Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2016., 15:10   #1
Rüzgarın Kalbi - Srce vjetra ili Ruzgarovo srce

Na Fox Tv sjutra veče počinje da se prikazuje serija Rüzgarın Kalbi - Srce vjetra ili Ruzgarovo srce.
Od svih najavljenih za ovu sezonzu, ona mi je privukla paznju sa skoro nepoznatim glumcima (bar za mene).

Okosnica price je zivot mladih Ruzgara i Zejnep, oboje iz bogatih i uglednih porodica čiji se životu mijenjaju onog momenta kad oboje doživljaju najveću sreću.
Ruzgarova djevojka Meltem gine u saobraćajnoj nesreći, a Zejnep uhvati svog vjerenika u preljubi.
Od tog momenta životi dvoje mladih se mijenjaju iz korijena...



Godina: 2016.
Žanr: drama
TV kanal: Fox TV, subotom u 20h
Producentska kuća: Filmevi Yapım
Producenti: Erol Demir
Redatelj:Filiz Gülmez Pakman
Scenarij: Özge Efendioğlu
Glumci:
Ruzgar: Burak Serdar Şanal
Zeynep: Deniz Baysal
Muamer, Zejnepin djed: Cezmi Baskın
Ayla, Zejnepina tetka: Başak Daşman
Neriman, Zejnepina majka: Funda Nereida Şirinkal
Kutay, Zejenpin vjerenik: Batuhan Begimgil
Kemal, Ruzgarov stric: Ahmet Saraçoğlu
Mualla, Ruzgarova mjka: Ebru Aykaç
Erdem, Kutayev otac: Ebru Aykaç






Evo i dvije najave za 1. epizodu

Nadam se da ću imati društvo za gledanje i komentarisanje

https://www.youtube.com/watch?v=xUOu-PmAffY

https://www.youtube.com/watch?v=8ow2HtCF12g
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 16:47   #2
Quote:
jasnapg kaže: Pogledaj post
Na Fox Tv sjutra veče počinje da se prikazuje serija Rüzgarın Kalbi - Srce vjetra ili Ruzgarovo srce.
Od svih najavljenih za ovu sezonzu, ona mi je privukla paznju sa skoro nepoznatim glumcima (bar za mene).

Okosnica price je zivot mladih Ruzgara i Zejnep, oboje iz bogatih i uglednih porodica čiji se životu mijenjaju onog momenta kad oboje doživljaju najveću sreću.
Ruzgarova djevojka Meltem gine u saobraćajnoj nesreći, a Zejnep uhvati svog vjerenika u preljubi.
Od tog momenta životi dvoje mladih se mijenjaju iz korijena...



Godina: 2016.
Žanr: drama
TV kanal: Fox TV, subotom u 20h
Producentska kuća: Filmevi Yapım
Producenti: Erol Demir
Redatelj:Filiz Gülmez Pakman
Scenarij: Özge Efendioğlu
Glumci:
Ruzgar: Burak Serdar Şanal
Zeynep: Deniz Baysal
Muamer, Zejnepin djed: Cezmi Baskın
Ayla, Zejnepina tetka: Başak Daşman
Neriman, Zejnepina majka: Funda Nereida Şirinkal
Kutay, Zejenpin vjerenik: Batuhan Begimgil
Kemal, Ruzgarov stric: Ahmet Saraçoğlu
Mualla, Ruzgarova mjka: Ebru Aykaç
Erdem, Kutayev otac: Ebru Aykaç

http://img.photobucket.com/albums/v6...pso4fpmcxp.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v6...psnpocfnh6.jpg


Evo i dvije najave za 1. epizodu

Nadam se da ću imati društvo za gledanje i komentarisanje

https://www.youtube.com/watch?v=xUOu-PmAffY

https://www.youtube.com/watch?v=8ow2HtCF12g
ajd daj neki link za praćenje, nije baš da sam ziher da bum gledala, azgleda obećavajuće, ti kužiš turski kolko pratim
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.

