Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Je li Miro Barešić bio heroj ili terorist?
Heroj 33 52.38%
Terorist 30 47.62%
Glasovatelji: 63. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2016., 12:20   #61
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Samo jedan primjer režima bratstva i jedinstva protiv kojeg se borilo u tadašnje vrijeme.
"....Svi smo bili jednaki, a neki i jednakiji. Lik s mašn-kravatom i ne zna kakva je to idila bila. Željezara Sisak imala je oko 14 000 radnika. Zadovoljnih proletera. Proleterima je upravljalo 33 direktora svih nacionalnosti. Te povijesne 1971. g. od 33 dična direktora 32 su bili Srbi, a prevarili ste se ako ste pomislili da je onaj jedan bio Hrvat. Falili ste, kažu na Braču. Bio je Makedonac. A tipu s mašn-kravatom treba ukazati na činjenicu da Sisak u širem smislu predstavlja predgrađe Zagreba. I naravno da ja s punim imenom i prezimenom potpisujem ove notorne činjenice....." - link
čisto radi informacije, koliko danas radnika zapošljava spomenuta željezara i koliko direktora su hrvati?
dk1 is offline  
Old 05.08.2016., 12:21   #62
Kad netko nekome oduzme život nasilnom metodom onda se taj naziva ubojicom a dalje to možemo motat u kakav hoćemo celofan, razne dodatke, objašnjenja ili opravdanja ali je osnovna činjenica kako je on ubojica.

Ubojica je i on a i onaj koji je lišio života Đurekovića a pomagači su oni koji su Mira obučili ili naoružali ili pripremili ili mu dali nalog isto kao što su to Mustač i Perković.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 05.08.2016., 12:22   #63
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Ma daj, a protiv sustava se ustaje tako što se učlaniš u partiju da bi se progurao na položaj i onda pobjegneš u emigraciju gdje prodaješ gospodarske tajne svoje države. Baš vrhunski domoljub, isti ko vi HDZovci, iste metode.
Ono što ti ne razumiješ Kexx je da je SR Hrvatska bila hrvatska država, jedina koja je postojala i živjeti i raditi u njoj nije bio čin izdaje. Oni koji su tu ostali su puno više napravili za Hrvatsku i njenu budućnost od ikakve emigracije.
Ok..A kak se konstruktivno po tebi boriti za neovisnu drzavu i artikulirati te ideje unutar SR Hrvatske?..
Jesam ja mogao raditi i zivjeti u njoj,a ne slagati se sa politickim vodstvom i njihovim krakovima?..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 05.08.2016., 12:43   #64
Evo ko primjer mogu uzeti Savku Dabčević-Kučar koja je s položaja predsjednice Centralnog komiteta Saveza komunista Hrvatske pokrenula Hrvatsko proljeće i bitno poboljšala položaj Hrvatske u Jugoslaviji.
Račan je isto odigrao bitnu ulogu u strvaranju Hrvatske iako to povijest baš nije prepoznala. On je mogao iskoristiti represivni aparat da je htio i zatrti stvaranje HDZa u korijenu. Omogućio je stvaranje višestranačja u Hrvatskoj i time početak demokracije.
Možeš to gledati kao oni su radili za prošli režim ali isto tako su i bili na položaju gdje su imali dovoljnu moć da nešto naprave za Hrvatsku, i napravili su. Vrijeme za revoluciju još nije bilo zrelo ali to su sve koraci koje su vodili prema stvaranju Hrvatske.
fsoul is offline  
Old 05.08.2016., 12:48   #65
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nije tako, civili nisu igrači, oni su civili, visoki dužnosnik je igrač, i u ovom slučaju je ubijen od drugog igrača. Nije Rolović bio nikakvo nevinašce, ubijao je i on svojevremeno kao sudionik WW2, ne kažem da je počinio ikakav zločin, ali bio je sudionik vojske koja je počinila niz zločina. Uostalom, potegao je pištolj, nije smaknut nenaoružan. Poginuo je u ratu protiv hrvatskih separatista.
????

dakle svi sudinici WW2 makar pa ako i nisu nikoga osobno ubili su na listi za odstrel?

i koji je to i kada je bio rat protiv hrvtaksih separatista i koji su to uopće?

Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Drzave koja nekome nista ne znaci kao takva,pa tako i meni..Problem ne sto uvijek u ovim stvarima se spori kao afb kad kazes da ti se bas i ne svidja okvir drzavni gdje je utopljena Hrvatska i uvijek se davi sa ustavnim okvirom kao izlazom u samostalnost..Posto mi drzava nista ne znaci,boli me briga za ambasadore i background koji su imali kao partizani..
Ja ne mislim da je takva borba bila pragmaticna i nesto konstruktivna,ali u okolnostima kada je i drzavni aparat ubijao hladnu i djecu zvjerski,hladno me boli briga i za Rolovica..Najiskrenije to kazem..
po toj logici sa mnom nikakve veze nema ni WW2 ni ustaše ni četnici ni partizani ni domobrani ni itko a kako vrijeme prolazi i vidimo kako pojedini branitelji su copy/paste poslijeratnih partizana boli me ona stvar i za njih
i za rolovića i za barišića no - ne treba nikakav spomenik - nikome


Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Agresivno se boriti protiv represivne diktature je sasvim legitiman način. Gdje nema izbora, gdje ne možeš testirati svoje ideje na izborima imaš pravo se boriti. Na isti način su se partizani borili protiv NDH i imali su puno pravo na to.
isto je borva partizana protv NDH na teritoriju HR i ubojstvo državnog dužnosnika i to još u stranoj državi
ma bravo

a što se tiče testiranja ideja ima i puno boljih načina, a usput ti želim da ti nikome iz tvoje okoline ne padne pamet testirati svoje ideje

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Tito nikad ne bi rušio YU, a ustav 74. mu je podvaljen od Kardelja, smisao je bio jačanje SFRJ, ne da netko stvarno ode.****.
a ti ti sve znaš iz osobnog iskustva i bio si u tim igrama

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Da sad ne dramatiziramo. Pojedinac iz ustaškog pokreta kojeg je osnovao zločinac Luburić ubije ambasadora. Protiv takvih se inače postupa represivno. I onda i danas. Dakle, riječ je o osuđenom ubojici kojeg je osudila demokratska država na doživotan zatvor.


Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da se Barešić borio za uspostavu fašizma.*****
Dizali su i komunisti spomenike komunistima koji su se borili protiv nedemokratske kraljevine i nedemokratske NDH.
i to isto znaš kaj i zakaj je radio Barišić

Spomenici su partizanima koji su poginuli u WW2 boreći se protiv nacizma. A to što su neki tada izabrali tu stranu , ispali kolateralne žrtve - to se danas tak kaže, jel

Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
****Plus Juga nije samo spram takvih elemenata postupala represivno,poubijali su dosta ljudi na pravdi Boga u emigraciji..
***
u kojem razdoblju juge?
koliko točno ljudi je ubijen
zašto baš ti ljudi obzirom da se kaže da po svijetu ima što iseljenih što njihovih potomaka - 4.000.000 Hrvata

Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Agresivno se boriti protiv represivne diktature je sasvim legitiman način. Gdje nema izbora, gdje ne možeš testirati svoje ideje na izborima imaš pravo se boriti. Na isti način su se partizani borili protiv NDH i imali su puno pravo na to.
Najjači argument Zar nisu partizani, s jednakim pravom, udarili po tadašnjoj državi i njenim dužnosnicima i njenim institucijama ?
partizani na hrvatskom teritoriju i udarili na ekipu koja se priključila nacizmu
za razliku od ubojice koji u stranoj državi ubija državnog dužnosnika druge zemlje


Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nije isto je li netko ubija civile ili visokorangirane dužnosnike, vojnike totalitarnog sustava. Osim toga, imao je priliku i pištolj potegnuti.
Dva ratnika se sukobili, jedan poginuo. Civilnih žrtava-nula.
znači ja nisam zadovoljna sa našim političarima i imam puno pravo ubiti recimo Kolindu i Milanovića i Karamarka a počev sa Petrovom jer su upropastili zemlju

Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Samo jedan primjer režima bratstva i jedinstva protiv kojeg se borilo u tadašnje vrijeme.
"....Svi smo bili jednaki, a neki i jednakiji. Lik s mašn-kravatom i ne zna kakva je to idila bila. Željezara Sisak imala je oko 14 000 radnika. Zadovoljnih proletera. Proleterima je upravljalo 33 direktora svih nacionalnosti. Te povijesne 1971. g. od 33 dična direktora 32 su bili Srbi, a prevarili ste se ako ste pomislili da je onaj jedan bio Hrvat. Falili ste, kažu na Braču. Bio je Makedonac. A tipu s mašn-kravatom treba ukazati na činjenicu da Sisak u širem smislu predstavlja predgrađe Zagreba. I naravno da ja s punim imenom i prezimenom potpisujem ove notorne činjenice....." - link
jebiga
opet Hrvati nemaju pojma
dok su Srbi vodili željezaru bilo je zaposleno 14.000 ljudi

sad imamo hrvatsku, eto smo i vratili ono što su fujfujekipa uzeli nakon rata i imamo Sisak prepun nezaposlenih
ali....
ovo govorim samo jednom
imamo Hrvatsku

Barišič je običan ubojica

nazvali ga, kako kome paše, terorist, atentator ili što već
dodatno tim činom aposlutno NIŠTA nije pridonio ZA Hrvatsku
on je na razini onih koja ubiju ili ubijaju da bi dospjeli u novine

čak je i pizdica koja nije imala muda
ak je već htel biti faca kaj onda na teritoriju HR nije ubio nekoga od vrhovnika tog represivnog sustava
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 05.08.2016., 12:52   #66
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Ma daj, a protiv sustava se ustaje tako što se učlaniš u partiju da bi se progurao na položaj i onda pobjegneš u emigraciju gdje prodaješ gospodarske tajne svoje države. Baš vrhunski domoljub, isti ko vi HDZovci, iste metode.
Ono što ti ne razumiješ Kexx je da je SR Hrvatska bila hrvatska država, jedina koja je postojala i živjeti i raditi u njoj nije bio čin izdaje. Oni koji su tu ostali su puno više napravili za Hrvatsku i njenu budućnost od ikakve emigracije.
Separatisti su imali pravo boriti se za rušenje totalitarnog sustava jer im nije omogućeno da slobodno govore o separatizmu. Da im je omogućen izlazak na izbore i da na njima nisu dobili podršku stvar bi bila jasna i Barešić ne bi imao što više tražiti sa oružjem. Barešićeva borba je bila legitimna.
Kexx is offline  
Old 05.08.2016., 12:56   #67
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Država represivno uvijek ide na teroriste i sljedbenike fašističkih ideologija. Tu čak nema puno veze radi li se o visokoj demokratskoj državi ili ne. Kako onda, tako i danas...
Država je represivno išla na sve koji su bili protiv komunizma i protiv YU premda ni taj komunizam ni ta YU nikad nisu prošli kroz demokratsku proceduru da steknu legitimitet kroz nju. Nametnuli su se golom silom, održavali su se silom i na kraju je HR silom i izašla iz YU. Barešić je znao da samo silom HR može izaći iz YU, jer se ona silom i održavala.
Kexx is offline  
Old 05.08.2016., 13:00   #68
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ok..A kak se konstruktivno po tebi boriti za neovisnu drzavu i artikulirati te ideje unutar SR Hrvatske?..
Jesam ja mogao raditi i zivjeti u njoj,a ne slagati se sa politickim vodstvom i njihovim krakovima?..
Kada je Barešić u pitanju, nikakvi argumenti nisu bitni nijednoj od strana.
Tu je uzalud išta pokušavati dokazati. Za mene je osobno Barešić neka vrsta heroja, ne u punom/čistom smislu kao Gavran ili Zadro, ali svakako ima zanimljivu priču. Nikako ne spada u stereotipne heroje.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Old 05.08.2016., 13:01   #69
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Evo ko primjer mogu uzeti Savku Dabčević-Kučar koja je s položaja predsjednice Centralnog komiteta Saveza komunista Hrvatske pokrenula Hrvatsko proljeće i bitno poboljšala položaj Hrvatske u Jugoslaviji.
Račan je isto odigrao bitnu ulogu u strvaranju Hrvatske iako to povijest baš nije prepoznala. On je mogao iskoristiti represivni aparat da je htio i zatrti stvaranje HDZa u korijenu. Omogućio je stvaranje višestranačja u Hrvatskoj i time početak demokracije.
Možeš to gledati kao oni su radili za prošli režim ali isto tako su i bili na položaju gdje su imali dovoljnu moć da nešto naprave za Hrvatsku, i napravili su. Vrijeme za revoluciju još nije bilo zrelo ali to su sve koraci koje su vodili prema stvaranju Hrvatske.

