenu na 100€ po danu. A lokacija to ne trpi, ulagati se mora, ne da bi dobio više, već da bi imao veću popunjenost, nešto kao bazen. Neće puno povisiti cijenu smještaja, ali bolje puniš.
marulica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 22:45   #13
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
pa ako su odselili kod staraca da zarade bar za ratu kredita onda mi je ok, a ako ne žive u tom stanu nego imaju drugi, a ovoga samo iznajmljuju onda mi nije u redu. tebi to ista stvar?
Pa u principu mi je to ok. Zbog cega sa svojom imovinom ne bi mogli radit sto ih volja? Ako su zbog socijalne ugrozenosti dobili povoljniji stan, po tebi onda nemaju pravo na dodatan prihod rentiranjem toga stana
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 23:35   #14
Dobijali su ga jer nemaju rjeseno stanbeno pitanje + ideja je bila zadrzati mlade visokoobrazovane obitelji da ne idu van i da ostanu tu) a odmah ih je velika vecina pocela iznajmljivati i prodavati. Znaci da su imali rjeseno stambeno pitanje, kao i ona politicarka iz Splita koja je dobila POS.ov stan i u njega stavila sina s obitelji (a sto se on nije kandidirao-nebi ga dobio) -znaci da ima rjeseno stambeno pitanje a ne uklapa se u program po godinama............
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 23:48   #15
Ma bitno da je po zakonu, ako ona ima stan, koji očito glasi na ime druge osobe, za zakon ona nema nekretninu.
Npr kad sam ja bila mala, ostala sam bez oca i naslijedila sa obitelji njegovu kuću i zemlje, i nikada nisam imala pravo na dječji doplatak. Djeca čiji su roditelji bili zivi i u radnom odnosu, imali su to pravo, jer su im nekretnine bile na didama, babama ili im roditelji nisu prepisali nekretninu na svoje ime.
Ukratko: zakona mora biti, nije nužno da je pravedan
marulica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:17   #16
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Dobijali su ga jer nemaju rjeseno stanbeno pitanje + ideja je bila zadrzati mlade visokoobrazovane obitelji da ne idu van i da ostanu tu) a odmah ih je velika vecina pocela iznajmljivati i prodavati. Znaci da su imali rjeseno stambeno pitanje, kao i ona politicarka iz Splita koja je dobila POS.ov stan i u njega stavila sina s obitelji (a sto se on nije kandidirao-nebi ga dobio) -znaci da ima rjeseno stambeno pitanje a ne uklapa se u program po godinama............
Ma slazem se ja da je puno tu bilo mutnih poslova, ali me zanimalo zbog cega vlasnik stana ne bi rentirao taj svoj stan ako ima gdje bit taj period kojeg rentira turistima Mislim, on je socijalno ugrozen i sada jer je socijalno ugrozen ne smije rentirat da poboljsa kucni budjet Nije li do diskriminacija
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 08:48   #17
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Papi73, sve ovisi..ako si naslijedio nesto i na dobroj lokaciji, naravno da je isplativo, ali ako si kupio nesto za sto si dizao kredit, zaradi se opet, ali pitanje je povrata investicije, tj.koliko godina treba za potpuni povrat investicije.
ROI u turizmu nije nikakva tajna. Od 20 do 30 godina, ovisno o hrpi faktora. Govorimo o green field slucaju, znaci od niceg do povrata kredita za kupljenu/sagradjenu nekretninu, njeno opremanje i odrzavanje. Tako da tu bas nema nekih pitanja jer je turizam odavno dobro prozvakana ekonomska tema. A da ponuda budget smjestaja trenutno premasuje potraznju, to je isto odavno poznato, jos od vremena prvih tabli s natpisom aparmani, roms, cimmer (greske namjerne, tako to tragikomicno izgleda u gro slucajeva ) i slicno. Meni osobno najdrazi natpis je free apartments, sto znaci besplatni, a ne kako jugosvabe misle nepopunjen i slobodan za iznajmljivanje. Tu isto bude tragikomicnih situacija.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 09:16   #18
Quote:
marulica14 kaže: Pogledaj post
Ma bitno da je po zakonu, ako ona ima stan, koji očito glasi na ime druge osobe, za zakon ona nema nekretninu.
Npr kad sam ja bila mala, ostala sam bez oca i naslijedila sa obitelji njegovu kuću i zemlje, i nikada nisam imala pravo na dječji doplatak. Djeca čiji su roditelji bili zivi i u radnom odnosu, imali su to pravo, jer su im nekretnine bile na didama, babama ili im roditelji nisu prepisali nekretninu na svoje ime.
Ukratko: zakona mora biti, nije nužno da je pravedan
jednosti

Ponavljam nije zadovoljavala kriterije ni po godinama (namjenjeno mladim skolovanim obiteljima koje nemaju rjeseno stambeno pitanje) ni po financijskom statusu po kojem je mogla slobodno kupiti stan po trzsnoj vrijednosti.
Takvih je tamo brdo jedno -odmah su krenili u iznajmljivanje ili prodaju iako jos nije bilo isteklo 5g /trazili su 2000 € m/2 jer su u centru ali kako narod zna da su ih nabavili za 900 € nije bilo kupaca .
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 14:06   #19
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Ali pretpostaka je da je iznajmljivacima jako tesko... i da jedva sklapate kraj s krajem..... moj prijatelj iz Splita je u drugi plan bacio svoju djelatnost (za koju je visokoškolski obrazovan i ima ovlaštenje komore) da bi iznajmljivao "dedin stan"... i već drugu godinu mu je to ok, pa ljeti se ne bavi projektiranjem i sličnim bedastoćama...
mislim, daj bože da ovo traje dok traje... ali nemojte pričati da se ne isplati , nego su svi dobrovori koji iznajmljuju.... mi koji unajmljujemo smo predatori valjda onda
Već kad smo kod dide, molim javiti mi ako ima kakav dida s nekretninom - rado ću ga usvojiti. Već mi je navrh glave da sve što imam moram sama zaraditi i kupiti.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 14:59   #20
Kornija, nisi jedina .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.