Zadnje uređivanje ball : 20.08.2016. at 08:57.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 16:53   #3
Sviđa mi se što je drama, konačno, dosadile su mi ove glupave komedijice.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 17:08   #4
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se što je drama, konačno, dosadile su mi ove glupave komedijice.
ova vožnja u džipu podsjeća me na Fatmagul sucu ne, samo kaj su u autu bila 4 muška, a sad curke, kaj veliš, krajolik sličan jelda
baš me zanima ova serija, čoook
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 21:01   #5
Deluje obećavajuće, pogledaću obavezno početne epizode ako bude ikakvog prevoda, bar ruskog
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 23:53   #6
Quote:
imatina kaže: Pogledaj post
ajd daj neki link za praćenje, nije baš da sam ziher da bum gledala, azgleda obećavajuće, ti kužiš turski kolko pratim
Ne znam bas fluent turski ali snalazim se hahaha
Ovdje možeš pratiti live
http://www.ecanlitvizle.net/
http://www.fox.com.tr/

Najvjrovatnije je neću pratiti live, ali gledati hoću sigurno.
Jer još je ljeto da bih bila u kući u 19h
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 23:53   #7
Quote:
kraljicaletnja kaže: Pogledaj post
Deluje obećavajuće, pogledaću obavezno početne epizode ako bude ikakvog prevoda, bar ruskog
Obavezno canim
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 23:55   #8
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se što je drama, konačno, dosadile su mi ove glupave komedijice.
Vala i meni, sve nešto tralala
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 13:51   #9
I ja se pridružujem gledanju (nadam se da će uskoro biti s prijevodom), napokon malo promjena lokacije, glavnu glumicu sam već pratila u Kaçak Gelinler i Beyaz Yalan i zaista ima potencijala, nadam se da će biti uspješan projekt
Portirroni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 16:39   #10
Serija mi je ukrala srce.
Ona je tako zenstvena, putena, socna. One njene pune usnice i divne oke.
On je takodje zanimljiv (mada odvec mlad za mene, cekacu da poraste). Ima divne tople smedje oci i tako blag pogled pun emocija.

Prva epizoda mi je bila bas zanimljiva.












Mali dobro cijepa.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:06   #11
Opis prve epizode (koji nije gledao, a zeli, bolje da ne cita)...

Njegova vjerenica gine i on odlazi iz Turske. Pati po Mostaru i Sarajevu.
Zbog kavge u kafani zavrsi u zatvoru i tako njegovi saznaju nakon dvije duge godine gdje je on i ujak odlazi po njega.
U zatvoru Ruzgar srece cicu koji mu (ne znajuci nista, sem da je ispred njega tuzan, slomljen mladi covjek) kaze da ce srce naci voljenu osobu.
Nakon kratkog susreta sa porodicom u Istanbulu, on ponovo bjezi iz kuce.
U toj sceni mi je ujak bio divan, kad tjesi Ruzgarovu majku (koja se pita zasto bjezi od njih, oni su mu porodica) da on zapravo bjezi od svojih uspomena/sjecanja.
Taksista Ruzgara odvozi u malo primorsko mjesto Foça.

U isto vrijeme Zeynep obavlja sve vezano za pripreme za vjencanje, dok njen zarucnik, zalizanko, za to vrijeme uspjesno skida burmu s ruke pri poslovnom susretu sa plavusicom cicom, koja je stigla iz Londona. Potpisuju protokol o poslovnoj saradnji, a u duhu proslavljanja mali zalizani napaljenko zavrsava u krevetu s njom i zena dozivljava hladan tus ujutro kad na pitanje sta njen sevac radi za vikend dobije odgovor da se zeni.
Ona tad jos misli da je u pitanju sala, dok mu ne zazvoni telefon i on se ne javi, a na njeno pitanje zasto se nije javio ona dobije odgovor - zato jer me zvala zarucnica.
I tu skidam kapu ovoj dami, jer dok se napuhani zalizanko tusira, ona obavijesti njegovu zarucnicu za koga se to planira udati. Em se osvetila malom mamlazu, em je pomogla jednoj dobroj dusi da ne zaglibi u braku sa prevarantom.
Zeynep s probe vjencanice dotrcava i zatice zalizanka u peskiricu, uhvacenog na djelu.
Slomljena bjezi u malo primorsko mjesto Foça.
Tu joj zive djed, tetka, porodica.