Za Racana se slazem..Ne bi bas rekao da je mogao zatrati stvaranje HDZ-a u korijenu,ali njegova uloga je podcijenjena jako..On je imao notorni cetnicki kadar u stranci jer osim u Kninu nigdje SDS nije pobijedio..Jako je dobro Racan znao da zbog istih mora dobro vagati svaku rijec i pazati kako se postavlja..To samo govori da svugdje na prostoru Krajine gdje je lista Racana dobila,to su bili ekstremni kadrovi..U tim uvjetima raditi transformaciju je bilo nemoguce..Njega je i umjereni Bora Mikelic ucjenjivao statusom i srpskim pitanjem..

Za Savku mislim sve obrnuto i njena uloga je debelo precijenjena..Tipicni dio aparata koji nije previse talasao u vremenu kada su neki drugi uzburkali more..Oni su to i drbelo platili,Savka je sam morala otici sa tog mjesta..Pripisivati njoj neke bitnije zasluge mi je bzvze..

Ali gledaj,svi ti ljudi su bili dio rezima,a ja sam pitao kako konstruktivno djelovati van istoga?..Ne vidim druge doli primjeta proljecara,a to znaci przun i nemogucnost dobivanja posla
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 05.08.2016., 13:05   #70
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
????

dakle svi sudinici WW2 makar pa ako i nisu nikoga osobno ubili su na listi za odstrel?

i koji je to i kada je bio rat protiv hrvtaksih separatista i koji su to uopće?



po toj logici sa mnom nikakve veze nema ni WW2 ni ustaše ni četnici ni partizani ni domobrani ni itko a kako vrijeme prolazi i vidimo kako pojedini branitelji su copy/paste poslijeratnih partizana boli me ona stvar i za njih
i za rolovića i za barišića no - ne treba nikakav spomenik - nikome




isto je borva partizana protv NDH na teritoriju HR i ubojstvo državnog dužnosnika i to još u stranoj državi
ma bravo

a što se tiče testiranja ideja ima i puno boljih načina, a usput ti želim da ti nikome iz tvoje okoline ne padne pamet testirati svoje ideje



a ti ti sve znaš iz osobnog iskustva i bio si u tim igrama






i to isto znaš kaj i zakaj je radio Barišić

Spomenici su partizanima koji su poginuli u WW2 boreći se protiv nacizma. A to što su neki tada izabrali tu stranu , ispali kolateralne žrtve - to se danas tak kaže, jel


u kojem razdoblju juge?
koliko točno ljudi je ubijen
zašto baš ti ljudi obzirom da se kaže da po svijetu ima što iseljenih što njihovih potomaka - 4.000.000 Hrvata



partizani na hrvatskom teritoriju i udarili na ekipu koja se priključila nacizmu
za razliku od ubojice koji u stranoj državi ubija državnog dužnosnika druge zemlje




znači ja nisam zadovoljna sa našim političarima i imam puno pravo ubiti recimo Kolindu i Milanovića i Karamarka a počev sa Petrovom jer su upropastili zemlju



jebiga
opet Hrvati nemaju pojma
dok su Srbi vodili željezaru bilo je zaposleno 14.000 ljudi

sad imamo hrvatsku, eto smo i vratili ono što su fujfujekipa uzeli nakon rata i imamo Sisak prepun nezaposlenih
ali....
ovo govorim samo jednom
imamo Hrvatsku

Barišič je običan ubojica

nazvali ga, kako kome paše, terorist, atentator ili što već
dodatno tim činom aposlutno NIŠTA nije pridonio ZA Hrvatsku
on je na razini onih koja ubiju ili ubijaju da bi dospjeli u novine

čak je i pizdica koja nije imala muda
ak je već htel biti faca kaj onda na teritoriju HR nije ubio nekoga od vrhovnika tog represivnog sustava
Nemaš pravo ubiti Kolindu jer ona ima demokratski legitimitet, nije se nametnula silom i revolucijom, niti represijom. No, na Tita, Aleksandra Karađorđevića ili Pavelića bi imala puno pravo napraviti atentat jer nisu omogućavali demokratsku proceduru i održavali su se golom represijom.
Ako se koristiš represijom onda se nemaš što žaliti ako se represija dogodi tebi.