I tu se desi prvi susret dva mlada bica sa slomljenim srcima.

Auto u kojem je Zeynep bjezala od bolne scene i rusenja svog djecijeg sna stane u blizini jednostavne seoske kucice i Zeynep nastavi dalje pjeske, u bijeloj vjencanici.
Ruzgar za to vrijeme sanja da mu u tu jednostavnu kucicu dolazi njegova mrtva zarucnica...Ona ga pita da li je on i dalje ceka i on potvrdjuje da je i dalje ceka i da ce je vjecno cekati...
[On joj i na pocetku epizode, kad mu ona javlja da ce kasniti, govori da ce je vjecno cekati (da ce je cekati do kraja) ako treba.]
Zarucnica mu govori da je ne ceka visa i da se ne brine - srce ce naci voljeno bice (voljenu/voljenog) [iste rijeci koje mu je rekao cica u zatvoru u Bosni].
Ruzgar se budi, trazeci zarucnici koju je snio izlazi ispred kuce i ugleda Zeynep u vjencanici.
Zeynep se rusi pred Ruzgarovim ocima i on je nosi u bolnicu, prezivljavajuci ponovo u mislima vec dozivljeno, kad mu je zarucnicu pokupio automobil, kad ju je nosio na svojim rukama, nju tako krhku u bijeloj ljetnoj haljinici, a sad Zeynep u bijeloj vjencanici.

Zalizanko prevarant se i ne javlja, niti ispricava za svoj bezobrazluk, jer on ionako nije bio spreman bas za brak, te nije siguran da i voli Zeynep. Malom zalizanku sve jos dobro i doslo.
Sve dok potpisani posao sa plavusicom iz Londona ne izvisi. A ako se ne ostvari, oceva firma za dva mjeseca moze samo staviti kljuc u bravu. Kljucna stvar u tome hoce li se potpisani protokol pretvoriti u biznis je zaton/zaljev/uvala (moze biti i jezero ili rijecni rukavac, ali kako se radi o primorskom mjesto vjerovatno je rijec o uvali).
Ono sto sve moze promijeniti je uvala/zaljev (koy) koji je djed prepisao Zeynep.
I tako otac ostro izda direktivu sinu da se kako zna i umije pomiri sa Zeynep.

Sretna okolnost je da se njegov rodjak zeni sa njenom prijateljicom u tom malom mjestu, te zalizanko odluci iskoristiti tu priliku, pa iako je rekao da zbog poslovnih obaveza nece moci prisustvovati proslavi, javi rodjaku da ipak dolazi.

Iako je on zamolio rodjaka da nista ne kaze o njegovom dolasku, plaseci se da Zeynep ne odleprsa, mala mjesta su takva da se vijesti brzo sire. Zeynep, koja je od malih nogu bila zaljubljena u njega, odluci da ne dodje na vjencanje jer susret s njim nece moci podnijeti, iako joj je mladenka poput sestre.
Drugarice smisljaju plan da joj nadju djuvegiju za tu priliku, momcinu koji ce zasjeniti zalizanka i njegovo skolovanje u inostranstvu, poznavanje dva jezika (govori i engleski), igranje tenisa i kojesta...
Ali ne ide kako su zamislile. Prvi odabir, rodjak od jedne od njih, kojeg zalizanko ne poznaje - slomio je nogu. Stranac iz hotela, za kojeg se nadaju da ce pristati zbog novca (jer stranci vole novac ) ima ljubomornu djevojku...I na kraju im padne na pamet divljak Ruzgar.
On ih odbija na vratima, a da nije ni cuo ponudu.

Zeynepina tetka u pokusaju da Zeynep ipak zadrzi na vjencanju prijateljice s kojom je tako bliska, a znajuci da ona nece ostati ako ne bude imala pratnju, krisom odlazi do njega i prica mu tuznu Zeynepinu pricu i zasto je svima vazno da ona bude srecna, te kako ju je zalizanko znajuci sve to povrijedio.

Ruzgar sjeda na avion, odlazi u firmu Boran [ah, Borana aga, ah...kakvo divno podsjecanje] i kopa po dokumentima te noci, a ujutro se pojavljuje pred kucom Zeynepinog djede i sprjecava Zeynepin odlazak iz mjesta dok ne prodje svadba, pristajuci na prijedlog, o kojem kaobajagi ne zna nista (a tetka mu je sve vec rekla).
Cure ga srede i pripreme, nauce da plese [vala, po njegovoj ruci na Zeynepinim golim ledjima prilikom ucenja, rekla bih ja da on itekako dobro plese i ne samo plese...] nafiluju informacijama s kojima ce se on prikazati boljim od zalizanka.
Tajna je u tome da on i bez filovanja informacijama po svemu i jeste mnogo bolji od zalizanka, samo to cure jos ne znaju.




Na dan svadbe on dolazi u kabrioletu (Zeynep govori da ga je posudio od prijatelja), sriktan cakum pakum, a Zeynep ostaje zatecena. A bogme i on njenom pojavom u crvenoj haljini.

Pred samim ulazom na mjesto proslave Zeynep primjecuje da je Ruzgar gleda cudno, kao da nesto ocekuje od nje, kao da se vec dugo znaju. A on je zaista tako toplo i pomalo ispitivacki i zacudjeno posmatra.
Pruza joj svoju zastitnicku ruku, da je podrzi i da joj hrabrosti jer se ona boji krociti unutra i susresti se sa covjekom koji joj je slomio srce.

Na svadbi zalizanko je pun sebe i iako ga je u prvi tren zateklo sto se Zeynep pojavila u pratnji nekog drugog, to ga nije sprijecilo da uvjeren u svoj uspjeh pridje Zeynep. Jer, kaze napuhani balon, nije nista gotovo dok on ne kaze da je gotovo (kako pobogu Zeynep da zavrsi s njim, tako savrsenim , on odlucuje kad je gotovo, a kad nije). Prilazi i ne haje sto ona pokusava otici, grabi je za ruku, a Ruzgaru drsko kaze ko si ti. Na sta mu Ruzgar mrtvo hladno odbrusi da ako jos jednom pipne Zeynep saznace ko je on.

Dok traje ceremonija vjencanja i Zeynep sjedi uz mladence, kao kuma, zalizanko se odlucuje za mudriji pristup i pocinje ispitivati konkurenciju sa laznim slatkim osmijehom na usnama.
Bilo mi je tako drago kad je pruzio Ruzgaru ruku i predstavio se sto je Ruzgao potpuno ignorisao njegovu pruzenu ruku i samo rekao svoje ime.
Zalizanka zanima cime se Ruzgar bavi, a on kaze da je arhitekta u Boran firmi. Zalizanko je pun sebe jer poznaje Boran porodicu, a cure prestrasene da ce se Ruzgar upletkati, jer ga za takve detalje nisu pripremile. Medjutim Ruzgar je itekako upoznat sa temom.
Zalizanko ga ispituje gdje se skolovao (jer on je, tako savrsen, bio na skolovanju u Americi), a Ruzgarov odgovor mu prisjedne - skolovao se u Americi, pa u Italiji. Zalizanko misli da ce ga uhvatiti u lazi jednom izgovorenom recenicom na talijanskom, a zauzvrat dobije Ruzgarov rjeciti odgovor, gdje ga na talijanskom nazove idiotom, a mali zalizanko ostaje kao posran.