Barešić nije ništa pametno napravio za HR, ali je imao plemeniti cilj, bio je separatist s ciljem izlaska HR iz SFRJ i protivnik nedemokratskog i totalitarnog sustava, a kako takvima nije dozvoljeno iznošenje stavova i bili su proganjani imao je puno pravo postati revolucionar. Baš kao i Nelson Mandela i mnogi drugi koji su za režim bili teroristi, za druge borci protiv represije.

Nije ubio slučajnog prolaznika nego visokog dužnosnika represivnog nedemokratskog sustava kojeg je s pravom smatrao nepravednim i zločinačkim, a Rolović je bio dokazani borac za YU i protivnik hrvatskog separatizma. Prema tome, bio je igrač, a igrači su legitimna meta protivničkih igrača. To je bio rat režima i spearatista u kojm je stradala hrpa hrvatskih separatista i jedan branitelj režima.
Kexx is offline  
Old 05.08.2016., 13:09   #71
@twistdrum

Da bas tako..Danas me boli briga i za dobar dio braniteljske populacije i nekih stvari..Narocito su mi se neki zgadili nakon eura i pisanja dopisa o orjunasima,a jucer su ti isti orjunasi jedini izasli na trg dok su domoljubi hladili jaja po moru..
Kao sto me boli briga za radjenje derneka od proslava i povrsno mahanje zastavama..

Sto je tebi tu cudno?..Ja nemam ukalupljene stavove da prema jednome zakljucujes i na sve ostale..Dobar dio branitelja je nastavio partizansku pricu nakon rata pa me prema tome zaboli briga za ratni background i pozivanje na isti ..Na koji nacin je uopce bitno 21 godinu nakon rata poziv na ratni put kad se prica o zakonu o sportu primjerice?..

Tako isto i za Rolovica..Boli me briga jel bio partizan ili nije nakon sudjelovanja u onakvom drzavnom aparatu..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 05.08.2016., 13:18   #72
Kriste isuse, ovdje ljudi idealiziraju tog ubojicu, atentatora i teroristu isto su tako islamski teroristi heroji, recimo onaj koji je na ulici odsjekao glavu onom vojniku.

kakve stvari se tu mogu pročitati, ja nemam riječi, ocjenjuje se jugoslavija kao nelegitimna država, a 1972. je na cijeloj ovoj jebenoj kugli zemaljskoj bilo 20% demokratskih država (nekih 38 komada). Čisto za usporedbu, danas ih je 60%
-Nabat- is offline  
Old 05.08.2016., 13:19   #73
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Kriste isuse, ovdje ljudi idealiziraju tog ubojicu, atentatora i teroristu isto su tako islamski teroristi heroji, recimo onaj koji je na ulici odsjekao glavu onom vojniku.

kakve stvari se tu mogu pročitati, ja nemam riječi, ocjenjuje se jugoslavija kao nelegitimna država, a 1972. je na cijeloj ovoj jebenoj kugli zemaljskoj bilo 20% demokratskih država. Čisto za usporedbu, danas ih je 60%
Barešić nije odrezao glavu nijednom vojniku. Počinio je atentat, a atentat je klasično sredstvo borbe u narodnom ustanku.
TheJudgement is offline  
Old 05.08.2016., 13:22   #74
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Barešić nije odrezao glavu nijednom vojniku. Počinio je atentat, a atentat je klasično sredstvo borbe u narodnom ustanku.
pusti atentat....