Ali zalizanko ne smije odustati. Ako ne povrati Zeynepino povjerenje, ostace bez prebijene pare i on i njegova porodica. Zato je u toku veceri uspije zateci nasamo i lazno i slatkorjecivo pokusa obrlatiti da mu oprosti. Iako je niti jednom u mjesec dana nije nazvao, laze kako sedmicama ne spava, kako neprekidno misli na nju, kako je voli i zna da ona voli njega i neka mu da samo jednu sansu, on ce sve ispraviti. Od Zeynep dobije jedno odlucno i potpuno zasluzeno NE! Kaze mu da u njenom zivotu sad postoji neko drugi. A on dovikuje za njom, dok ona odlazi, da ona laze.
Ona grabi Ruzgara za ruku i odlaze sa proslave, a zalizanko ne posustaje, dolazi za njima i govori kako Zeynep laze, kako ona ne moze biti s nekim drugim osim sa njim.
Zeynep zamoli Ruzgara da je poljubi, a kad padne poljubac zalizanko nestaje u vidu magle.



Zeynep od tog poljupca srce hoce da iskoci iz grudi. Ona stavlja Ruzgarovu ruku na svoje srce i on se sjeca...
Vidimo po prvi put sta se tacno odigralo kad je njena tetka dosla da razgovara s njim. Ona mu je spomenula kako je Zeynep ziva zahvaljujuci srcu djevojke koja je poginula prije dvije godine u saobracajnoj nesreci. On je sokiran.
Navece, kad je Ruzgar odletio u Istanbul, kad je otisao u Boran firmu, sad vidimo da su papiri koje je trazio papiri o transplantaciji, a na njima jasno pise Zeynepino ime.
On je pristao na ovu saradu znajuci da u njoj kuca srce njegove voljene mrtve zarucnice.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:07   #12
M@3X,

Evo i mene su osvojili
Setih se na kraju ove prve epizode predivnog filma "Aşk tesadüfleri sever"

Šta kažeš za muziku?
Rüzgarın Kalbi | Jenerik (Rüzgar & Zeynep)

Sad treba dočekati drugu epizodu ...

Rüzgarın Kalbi 2. Bölüm 1. Tanıtımı
Rüzgarın Kalbi 2. Bölüm 2. Tanıtımı

p.s. Gifovi su ti kao i uvek baš oni pravi
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 09:51   #13
M@3X

svaka čast na opisu
zvuči mi odlično, moram to pogledat čim prije

nisam se nadala da ima srce njegove zaručnice
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:41   #14
Quote:
imatina kaže: Pogledaj post
M@3X

svaka čast na opisu
zvuči mi odlično, moram to pogledat čim prije

nisam se nadala da ima srce njegove zaručnice
Toliko sam se uživela u ovu dramu, da sam tek naknadno postala svesna jednog, blago rečeno, propusta u seriji

Pogledajte na netu kako izgleda ožiljak nakon transplantacije srca
Ide preko sredine grudnog koša, počevši skoro od samog grla
A onda pogledajte predivan dekolte Zeynepine venčanice, pa i nekih bluzica koje je nosila



Šta li će reći lekari?
Ili je plastična hirurgija toliko napredovala da onakav ožiljak sasvim nestane?
Ili je Zeynep medicinski fenomen

p.s. ipak ovo nije SF
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:44   #15
plastika čini čuda, mora da je to
ma nije ni bitno
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 13:08   #16
Muzika mi se svidja, naravno. U turskim serijama zaista znaju ubosti muzicke podloge.



Od sporednih likova mi je Zeynepina tetka super, Zeynepin djed koji nikad nije mirisao moguceg zeta, a ni oca mu (tacno ih je dobro procijenio), te sa Ruzgarove strane ujak mi djeluje kao dobrica.

Majke (kako njena, tako i njegova) su mi previse sebicne.

Zeynepina majka cim je dosla melje li, melje, ne misli na svoje netom povrijedjeno dijete, dok joj svi daju znakove da prestane, da ce Zeynep te rijeci povrijediti.
Dok ona ne kaze sta ima i sta je njoj na dusi, dok ne istrese sve iz sebe, ne primjecuje ona ostatak planete. Bas je bez takta.
Njegova majka mi je jos i upitnija.
Dolazi joj sin kuci, za kojeg nije znala dvije godine ni gdje je, ni sta je, a ona organzovala svecanu veceru po protokolu. Pa hebote, ja bih sve otjerala iz kuce i slugama dala slobodno, da mogu svog sina da izgrlim i izljubim na miru. Umjesto da ga scepa kao da ga je ponovo rodila, ona mu je prisla da ga zagrli tako nekako oklijevajuce, kao da je na crvenom tepihu, pa pozira za fotografe. A dvije godine mu se nije znao ni trag, ni glas.
I kad je dijete pobjeglo i ona (bas kao i Zeynepina majka) odmah krece od sebe - zasto je on pobjegao od nas, smrc, smrc, mi smo mu familija...
Aman zeno, nije sve o tebi i ne vrti se sve oko tebe! Kako se ne zapitas kakav je pakao u njemu, kakav oganj ga przi, da nije covjek rahat ni u domu svomu. Kako se ne zapitas na koji nacin mu mozes pomoci da nadje utjehu, da nadje smirenje. Kako se ne brines za vlastitog sina, sta ga sve moze snaci u takvom stanju u kakvom se nalazi. Vec odmah - kako on to moze nama uraditi, smrc. Cccc.


__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 13:13   #17
https://youtu.be/_AAd1BzxjfI

https://youtu.be/61MqJJ-N8aI


fragmaniji za 2 epizodu(kaj govore , iko zna il
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 13:27   #18
Quote:
kraljicaletnja kaže: Pogledaj post
Toliko sam se uživela u ovu dramu, da sam tek naknadno postala svesna jednog, blago rečeno, propusta u seriji

Pogledajte na netu kako izgleda ožiljak nakon transplantacije srca
Ide preko sredine grudnog koša, počevši skoro od samog grla
A onda pogledajte predivan dekolte Zeynepine venčanice, pa i nekih bluzica koje je nosila

http://i.hizliresim.com/1NrkMA.jpg

Šta li će reći lekari?
Ili je plastična hirurgija toliko napredovala da onakav ožiljak sasvim nestane?
Ili je Zeynep medicinski fenomen

p.s. ipak ovo nije SF
Postoji nategnuta mogucnost da sve bude realno (mada scenaristi sigurno na nju nisu isli). Pomocu sminke za prekrivanje tetovaza i malo srece da Zeynep oziljci brzo zarastaju i da nije doslo do nekog veceg zadebljanja koze.

https://www.youtube.com/watch?v=9mIBKifOOQQ


Quote:
imatina kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/_AAd1BzxjfI

https://youtu.be/61MqJJ-N8aI


fragmaniji za 2 epizodu(kaj govore , iko zna il
Prevedena su oba fragija ja nas jezik, samo da potrazim linkove pa cu staviti.


Nasla sam:

http://www.dailymotion.com/video/x4p...da-1-najava_tv

http://www.dailymotion.com/video/x4q...da-2-najava_tv

Postoje i prevodi kljucnih scena, cure prevode i postavljaju (Despine i Dazzling tim).

[Nadam se da ovo nije u suprotnosti sa forumskim pravilima.]
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:08   #19
Serija je odlicna, kupila me svojim najavama i prije prikazane epke.
Sve mi se svidja.
I ja sam se malo razocarala zbog te greske oko oziljka....
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 23:49   #20
Cure, jesmo li spremne za sjutra vece?

Ja ne mogu docekati

Odavno me ovako neka serija nije kupila odmah
jasnapg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.