poslije imaš otmicu zrakoplova, bijeg u južnu ameriku pa još jedan atentat.
dk1 is offline  
Old 05.08.2016., 13:27   #75
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Kriste isuse, ovdje ljudi idealiziraju tog ubojicu, atentatora i teroristu isto su tako islamski teroristi heroji, recimo onaj koji je na ulici odsjekao glavu onom vojniku.

kakve stvari se tu mogu pročitati, ja nemam riječi, ocjenjuje se jugoslavija kao nelegitimna država, a 1972. je na cijeloj ovoj jebenoj kugli zemaljskoj bilo 20% demokratskih država (nekih 38 komada). Čisto za usporedbu, danas ih je 60%
Sad kad ti nemas rijeci si mi promijenio misljenje..jos zakljuci da sam glup zbog toga i to bi bilo to..

Gle,upravo iz stvari o kojima pricas nema tu pravih i krivih..Moze Baresic biti ubojica i atentator,ali je udario po zlocinackom rezimu i njegovom apologetu izvrsnom..Svako daljnje stavljanje u povijesne okolnosti vode nas polarizirajucim argumentima gdje se necemo sloziti..Ako ja nemrem kritizirati sistem i konstrutkivno djelovati bez da zavrsim u zatvoru i nemam mogucnosti dobivanja posla,onda me boli briga za Rolovica..Mislim cak da sam otisao zivjeti i vani i tamo "rovario" protiv Juge,vrlo vjerovatno bi imao dobre sanse da me zadesi crna sudbina..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 05.08.2016., 13:27   #76
Stanoviti je svakako bio zadrta osoba, krvoločnih nagona, katotalibanskog usmjerenja, a takvi su uvijek spremni nogama gaziti korijene humanosti. Takvih usijanih glava koji bi mijenjali svjet režući drugima vratove bilo je odavnina pa do danas, kada slušamo reportaže o alahovim pravednicima iz ISIS-a.
Bolji od tebe is offline  
Old 05.08.2016., 13:32   #77
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Stanoviti je svakako bio zadrta osoba, krvoločnih nagona, katotalibanskog usmjerenja, a takvi su uvijek spremni nogama gaziti korijene humanosti. Takvih usijanih glava koji bi mijenjali svjet režući drugima vratove bilo je odavnina pa do danas, kada slušamo reportaže o alahovim pravednicima iz ISIS-a.
Daj mi reci gdje su korijeni humanosti jugoslavenskog zločinačkog režima?
Stiglitz is offline  
Old 05.08.2016., 13:33   #78
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Stanoviti je svakako bio zadrta osoba, krvoločnih nagona, katotalibanskog usmjerenja, a takvi su uvijek spremni nogama gaziti korijene humanosti. Takvih usijanih glava koji bi mijenjali svjet režući drugima vratove bilo je odavnina pa do danas, kada slušamo reportaže o alahovim pravednicima iz ISIS-a.
Ja se ne sjecam teme na kojoj si ti konstruktivno sudjelovao,a bez da si trollao sa zatucanim katolibanima..

I btw,Baresic je mozda i bio takav,ali je udarao na sistem gdje su svi po defaultu bili zadrti krvoloci koji su rezali humanost u korijenu..Znas ono,nisi bas mogao odrzati gay pride i takve civilizacijske dosege..

I cak ja ne bi te nesto pretjerano zamijetio,da jedni ti u svakoj prilici nisu zatucani katolibani iz mentalnih vukojebina,a identicni protivnici su vrh naprednjacke misli i demokratskog djelovanja..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 05.08.2016., 13:36   #79
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Uspoređuješ hrvatskog domoljuba sa ISIL-om?
to su u svojoj biti isti krvoločni mentalni skopovi, samo su zastave različite. I ti Isilovci su veliki domoljubi, ali na nekoj drugoj zemljopisnoj paraleli.
Bolji od tebe is offline  
Old 05.08.2016., 13:37   #80
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
to su u svojoj biti isti krvoločni mentalni skopovi, samo su zastave različite. I ti Isilovci su veliki domoljubi, ali na nekoj drugoj zemljopisnoj paraleli.
ISIL nije nacionalni pokret, nego vjerski.
Barešić je samo želio nezavisnu Hrvatsku, dok ISIL želi porobiti cijeli svijet.
TheJudgement is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.